Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 23:46   #481
tečaj

@Libertas71: Puno ti hvala! Srce si!
assassinator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:43   #482
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Ja kad radim balon suknje stavim 2x130 (za sirinu suknje) tj 2 puta duzina suknje + dodatki za save.

Onda od duzine do bokova suzim, recimo na svakoj strani 15cm.. tj 15x4 na kraju.
To napravi malo u polkrug, oz. da ti je duzina na sredini pr.djela ista kao na stranskom savu. (najcesce trebas malo porezat sa strane prema sredini)
I nemoj zaboravit dodat dolje za onaj dio koji se zaviha i nasije na podstavu (pb. 10 cm), ako pravis balon suknju.

Nadam se, da sam bar odprilike dobro obrazlozila
Znači, ako sam dobro shvatila:

- odrežem 2 komada, svaki ima 130 cm + visina (i na ovo dodajem potrebne šavove)
- onda od tih 130 cm sa svake strane uzmeš 15 cm tj. ne režem ravno nego onako, gore uzimam 15 cm s time da dolje ne režem ništa (a jel' moram tih 15cm uzimati?)
- ovo gore isto napraviti i za postavu s time da je postava kraća od vanjskog dijela suknje

Jel' to to?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:04   #483
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Da Tonci
on je supac profac , ja sam ga imala samo prve godine i onda je nestao. I istina je da ima jos super profesora ali samo nazalost premalo ih je. Odkad je on dekan znam da su se odnosi na faksu srozali i da su napeti. Najvaznije su upisne kvote.

Bas mi je drago kaj radis u struci te se nadam da ti dobro ide u ovim kriznim vremenima.
Ja imam problema sa priznavanjem diplome u Austriji i izdavanjem dozvole za studio...i jako sam nesretna zbog tog.
Kad je Ujevic postao dekan, otislo je sve u p.m.
Sranje od sranja, prepucavanje profesora preko studenata. Onda su se profesori morali podjeliti "kome" tko ide, jer ako nisu bili za Ujevica, onda jim je on dao do znanja koliko je on mocan.
To se desava jos dok sam bila ja na faxu.
Tonci vec tada rekao, da mu sa nj. karierom netreba to podnosit. Onda mi je javio, da je isel u Rijeku predavat, cak je sad dekan (mozes naci i na netu), i bas mi je drago za njega.

Ja zivim i radim u Sloveniji. Isto sam morala sredit papire za diplomu i obrt, ali nije bilo nekih velikih problema, osim nesto para i vremena dok su mi to priznali na ministarstvu. Posto je i Slo i A u EU, trebala bi biti otprilike ista procedura?
Na kraju se sve rijesi

Posla ima, cak i vise neg sto stignem napravit, pa sam zauzeta 2 mj. unaprijed. Malo me zdravlje zezalo, pa se to jos produzilo, ali sad ide (zdravlje) na bolje, pa cu valjda sve uspijet napravit (maturalne haljine, vjencanice, i haljine za usput).

Nedaj se, i mic po mic, ce se sve rijesit.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:07   #484
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Znači, ako sam dobro shvatila:

- odrežem 2 komada, svaki ima 130 cm + visina (i na ovo dodajem potrebne šavove)
- onda od tih 130 cm sa svake strane uzmeš 15 cm tj. ne režem ravno nego onako, gore uzimam 15 cm s time da dolje ne režem ništa (a jel' moram tih 15cm uzimati?)
- ovo gore isto napraviti i za postavu s time da je postava kraća od vanjskog dijela suknje

Jel' to to?
Je, dobro si skuzila.
Od 130 samo gore uzmes 15 cm, dole ne.
Podstavu skroji uzu, da ce ti bolje stajati balon. Pogotovo na onoj slici u sredini (proziran os mat.-t.crven), se vidi da je podstava uza, i da, kraca.
I to je to
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:12   #485
Dita, kada si krenula jesi li imala vec klijente, jesi li u svom prostoru ili iznamljenom? Mi nemamo pojma kaj bumo s menom jer su se problem pojavili i u obicnom zivotu. Stranac sam i odnose se kao prema strancu.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:23   #486
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Dita, kada si krenula jesi li imala vec klijente, jesi li u svom prostoru ili iznamljenom? Mi nemamo pojma kaj bumo s menom jer su se problem pojavili i u obicnom zivotu. Stranac sam i odnose se kao prema strancu.
Neke kliente imam vec nekih 15 godina, neke cak i vise.
Onda sam dobila jos nove, i tako islo dalje. Sad uzimam nove vise manje samo preko prepuruke stranke kojoj vec radim. Tj. da mi ona dopelje neku novu, jer sam jako zauzeta, pa nemogu uzet pas puno "padobranaca".

Sad sam uzela novi prostor, gdje imam salon i u drugoj prostoriji radionicu.
Za sad sam iznajmila, ma da mislim, da cu sa vremenom to kupit, jer je prostor fenomenalan, super sam ga uredila, ima parking, dosta blizu centra, malo elitniji kvart, pa ono se dobro poslozilo.

A da se udas? (joke)
A da ides za nekog radit, barem na pocetku, pa se onda pomices dalje?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:32   #487
Drage djevojke,
imam jedan problem(čić)... Imam ideju, znam kako sašiti, no, krojim isključivo po Burdi. Malo prilagodim kroj, nadodam nešto svoje i to je to.
No, za haljinu koju sada nosim u glavi nema modela, nigdje.
Da li netko radi krojeve? Možete mi pomoći savjetom?
__________________
Mojne_me
Mojne_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:35   #488
Quote:
Mojne_me kaže: Pogledaj post
Drage djevojke,
imam jedan problem(čić)... Imam ideju, znam kako sašiti, no, krojim isključivo po Burdi. Malo prilagodim kroj, nadodam nešto svoje i to je to.
No, za haljinu koju sada nosim u glavi nema modela, nigdje.
Da li netko radi krojeve? Možete mi pomoći savjetom?
Ako mozes, prikelji slikicu haljine, pa da vidimo
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:40   #489
Hvala ti, fakat si brza.
Ne znam to raditi. Mogu opisati.
Ugl. To bi bila haljina rezana ispod prsiju, gornji dio klasika sa uskim rukavima, za otvor bi još vidjela kako bi bio, no, od ispod prsiju bi išla u širinu, nešto nabrano a onda bi se zadnjih 25cm dužine uzila, tako da ispadne kao da "šlampavo" pada.
Uh, opisa ...
__________________
Mojne_me
Mojne_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:50   #490
Quote:
Mojne_me kaže: Pogledaj post
Hvala ti, fakat si brza.
Ne znam to raditi. Mogu opisati.
Ugl. To bi bila haljina rezana ispod prsiju, gornji dio klasika sa uskim rukavima, za otvor bi još vidjela kako bi bio, no, od ispod prsiju bi išla u širinu, nešto nabrano a onda bi se zadnjih 25cm dužine uzila, tako da ispadne kao da "šlampavo" pada.
Uh, opisa ...
Nije tesko .
Od kojeg materijala ces to raditi? Od tkanine ili pletiva?
Ovisi koliko znas sivati, mozda ti je bolje od pletiva, jer onda nemas neki skriveni zavaras, i prsnih usitaka, nego samo lijepo navuces na sebe.

Ako ces raditi od pletiva, ili cak od tkanine, pogledaj, dal imas (a imas, znam ), kroj u budi za klasicnu usku haljinu sa rukavima, do recimo koljena.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:51   #491
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Je, dobro si skuzila.
Od 130 samo gore uzmes 15 cm, dole ne.
Podstavu skroji uzu, da ce ti bolje stajati balon. Pogotovo na onoj slici u sredini (proziran os mat.-t.crven), se vidi da je podstava uza, i da, kraca.
I to je to
Hvala! Javim kako je ispalo, danas se bacam na posao!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:52   #492
Da, uzela bi pletivo. Ili neki tanji jersey, ili neki pamučni sa lycrom. Oni mi imaju finu težinu i lijepo "padnu".
Što se šivanja tiče, tu nema problema. Šivam sve.
__________________
Mojne_me
Mojne_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:10   #493
Quote:
Mojne_me kaže: Pogledaj post
Da, uzela bi pletivo. Ili neki tanji jersey, ili neki pamučni sa lycrom. Oni mi imaju finu težinu i lijepo "padnu".
Što se šivanja tiče, tu nema problema. Šivam sve.
Precrtaj kroj na papir (napravi i zeljenu duzinu haljine). NAcrtaj si cijeli kroj, ne samo polovicu, jer sam postupak opisala, kao da imas cijeli kroj (d.dio).

Onda odredi gdje ce ti biti rezana ispod grudi (izmjeri od ramena do ispod grudi, i to provjeri jos ispod pazduha). Na kroj nacrtaj tu crtu.
Odrezi tamo kroj.

Sad krenemo na donji dio. Ispod grudi ce biti nabor, a dole usko.
Na d.djelu ispod grudi podjeli to na recimo 5 jednakih djelova (isto i zadnji dio).
Onda to napravi i na duzini haljine. Nacrtaj crte od gornjeg djela do duzine. Razrezi od g.d. do duzine, s tim, da nemoj skroz, nego dole ostavi koji cm ne razrezan. Onda taj g.dio razsiris (ispod daj drugi papir, da ces moci ljepit). Onda naljepi recimo krajni ljevi dio, i na nj. lj.strani dodaj 2,5 cm, na desnoj 5, onda drugi dio zaljepi, i dodaj 5cm, i tako do kraja. Na zadnjem desnom djelu dodaj 2,5cm. Isto i zadnji dio. Sad si dobila onako malo u polakrug, svaki dio (prednji i zadnji).
Svi ti dodatki po 5cm su ti dodatci koji idu u nabor. I koliko imas tih cm, toliki ce ti biti nabor. Posto na duzini nisi nist dodala, ce duzina ostati ista.
Na duzini od 25cm iznad duzine do duzine, napravi male usitke (oni V koji su ti ostali kad si otvarala kroj).
Onda sasijes gornji dio, stranske savove, rukave, na d.djelu sranske savove, i napravis nabor. To nasijes na gornji dio, i to je to.
Nadam se, da si me bar malo skuzila.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:13   #494
Puno ti hvala
Sada sam to fino iskopirala, isprintala i krećem u proučavanje
Rezultate javljam
__________________
Mojne_me
Mojne_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:22   #495
Quote:
Mojne_me kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala
Sada sam to fino iskopirala, isprintala i krećem u proučavanje
Rezultate javljam
Dogovoreno!
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:46   #496
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Neke kliente imam vec nekih 15 godina, neke cak i vise.
Onda sam dobila jos nove, i tako islo dalje. Sad uzimam nove vise manje samo preko prepuruke stranke kojoj vec radim. Tj. da mi ona dopelje neku novu, jer sam jako zauzeta, pa nemogu uzet pas puno "padobranaca".

Sad sam uzela novi prostor, gdje imam salon i u drugoj prostoriji radionicu.
Za sad sam iznajmila, ma da mislim, da cu sa vremenom to kupit, jer je prostor fenomenalan, super sam ga uredila, ima parking, dosta blizu centra, malo elitniji kvart, pa ono se dobro poslozilo.

A da se udas? (joke)
A da ides za nekog radit, barem na pocetku, pa se onda pomices dalje?

Ja kao netko tko nema baš puno veze sa šivanjem (ALI IMAM VOLJU I ŽELJU!!!) mislim da za tebe nema nikakvih problema; iz svakog posta vidim da znaš o čemu pričaš, da si učena i da voliš pomoći sa savjetom. Bez obzira bila ti u RH ili Bangladešu, sa svojim znanjem možeš svašta. Evo, recimo da uz to što bi šivala držiš i tečajeve ovakvima kao ja. Kod nas je to jako traženo i dobro se plaća. Ne odustaj, meni je zbilja žao kad se radi birokracije i glupih papira slome oni koji imaju što za dati...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:51   #497
Može mi netko preporucit dobru krojacicu u Zadru? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:18   #498
Quote:
ana_renata kaže: Pogledaj post
Može mi netko preporucit dobru krojacicu u Zadru? Hvala
a baš smo neki dan komentirale da ovaj topic ne služi tome
pitaj ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=133267
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:02   #499
Slažem se da je konstrukcija u Ujevićeoj knjizi prepuna mana, ali ima i dobru stranu...to što je na hrvatskom i to što je gotovo svaka crta opisana kako se radi.

Imam more stranih knjiga na temu konstrukcije odjeće, dobrih 20 komada u kolekciji su scanovi antiknih knjiga (1870.-1915.) i ako se znaš snaći s Ujevićevom knjigom možeš radit konstrukciju iz japanskih knjiga u kojima ne kontaš tko pije, a tko plača kad je u pitanju tekst (by the way Pattern Magic 1 i 2 su zakon knjige).

Ali ta Ujevićeva knjiga je sjena stranim knjigama...razlike su u detaljima, ali ti detalji rade čuda za gotov odjevni predmet. Ta knjiga je mnogim srednjoškolcima i studentima na razini biblije jer ne odstupaju od nje i to je jedina knjiga za konstrukciju koju koriste. To je definitivno problem...

Ne sviđa mi se što nema odjeljak specijaliziran za izradu krojeva za velike odjevne veličine nego to moraš iskopat na netu i to na ruskom. :P
Onako od 1 do 5 bi joj dala 2,5 jer korisna je, ali ima toliko mana i tjera te da izmišljaš toplu vodu. Za početnike je dobra da se upoznaju, ali obavezno s njom dodatan materijal.

Ako još neki nisu otkrili Google translate probajte ga. Cijelu stranicu prevedu prilično točno s razno raznih jezika tako da svi koji žele naučit šivat, radit krojeve, plest, kukićat, vest nemoraju se ogranićiti na dostupnos informacija na hrvatskom jeziku.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:08   #500
Cure, gdje vi kupujete paus papir? Htjela bih si neke krojeve iz burde precrtati a nemam tog papira.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.