Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2015., 00:58   #2001
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Ako zgrade imaju ITPS (a vjerojatno imaju jer novogradnja na toplanu obavezno mora imati ITPS) onda ćeš moći grijati 0-24h 356 dana u godini, kad god ti padne na pamet i na koju god temperaturu poželiš (barem do 35° :P ).

ZNAM što govorim jer živim već godinu dana u zgradi s ITPS-om i oduševljena sam i termostatom se regulira temperaturu u stanu, ne razdjelnicima. Ventilima na radijatorima samo reguliraš hoćeš li neku prostoriju više ili manje ugrijati (ili ju ne želiš uopće grijati).

Jedino u slučaju kvara i remonta nema grijanja i tople vode.

Super. To je lijepo za cut!

Al pokusavam ovom pacijentu objasnit da mi koji smo u starijm zgradama nemamo grijanje ljeti al imamo tople vode konstantno bez grijanja na sparet!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:01   #2002
Quote:
janiej0nes kaže: Pogledaj post
Ne dajte se smesti novi posjetitelji foruma i budući susjedi... Iako se neki ponašaju kao da je tema samo njihova i da tuđa mišljenja nisu dobrodošla, itekako jesu i ima nas još koji iz kutka pratimo novosti jer smo odustali od pisanja ičega pametnoga.
Isto tako, razumijem i zašto nam je tema takva kakva je i uvijek je samo trolanje i pljuvanje po tuđim stavovima.
Ugl. tema se pretvorila u chat Andaelysium-a i PowerG-ja s čestim međusobnim prepucavanjem uz novopridošlice koje se otkanta po brzom postupku.

Prvotna ograda (ona što je bila postavljena samo na jednom stanu lamele A) je bila užasna jer je već nakon par tjedana metal promijenio boju i imao mrlje. Da li je isto i sa ovom sada... Ne znam, vrijeme će pokazati. Ne mislim se vješati po njoj pa mi staklo za sada ne predstavlja problem, ali onima koji imaju djecu neka se zapitaju i probaju to nekako dodatno osigurati na svoju ruku- je pa kaj, budemo svi imali drugačije ograde, svašta na balkonu, neki će zatvoriti lođe... :klap:
Slažem se da postoje dva vrhunska intelektualca koja sve znaju pa samim time vrte iste teme, a kad netko uskoči sa nekom idejom ili čak zajebancijom odmah glume policajce..

Što se tiče ograda one u konačnici moraju biti stabilne jer nadam se da postoji neka završna inspekcija koja će to prekontrolirati..
kadafi09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:08   #2003
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
@janiej0nes: pa nitko ti ne brani da pišeš, dokle god se držiš teme i pravila. To što neki odu nakon dva-tri posta, njihov je problem. Ja nikoga ne vrijeđam, nastojim se dobro zabaviti i to je to. Mislim, ozbiljno shvaćati zajebanciju ovdje?! Ma daaj....
Kako ga kakiš, ja sam općenito napisao prvi post ne na ovu temu nego općenito na forumu pa si me odmah posrao samo zato što nisi shvatio zajebanciju i išao si gledati moj profil di sam i koliko pisao..jadno od tebe pa sam odlučio ignorirati ne ovu temu nego tvoje postove..dok se ne popraviš,a kad se popravoš možemo opet biti prijatelji
kadafi09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:37   #2004
Quote:
kadafi09 kaže: Pogledaj post
Kako ga kakiš, ja sam općenito napisao prvi post ne na ovu temu nego općenito na forumu pa si me odmah posrao samo zato što nisi shvatio zajebanciju i išao si gledati moj profil di sam i koliko pisao..jadno od tebe pa sam odlučio ignorirati ne ovu temu nego tvoje postove..dok se ne popraviš,a kad se popravoš možemo opet biti prijatelji
Dobro jutro svim susjedima! Nick ti je kadafi09, imaš 6 postova, moj odgovor na tvoj prvi post pun je smajlića (nedvojbeno da je riječ o zafrkanciji s moje strane) - nešto sam propustio?

Koje mimozice... Ovo je kraj mog off-a.

Zadnje uređivanje Andaelysium : 06.10.2015. at 08:49.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:59   #2005
Povratak na temu, ako ima još nekoga voljnog da raspravljamo o temi , a ne o meni: sinoć prošao pored gradilišta u Zapruđu. Nije mi jasno zašto staklene ploče na ogradu postavljaju tu i tam, sporadično, imam dojam da su ih postavili bez nekog naročitog početka i kraja.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:20   #2006
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Braco ti nemas blage veze. Cijeli zivot se grijem na toplanu sad se ti tu pravis pametan kaj si zguglo, bolje da si pito nekog. Tople vode ima non stop ali se grijanje gasi preko lijeta ne samo preko ljeta nego i preko dana, griju do 23h i opet pale u 5 ujutro. Buduci da nisi upucen kak toplana radi imas topic o razdjelnicima grijanja pa se tam informiraj ti i tvoja kolegica! Neznalico.

Sta i kako ce funkcionirat to sto ce imat nove zgrade cemo tek vidjet. Jao meni ak bum ja moral ucit od tebe!

Ti stvarno misliš da si najpametniji na svijetu, a zapravo nemaš pojma.

Da, toplane u starim zgradama imaju odvojene sisteme za grijanje i za toplu vodu, ali mi ovdje ne pričamo o starim zgradama, nego o novim zgradama koje koriste ITPS za pripremu tople vode za kupaonu/kuhinju i za grijanje. No čak i stare zgrade imaju toplu vodu cijelu godinu, ali samo za potrošnu vodu a ne i za grijanje. Dakle, toplana radi cijelu godinu. Ili se ta voda za tuširanje čudesno sama zagrije ljeti?

Detaljnije sam princip rada ITPSa objasnio prije jedno 10ak stranica, ali ti si očito bio prezauzet pametovanjem i svađanjem da bi pročitao, pa tako još uvijek ljudima prosipaš svoje 'mudrosti' o tome kako će bit bez grijanja od proljeća do jeseni. Preporučam ti da se raspitaš i pročitaš malo o tome.

Dakle, momak, ukratko, ovdje grijanje možeš paliti u 2 ujutro u srpnju, i raditi će. Možeš ga natjerat da ti stan zagrije na 30, a ne maksimum 25. Samo što ćeš točno toliko i platiti, koliko si grijao, jer imaš kalorimetar na samoj ITPS stanici, a ne razdjelnike kao u tim starim zgradama sada, a koji više procjenjuju tvoj udio u ukupnoj potrošnji zgrade.


I imaš obraza reći nekome da nema pojma, a do jučer si tvrdio da ljudi u ovim zgradama (POS Zapruđe, o tim zgradama pričamo, da opet ne odlutaš na svoje stare zgrade) neće imat grijanja do 1.10. niti da će se moć grijat po noći....

Al sam ti pametuj i svađaj se.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:30   #2007
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Povratak na temu, ako ima još nekoga voljnog da raspravljamo o temi , a ne o meni: sinoć prošao pored gradilišta u Zapruđu. Nije mi jasno zašto staklene ploče na ogradu postavljaju tu i tam, sporadično, imam dojam da su ih postavili bez nekog naročitog početka i kraja.
Nije nam jasnooo...Da čudno, i najbolje u svemu to su postavili jedan dan i onda stanu...ne razumijem...nema useljenja do 8.11...mislim ne zbog ograda vec zbog sveg ostalog :-)

jučer sam primjetio da su između C i D razbijali beton (dio temelja), očito se preračunali...
Vranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:48   #2008
#klara

Da se ne pretvori tema samo u Zapruđe, smrad i prepucavanja, bio sam jučer ispred Klare i mogu reći da sam se ugodno iznenadio u odnosu na prije 10 dana.
Sad je sve asfaltirano, ucrtane su trake za aute, postavljeni i završeni su pločnici za pješake, stavljene betonske kockice i nasuta zemlja između zgrada, postavljeni mini prometni znakovi,
zna se i adresa, nece biti niti oreskoviceva niti horvatova nego Ivice Drmića, konkretno ulaz b je broj 10. jos sam vidio 12 i 16 brojeve. C je 16.
Između zgrada na zemljanom dijelu su čak posađena nekakva stabalca sve skupa izgleda poprilično gotovo. Gotov je i ulaz u garažu, na stropu su postavljena led svjetla i oko zgrade na nekih 3-4 metra visine su postavljeni led reflektori.
Cenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:49   #2009
Quote:
Vranica kaže: Pogledaj post
...nema useljenja do 8.11...mislim ne zbog ograda vec zbog sveg ostalog :-)
Naravno da nema, cijelo se vrijeme šalim za taj "predizborni četvrtak"!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:53   #2010
Quote:
Cenx kaže: Pogledaj post
#klara

Da se ne pretvori tema samo u Zapruđe, smrad i prepucavanja, bio sam jučer ispred Klare i mogu reći da sam se ugodno iznenadio u odnosu na prije 10 dana.
Sad je sve asfaltirano, ucrtane su trake za aute, postavljeni i završeni su pločnici za pješake, stavljene betonske kockice i nasuta zemlja između zgrada, postavljeni mini prometni znakovi,
zna se i adresa, nece biti niti oreskoviceva niti horvatova nego Ivice Drmića, konkretno ulaz b je broj 10. jos sam vidio 12 i 16 brojeve. C je 16.
Između zgrada na zemljanom dijelu su čak posađena nekakva stabalca sve skupa izgleda poprilično gotovo. Gotov je i ulaz u garažu, na stropu su postavljena led svjetla i oko zgrade na nekih 3-4 metra visine su postavljeni led reflektori.
Super za vas! Baš lijepo! Vi, znači, uskoro useljavate... ...bar netko... good for you!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 10:19   #2011
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Ti stvarno misliš da si najpametniji na svijetu, a zapravo nemaš pojma.

I imaš obraza reći nekome da nema pojma, a do jučer si tvrdio da ljudi u ovim zgradama (POS Zapruđe, o tim zgradama pričamo, da opet ne odlutaš na svoje stare zgrade) neće imat grijanja do 1.10. niti da će se moć grijat po noći....

Al sam ti pametuj i svađaj se.
Nisam najpametniji ali sam pri vrhu ...



Naravno da imam pojma i imam obraza rec takvima kao ti koji misle kako mi grijemo vodu na sparet, kaj imam vise za rec! Ljudi POS Zaprudju sigurno nece imat nikakvo grijanje ove godine!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:32   #2012
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Upravo se cuo sa APNom. Lamela A veljaca/2016!
Ovo je najizglednije.
zebraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:52   #2013
Veljača?! Jupiiii! Već vidim tematski fašnik/useljenje party - tema: Najveći Genijalci u Povijesti!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:01   #2014
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
Veljača?! Jupiiii!
Uz uvjet da je powerg dobro prenio :-)
Vranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:04   #2015
Quote:
Vranica kaže: Pogledaj post
Uz uvjet da je powerg dobro prenio :-)
ako ne i kasnije.. puštaju sad 07.11. za obilazak stana, tako da sumnjam da će išta biti gotovo kroz mjesec dva...
gogs1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:11   #2016
Quote:
gogs1007 kaže: Pogledaj post
ako ne i kasnije.. puštaju sad 07.11. za obilazak stana, tako da sumnjam da će išta biti gotovo kroz mjesec dva...
Dooobro.....onda ćemo umjesto Easter Eggs po zgradi tražiti skrivene tehničke nepravilnosti...
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:16   #2017
Quote:
Vranica kaže: Pogledaj post
Uz uvjet da je powerg dobro prenio :-)
S nečim se i možemo složiti s njim...
zebraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:17   #2018
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
I vodu za tuširanje buš kuhal na šporetu ili? Toplana NE GASI grijanje po ljeti, toplana radi cijelu godinu.

Kao što ti je rekla kolegica, fuckin google it kad već pojma nemaš.

Kaj je najgore već sam jednom detaljno objasnio kako ITPS sistem funkcionira al tebi je važnije svađati se sa potencijalnim susjedima nek pročitat nešto iz čega bi mogao ponešto i naučiti.
A da Vas dvoje odete na pivu i malo u četiri oka to raspravite (naravno moj bivši prijatelj ne bi dozvolio kafić sa terasom izemeđu Lamela gdje bi se uz pivicu rasprava otegnula..pa onda je najbolje da nastavite pisati na forumu)
kadafi09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:25   #2019
Quote:
kadafi09 kaže: Pogledaj post
A da Vas dvoje odete na pivu i malo u četiri oka to raspravite (naravno moj bivši prijatelj ne bi dozvolio kafić sa terasom izemeđu Lamela gdje bi se uz pivicu rasprava otegnula..pa onda je najbolje da nastavite pisati na forumu)
A pod kojim od tvojih nickova smo mi, kao, bili prijatelji? Nije meni problem priznati svoju grešku niti se ispričati, pače, ali moram znati kome.

Ti jesi za terasu? ( Moramo se držati i teme! )

Natipkano u dobrom duhu i bez želje za nipodaštavanjem ikoga po bilo kojoj osnovi.

Zadnje uređivanje Andaelysium : 06.10.2015. at 12:44. Reason: Spajanje postova
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 13:02   #2020
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
@kadafi09: ti jesi za terasu? ( Moramo se držati i teme! )
Apsolutno sam za terasu, zbog toga sam i kupio stan..uvjet je bio kafić sa terasom i naravno stan sa zvučnom izolacijom
Zamisli da npr. U nekom paralelnom svijetu ja i ti hoćemo na pivo i moramo ispred plodina piti te slušati Freelif-a i Power-g o razdjelnicima (Sramota) ili još gori slučaj da moram nedjeljom na cugu poslje jutarnje mise na onaj autosajam. (bdw jel'ima crkva negdje blizu)
Kad smo kod toga jel'netko vodi evidenciju o profilu budućih stanara npr. Koliko je pijanaca, koliko je zagoraca,geyeva, domobrana,partizana itd. Šala-mala. Kako je riješeno npr. prilaz za invalide..dobna i spolna struktura stanara :klap:
kadafi09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.