Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Da li spavate zajedno s djetetom ?
Ne ! ( To je primitivno i nepraktično) 51 18.61%
Da ! ( najvažnije je da je to bolje za dijete) 114 41.61%
Pokušali ali ne ide 9 3.28%
Nešto između (navedite u odgovoru) 100 36.50%
Glasovatelji: 274. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 11:12   #501
Eto mm i ja nismo zajedno u krevetu, pokusavali smo neko vrijeme, ali trenutno ne ide. Blizanci nam imaju skoro 2.5 godine. Spavanje je svakakvo i posvuda, u zadnje vrijeme mali sa mnom u krevetu, curica s tatom u dnevnom.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:40   #502
Mm i ja oduvijek spavamo skupa u bračnom krevetu i ne bi nikako drugačije...to je naš krevet i volim kad spava kraj mene Starija je oduvijek voljela kinderbet, a od 2 godine spava u svojem krevetu u svojoj sobi. Mlađa je s njom u sobi, tamo zaspe, ali kad je probudi dođe kod nas i spava s nama. Starija kad nešto sanja, dođe kod nas. Onda nam je malo gužva, ali to se rijetko dešava. Uglavnom, mm i ja se iz našeg kreveta ne damo , a cure kako hoće
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:57   #503
Ali ljudi, kako se onda igrate nestašnih cimera?!
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:08   #504
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ali ljudi, kako se onda igrate nestašnih cimera?!
Hahah kako
Vjerojatno ko i mi svi ostali
Cekaju da djeca zaspu i tarapana :-)
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:37   #505
Starija je spavala u svom krevetu do 3-4 sata pa bi je prebacila sebi ali i mm je spavao sa nama.

Sad sa mladom smo u drugom stanu i u sobi nema mjesta za veliki krevet i 2 mala.
A nju su mučili grčevi užasno pa je ispočetka malo spavala na mom krevetu ali ja bi sa mm-om spavala u dnevnom boravku.
Sad spava u svom krevetu a ja na tom u sobi a mm i dalje u dnevnom boravku.

Ali da imamo opciju da stane bračni, svi bi skupa u sobi bili

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:37   #506
Cufta pa u dnevnom boravku i wc-u

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:43   #507
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Ali ljudi, kako se onda igrate nestašnih cimera?!
Nama je bracni krevet, za takve stvari, postao egzotika. Zadnji put se tamo nesto dogadalo prosle godine kad je mali spavao kod bake, a prije toga valjda dok se nije rodio. Ima jos prostorija u kuci



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:44   #508
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Hahah kako
Vjerojatno ko i mi svi ostali
Cekaju da djeca zaspu i tarapana :-)
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:46   #509
Mi smo kombinirali krevet i kinderbet, više krevet zbog dojenja i praktičnosti. A i kupili smo krevet 200*200 da imamo mjesta

Sad malena ima 13 mjeseci, više ju ne dojim, pa to izgleda ovako: navečer zaspi, stavim ju u kinderbet, oko 1,2 se probudi i stoji u kimbaču dok ju ne uzmem u krevet. Onda nastavlja spavat između nas.

Tata je proveo puno noći u boravku, svojom voljom

Općenito mislim da je zdravije za emocionalni razvoj djeteta da spava sa roditeljima (bar neko vrijeme). Ionako kad malo ponaraste samo želi spavati u svom krevetiću.

A ljubavni život se dogodi uglavnom popodne ili rano ujutro - uglavnom u kupaoni. Imamo i tinejdžera pa nam je i radi njega nezgodno. Za bebu nije bed, ionak ne zna kaj radimo
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:57   #510
Mislim da sam neshvaćena

Mm-a često potjeramo na kauč zbog hrkanja, pa se mala instalira kod mene u bračni, pa se onda ja reinstaliram na kauč kod mm-a, pa onda odem natrag u spavaću (nakon konzumacije braka, jelte)

Edit: To ja i dalje meljem na temu Početak kraja braka/nezajedničko bračno spavanje
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:19   #511
Cufto, pa ti po citavu noc hodas
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:12   #512
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Nama je bracni krevet, za takve stvari, postao egzotika. Zadnji put se tamo nesto dogadalo prosle godine kad je mali spavao kod bake, a prije toga valjda dok se nije rodio. Ima jos prostorija u kuci



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Ako zivite sami - ima

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:15   #513
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Mi smo kombinirali krevet i kinderbet, više krevet zbog dojenja i praktičnosti. A i kupili smo krevet 200*200 da imamo mjesta

Sad malena ima 13 mjeseci, više ju ne dojim, pa to izgleda ovako: navečer zaspi, stavim ju u kinderbet, oko 1,2 se probudi i stoji u kimbaču dok ju ne uzmem u krevet. Onda nastavlja spavat između nas.

Tata je proveo puno noći u boravku, svojom voljom

Općenito mislim da je zdravije za emocionalni razvoj djeteta da spava sa roditeljima (bar neko vrijeme). Ionako kad malo ponaraste samo želi spavati u svom krevetiću.

A ljubavni život se dogodi uglavnom popodne ili rano ujutro - uglavnom u kupaoni. Imamo i tinejdžera pa nam je i radi njega nezgodno. Za bebu nije bed, ionak ne zna kaj radimo
Ja se uopce ne osjecam emocionalno zakinutom jer ko beba nisam spavala s roditeljima u krevetu, a ne vidim ni na svojoj djeci da su emocionalno nesto propustila



Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:38   #514
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Cufto, pa ti po citavu noc hodas
Pa baš

Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:27   #515
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ja se uopce ne osjecam emocionalno zakinutom jer ko beba nisam spavala s roditeljima u krevetu, a ne vidim ni na svojoj djeci da su emocionalno nesto propustila



Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Baš . Ionako kada spavamo,spavamo,nismo ničega svjesni, a mazimo se ujutro i tokom dana i kada nam dođe

Mi smo svi u istoj sobi, mali 6 god.je u svojem krevetiću(jer ne želi u svoju sobicu još) a mala od 3 mj u kolijevci pored, ujutro ju stavim pored sebe pa još sat vremena odspavamo i popodne, ali inače volim imati mjesta u krevetu za sebe i naspavati se kao čovjek
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:19   #516
Kod nas se vise ne zna tko gdje spava. Mi imamo dva bračna kreveta u stanu, u spavaćoj i dnevnoj. Malca uspavam u spavaćoj i onda bracni život, ali on se jos budi po noći pa ja spavam kraj njega ili on u neko doba noći pređe kod tate u dnevnu.
Imali smo fazu i kad smo bili svi zajedno (dok nismo instalirali krevet u dnevnoj). Probala sam se ja trajno iseliti kod muza, ali nije išlo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 02:24   #517
zasto neki drze da je zajednicko spavanje zdravo ili bolje za djecu? meni bliski u obitelju su spavali s djecom do 5.razreda u krevetu? i ne kuzim iskreno. ni ja se ne osjecam zakinutom sto nisam spavala sa svojima u krevetu, ne sjecam se ni da sam htjela na koju foru je to super za razvoj? moj spava u svom kinderbetu od pocetka i dajem sve za njega, al moj krevet je moj krevet. beba mi nema sta radit u bracnom krevetu. zato sto smo roditelji nismo prestali biti i bracni partneri? i oni meni odgovaraju da njima to nije tako vazno i tako. kazu da je tako najbolje i najpametnije za djecu. bez osudjivanja jel, samo sam u soku, jer ipak 5.razred, ja sam tad mengu dobila. malo me jeza prosla od ideje da spavam s tatom i mamom u krevetu.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 06:33   #518
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Baš . Ionako kada spavamo,spavamo,nismo ničega svjesni, a mazimo se ujutro i tokom dana i kada nam dođe

Mi smo svi u istoj sobi, mali 6 god.je u svojem krevetiću(jer ne želi u svoju sobicu još) a mala od 3 mj u kolijevci pored, ujutro ju stavim pored sebe pa još sat vremena odspavamo i popodne, ali inače volim imati mjesta u krevetu za sebe i naspavati se kao čovjek
ovo mi zvuci puno problematicnije od bebe u bracnom krevetu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 08:05   #519
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ovo mi zvuci puno problematicnije od bebe u bracnom krevetu.
I meni..... Moja sestricna od 13god je spavala sa mamom i tatom u krevetu.....
Ono....horor

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 08:12   #520
s prvom od 4 g. smo se zeznuli i sad još spava s nama u sobi, tj.s tatom jer sam ja s malom bebom u drugoj da ih ne budim po noći.
prvoj trebaju i priče i svašta nešto da zaspi.
drugu od 4.5 mj.smo odmah učili da spava u svom krevetiću, nema uspavljivanja na rukama niti ičeg slično.
uspava se sama.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.