Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2016., 01:19   #1
Grad i selendra

Pozdrav

Nisam baš mislio da ću ikad pisati vamo ali eto

Imam 26g, relativno ok život posao, stan, auto. Al kao večina na ovom PDF-u ne i ono što trebam.

Da pređem na stvar:

Ja i ona upoznali smo se prije 5god. Iz iste smo "selendre" Prije 3 god. smo ušli u vezu. To je trajalo godinu dana. U vezi sam ja večinom bio šupak jer sam u svojoj glavi uvijek uspoređivao nju sa bivšom što očito nije bila dobra ideja.

Nakon godinu dana smo prekinuli. Nisam ju prevario niti ona mene, jednostavno nisam mogao preći preko bivše.

Ona je otišla raditi sezonu na more, ostali smo dobri, često se čuli i mislio sam da kad se vrati možda nam se poslože stvari u tim glavama i počnemo misliti kako treba. No ona se nije vratila poslje posla na moru otišla je u ZG i onda tek shvatio kako stvari stoje.

Jedno vrijeme nismo kontaktirali na moju inicijativu jer sam računao da ćemo se tako valjda brže zaboraviti. To je funkcioniralo do unazad godinu dana kada smo počeli ponovno kontaktirati preko neta. Nisam siguran tko se kome prvi javio al to niti nije toliko bitno.

Ispričali smo se kao nikad do sada o svemu, životu, poslu, ljubavi, našoj vezi... ono stvarno o svemu možda i više neko kada smo bili zajedno.

I tako godinu dana se čujemo, pričamo ono kao najbolji prijatelji stvarno o svemu.

Do tada nisam nikada spominjao nas u smislu da bi mogli nešto ponovo, makar sam htjeo no nisam želio zeznit ono šta smo sada imali.

I onda jedan dan odem na kavu sa društom, napijemo se, isplačemo se svi redom, dođem doma i kažem joj ono šta sam se bojao reći trijezan. Da bih volio da probamo ponovo, da se vrati u "selendru" i dođe kod mene.

Da skratim rezime je da bi ona htjela no ne želi se vratiti nazad u "selendru"
Tu sam ja malo zaglibio na crnu stranu pa sam počeo prekomjerno visit po birtijama.

I tako neko vrijeme dok nisam shvatio da tak ne ide. I dalje smo se čuli te smo se dogovorili da dođem kod nje u ZG. Drugo jutro sam sjeo na vlak i otišao. Družili smo se 2 dana, zabavljali se, smijali i mogu reci bilo je odlicno.

Navečer opet na vlak i pravac doma. Dolazim kući, prazan stan, sve stoji onako kako sam i ostavio. Popušta me euforija i shvaćam da sam se vratio nazad u realnost. Odlazim u krevet jer brzo ce novi radni dan.

Nakon toga čujemo se i dalje, onako pomislio sam jebote mozda ce i biti nešto. Par tjedana kasnije javlja mi da dolazi doma ima par slobodnih dana te dali mogu doci po nju na vlak.

Sjedam u auto i opalim po gasu. Dolazimo u "selendru" idemo na kavu te ju nakon toga vozim doma i odlazim na posao. Drugi dan se dogovorimo da dođe kod mene. To je bilo jučer, točnije sada već prekjučer. Napravio sam lazanje, zaprljao sve moguće posude u stanu, družili smo se par sati, pogledali film, ljubili se i uzivali. Baš je izgledalo kao da smo stvoreni jedno za drugo.

Danas se čujemo ona sutra ide nazad, pričamo tako o svemu pa i o "nama" i kako ovo pišem dolazim do zaključka kako više ideja nemam šta napraviti jer sve što sam znao sam probao. Žao mi je, al ono baš mi je žao. Jer cura je stvarno dobra, neiskvarena i poštena. Rijetke su takve a samo je jedna ta do koje mi je stalo, a to je ona.

Sad više blebetam bezveze, kasno je, moram na posao za koji sat i ne znam šta da mislim. Vjerovatno je to kraj al nekako si ne želim to priznati.

Pišem ovo tu na forum jer s vremenom kako ljudi odrastaju okolina se mjenja. Tako i moji nekadašnji prijatelji. Više ih nemam, neki su se se totalno promjenili, neki su otišli, neki poženili, a ja i dalje živim dan za dan.

Evo za kraj njena zadnja poruka na koju nisam ništa odgovorio jer ne znam šta bih.

"Hvala ti na tome,stvarno se jesi trudio i cijenim to..mislila sam da nikad necu to reci,ali kasno je..."

Pozdrav svima!
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:24   #2
Quote:
Crash009 kaže: Pogledaj post
Pišem ovo tu na forum jer s vremenom kako ljudi odrastaju okolina se mjenja. Tako i moji nekadašnji prijatelji. Više ih nemam, neki su se se totalno promjenili, neki su otišli, neki poženili, a ja i dalje živim dan za dan.

Evo za kraj njena zadnja poruka na koju nisam ništa odgovorio jer ne znam šta bih.

"Hvala ti na tome,stvarno se jesi trudio i cijenim to..mislila sam da nikad necu to reci,ali kasno je..."

Pozdrav svima!
Samo zbog ovog boldanog se zapitaj, koja je tvoja buducnost u mjestu u kojem si trenutno?
Mlad si i nemoj misliti da je kasno za promijeniti smjer u zivotu. Sam si priznao da si kriv za neke stvari i da si poceo visiti po birtijama.
Zaista se tako vidis? Za koju godinu neces imati nista osim gorcine (ako tako nastavis...)
Kazem ti ovo jer sam se nagledao takvih slucajeva a mozda bi i ja sam tako zavrsio da se nisam maknuo iz "selendre"

Cak i ako ti ne uspije ponovo sa ovom djevojkom, gledaj dugorocno na sebe.
Uz to, ona se maknula i promijenila "mindset", jako tesko da ce se vratiti na staro, pogotovo ako joj nova okolina i zivot godi.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 10:14   #3
krasna tema...krasno postavljena i pomalo tužna...
ako je kasno,kasno je...
nije ali stvarno nije takva situacija da ćeš žestokim upiranjem promijeniti nečije mišljenje...
i ljubav nema veze s time...ima razumijevanje, poštivanje, obzir i sve ostalo....a kad to nestane, to je najteže ponovno probuditi...
djevojka ti je bila iskrena i koliko god vam je lijepo zajedno, ona se zatvorila za nešto više...
nastoj to prihvatiti i ostanite prijatelji ako možete, ako ne-daj joj pusu i svojim putem....

puuuuno je dobrih cura,puno...kao i dečkiju...nema greške...
vjeruj, nije jedina koliko god mislio sad da jest
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 12:53   #4
Pametna mala.
Poslušaj starog Jonhnyja i zatvori ta vrata.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 14:26   #5
...ali kasno je.

U tome ti je sva mudrost, zato očuvaj svoje dostojanstvo i daj si mira.

Osjećaji više nisu obostrani.
Ako ćeš forsirati nešto, nikad to neće postati sve.
__________________
It's hard to be saint in the city.
Oblomir Gombalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 16:20   #6
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Samo zbog ovog boldanog se zapitaj, koja je tvoja buducnost u mjestu u kojem si trenutno?
Mlad si i nemoj misliti da je kasno za promijeniti smjer u zivotu. Sam si priznao da si kriv za neke stvari i da si poceo visiti po birtijama.
Zaista se tako vidis? Za koju godinu neces imati nista osim gorcine (ako tako nastavis...)
Kazem ti ovo jer sam se nagledao takvih slucajeva a mozda bi i ja sam tako zavrsio da se nisam maknuo iz "selendre"

Cak i ako ti ne uspije ponovo sa ovom djevojkom, gledaj dugorocno na sebe.
Uz to, ona se maknula i promijenila "mindset", jako tesko da ce se vratiti na staro, pogotovo ako joj nova okolina i zivot godi.
Tu i je kvaka. Meni je dobro ovdje, radim posao koji volim, marljiv sam i trudim se. Evo danas sam dobio povišicu drugi puta u godinu dana, pa ono mislim da nešto vrijedim bar na ovom radnom mjestu.

Isto tako njoj je dobro u zg-u. Znamo i ja i onda da dugoročno to nije to, ne možeš cijeli život biti podstanar i raditi od ugovora do ugovora.

Jedno vrijeme sam razmišljao i o odlasku odavde, no kada sam si sve složio na papir financijski bi bio u banani. Ovdje imam svoj stan i sada sam već navukao plaću ajmo reći na mozda 20% od plaće koju bi mogao očekivati u zgu. S tim da stan u ZGu nije nimalo jeftin.

Što se tiče birtija to sam prešao. Eventualno odem sa frendom s posla koji put tjedno na kavu i to je to. Izlaske vikendom sam izbacio čisto dok se ne sredim i dogovorim sa sobom kako i šta dalje. Znam da bi na kraju završio na šanku sa poznanicima sa sličnim i gorim problemima ispijajući tko zna koje pivo i pričajući priče koje valjda već i konobarica zna.

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
krasna tema...krasno postavljena i pomalo tužna...
ako je kasno,kasno je...
nije ali stvarno nije takva situacija da ćeš žestokim upiranjem promijeniti nečije mišljenje...
i ljubav nema veze s time...ima razumijevanje, poštivanje, obzir i sve ostalo....a kad to nestane, to je najteže ponovno probuditi...
djevojka ti je bila iskrena i koliko god vam je lijepo zajedno, ona se zatvorila za nešto više...
nastoj to prihvatiti i ostanite prijatelji ako možete, ako ne-daj joj pusu i svojim putem....

puuuuno je dobrih cura,puno...kao i dečkiju...nema greške...
vjeruj, nije jedina koliko god mislio sad da jest
Ja gledam realno i u pravu si, al znaš kad onaj jedan dio tebe jednostavno ne želi priznati da je tako.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pametna mala.
Poslušaj starog Jonhnyja i zatvori ta vrata.
Hvala!
Da odmah nastavimo u istom tonu
https://www.youtube.com/watch?v=O_j9...J2m3a8QK-lZPqw

Tako će vjerovatno i biti, jer trenutno neznam više, dao sam stvarno sve od sebe što sam mogao, da mogu i znam napravio bih još. Al eto mislim da sam sve karte izbacio..
Quote:
Oblomir Gombalo kaže: Pogledaj post
...ali kasno je.

U tome ti je sva mudrost, zato očuvaj svoje dostojanstvo i daj si mira.

Osjećaji više nisu obostrani.
Ako ćeš forsirati nešto, nikad to neće postati sve.
A jesu i nisu, ona kaze da me i dalje voli al da joj sve ovo nije kao što je bilo. Tako da si vjerovatno u pravu.

Hvala vam na odgovorima, makar se ne znamo ali cijenim vaše mišljenje i što ste odvojili trenutak vašeg vremena za probleme jednog neznanca!
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 01:36   #7
Quote:
Crash009 kaže: Pogledaj post
Ja gledam realno i u pravu si, al znaš kad onaj jedan dio tebe jednostavno ne želi priznati da je tako.
Quote:
A jesu i nisu, ona kaze da me i dalje voli al da joj sve ovo nije kao što je bilo. Tako da si vjerovatno u pravu.
U pravu je. Ne može više nikad biti kako je bilo. Svaki odnos kad ga jednom prekineš više nije isti i vrlo je rijetko da ljudi izgrade novi odnos, to su iznimke.
Taj dio tebe koji ne želi priznati je ljudski, normalan, nikom nije lako zauvijek zatvoriti neka vrata, ali ponekad tek kad ih zatvoriš osjetiš da je to bila ispravna odluka.
Realno, da je ona "ona prava" ne bi mislio onomad na bivšu. Ljudi koji su jedno za drugo se sastaju lako, bivaju skupa lako i ne moraju se međusobno boriti ni jako truditi da ostanu skupa. Nemoj se sad uvuć u neku dramu da ste si suđeni, ali tajming i sl. jer to nije istina, to nikad nije istina, ne postoji krivi tajming, ljudi su se za vrijeme gladi i ratova voljeli. Ili nisu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 07:24   #8
A da je možda ne idealiziraš previše kao i koliko je ona tebi bitna?

Razmisli, usamljen si i duboko nesretan u svojoj selendri u kojoj je svaki dan isti a ona je izlaz iz svakodnevnice, događaj. Ona je u ZG i ima sigurno život kojeg ti nisi svjestan.

Veći dio svog odraslijeg života živiš u prošlosti, prvo oko prve bivše zatim i oko ove druge. Izgubl si a maštanja o životu koji si mogao imat romantiziraš do nezamisluvih razmjera i zbog nečega ti zapravo to odgovara, tako od nečega bjezis. Zbog čega ti sadašnjost nikad nije bila bitna?
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 02:32   #9
Malo kasnim na vlastitu temu, no eto.

Nisam ja toliko "nesretan u svojoj selendri" posao i penzija su ok
Znam da mogu više, no trenutno nemam muda jer sam ajmo reci tek sada stavio na noge kako treba. 26g imam, stan i posao u blizini. Ja ne tražim puno, ovo što imam je meni osobno dovoljno i mogao bi kroz par godina priuštiti si manje-više sve šta mi je potrebno.

Da i sa djevojkom iz početka priče mislim da sam stvarno zatvorio stranicu, ne javljam joj se zadnja 2tj, niti ona meni. Vjerovatno je tako i najbolje.
Mislim na nju stalno, možda i ona nekad na mene ali jebiga.

Da i dns mi je slobodan dan pa idem u šumu praviti drva , nisam tip za teretanu pa mi dobro dođe. E da i po struci sam računalni teh. :P
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 03:58   #10
Podsjecas me na mene. Imao sam tu curu, par godina je veza trajala...ona je htjela zivjet u jednom mjestu, ja u drugom, i tu je puklo...a tako ti je to...ne mozes bas uvijek kompromis napravit. Nekad netko mora presjec, jer inace ce te se natezat predugo, a vrijeme prolazi...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:11   #11
Primjer covjeka koji je uvjeren da mora ostat u vlastitom gradu, izlazi po birtijama i boji se promjena. Pa eto, ostao si, jesi sretan? Iz iskustva cu ti reci samo jedno, posjedovati stan ako si samac je najveca gluparija koja postoji, upravo zbog sranja u kojima si sada ti, jer ti onemogucava kretanje i slobodu. A sam si si to napravio. Razumijem da ako je netko u dugorocnoj vezi ili braku pa kupuju stan, tada ono ima smisla itekako, ali ovako, nikakvog. Drugo, totalno je svejedno gdje zivis, Zagreb kao metropola je veca selendra od zaselaka, trece, kao samac imas bezbroj mogucnosti i fleksibilnosti, samo ljudi optereceni posjedovanjem necega sto prije kao ti tek sad shvate da sve to posjedovanje apsolutno nikakvog smisla nema i da te drze usidrenim na jednom mjestu, a onda je tu i strah od promjena - i zbog toga eto napravio si dvostruku gresku - prvo razjebao si vezu sa curom jer nisi bio dovoljno karakter da novu curu ne usporedjujes sa bivsom, sto znaci da si sa ovom curom do koje ti je sad stalo usao u vezu kako bi prebolio bivsu (jebiga, imao si sjebane motive za vezu, opet, sam si si kriv), zatim si se usidrio u selendri i ocekivao da netko tko je prosao gradove i obale, otoke i mora se mora vrati u zabit jer sad imas auto i kucu (kao sto si se sam uvjerio curi do koje ti je stalo stan i auto nemaju nikakve vaznosti) - zajebo si drugi put sto si uopce kupovao stan - treci put eto vise neces moc zajebat jer ona ne zeli gubit vrijeme vise i ne zanima je mjesto u kojem zivis jer ona se u tom mjestu ne moze realizirati. Sretno.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:12   #12
Bojim se da je ekho u pravu i ovaj put autore.
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:10   #13
Evo i moj osvrt. Ako je voliš i ako ona tebe voli al je problem ta daljina a ona nema hrabrosti. Budi ti koji će napravit korak. Jer kasnije a već sad se grizeš i puno razmišljaš jesi li sve napravio. Ostavi tu svoju ¨selendru¨nađi posa di je ona. Prodaj stan i idi njoj. Naravno dogovori se s njom bi li ona to tila. Pa majku mu jednom se živi. Ne dozvoli da se kasnije satireš od razmišljanja jer ćeš uništit sam sebe. Mlad si dosta i imaš vrimena za počet ponovo. Sad izaberi .Ili sam ili sa voljenom osobom.
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:19   #14
Meni se čini da je lakše promijeniti grad i posao nego pronaći drugu ženu koja te usrećuje.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:26   #15
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je lakše promijeniti grad i posao nego pronaći drugu ženu koja te usrećuje.
Svaka čast. Sve stane u par riči. To je to. Slažem se.
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 05:14   #16
Ekipa hvala vam na reply-u

Sve i da hoću ne mogu prodati stan, jer kao što rekoh imam 26g, stan sam dobio od majke uz preuzimanje otplate. Tako da još sljedeće 3g nije moj. Viška love za isplatu te 3g naravno nemam.
Djevojci iz naslova se nisam javljao 20-tak dana dns se ona meni javlja na Viber i pita kako sam?

Odgovorih da pamtim i bolje al ide.
Realno ide samo u 3PM i ne ne u 3 privatne poruke.

Neznam. Volim ju, znam da i ona nešto osjeća, al ono baš sam pat poziciji.
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 15:08   #17
Ekipa ti je već sve rekla što moraš znati Možda je kasno, ali nije kasno krenuti dalje
direktoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 23:59   #18
Quote:
Crash009 kaže: Pogledaj post
U vezi sam ja večinom bio šupak jer sam u svojoj glavi uvijek uspoređivao nju sa bivšom što očito nije bila dobra ideja.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.