Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 16:29   #61
ja sam isto na kraju uzela hzzo (još u 9.mjesecu, poslodavac mi plaća, i ponudili su mi mislim 3 opcije)... kao što je netko tu pisao, ne da mi se gnjaviti s refundacijama i papirima... i ta dva ostala osiguranja su nudili svoje doktore u klinikama, a meni je jednostavnije otići do moje, a ne zvati kad mogu kome doći. a i ova moja me već dugo zna, i njoj vjerujem...

za sad ću tako, za godinu dana ću vidjeti
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 17:54   #62
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
A šta je sa ženama koje su rodile i na porodoiljnom su, nikako da nađem odgovor
Pa žene koje su rodile i na porodiljnom su također primaju naknadu za porodiljni, u iznosu koji zavisi o toga jesu li zaposlene ili ne. Dakle, ne postoji razlog da ih se oslobodi plaćanja. Sad gledaju se prihodovni cenzusi po članu obitelji (postotak od proračunske osnovice) tako da si svatko može izračunati je li ispod te donje granice te je li ima osnove da država plaća za njega.

Ono što je meni zanimljivo je da svim zaposlenim ženama je naknada za drugih 6 mjeseci ista- 2660kn, onda se ženama koje imaju veći prihod od 5108kn isplati tad sklopiti ugovor jer će se gledati prihodi u trenutku sklapanja ugovora. Dakle, mjesečno bi morale davati 80kn i to sljedećih godinu dana bez obzira što se u međuvremenu vraćaju na posao i na punu plaću.
Ako si daš truda tu se da uštediti.
Tko ima plaću iznad 5108kn, npr.sklopiš ugovor dok si na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći (najviši iznos naknade je tad 4250kn), ugovor ti traje godinu dana, znači svaki mjesec 80kn dopunsko , U međuvremenu prvih 6 mjeseci porodiljnjog imaš delimitiranu naknadu (u iznosu pune plaće) a novi ugovor za dopunsko sklopiš kad taman kad si opet na 2660kn, pa opet ti je sljedećih godinu dana polica 80kn mjesečno. U međuvremenu se vratiš na posao i uštediš 50 kn razlike. Taman kad ti istekne i ta polica imaš ušteđeno tako da sljedeću godinu uplatiš cijelu odjednom i dobiješ još i popust A sve je savršeno u skladu s zakonom.
Je li pomoglo?
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:23   #63
Ovo sa C.O me nije iznenadilo. Jesu ispali pizde u konačnici, ali oni na tržištu ne postoje da budu socijalna ustanova. Očigledno je aktuarskom matematikom izračunato da je bolje taj vrući krumpir bolje prepustiti državi Onaj ko je uspio napraviti dopunsko je dobro prošao, tko nije, uzima od HZZO-a i stvar riješena. Ipak osiguranjima nije primarno područje nisu dopunska i dobrovoljna osiguranja.

Dobro došli u kapitalizam

P.S. Evo kako je tekla kronologija u C.O. sa tim dopunskim. U 12 mjesecu je objavljena akcija za dopunsko i to neograničena svota pokrića za 75 kn mjesečno, pa još popusti. 15.12 je ta akcija obustavljena i stavljena na stand by. Do sad. Očigledno su aktuari izračunali da bi bilo previše preuzetog rizika za tako male novce Ah ti matematičari!
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:29   #64
Očito je da smo osuđeni na lešinarenje, i CO se "iskazao" novim cijenama u pravom svijetlu - oderi dok je prilika
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:36   #65
A mislim da nema potrebe napadati CO, vjerojatno će se i drugima mijenjati ili nestajati poneke stavke koje su možda još jučer bile napisane no uglavnom, ne gine nam HZZO
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:38   #66
Ma jasno je od početka reforme da su privatnici nezainteresirani, oduzeta im je prilika da uvjetima konkuriraju HZZO-u, pa sada vide da im je svaka polica kakvu su do sada imali čisti minus.

Ovo neće na dobro poći jer ćemo mi neki uzeti HZZO policu, većina neće nikakvu, onih 800 000 000 kn koje je Milinoviću oduzeto iz proračuna zadnjeg dana godine iz njegovog fonda nitko ne može nadoknaditi (a nadali su se da će milijun građana uzeti onaj prosjek po 80kn da to zatvori) i evo kolapsa kad krene na naplatu sustav koji manje zarađuje nego što troši.

Ja znam da ću im naplatiti kroz preglede svaku kunu koju ću dati.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:41   #67
Daj Bože da meni nikad nikakav pregled ne zatreba. Za to bi dao 80 kn
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:45   #68
Iskoristi sad policu od 80 ili 130 kn i sa svojim doktorom polako tijekom godine dogovoriš pregled po pregled, njihove uputnice će prihvaćati kao dio liječenja, pa se sistematski pregledaš od glave do pete.

To je preventiva koju tijelo treba. Da i sebi i sustavu u konačnici uštedimo na liječenju.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:15   #69
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Principessa, taj iznos od 1900 kn je cenzus koji je propisan zakonom, provjerio sam ga osobno u socijalnoj službi, svi umirovljenici koji žive sami i imaju manju mirovinu jesu oslobođeni, to je ona bijela kartica koju imaju uz iskaznicu zdravstvenog.
aha, to je znači samo za one koji žive sami.
a ostali koji primaju manje od 1900 zbraja im se dohodak sa ostalim dohocima članova kućanstva i srednja vrijednost ako ne prelazi 70% prosječne plaće čini mi se onda su oslobođeni?

ako sam nešto zbrkala ispravite me.. fala..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...

Zadnje uređivanje Principessa : 08.01.2009. at 21:22.
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:37   #70
Tako nekako, provjeri u zdravstvenom koji je iznos u pitanju kada se primanja kućanstva dijele na broj članova koji žive zajedno. Ali da, o tome se radi.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:16   #71
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Je li pomoglo?
Je, zahvaljujem
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:18   #72
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Daj Bože da meni nikad nikakav pregled ne zatreba. Za to bi dao 80 kn
E kad bi to bilo tako lako, mislim da bi davali svi neograničeno više iznose,ali to nažalost ne ovisi o nama

Btw, vidim da su dosta česte promjene u ponudama i uvjetima, pa mislim da ću pričekati još neko vrijeme i vidjeti kada se situacija malo iskristalizira!
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 16:11   #73
još me nešto zanima, da se ne gubim po hzzo stranicama, kad platimo ovo dopunsko osiguranje koje nam stvari i dalje neće biti besplatne, šta ćemo morati plaćati? jesu besplatni spec. pregledi, ekg i svašta nešta..? pliz, dobra duša neka.. jer stvarno. šta ti na kraju mogu pružit i za 130 kuna misečno, a zdravstvo u ovakvom kolapsu?! ne daj Bože da se razbolimo teže..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 05:08   #74
Reforma zdravstva trajat će dok je ova politička opcija na vlasti.Promjenom iste reforma se mijenja.To je naša realnost , osobno ću i to uzeti u obzir kada budem odlučivao platiti ili ne.
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 09:55   #75
Principessa, u načelu sa dopunskim ne plaćaš dolazak kod svog liječnika, uputnice, lijekove osim one sa "B" liste (crvene), sve preglede na koje te je zbog liječenja uputio tvoj liječnik ili dalje specijalist, krvne nalaze, liječenje u bolnici, operacije, ležanje, naknadne kontrolne preglede. Ali plaćaš svaki pregled kod privatnika (ginekološki npr.) kao i do sada. No, dopunsko ti ne ubrzava rezervacije kod pregleda - čekaš kao i do sada.
Tebe ova uplata oslobađa eventualnog troška koji se i ne mora desiti, zato ga shvati kao kasko na svoje tijelo.

No, ako svaki vozač koji ima kasko na autu nalazi opravdanje zašto ga ima (čak i kad mu je auto više u garaži nego na cesti), sasvim ok je ulagati 80 do 130 kn mjesečno na ovu svoju tjelesnu makinu bez koje ne možemo. Jedino mi se čini da je za takav sustav potrebno da svi koji radimo imamo dopunsko (znači oko 1,5 milijuna ljudi) inače će se zarušiti sustav.

Dakle, da budem u tijeku sa prethodnicima. Uzeti dopunsko, koristiti kad god se može uslugu sustava (i kao preventivu), i čekati da se sustav raspadne. Bit će to ubrzo.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 09:56   #76
Quote:
swatch kaže: Pogledaj post
Reforma zdravstva trajat će dok je ova politička opcija na vlasti.Promjenom iste reforma se mijenja.To je naša realnost , osobno ću i to uzeti u obzir kada budem odlučivao platiti ili ne.
Mali su nam izgledi da se u slijedećih godinu dana rješimo nesposobne lešinarske ekipe koja je trenutno na vlasti, polica HZZO ugovorena na godinu dana će valjda izdržati tu godinu
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 07:31   #77
da ne trazim, dal je moguce da se ja prijavim kao clan obitelji na zenu koja ima manje prihode od 5000 kn i da zajedno placamo policu 160 kn? znaci svaki da ide na onu policu od 80 kn. ja imam vece prihode od 5000 kn.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:17   #78
ExCenTric, ti trebaš provjeriti u svom uredu zdravstvenog fonda imaš li pravo na dopunsko prema obiteljskom cenzusu. Prihodi obitelji (plaća tvoja i ženina ili mirovina ako neko od roditelja ima istu adresu kao i vi) se zbroji, pa podijeli na sve ukućane, uključivo i djecu i ako je iznos ispod određene granice (ne znam koje, zato provjeri) onda svi dobijete plaćeno dopunsko od države.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:20   #79
Da li se ponuda HZZO-a u Zagrebu predaje u Mihanovićevoj???
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:16   #80
Jel se mozda netko informirao, hoce li Sunce osiguranje ponudit kakvu opciju za izbjec ovo kod HZZO-a?
Na webu nista o tome. A radje bi staklo jeo nego dao lovu tim lopovima u HZZO-u.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.