Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 14:26   #3541
Kada me je napao pred sinom i zvali smo policiju, sin je svjedočio o odveli su ga. Drugi dan su me zvali na sudd. Pitali su me hoću li svjedočiti?Rekla sam da ne znam što je bolje. Njega su poslali na hodnik i rekli mi da ako svjedočim dobiva mjesec dana zatvore. E,,,pa ja sam mislila da je to dovoljno i da će se opametiti i odbila svjedočenje,Naime sve se brzo odvijalo i nemaš previše vremena za razmišljanje. Nije bilo bolje .Pripremio mi j uputnicu za psihijatra kod zajedničke liječnice i napao me , gušio me i pobjegla sam kod susjeda. Zvala opet policiju, i razgovarali su sa mnom, pa otišli kod njega. Bez riječi su me odvezli na psihijatriju ni ime me nisu pitali. Našla sam se u zatvoru i ne da mi se pričati što je još sve ispalo, ali on je bio sve gori i gori.
Zato nikako ne praštaj nasilje. Neka odgovara , nek ide u zatvor i nek dobije zabranu prilaska. Ja sam se razvela..
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 14:31   #3542
Quote:
Vermis kaže: Pogledaj post
Da li povremeni zenini ispadi, vecinom neopravdani, koji idu do vrlo grubih povlacenja i odgurivanja trogodisnjeg djeteta i istovremeno vrlo ruzno deranje na mene pred djetetom, spadaju u kategoriju obiteljskog nasilja, protiv kojeg treba nesto poduzeti? Ili se radi o normalnim stvarima koje idu u kategoriju "kad je u PMS-u, treba je razumjeti".
To je nasilje. Nema srama, neka nju bude sram. Pogotovo što to radi pred djecom,Dvostruko nasilje. I to nikad neće prestati. Osvijesti se
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 19:54   #3543
Quote:
jaiti kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam jedno pitanjce . Situacija je da sam otišla s djecom od muža, razlog je psihićko maltretiranje i prijetnje. On je dobio zabranu prilaska i kontakata. Moje pitanje je dali ja smijem kontaktirati njega da se pokušamo mirno dogovoriti oko papira, razvoda... Dali ja time kršim neki zakon ili nešto što se kasnije može upotrijebiti protiv mene?
Ako se radi o izrečenoj mjeri, ni žrtva ne bi smjela kontaktirati počinitelja.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 20:13   #3544
ok nebi smjela. Zanima me konkretno šta kaže zakon jer to nisam uspjela naći. Ako on predlaže sastanak na javnom mjestu da vidi djecu i da mirno porazgovaramo doveze mi neke stvari i slično. Može li mi to štetiti ukoliko on odlući raditi probleme oko rastave i skrbništva. Ja si računam da bi svima bilo lakše ukoliko bi se dogovorili mirno pa nebi htijela komplicirati stvari ukoliko je voljan na miran naćin sve izdogovarati. Zabrana je izrećena kao zaštitna mjera, još nije krenula nikakva rasprva ni na CZSS-u,tek je predan zahtjev za razvod.
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 20:36   #3545
Ako je izrečena mjera (pretpostavljam da se radi o nasilju u obitelji kao prekršaju, odnosno o zaštitnoj mjeri , bilo bi bolje da ni ti njega ne kontaktiraš. Shvaćam da bi mu možda dala priliku da se dogovorite, ali mjere se ne izriču olako, i ako policija čini sve da te zaštiti, nema smisla da ti to prokockaš kršenjem zabrane. Koliko znam, zakon ni propisi ne kažu ništa o tome, ali možda netko na podforumu Pravo zna više.

Jeste bili u CZSS? Bilo bi dobro to obaviti što prije jer oni mogu odrediti privremeno viđanje i to u prostorijama Centra, ako je potrebno i pod nadzorom.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:45   #3546
Kasnim sa odgovorom na pitanje o zabrani prilaska, ali evo moje iskustvo, možda kojoj drugoj dobro dođe. Zabrana prilaska je meni bila odlična stvar da si posložim u glavi koje su moje želje i ciljevi bez da bivši fosira, manipulira i ucjenjuje. Zabrana je pomogla i njemu da shvati da od naše veze ništa i da ga se onemogući u direktnim pokušajima i smicalicama (a pokušao mi je napraviti probleme na poslu - lažno me prijavio inspektoru, olajavao šefu, u središnjicu firme slao pisma... srao i izmišljao gdje god je stigao, potpuno ga je to bilo opsjelo, osjećao se povrijeđenim, izdanim što nisam htjela više vezu s njim i bio je spreman na svašta). Uglavnom, poslije zabrane prilaska koja sad traje skoro godinu stvari su se brzo primirile. I dalje ima tu i tamo koji zloban komentar, ali našao je dobar posao i sabrao se. I ja sam na početku prije zabrane pokušala nekoliko puta mirnim dogovorom i razgovorom, ali se nikako nije htio držati onog što smo dogovorili (razlog je uvijek našao) ili je i sam dogovor bio nemoguć. Zabrana prilaska nije izrečena bez razloga, ne znam kako je po zakonu, tvoja stvar hoćeš li se pridržavati zabrane ili ne, ali bilo bi jako nesmotreno od tebe da ju prokockaš, jer ako se maltretiranje i prijetnje ponove (a nema razloga da se ne ponove) ostati ćeš bez naklonosti policije, suda, CZSS-a, a ti ćeš biti samo još u dubljoj rupi iz koje ćeš morati jednom ispuzati... ili nećeš :-).
Mene obilazi jedan simpatičan policajac, nekad nazove, ponekad mi dođe doma, ponekad na posao, podsjeti me svaki put na to da ako se nešto dogodi da se odmah javim u postaju i ja se zbog toga osjećam puuuno bolje.
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:36   #3547
Quote:
lilanaind kaže: Pogledaj post
Kasnim sa odgovorom na pitanje o zabrani prilaska, ali evo moje iskustvo, možda kojoj drugoj dobro dođe. Zabrana prilaska je meni bila odlična stvar da si posložim u glavi koje su moje želje i ciljevi bez da bivši fosira, manipulira i ucjenjuje. Zabrana je pomogla i njemu da shvati da od naše veze ništa i da ga se onemogući u direktnim pokušajima i smicalicama (a pokušao mi je napraviti probleme na poslu - lažno me prijavio inspektoru, olajavao šefu, u središnjicu firme slao pisma... srao i izmišljao gdje god je stigao, potpuno ga je to bilo opsjelo, osjećao se povrijeđenim, izdanim što nisam htjela više vezu s njim i bio je spreman na svašta). Uglavnom, poslije zabrane prilaska koja sad traje skoro godinu stvari su se brzo primirile. I dalje ima tu i tamo koji zloban komentar, ali našao je dobar posao i sabrao se. I ja sam na početku prije zabrane pokušala nekoliko puta mirnim dogovorom i razgovorom, ali se nikako nije htio držati onog što smo dogovorili (razlog je uvijek našao) ili je i sam dogovor bio nemoguć. Zabrana prilaska nije izrečena bez razloga, ne znam kako je po zakonu, tvoja stvar hoćeš li se pridržavati zabrane ili ne, ali bilo bi jako nesmotreno od tebe da ju prokockaš, jer ako se maltretiranje i prijetnje ponove (a nema razloga da se ne ponove) ostati ćeš bez naklonosti policije, suda, CZSS-a, a ti ćeš biti samo još u dubljoj rupi iz koje ćeš morati jednom ispuzati... ili nećeš :-).
Mene obilazi jedan simpatičan policajac, nekad nazove, ponekad mi dođe doma, ponekad na posao, podsjeti me svaki put na to da ako se nešto dogodi da se odmah javim u postaju i ja se zbog toga osjećam puuuno bolje.
meni je ovo bilo vrlo pozitivno iskustvo, ulijevalo je nevjerojatnu sigurnost,
imala sam dojam da im je baš stalo,
inače potpisujem cijeli post, osobno me spasilo i pomoglo da stanem na noge i posložim se,
poslije je sve išlo lakše
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:52   #3548
Jel pod nasilje spada i partner koji je prema tebi dobar, radi sve po kuci, vrijedan je, placa racune na vrijeme, ali s druge strane krade od kuce, laze, manipulira...
Ili je osoba koja trpi (ako je to uopce trpljenje) takvog partnera u stvari ta koja je problem u vezi?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 06:04   #3549
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Jel pod nasilje spada i partner koji je prema tebi dobar, radi sve po kuci, vrijedan je, placa racune na vrijeme, ali s druge strane krade od kuce, laze, manipulira...
Ili je osoba koja trpi (ako je to uopce trpljenje) takvog partnera u stvari ta koja je problem u vezi?
Pa vrlo moguće kada bi osoba koja trpi digla glas, pokušala se izraziti, da bi manipulacija i nasilje poprimilo novi opipljiviji level. Ali ugrubo rečeno: ta manipulacija i laži mogu biti indikator jer nasilnik si daje privilegiju za to. Moment kad je nasilje očitije je kad je on pokazuje spremnost da primjeni mjere (nasilja) da si osigura te privilegije. Svi ljudi ponekad lažu, manipuliraju i šta već, ali ta finesa je razlika...nasilnik ide korak dalje, daje si za pravo zastrašivati, vrijedjati, ponižavati itd šta već treba da zadrži što si je zamislio da je njegovo pravo.

Poslano sa mog C6 koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 07:16   #3550
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Jel pod nasilje spada i partner koji je prema tebi dobar, radi sve po kuci, vrijedan je, placa racune na vrijeme, ali s druge strane krade od kuce, laze, manipulira...
Ili je osoba koja trpi (ako je to uopce trpljenje) takvog partnera u stvari ta koja je problem u vezi?
Pojasni malo to....krade od kuce, a sa druge strane sve je plaćeno?
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 07:53   #3551
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pojasni malo to....krade od kuce, a sa druge strane sve je plaćeno?
Dobro jutro svima.
Dakle, radi se o normalnom visegodisnjem braku 15+g, covjek radi, brine o kuci, klincima, placa racune, nosi doma za jesti i sve ostalo, komunikacija ok, ali ima taj svoj problem da ako mu nestane novca, krade zajednicki novac, rasprodao je neke zajednicke stvari bez znanja zene, i onda laze o svemu, izmislja price koje ni malo dijete ne bi prozvakalo. Ali takav je od pocetka. Normalna je osoba, sa dobrim humorom, nista mu nije tesko napraviti, doma se brine o muskim stvarima, ako treba sto popraviti, napraviti, ne bjezi od nicega.
Ali kad mu zafali novca, ukrade, nema dogovora, nema pitanja, samo pusta izmotavanja, voli trositi novac, ne oblaci se markirano, ali za dobro pojest, za kucne potrepstine, ako treba nova perilica, sve ce on to rijesiti....
Ali bude iznenadenja kad se otkrije da nema zajednicke ustedevine, da nema zlata od klinaca. I tako od pocetka tog braka.
Ona pizdi, on se pokunji i suti, i ceka da se ona smiri. Pa opet iz pocetka.
Neki dan je opet bila nova takva epizoda i zena je rekla da joj je dosta, da jednostavno ne moze racunati na njega u tom smislu, da je ok kao suprug, otac i covjek, ali novac mu je slaba strana. A ona je s druge strane sparna osoba, pazi na svaku lipu i te stvari je uzasno pogadaju, u stvari niti je tuce, nikad je nije opsovao, ali ta njegova strana njoj radi pritisak i kaze da joj se zivot pretvorio u iscekivanje kad ce on napraviti glupost i da je to svaki puta slomi i baci na dno.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 07:56   #3552
Kocka?
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:19   #3553
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kocka?
Vrlo lako moguce.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:43   #3554
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Vrlo lako moguce.
Kocka je nazalost teska bolest i tu treba pomoc.
Zabijanjem glave u pijesak problem samo raste.
To je ekonomsko nasilje nad obitelji koje je isto tako strasno kao i fizicko.
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:52   #3555
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kocka je nazalost teska bolest i tu treba pomoc.
Zabijanjem glave u pijesak problem samo raste.
To je ekonomsko nasilje nad obitelji koje je isto tako strasno kao i fizicko.
Tako sam si i ja to prevela.
Zena je jednostavno dosla do zida i zeli se razvesti ali boji se za njega. Svjesna je da ga ona drzi u kalupu i osjeca se izdano i odgovorno u isto vrijeme.
Tesko je tu savjetovati bilo sto.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:58   #3556
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Tako sam si i ja to prevela.
Zena je jednostavno dosla do zida i zeli se razvesti ali boji se za njega. Svjesna je da ga ona drzi u kalupu i osjeca se izdano i odgovorno u isto vrijeme.
Tesko je tu savjetovati bilo sto.
To mora biti grozan filing. Savjetovati mozemo samo u smjeru strucne pomoci.
Kocka je ovisnost i kao takva se i lijeci. Samo sto kockari najteze priznaju da su ovisni pogotovo ako koliko toliko normalno funkcioniraju u drustvu.
Trebala bi tu neka strucna intervencija...to bi ona sama najbolje trebala znati kako to izvesti. Ja joj ne bi savjetovala odlazak...barem ne prije nego mu se ponudi pomoc.
Samo to.
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:08   #3557
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To mora biti grozan filing. Savjetovati mozemo samo u smjeru strucne pomoci.
Kocka je ovisnost i kao takva se i lijeci. Samo sto kockari najteze priznaju da su ovisni pogotovo ako koliko toliko normalno funkcioniraju u drustvu.
Trebala bi tu neka strucna intervencija...to bi ona sama najbolje trebala znati kako to izvesti. Ja joj ne bi savjetovala odlazak...barem ne prije nego mu se ponudi pomoc.
Samo to.
Cesto razmisljam o njoj i o tome koliko je zivot tezak uz takvu osobu. Uz sva ta slamanja i nove pocetke. Katastrofa.
Od fizickog nasilnika pokusavas pobjeci i sakriti se, a ovome dajes kisik za prezivljavanje, a ubijas sebe...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:16   #3558
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Cesto razmisljam o njoj i o tome koliko je zivot tezak uz takvu osobu. Uz sva ta slamanja i nove pocetke. Katastrofa.
Od fizickog nasilnika pokusavas pobjeci i sakriti se, a ovome dajes kisik za prezivljavanje, a ubijas sebe...
Mislim da u ovakvim situacijama pali ultimatum - ili liječenje ili se ona pakira bez pregovaranja.

Naravno, treba imati informacije o liječenju i dogovore termin, da ne ispadne da govori u prazno.

Malo više informacija imaš ovdje: http://www.zagreb.info/zivot/usli-sm...h-zidova/86770
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:23   #3559
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Mislim da u ovakvim situacijama pali ultimatum - ili liječenje ili se ona pakira bez pregovaranja.

Naravno, treba imati informacije o liječenju i dogovore termin, da ne ispadne da govori u prazno.

Malo više informacija imaš ovdje: http://www.zagreb.info/zivot/usli-sm...h-zidova/86770
Vjerojatno je i njoj potrebna takva pomoc.
Problem je u tome sto ona vise ne zeli ni njega, ni takav zivot, niti te stresove i samo se zeli maknuti iz tog zivota. Medutim, onaj ljudski dio nje brine za njega, jer je vec jednom pokusala otici pa joj je rekao da je njegov zivot zavrsen onog trenutka kad ona ode i da ce se baciti sa zgrade.
Ali nekako mi se cini da mu sada vise ni to nece upaliti ako je stvarno naumila otici...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:53   #3560
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je i njoj potrebna takva pomoc.
Problem je u tome sto ona vise ne zeli ni njega, ni takav zivot, niti te stresove i samo se zeli maknuti iz tog zivota. Medutim, onaj ljudski dio nje brine za njega, jer je vec jednom pokusala otici pa joj je rekao da je njegov zivot zavrsen onog trenutka kad ona ode i da ce se baciti sa zgrade.
Ali nekako mi se cini da mu sada vise ni to nece upaliti ako je stvarno naumila otici...
Emocionalno ucjenjivanje i prebacivanje krivnje na nju. Sve i da se čovjek zaista ubije, a sumnjam da hoće, nije njezina krivica. Ona ne može biti odgovorna za njegove postupke, treba misliti na sebe i na svoju djecu. Može i ona sama potražiti stručnu pomoć ako on ne želi s njom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.