Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 12:01   #421
Jel ima netko online tko ima doma Stella madrac??Jel vrijedi??
DAnas idemo kupiti 180x200 + podnice.
Isprobala sam ga na par minuta,čini mi se ok,dosta tvrdi i povoljan iznad svega.
Samo ne znam još koja podnica
cipelić is offline  
Old 21.02.2008., 13:10   #422
jel netko ima ortosan i kakav je naspram ortoflexa?
jehoshua is offline  
Old 24.02.2008., 01:56   #423
Imam pitanje/a koje je poprilično hitno

Kupujemo madrac i vidjeli smo u Kiki jedan koji nam se sviđa. Košta oko 4000 kn dim. 180x200 i vidjela sam na deklaraciji da je testiran na Šumarskom fakultetu i ocjene su izvrsne. A i meni se sviđao onih par minuta što sam ležala na njemu No, ne znam proizvođača i ništa na netu nisam mogla naći o tim madracima, a htjela bih ipak još malo info Jedino znam da se zovu Vario. Ima li neko nekakvih saznanja?


Drugo pitanje, ako zanemarimo ovaj gore navedeni, može li neko eventualno usporediti lavu i stellu od perfecte? Znam da je pitanje malo "silly" - teško da neko ima i jedan i drugi - ali eto, ako neko ipak može napraviti nekakvu usporedbu, bila bih zahvalna.
Vidjela sam pohvale i za stellu i jednu za lavu (nisam baš pročitala svih 10 str.), ali i komentar da je nekome stella pretvrda, pa sam malo zbunjena. A razlika u cijeni je, čini mi se, značajna.


Treće pitanje, onako usput, je li kika možda skuplja kad su u pitanju perfecta madraci u odnosu na neke druge trgovine?


Hvala unaprijed na odgovorima
Floriana is offline  
Old 25.02.2008., 09:21   #424
Mi kupili Stellu,podnice Ergo fix...sve skupa 3000 kn.
Volimo tvrđe madrace,nadam se da če mi pasati.E sad samo da nađemo normalnog stolara za krevet
cipelić is offline  
Old 27.02.2008., 16:46   #425
I mi smo na kraju kupili Stellu. Nadam se također da će nam biti dobra
Floriana is offline  
Old 27.02.2008., 21:43   #426
Ja ću uzeti od Hespa Exclusive. Imam ga već godinama i stvarno je super
slatkica555 is offline  
Old 12.03.2008., 01:01   #427
Uz sve ove madrace koje ste ovdje nabrojali ja nisam primjetio da je itko spomenuo odlične Bernardine madrace. Ima nekoliko madraca koji su po sastavu kvalitetniji od recimo Hespovih ili Perfectinih madraca sa đepićastom jezgrom. Prvenstveno mislim na Wellness madrac, pa recimo Siesta koji je u cijenovnom rangu sa hespovim Exclusivom ali Siesta ima bolji sastav. Za madrace sa oprugama( klasične boneli ili đepićaste ) je jako bitan sloj koji služi kao protektor. Recimo siesta madrac koji je malo niži od exclusive-a ima sloj kokosa iznad đepićaste jezgre, a ima i čelični okvir kojim su opruge povezane. I po tome je u svakom slučaju bolji od exclusive-a koji nema niti kokos, a niti čelični okvir. Bernarda je firma čiji madraci su poznati po tome što se izrađuju od čeličnih opruga. Zato imaju veći izbor madraca sa đepićastom jezgrom, dok je Hespo ipak poznatiji po madracima sa hladno lijevanom, visco elastičnom pjenom i latexom.
 
Old 16.03.2008., 14:31   #428
Prema mom iskustvu, odlični su Hespo madraci (hrvatski), dok sam živjela sa starcim imala sam model Virgo (malo tvrđi), a oni isti taj samo 160 x 200. Jako zadovoljna! Sad sam naručila u Lesnini za novi krevet Jogi Hospital madrac (slovenski) iste tvrdoće kao ovaj hespo, samo je još i anatomski, a bili su na akciji. On je isto provjereno odličan, a takav ima i moja teta koja ima užasnih problema s kičmom i preporučili su joj upravo taj!!
__________________
Ajmo crta, štrafta, prošetaj. Ovdi su veliki, mali ne smetaj..
vivien79 is offline  
Old 19.03.2008., 21:29   #429
eto mene su problemi sa odabirom madraca mučili tjednima, svaki na koji sam se legla mi je bio dobar :-/
nakraju sam uzela lateks, 100%prirodni, u firmi Bio-san, koštao je 3200 kuma, što mislim da je dost povoljno za lateks.
zasad sam zadovoljna i toplo preporučam!
__________________
Velik je tko mnogo razmišlja, a ne tko mnogo zna.
Mr LightBlue is offline  
Old 04.04.2008., 20:49   #430
Ajde da čujem mišljenja, treba mi madrac 160x200 s đepičastom jezgrom. Da li Hespo, Perfecta, Bernarda?? Rang cijene oko 3000kn, što se preporuča ili što je po vama od toga best-buy i da li su negdje za iste madrace cijene niže i gdje?
jelena23 is offline  
Old 06.04.2008., 12:22   #431
U tom slučaju pogledaj što nudi Bernarda jer ipak su njihovi madraci sa đepićastom jezgrom u samom vrhu. Imaš ih u Primi na žitnjaku, a preporučio bih ti baš madrac siesta koji je visine 18-19 cm. Ako već imaš krevet bitno je izmjeriti dubinu u koju dolazi madrac jer ne smije biti u visini bočnih stranica. Madrac mora biti cca 5 cm iznad bočnih stranica. Za one koji kupuju madrace od latexa, hladno lijevane pijene ili visco elastične pjene neka pogledaju hespove madrace jer su kvalitetni.
 
Old 10.04.2008., 04:42   #432
Savjet?

Ima li netko iskustva s ovim:
http://nottinblu.hr/proizvodi/madrac...ell/taktil.php

ili

VARIANT P
http://www.hitexadria.hr/lezisca_latex.php

Naime uzeli bi jedan od ta dva. Hespo nam ne odgovaraju, osim mozda
http://www.hespo.hr/mad_latexprima.htm
-no ipak dosta je tvrd. Dakle, komentari na prva dva, moze?

Takoder,zna li netko razliku izmedu talalay latexa i Clima latexa? Rekli nam da je to isto!?

hvala svima!
unkle is offline  
Old 13.04.2008., 14:50   #433
Ja ću si naručiti ovaj model:http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6
Trenutno imam Hespove s oprugama, to je grozno, kad legneš škljoca, imam dojam da će opruga iskočiti. Inače, rekoše mi u Orioliku da Hespo od njih kupuje spužvu za madrace, a cijenom su duplo.
Xenia 13 is offline  
Old 22.04.2008., 14:59   #434
BOK!

Trebam savjet.
Pošto sam imao loš madrac, odlučim da kupim novi, i nađem u Lineaflex madrac, dobijem ga za 700 kn, 90x190.
I sve si mislim sad je dobar, ajme još gori nego stari. Pa ne mogu vjerovat, kad stanem nogom na njeg, propadne skroz, samo čujem kako škljocaju unutra ovi vrazi.
Ima li njemu pomoći da se ojača, ili ću ga morati prodavati?
Antonije is offline  
Old 22.04.2008., 18:51   #435
molim vas za brzi savjet jer nemam vremena sad citati sve ove stranice! dakle uopce se ne razumijem u madarace, a treba mi neki ok 140x200 do 1500 kn jel to moguce??? gdje da trazim?
Jessy05 is offline  
Old 22.04.2008., 19:23   #436
perfecta - madrac stella. ja imam 160x200 (naš je bio oko 1600, a frendičin 140, oko 1200 kuna) i super zadovoljna. to su ti oni bez opruga i malo je tvrđi. mi tak volimo.

www.perfecta.hr
crvenkapica33 is offline  
Old 22.04.2008., 19:29   #437
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
perfecta - madrac stella. ja imam 160x200 (naš je bio oko 1600, a frendičin 140, oko 1200 kuna) i super zadovoljna. to su ti oni bez opruga i malo je tvrđi. mi tak volimo.

www.perfecta.hr
a neki recimo malo meksi al stvarno malo?
Jessy05 is offline  
Old 22.04.2008., 19:56   #438
znaš kaj, ako si iz zg ili u blizini odi do velesajma, imaš dva perfectina salona u prizemlju i lijepo se legni. tak smo mi svi radili

inače imaš prekonekoliko salona s madracima na velesajmu - nekaj buš našla.
crvenkapica33 is offline  
Old 22.04.2008., 20:13   #439
hespove do te cijene vidim imaš model rollo i comfort s.

http://www.eurodom.hr/index.php?manu...sort=7a&page=2

www.hespo.hr

imaš i www.bernarda.hr

ne znam kakvi su njihovi
crvenkapica33 is offline  
Old 23.04.2008., 00:22   #440
Xenia 13, madraci od PU pjene nisu dugotrajni i nakon nekog vremena će se ulegnuti na dijelu koji je najčešće opterećen. Ako baš želiš madrac bez opruga potraži nešto kvalitetnije od Hespa ili nekog drugog proizvođača. Traži madrace od hladno lijevane pjene ili latexa jer su dugotrajniji( nema smisla da sada opisujem koja je razlika u proizvodnji PU pjene i ovih koje sam naveo jer bi to potrajalo ). Na madracu se ne treba štediti jer je najbitnija stavka u krevetu.
Jessy05, do 1500 kn za tu dimenziju ćeš naći eventualno dobar madrac sa klasičnom bonelli jezgrom ( federi ) ali obrati pažnju da taj madrac ima sloj kokosa, deblji sloj PU pjene i čelični okvir koji drži te opruge. Nemoj zaboravit izmjeriti dubinu kreveta( od nosača podnice do gornjeg ruba bočne stranice ) i usporediti je sa visinom podnice i madraca koji ćeš kupit jer je i to jako bitno.
Preporučam da pogledaš bernardine modele, a perfecta dreams neću komentirat jer nemam iskustva.
Antonije, ne štedi na madracu! Da si dodao još petstotinjak kuna mogao si kupit kvalitetan bernardin madrac kod kojeg sigurno ne bi osjetio opruge, a i po madracu nije baš poželjno hodat pogotovo ako su ispod latoflex podnice koje vrlo lako pucaju ako je kompletna težina osobe raspoređena na samo par letvica.
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.