Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2023., 14:30   #1
Godzilla Minus One (2023)

Da vidimo povratak korijenima...

Godzilla Minus One (2023)



Quote:
Godzilla se pojavljuje u Japanu nakon Drugog svjetskog rata, koji je na najnižoj točki na nuli, i obara zemlju na jedan minus.
Režija: Takashi Yamazaki
Uloge: Ryunosuke Kamiki, Minami Hamabe, Yûki Yamada...

Premijera: 01.12.2023.g.

IMDb

Trailer
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2023., 22:19   #2
Dakle, svi, od kritičara do fanova, govore kako je ovo najbolji Godzila film ikada napravljen. 100% se ne slažem. Uopste mi se film nije svidio. Definitivno sam u manjini, ali rekao bih da je ovo najslabiji od svih Godzila. Ono od čega pate mnogi japanski filmovi je pretjerana gluma i pretjerani naleti emocija u svakoj sceni. Dernjava i plač neznaci dobra gluma nego čista patetika. Japanskoj školi jednostavno nedostaje suptilnost koja u stvari pojačava emocije i čini glumu uvjerljivijom.

Godzila kao monstrum izgleda dobro, ali na momente kao karikatura. Više liči na lutku nego na živo biće, pogotovo oči.

CGI-ed voda uvijek izgleda bezveze i ovaj film nije izuzetak. Jos niko do sad nije CGI vodu napravio da valja pa čak ni Avatar.

Likovi su prilično kliše i preuveličani. Nije me bilo briga da li je i jedan lik zgažen. I onda kraj... uhhhh krindž teži.

Ne znam da li su ljudi desenzibilisani zbog sranja koje Holivuda pravi u poslednje vreme pa im bi bilo šta drugačije izgleda super, ali ovo nije to. Godzila Rolanda Emmericha iz 1998 briše pod sa ovim. 3/10 od mene.
220volt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2023., 23:33   #3
Najgori Godzilla film fakat si smiješan.

Da bi razumio njihovu glumu, morao bi poznavati njihovu kulturu i povijest, i poželjno živio u Japanu najmanje godinu dana. Ne možeš od njih očekivati glumu kao u hollywoodu ili glumu kao u Europi. Drugačiji narod i pristupaju njihovoj realnosti. Drugim riječima, sve si u krivu.
Trendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2023., 23:52   #4
Quote:
Trendi kaže: Pogledaj post
Najgori Godzilla film fakat si smiješan.

Da bi razumio njihovu glumu, morao bi poznavati njihovu kulturu i povijest, i poželjno živio u Japanu najmanje godinu dana. Ne možeš od njih očekivati glumu kao u hollywoodu ili glumu kao u Europi. Drugačiji narod i pristupaju njihovoj realnosti. Drugim riječima, sve si u krivu.
Eh super savjeti. Javim ti se kad malo prozivim u Japanu.
220volt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2023., 06:15   #5
Film je brutalno dobar, jedino što mi se nije svidjelo je malo predvidljivosti na kraju filma, ali staru kantu poput mene je teško iznenaditi

Apsolutno preporuke za film, žao mi je što je kod mene igrao samo tri dana i ne mogu ga ponovo gledati.

Inače uopće nisam ljubitelj Godzilla filmova (Shin Gojira mi prolazi, ali to je ionako više film o Fukushimi), ali ovo stvarno stoji na svojim nogama kao kvalitetan film, uz Tetris možda i film godine.
Caye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2023., 09:56   #6
Quote:
Trendi kaže: Pogledaj post
Najgori Godzilla film fakat si smiješan.
Koja je uopće ljestvica za ovo?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2023., 09:08   #7
Gdje ovo uopće pogledati u Hrvatskoj?
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2023., 18:17   #8
bilo samo 3 dana u HR (Cinestar limited distribution) početkom mjeseca, kao i mjesec dana ranije s Akirom iz 1988. prošlo je poprilično nezapaženo. Da je igrao 2 tjedna, bilo bi mnogo praznih projekcija
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2023., 16:42   #9
Ja sam to uhvatio u kinu taj jedan vikend dok je igralo, dobar film. Nije najbolji ikada ali je definitivno solidan.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 11:00   #10
Shuji Abe koji je bio jedan od producenata filma Godzilla Minus One je umro u 74. godini
Star Fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2023., 22:01   #11
Film je baš fora, bez gromoglasnog CGI-ja, gotovo kao da je sniman u 70-ima i izgleda i sa čovjekom u kostimu.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 00:50   #12
kad bi morao birati riječi, rekao bi da je ovo perfektni godzilla movie

znači apsolutno sve štima u ovom filmu.

prvi jaki argument je to što je made in japan, i htio sam napisati napokon nakon dugo vremena jedan proper japanski film o godzilli i onda vidim da je jedan snimljen nedavno, 2016. nisam znao i nisam gledao.
jednostavno smatram da je to njihov film, da pripada njima, amen.

drugi jaki argument je WWII kontekst. tu je film dobio jedan dodatni smisao i težinu.

jer. šta ja znam, ja tu godzillu poimam s svim tim strahovima i traumama, kompleksima s kojima se japanci vječno bore, on/godzilla mi dođe kao nekakava personifikacija opasnosti s kojima su okruženi (česti potresi, tajfuni, tsunamiji) a njegova radioaktivnost kao svojevrsna metafora i posljedica bačenih atomskih bombi.
zato mislim da je njemu/godzilli mjesto u japanu i nigdje više.

dramaturška komponenta mi se možda i najviše dojmila, djeluje nestvarno, nekako sanjivo i melankolično, kao da i sam proživljavam sve što je i sam taj lik proživio. vrlo vrloo suptilno, senzibilno i emotivno dočarano, patetično onoliko koliko taman treba biti

ako je netko majstor u tome onda su to azijati

treći jaki argument su tempo i radnja, zaplet i kulminacija,
planovi tj. riješenja (jet fighter ) s kojima se želi stati na kraj godzilli

četvrti, glumci i gluma, casting i prezentacija, predobro izvedeno.

peti, godzilla i efekti, znači bolesno, ovo je valjda prvi puta da se CGI koristio da bi se pogodio efekt starog filma, ali to je ispao tako jebeno dobar mix, ma perfektan.
ono kad mu se oni šiljci aktiviraju/iskaču je prebolesno dobro

film je čudesan mix, zadovoljio je baš sve kinematografske kriterije

pet jakih argumenata za pet pluseva

+ + + + +

p.s. da ga bar mogu opet odgledati, ali u kinu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 00:58   #13
A gdje si ti to pogledao ajuto?
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 01:01   #14
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
A gdje si ti to pogledao ajuto?
kod đurđe u videoteki
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 01:40   #15
Uh, ovaj zadnji rip što je izašao je užasan, tak da nisam baš sigurna da si najbolju verziju gledao, pogotovo za takav spektakl kao što ga prikazuju
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 02:14   #16
eh kad bi sve bilo idealno...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 14:03   #17
Ne pada mi na pamet gledati cam verziju ičega.Bude izašlo već kako se spada....
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 14:08   #18
Verzije Will1869 i nisu baš loše.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 14:09   #19
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Verzije Will1869 i nisu baš loše.
nije bas dobro, mutno je
ElRey1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 14:21   #20
Kakva je većina camova ovog filma, ovo je premija. Ali inače on, pored IDIOTS-a, izbacuje najbolje camove.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.