Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2006., 13:54   #1
Unhappy gipsanje zidova

Bok,

Može mi netko tko se kuži objasnit kako zakrpat male rupe na zidovima, što mi sve treba od alata i sredstava? Možda je to već bila tema ali stvarno nisam našao...

Unaprijed zahvaljujem
 
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 15:49   #2
treba ti spahtla i smirgl papir, te masa za gletanje (samoborka ima dobre).

zamutis smjesu i spahtlom naneses na rupu. (mozes koristiti i gips) za vece rupe pa onda fino pregletat sa glet masom.

nakon sto sve pobrusis (ovisno od toga kako ti dobro ide gletanje uzmes boju i sve njepo pofarbas.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 21:39   #3
Ako nema puno tih rupa tj. kvadrata zida možeš kupiti i gotov glet (npr. Jubolin) da se ne zezaš sa miješanjem. Za neke veće kvadrature ipak preporučam glet u prahu pa miješanje.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 02:15   #4
Gips je najjeftiniji, no umjesto vodom umijesis ga sa bojom kojom ces bojiti zidove. Tako se sporije stvrdnjava sto je izrazito dobro za precizniji rad jer ne moras zuriti, pa cak i nakon krecenja zida mozes smirglom izbrusiti neke neravnine koje si previdio.
zzbabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:15   #5
Quote:
zzbabac kaže:
Gips je najjeftiniji, no umjesto vodom umijesis ga sa bojom kojom ces bojiti zidove. Tako se sporije stvrdnjava sto je izrazito dobro za precizniji rad jer ne moras zuriti, pa cak i nakon krecenja zida mozes smirglom izbrusiti neke neravnine koje si previdio.
NICE! Dobar savjet! A mislio sam da sam sve čuo. Super!!
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.