Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2017., 14:01   #4461
Mislim da te ne treba posebno brinuti lista i gdje si na njoj.
Odgovoreno ti je koliko je cca kvadrata u igri i koliko cca stanova
Bitno je da si tamo i da si kreditno sposoban.
Jako puno ljudi izvisi upravo zato što nisu kreditno sposobni pa nisu u mogućnosti kupiti stan, tada se odlučuju za najam. Najam dolazi na red tek kada se obavi prodaja.
Koliko znam banke danas daju stambene kredite uz 50% operećenja na plaću, ali to se odnosi na golu plaću bez dodataka i bonusa jer to nisu stalni prihodi. Zato informirajte se unaprijed, ponajviše ukoliko već imate neki nenamjenski kredit.

Koliko sam ja uspio saznati, sada kada je gotova konačna lista, treba APN potpisati odluku o odabiru investitora i zamljišta. Potpis odluke bi trebao ići uskoro. Sa gradom su već postignuti neki sporazumi oko zemljišta i to je za sad to. Ukoliko potpišu odluke, mislim da je neki zakonski okvir od 400 dana za izgradnju i ishodovanje uporabne dozvole. Ali nemojte me držati za riječ.

Za sada ostaje čekati. Strpljen - spašen.
Neuroteek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:04   #4462
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Malo sam sad razočaran da ovo nema veze s Podbrežjem
Zašto? Pa jesi vidio kolika je tamo cijena kvadrata? Ništa povoljnija od cijena na uobičajenom tržištu nekretnina.

@ Neuroteek, hvala na info.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:00   #4463
u šibeniku je počela gradnja pos stanova, izvođač je kamgrad. radit će se dvije zgrade F1 i F2.
Dali netko ima iskustva sa stanovima koje je radio kamgrad?
dali je negdje moguće negdje vidjeti kako bi izgledali stanovi u ove dvije zgrade?
kikirikikoštice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:45   #4464
POS Zapruđe je radio Kamgrad.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 22:19   #4465
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
u šibeniku je počela gradnja pos stanova, izvođač je kamgrad. radit će se dvije zgrade F1 i F2.
Dali netko ima iskustva sa stanovima koje je radio kamgrad?
dali je negdje moguće negdje vidjeti kako bi izgledali stanovi u ove dvije zgrade?
-- Kamgrad Zapruđe, načelno ok. U Šibeniku, uz kamgrad, gradi i zagrebmontaža (Čović). Iskustva gradnje Zagrebmontaže - osrednje, da ne kažem loše! Primjer baš u Šibeniku na Šubićevcu, zgrade u blizini ovih budućih POSovih (znam neke ljude koji žive u tim zgradama).

Usput, lokacije budućih POSovih je zgurana i ne znam kako ce to sve stati.
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:47   #4466
Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
-- Kamgrad Zapruđe, načelno ok. U Šibeniku, uz kamgrad, gradi i zagrebmontaža (Čović). Iskustva gradnje Zagrebmontaže - osrednje, da ne kažem loše! Primjer baš u Šibeniku na Šubićevcu, zgrade u blizini ovih budućih POSovih (znam neke ljude koji žive u tim zgradama).

Usput, lokacije budućih POSovih je zgurana i ne znam kako ce to sve stati.
Kamgrad je napravio vrlo dobru stvar u Zapruđu.

Govorim to iz prve ruke, pošto živim tamo.

Ima par nedostataka, ali s obzirom da je POS je odličan.

Jedna zgrada je previše, balkone su mogli bolje izvesti i parket, iako je hrast, nije dobar.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:07   #4467
Ja sam zvao prije nekih mjesec dana u APN i rekli su mi da traže još uvijek lokaciju, ali mi je gospodična natuknula da se kao razmatraju Gajnice, no da još ništa nije sigurno. Onda sam zvao opet kroz nekih dva tjedna i rekli su da se još ništa ne zna, da su kao u igri sada gajnice ili malešnica. Tako da ništa još nije sigurno, možda na kraju bude neka treća lokacija. U svakom slučaju dosta daleko od grada treba dugo s javnim prijevozom, a i povezanost nije neka. Bolje bi bilo da bude bliže.
lunarusxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:22   #4468
Quote:
lunarusxy kaže: Pogledaj post
... da su kao u igri sada gajnice ili malešnica. Tako da ništa još nije sigurno, možda na kraju bude neka treća lokacija. U svakom slučaju dosta daleko od grada treba dugo s javnim prijevozom, a i povezanost nije neka. Bolje bi bilo da bude bliže.
-- Hvala za info u svakom slučaju, evo dakle bar okvirne informacije.
Da, daleko...ne znam što bih rekao.

Nemam pojma o tim kvartovima, kak su uopce povezani s centrom - bus? Pa onda hvatanje tramvaja na crnomercu?

Bit ce zanimljivo koliko ljudi ce odustati cisto jer im je lokacija predaleko od posla/čega već...
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 10:40   #4469
Nego da vas pitam, vi svi svaki dan pijete kavu na trgu pa je centar grada bitna pojava?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:16   #4470
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Nego da vas pitam, vi svi svaki dan pijete kavu na trgu pa je centar grada bitna pojava?
Taman sam ja to htjela pitat..sta je toliko bitno u centru grada da mora bit 5min od trga? Danas se i vecina dokumenata moze vaditi u podrucnim uredima po cijelom gradu i nije nuzno ic po centru..razumijela bih jedino da.rade u centru,al inace me zivcira takav nacin razmisljanjav
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 19:56   #4471
Quote:
lunarusxy kaže: Pogledaj post
da su kao u igri sada gajnice ili malešnica.
Hvala na informaciji, znači razmišljaju o Zapadu. A što možemo, vjerojatno 'ganjaju' lokaciju na kojoj je povoljnije zemljište kako bi mogli sniziti cijenu kvadrata.
Quote:
lunarusxy kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju dosta daleko od grada treba dugo s javnim prijevozom, a i povezanost nije neka. Bolje bi bilo da bude bliže.
Da, bilo bi, al sumljam da će se uskoro ponoviti nešto poput Zapruđa, da je u zoni tramvaja. Pretpostavljam da je tamo zemljište bilo jeftinije zbog blizine Jakuševca.
Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o tim kvartovima, kak su uopce povezani s centrom - bus? Pa onda hvatanje tramvaja na crnomercu?
Gajnice su dalje od Malšenice, odnosno - duže treba do grada. One su tamo iza Vrapča, prema Zaprešiću. Znam da ekipa iz tog dijela zna ići do grada i vlakom. Busom do Črnomerca, da. Od Malešnice se ide busom do okretišta tramvaja na Remizi, nisam sigurna, al mislim da možda ima i linija do Mažuranca. Malešnica mi se čini zgodnijom lokacijom.
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Nego da vas pitam, vi svi svaki dan pijete kavu na trgu pa je centar grada bitna pojava?
Ja radim u centru , a i ostatak 'mojih' su bliže tog dijela. Naravno da bi mi više odgovaralo da je građevina u zoni tramvaja, što zbog troškova, što zbog vremena koje se gubi na (svakodnevni) put na posao.
Ja sam se nekako nadala (od ovih kvartova u kojima nema tramvaja) da će biti Vukomerec, ne znam zašto. I on i Klara su mi zgodniji za brzinu kojom se dođe do centra, odnosno do dijelova na kojima često provodim vrijeme kada sam van kuće. No, budemo vidjeli koji će kvart biti na kraju...

Fora mi je kako svatko tko nazove ima neke nove/drukčije informacije. To valjda odgovaraju ovisno na koga naiđeš da se javi na telefon - da li je raspoložen za razgovor ili samo kaže 'još se ništa ne zna' i bok, što se meni obično dogodi
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:30   #4472
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji, znači razmišljaju o Zapadu. A što možemo, vjerojatno 'ganjaju' lokaciju na kojoj je povoljnije zemljište kako bi mogli sniziti cijenu kvadrata.
Na tim lokacijama praktički možeš naći dobar stan, ne po cijenama kao u APN-u, ali dosta pristupačno, što je još jedan minus takvog odabira zemljišta.

Da je cijena i 100 eura viša, a lokacija bliža, vjerujem da bi puno ljudi pristalo na takvu opciju. Ovako samo riskiraju da im dosta ljudi i otpadne, umjesto da budu malo konkurentniji.

Poanta je stanovi u ZG-u, a kad ideš sve dalje i dalje od Zg, bliže si ZG županiji, a ne Gradu.
lunarusxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:30   #4473
@ lunarusxy - sve stoji što si napisala, da.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 09:25   #4474
Bio sam opet zvao i gđa. nepoznata mi je rekla da ugovor još nije potpisan, odnosno ništa službeno nije poznato, ali da će se najvjerojatnije graditi u Gajnicama, tako da možemo uzeti da je to to. Ako ima netko tko bolje zna kakav je to kvart i s kakvim sadržajem nek napiše
lunarusxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:07   #4475
Da i navodno će biti mala zgrada cca do 100 stanova.
Zašto je tome tako, a vjerojatno zato što su popušili sa Zapruđem jer je puno stanova išlo u najam što je ustvari loša opcija i za državu i za investitora.
E sad sve zavisi o projektu i rasporedu prostorija, jer lokacija je na granici isplativosti za nas koji želimo kupiti stan.
Ako ništa barem će raditi Kamgrad koje prati dobar glas za sada.
Koliko sam skužio i projekt već postoji. Ono što ćemo u naredno vrijeme saznati je gdje je to točno i kako će izgledati jer i Gajnice su širok pojam.

Što se tiče kvarta, frend mi tam živi i dosta je urbano sa svim sadržajima (vrtić, škola, tržnica, veći dućani, pošta, banka itd)

Na žalost zapadni dio grada stagnira što se tiče infrastrukture jer grad se širi na istok, jedino tamo se može širiti.
Neuroteek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:08   #4476
-- Hm, hvala za info.
Znači..Gajnice. Nadao sam se malo bliže ipak, na posao skroz na drugi kraj grada :/

Mene upravo ta udaljenost odbija, a uz to ako zbilja bude samo 100 stanova...

Evo gledam malo o Gajnicama, na karti nije velik kvart, ajmo sad info što i kako se zivi u Gajnicama

https://postimg.io/image/kh4glxoin/full/
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 09:50   #4477
Quote:
Neuroteek kaže: Pogledaj post
Da i navodno će biti mala zgrada cca do 100 stanova.
Zašto je tome tako, a vjerojatno zato što su popušili sa Zapruđem jer je puno stanova išlo u najam što je ustvari loša opcija i za državu i za investitora.
E sad sve zavisi o projektu i rasporedu prostorija, jer lokacija je na granici isplativosti za nas koji želimo kupiti stan.
Ako ništa barem će raditi Kamgrad koje prati dobar glas za sada.
Koliko sam skužio i projekt već postoji. Ono što ćemo u naredno vrijeme saznati je gdje je to točno i kako će izgledati jer i Gajnice su širok pojam.

Što se tiče kvarta, frend mi tam živi i dosta je urbano sa svim sadržajima (vrtić, škola, tržnica, veći dućani, pošta, banka itd)

Na žalost zapadni dio grada stagnira što se tiče infrastrukture jer grad se širi na istok, jedino tamo se može širiti.
Ispravak netočnog navoda...

Nisu oni popušili sa najmom, od samog projekta je bilo rečeno da će 100 stanova ići u najam, toliko ih je i otišlo. Dogodilo se jedino to, da su stanove pustili u slobodnu prodaju, jer ljudi s liste nisu mogli dobiti kredit ili su otišli u Klaru.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 10:33   #4478
Ako ima neko iz zgrada u Klari pa da komentira kako funkcioniraju te toplinske pumpe,grijanje,hlađenje,topla voda...
Hvala
finnley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:06   #4479
A u klinac. Znači sigurno je: Gajnice, 100 stanova. Ne budem ni ušla u igru za stan (prema mjestu na listi prvenstva)
Quote:
Neuroteek kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužio i projekt već postoji.
Jel ima možda neki link?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:11   #4480
zanima me da li su vas nakon formiranja bodovne liste prvenstva za kupnju stana da li su vas opet pri procesu kupnje ili odabira stana tražili da li posjedujete nekretninu? ili je to bil osamo pri natječaju za formiranje liste prvenstva?
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.