Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 00:43   #61
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Postoje tablete, koristile su se protiv visokog tlaka, oni koji su ih uzimali primijetili su da imaju vise kose i tako se minoksidil poceo u losionu upotrebljavati protiv celavljenja. Nemoj koristiti tablete ako je problem samo gubitak kose.


aha

hvala,znala sam da sam čula za tablete a tu svi o nekom losionu pa se pitam zar nije jednostavnije uzimati tablete...ali očito utječu na srce,...
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 14:19   #62
Neke cure su prijavile nuspojave i od losiona
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:30   #63
Danas sam uz Minoxidil kupljen u Gradskoj ljekarni po prvi put dobila i letak na kojem piše da nikako nije za žene.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:54   #64
Ma glupost. Kakti, za zene je samo 2%, a za muske 5%. Valjda tvoj dermatolog zna zasto ti je dao recept.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:11   #65
Misliš? To me je baš zabrinulo, prvi put sam vidjela takvu informaciju, a znam da mi je dermatologica rekla (davno, kad mi ga je prepisala) da je Minoxidil za muški tip ćelavosti, ali kod žena i kod muškaraca. S druge strane, na Minoxidilu iz Gradske ljekarne nikada nije bilo nikakve obavijesti i sad se pojavi ovo.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:24   #66
Meni se cini da su oni nesto pobrkali. Za minoksidil se jos uvijek ne zna kako djeluje niti zasto djeluje, ali djeluje. Finasteride je za muski tip celavosti, sprecava pretvaranje testosterona u dihidrotestosteron, u uputama pise da nije za zene, ali to ne sprecava neke doktore da ga prepisuju zenama.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:29   #67
Znači, misliš da je ok da nastavim i dalje s njim? Neće biti problema?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:41   #68
Mislim da je ok, ali za svaki slucaj se posavjetuj s dermatologom, ili barem doktorom opce prakse.

Vidim da cu morati slati dragoga po minoksidil, iako uvijek kupujem 2%.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:23   #69
Zato što nije za žene? Meni ga je normalno prodala, nije niš pitala (stalno kupujem tamo), a taj letak je bilo nalijepljen na bočicu.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:30   #70
Aha, apotekari ne stvaraju probleme? U kojoj apoteci si ga kupila?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:41   #71
Ne, nimalo, ovdje stalno kupujem, a imam kopirani recept na kojem se jedva išta vidi. Kupujem u ljekarni u Vukovarskoj, kraj Autobusnog.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:47   #72
Thx
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 02:30   #73
Dobro jutro, evo mene zanima za tu ćelavost. lani u ovo vrijeme sam primjetio znatno opadanje kose, otišo sam kod ove dermatologinje i ona mi je preporučila ovaj pilfluid i njega sam potrošio rekla je da dođem za mjeseca dana i nisam jer nisam bio od volje. Uglavnom, nisam bio dobro s lovom sad sam kupio(prije mjesec dana) 6tjedni program Vichy aminexil al boga mi ne vidim neke pomake. Gubim kosu na vrh čela u sredini, i normalno da me smeta. Bilo bi mi draže da je gubim na tjemenu nego negdje gdje svi vide i gdje lako upadne u oči ćelavost. Uvijek sam se na kratko šišo i prije ovih pojava opadanja ćelavljenja, sad pogotovo naravno. Nemam namjeru skrivat ćelavost, ako izgubim kosu izgubim samo želim sve napravit da je zadržim. Ipak mi je draže da imam malo kose, bez obzira što mrzim kad mi prekrije čelo lako je ošišam neka nje tu di je. E sad mene zanima ovaj minoxidil 5% jel meni treba neki recept za to ili šta? Ili mogu otić u ljekarnu po njega odma, Rock star vidim da si ti iskusna pa ti možeš odgovorit. Nadam se da ću zaustavit to ćelavljenje, jer nisam kritično što se kaže tek mi je počela otpadat i na vrhu čela vidim da sam oćelavio al mislim da sa pravim tretmanom nekog jačeg lijeka bude to živnulo odnosno narasla nova kosa. Jer ovaj VICHY je preblag imam dojam dok je Pilfluid peko kad sam ga stavljo, al samo jedno pakiranje sam potrošio jer dođe 150 kn ako se ne varam malo mi je skup a malo ga ima u toj bočici. Ovaj minoxidil koliko god došo kupit ću ga, jer imam dojam da bi mi on mogo riješit problem otpadanja tj ćelavljenja.
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 06:54   #74
pa procitaj malo topic, minox od 5% mozes kupit samo preko recepta koji ti da dermatolog. a ovaj 2% mozes kupit i bez recepta
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 08:50   #75
NemamLove, nemoj bacati lovu na neucinkovite proizvode. Minoksidil i finasteride dokazano pomazu. Aminexil se samo zove slicno kao minoksidil. Mislim da je MicaMaca napisala da je njezin decko uspio kupiti 5% minoksidil bez recepta. No, ipak odi dermatologu po recept i savjet. Neki koriste i minoksidil i finasteride istovremeno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:37   #76
Aminexil sam kupio jer mi je savjetovala frizerka,očito ona nema pojma o tome što pomaže. A ovaj finasteride čemu on služi,to je nešto ko minox? Mislim sličan način upotrebe? Kako god bilo,izgubio sam godinu dana jer nisam htio trošit pare na te stvari. Al sad počinjem radit,pa mi neće bit problem kupit od svoje plaće. Staru mi se nije dalo tlačit,jer ima dovoljno svojih briga još samo fali da o mojoj kosi vodi računa. Hvala na savjetima,već sam bio kod dermatologice i ona mi je rekla da dođem za mjesec dana pa nisam došo. Sad kad dođem po recept,bit će jezikove juhe.
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 19:42   #77
Finasteride je lijek koji sprecava pretvaranje testosterona u dihidrotestosteron koji uzrokuje opadanje kose (kod muskog tipa celavosti). Izdaje se samo na recept. Posavjetuj se s doktorom. Sto ranije pocnes koristiti minoksidil i finasteride, vise se moze spasiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:03   #78
patientia,al problem je što sam pročito za taj finasterid da utječe na libido i da može doć do impotencije pa me brine,da mi ne sjebe prostatu i općenito sexualni život. jel netko koristio taj finasterid,da zna reć jel imo takvih problema? ovaj minox ću 100posto kupit,al ovaj finasterid za sad neću dok mi doktorica ne objasni što točno od njega mogu očekivat. uglavnom,meni nije jasno kako taj jebeni testestoron pojede kosu. pa jebote neću si odstranit jajnike,zato što mi jede kosu. a i ta medicina bi morala smislit nešto po tom pitanju,malo je glupo da zbog takvih stvari pola muškaraca hoda ćelavo nakon 30e. budem se u ponedjeljak posavjetovo s liječnicom,pa se javim za nekih dva do tri mjeseca jel bilo kakvih rezultata nakon korištenja minoxilida.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 12:06   #79
Svakako se posavjetuj s lijecnikom. Na internetu ima puno sirenja panike, nemoj se previse bojati, radije pokusaj naci podatak koliko % pacijenata koji uzimaju lijek ima nuspojave. Mozda bi ti i sam minoksidil dovoljno pomogao.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 14:34   #80
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Svakako se posavjetuj s lijecnikom. Na internetu ima puno sirenja panike, nemoj se previse bojati, radije pokusaj naci podatak koliko % pacijenata koji uzimaju lijek ima nuspojave. Mozda bi ti i sam minoksidil dovoljno pomogao.
dobio sam recept za minoxidil 5%,prvo ću samo njega koristit a onda ako ne bude pomaka možda krenem i sa tabletama finasteride. hvala na savjetu
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.