Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2015., 13:31   #61
sta su svi odustali od otvaranja kokosa?

ja san provala danas,i nisan uspila,ali nisan ni imala nikakav alat pri ruci,osin noza kojin san izbuzala rupice za izlit -mliko-.

susjeda ga je stavila na dasku na pod i probala onin bat/sjekiricon i nije islo,pa je nozom zatukla odozgo pa onda probala batom,i puknuo,nekako.

isplati se pomuciti, zanima me slijedece:

koliko dugo ga peci,jel to jos tko prakticira trenutno?

nakon sta ga nariban i procidin, ne znan sta bi s tin naribanin kokoson, jel se to moze osusiti pa staviti u vrecice,gdje ga cuvati,koliki mu je rok trajanja?

koliko san ja svatila,tekucica u kokosu nije mliko, mliko se dobije iz mesa.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 16:43   #62
https://www.youtube.com/watch?v=oFDePsAqxnI

ovo se meni pokazao kao najučinkovitiji način. bitno je da ga udaraš u ruci, a ne na nekoj dasci jer će ti jedino tako lijepo ravnomjerno početi pucati ljuska.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:52   #63
Imaš rupe na kokosu. Uzmi neki štapić i kljucaj po svakom. Jedna od tri rupe je mekanija i lako ju se probode. Slamku zatakni i srč.

Za razbijanje kokosa da se dođe do mesa stavi ga u platnenu kesu i mlatni od pod.

Meni se često desi da uzmem pokvareni kokos, kojem se mlijeko ukiselilo. Zna netko kako prepoznat na vrijeme pokvaren kokos?

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.02.2015. at 18:58.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 15:26   #64
probala san to s lupanjem,ostali su tragovi na povrsinama di bi udarila

a sto s onin naribanim mesom?
nakon sto se procijedi mliko,jel se to moze osusiti nekako? i kolko to uopce moze trajati?

ja san ga ostavila na tanjuru od jucer,ko fol osusice se,al bome ne susi se bas nesto,pa ne znan di bi s njin

da,i to za pokvareni,jel zna netko kako prepoznat pokvareni?
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 08:50   #65
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Meni se često desi da uzmem pokvareni kokos, kojem se mlijeko ukiselilo. Zna netko kako prepoznat na vrijeme pokvaren kokos?
Ne postoji "pokvareni kokos", jer u kokosu nema mlijeka. Nikada nije bilo, nikada neće biti

Unutra je voda.

U suštini, ako kokos nije zelen i mlad (a takve u Hrvatskoj nećete nikada moći kupiti; ovdje se prodaju zreli kokosi), ne isplati se ni pokušati piti vodu iz njega, jer je redovito očajno lošeg okusa. Nije pokvarena/ukiseljena/whatever (i dalje se radi o sterilnoj soluciji), ali jednostavno nema dobar okus.

Nezreli kokos se pije (a meso mu se baca), zreli kokos se jede (a voda mu se baca).
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 09:51   #66
Ja sam naslov teme pročitala ''otvorit kokoš''
Sad mi je jasnije
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 19:55   #67
Jednom sam otvarao kokos, i bilo je uspješno. Najprije čavlom izbušio rupe u onim "očima" pa smo slamkom popili kokosovu vodu. Bila je jako slatka i malo bacala okusom na pljesan. Zatim sam kokos umotao u krpu, i ćekićem ga zdrobio. Kora je jako žilava, treba više puta lupati. Zatim čvrstim nožem odvajao djelove mesa sa kore.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.