Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2016., 06:44   #5841
Da.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 23:39   #5842
Trebala bih malu pomoc, posto mi na stranicama ambasade nije sve bas najjasnije. Putujem poslovno u SAD za 10 dana i nisam sigurna da li da vadim B1 ili B2 vizu, nisam bas tamo uspjela skuziti sto je u biti potrebno za tu B1 pa sam mislila aplicirati za ovu turisticku klasicnu, cini mi se kao da tu i ne postoji neka ostra granica. Pa sam planirala donijeti na razgovor dopis od firme gdje pise sto radim, gdje putujem, kojom svrhom i da mi oni placaju sve vezano za putovanje. Uz to bih jos samo donijela potvrdu da sam vlasnik nekretnine i rodni list djeteta, valjda im je samo i to da me dijete ceka doma dovoljna garancija da cu se vratiti Mislite li da je to dovoljno, mozda netko ima takvo iskustvo? I da li ce mi 5 radnih dana biti dovoljno, put je u iduci ponedjeljak? Hvala!
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 08:57   #5843
Dobar si dojam stekla, vize B1 i B2 idu ruku pod ruku, i koju god da zatražiš, obično ti odobre oba dvije. No ja bih na tvom mjestu ipak zatražila B1, budući da je to bliže istini, a na razgovoru će te pitati o detaljima puta pa da ne ispadne da im lažeš Dokumenti koje si navela bi trebali biti sasvim dovoljni za odobravanje vize. Što se 5 radnih dana tiče, to je dosta knap za redovni postupak, ali koliko me pamćenje služi, postoji i neki žurni postupak, što mi se čini kao bolja opcija za tebe, no nemam s tim osobnog iskustva.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 14:44   #5844
Pozuri sa slikanjem za vizu i placanjem. Zatim odabir termina. Moras najkasnije u cetvrtak imati termin s time da sama preuzimas vizu (ne DHL i slicno). Osim ako ne ides hitnim postupkom.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:30   #5845
Hvala svima na odgovorima. Evo sam sve ispunila i dobila termin već sutra ujutro, tako da računam da ću stići.

Jedino sam još htjela poslije provjeriti da li se treba što posebno najavljivati oko ovoga da fizički dobijem vizu "po hitnom postupku", npr. što je Bezveze spomenula, da je osobno pokupim ili da platim neku žurnu dostavu DHLom ako je moguće (pošto piše 3-5 radnih dana pa me strah da ne zakasni). A izbornik kod dostave ne nudi nikakve dodatne opcije nego da izaberem grad DHL-a.
Pa sam danas lijepo zvala na telefon koji je naveden za upite za hitne postupke, točno u vrijeme koje tamo piše. Međutim, tamo nekoga dobiti na telefon je nemoguća misija! Samo hrpa raznih izbornika, a niti jedan te ne odvede do žive osobe da pitaš nešto Tako da sam izgubila hrpu vremena i živaca, a mail mi se sad više ne da slati, sutra u 8 mi je razgovor pa ću valjda tada saznati.

No ukoliko netko ima iskustva s tim "žurnim podizanjem/dostavom putovnice s vizom", molim da ga podijeli sa mnom. Nekako vjerujem da ću vizu imati do ponedjeljka, no čisto da danas mirne duše kupim kartu
Hvala!
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:33   #5846
ja sam odmah uzeo na razgovor kuvertu i kupio markice u vrijednosti 15 kuna putovnica mi bila u utorak doma, razgovor je bio u četvrtak ili petak
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 16:47   #5847
Ako živiš u Zagrebu ili okolici, najbolja opcija ti je osobno preuzeti vizu. Vize se dijele na ulazu u Ambasadu jedan dan nakon razgovora.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 18:00   #5848
Super, hvala na korisnim informacijama! Onda nemam brige, iz Zagreba sam pa mogu otići sama po vizu u krajnjem slučaju. A ponijet ću i kuvertu pa vidjeti još s njima na licu mjesta...
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:15   #5849
Ja ne bih vjerovao posti. Radije osobno odi po putovnicu. Ako ti nedajboze posta bas zagubi tvoju. Ili dhl.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:50   #5850
Bliži se i taj dan... sve pripremljeno. Zanima me da li platne liste trebaju biti pečatirane

Mi ih dobivamo bez pečata.. pa da se osiguram na vrijeme
babushka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:10   #5851
Ma ne trebaju, ako uopce trebaju platne liste. Bitnija je potvrda o zaposlenju, koristenju GO ili poslovnog puta i prosjek zadnje tri place. Sve na jednoj potvrdi.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:16   #5852
Pozdrav svima.
Evo se ja vratio iz Californije prije 15 dana (bilo je pre pre dobro! ) i opet aplicirao za put u New York u 3. Mjesecu 2017. (Opet 3 tjedna)
Kako mi je rekla teta konzulica da napravim i da cu dobit dugotrajnu vizu.
Poslao papire dhlom i naravno trazi konzul da opet dodjem gore na razgovor a bio tamo u 7. Mjesecu .
Odbili me nisu jer bi onda valjda poslali papire nazad a ne tražili da dodjem gore?
Ali svejedno ne mirise na dobro.
Ako mi opet nakelji 6mjesecnu vizu sa 1 ulaskom majke mi idem stvarno vadit talijansku putovnicu i estu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:42   #5853
Mozda to vrijedi za isti tip vize (plus trajanje koje je dodijeljeno). E, kad budes isao opet za 10 godina, neces trebati u ambasadu 😉

Nego, zbilja, je li vec netko ovo koristio ... slanje dokumenata postom ...?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:33   #5854
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Evo se ja vratio iz Californije prije 15 dana (bilo je pre pre dobro! ) i opet aplicirao za put u New York u 3. Mjesecu 2017. (Opet 3 tjedna)
Kako mi je rekla teta konzulica da napravim i da cu dobit dugotrajnu vizu.
Poslao papire dhlom i naravno trazi konzul da opet dodjem gore na razgovor a bio tamo u 7. Mjesecu .
Odbili me nisu jer bi onda valjda poslali papire nazad a ne tražili da dodjem gore?
Ali svejedno ne mirise na dobro.
Ako mi opet nakelji 6mjesecnu vizu sa 1 ulaskom majke mi idem stvarno vadit talijansku putovnicu i estu.
Mozda si malo preentuzijastican, tek si sletio a vec bi novu vizu.. i to skoro pola godina ranije od planiranog puta. Ocito su imali razlog zasto su ti dali tako kratku vizu s jednim ulaskom, a sad se opet prijavljujes... Ovo nisu moja razmisljanja, samo nagadjam kako oni mozda gledaju na to.
Ili to ili si poslao nepotpunu dokumentaciju.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:30   #5855
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ma ne trebaju, ako uopce trebaju platne liste. Bitnija je potvrda o zaposlenju, koristenju GO ili poslovnog puta i prosjek zadnje tri place. Sve na jednoj potvrdi.


Sent from my iPad using Tapatalk

Hvala
Spremni :
- Potvrda o zaposlenju
- platne liste
- potvrda banke o stanju računa
-pozivno pismo
- stara putovnica sa isteklom vizom


Valjda će biti dovoljno.. Treba sad ta dva dana do intervjua i preziviti
babushka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:18   #5856
Quote:
babushka83 kaže: Pogledaj post
Bliži se i taj dan... sve pripremljeno. Zanima me da li platne liste trebaju biti pečatirane

Mi ih dobivamo bez pečata.. pa da se osiguram na vrijeme
ja imala pečatirane... sve mi lijepo vratili, pitanje jesu li ih pogledali uopće

Pitali me što radim i koliko zarađujem....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 22:29   #5857
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ja imala pečatirane... sve mi lijepo vratili, pitanje jesu li ih pogledali uopće

Pitali me što radim i koliko zarađujem....
Bitno da je viza tu

haha jel pitaju što ste po zanimanju i di radite ? meni je struka obrazovanje a radim sasvim nesto drugo
babushka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 09:21   #5858
Dakle,s obzirom da sam vec imala vizu nisam trebala uopce uzimati broj vec samo na salter pet predati dokumente. Neka ljubazna Gospodja je uzela sve dokumente i obje putovnice i rekla da je to to da za 2-3 dana cu dobiti potvrdu o primitku od Dhl-a. Jel to to? itko takvu situaciju imao?
babushka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:36   #5859
Vjerojatno je to ona situacija kad i ne trebas osobno po vizu, nego mozes dokumente i postom poslati.

A jesu li te pitali na ulazu, imas li vizu ili su to vec znali posto si vjerojatno kod prijave navela?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:16   #5860
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je to ona situacija kad i ne trebas osobno po vizu, nego mozes dokumente i postom poslati.

A jesu li te pitali na ulazu, imas li vizu ili su to vec znali posto si vjerojatno kod prijave navela?
vec u prijavi je sve navedeno, kad mi je istekla i sve.. nitko nista nije pita.. po svemu sam trebala na intervju
kako god jedva cekam utorak da dodje putovnica dhlom i da vidim na koliko sam dobila
babushka83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.