Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 13:25   #1
Hitachi Klimatizacija – Industry Impex

Otvaramo novu sponzoriranu temu.
__________________
Opširnije o sponzoriranim temama na Forum.hr i naručivanju
Sponzorirana tema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 13:44   #2
Poštovani,

naša tvrtka INDUSTRY IMPEX d.o.o. iz Splita osnovana je 1995.godine, a od 1997.godine djeluje kao generalni zastupnik klima uređaja renomirane japanske tvrtke HITACHI za područje Hrvatske te Bosne i Hercegovine.

HITACHI je vodeća tvrtka u svijetu klimatizacije te je na drugom mjestu po veličini svjetskog proizvođača električnih i elektroničnih uređaja. Naši uređaji izrađeni su po najstrožim standardima, proizvode se s tehnološki najnaprednijim scroll i poluhermetičkim vijčanim kompresorima te spadaju u najkvalitetnije uređaje na svijetu.

Opširnije informacije pogledajte na www.klime-hitachi.com
__________________
Hitachi klimatizacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:58   #3
A vi ste oni što ste čovjeku reklamaciju rješavali 3 godine, i to ugrađivanjem rabljenih uređaja? Pa na kraju i inspektorat morao intervenirati?

Bio neki topic tu o tome, pa kažu ljudi odjednom netragom nestao odkad se pojavila ova spronzorirana tema.

Može neko pojašnjenje zašto je čovjek riješio reklamaciju tek uz agažman inspektorata i to nakon 3 godine?

Čisto da čujemo drugu stranu medalje

ima nas ovdje koje to zanima.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 15:17   #4
Poštovani, ukoliko Vam je potreban savjet tehničke prirode vezano uz klimatizaciju i ventilaciju obratite nam se s povjerenjem. Što se tiče Vašeg pitanja, riječ je o jednom izoliranom slučaju od prije 10 godina koji smo ostavili iza sebe. Srdačan pozdrav
__________________
Hitachi klimatizacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 23:04   #5
Zašto je kod Hitachija min dužina instalacije 3m, a kod Toshibe svega 2m

i što će se desiti ako se ne poštuje preporuka proizvođača o min dužini instalacije?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 15:58   #6
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Zašto je kod Hitachija min dužina instalacije 3m, a kod Toshibe svega 2m

i što će se desiti ako se ne poštuje preporuka proizvođača o min dužini instalacije?
Poštovani,
Kod Hitachija je preporučena dužina instalacije 3m iz razloga jer je tolika pretpunjena količina plina u uređaju. Može se ugraditi i s manjom metražom te se ispustiti višak plina, no to nije preporučeno jer će tada kompresor raditi u nešto nepovoljnijim uvjetima. Ukoliko se izvrši ugradnja s manjom dužinom instalacije, npr. 1.5m, kompresor će morati savladavati veće tlakove, što za posljedicu ima smanjenu trajnost kompresora te lošiji učin. Vjerujem da je kod Toshibe iz istog razloga 2m dužina instalacije
__________________
Hitachi klimatizacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:08   #7
Hvala

Međutim, koliko znam, pretpunjenje plinom je do 16m kod toshibe, tj ne treba dopunjavati do 16m, a nakon toga čini mi se, 0,2kg/m
što bi nekako logikom reklo, da viška plina ima i na 2m? ili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:05   #8
Znaci ako ja dobro shvacam, ako je rijec je o pretpunjenju, to znaci da je optimalna duzina instalacije od 3m kod hitachija a ako je npr. 6 metara, da klima radi sa manjom kolicinom plina od optimalne? Ako je tako, koje su posljedice rada klime (posebno prilikom grijanja) s manjom kolicinom plina od optimalne? Nesto slabiji, COP, mozda? Duzi vijek trajanja kompresora?
Pretpostavljam da je (na primjeru toshibe i njenih dozvoljenih 12m bez nadopune, ali vrijedi slicno i za druge proizvodace) 12m granicna vrijednost nakon koje se mora dopuniti plin.
Mene zanima sto se tocbo dogada na toj granicnoj vrijednosti, je li rijec o skokovitoj promjeni, ili je proizvodac jednostavno odlucio da npr. pri padu COP-a od 10% ide nadopuna. Ili, npr. rizik za otkazivanjem kompresora zbog premalo plina se (pri tok duljini) popeo na 3% pa zbog toga ide nadopuna.. ?

Ako i je nesto takvo ili slicno, nije mi jasno zasto onda nadopuna na 16m ide s jednakom kolicinom plina kao i nadopuna sa 16m na 17m? (U stvari, sad vidim da je isto pitanje postavio kolega prije mene, malo na drugaciji nacin.
Po svemu sudeći, ako slijedim vasu logiku o prepunjenosti plina za odredenu duljinu instalacija, preostaje mi jedino da zakljucim da je npr. spomenuta toshiba prepunjema (ne za 2 m vec) za 16m. No, njen kompresor moze podnijeti i vece tlakove, ali ipak ne toliko velike koliki se javljaju kad je instalacija manja od 2m?

Mislite li da bi kompresor klime s 15m dugom instalacijom trajao duze bez (bez kvara) od one s 2m dugom instalacijom, naravno, u potpuno istim uvijetima rada?

Vrijedi li to sve vezano za duljinu instalacije jednako za neinverter klime kao i za inverter klime?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:53   #9
Au sto ga izribaste, jel jesnostavno mogao napisati da npr hitachi nema, ili ima manji resiver freona u vanjskoj jedinici... btw jedan od rijetkih proizvodjaca kojemu izgara inverterski kompresor...
crusader85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.