Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 10:29   #9541
Start nije idući sa 4.5? Moj skocio upravo sa 3.trajalo 2_3 dana

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 25.01.2018., 11:22   #9542
Ima li koja ovdje da ima previše mlijeka i kako se nosite s tim? Ima li neki trik da se količina mlijeka smanji?

Ja prije dojenja cicku iz koje ne jede moram zamotati u gaze i ručnike, a po noći (kada rijeđe jede) se obavezno jednom presvlačim, a da ne pričam da boli
Budući da su mi bradavice gotovo stalno u mokrom, nikako se da se oporave i tako već cca 2 tjedna jedemo sa šeširićima...
Da li je moguće da sam tu pobrala i neku infekciju/gljivice jer sam noćas osjetila peckanje u bradavicama nakon što sam ju podojila (dakle, bradavice su u tom trenutku bile na suhom... i tretirane purelanom)?
Jučer mi je jedna bradavica prokrvarila čak.
Koma.
Mora da sam mazohist kad uza sve to još uvijek odbijam prijeći na bočicu
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Old 25.01.2018., 11:48   #9543
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Ima li koja ovdje da ima previše mlijeka i kako se nosite s tim? Ima li neki trik da se količina mlijeka smanji?

Ja prije dojenja cicku iz koje ne jede moram zamotati u gaze i ručnike, a po noći (kada rijeđe jede) se obavezno jednom presvlačim, a da ne pričam da boli
Budući da su mi bradavice gotovo stalno u mokrom, nikako se da se oporave i tako već cca 2 tjedna jedemo sa šeširićima...
Da li je moguće da sam tu pobrala i neku infekciju/gljivice jer sam noćas osjetila peckanje u bradavicama nakon što sam ju podojila (dakle, bradavice su u tom trenutku bile na suhom... i tretirane purelanom)?
Jučer mi je jedna bradavica prokrvarila čak.
Koma.
Mora da sam mazohist kad uza sve to još uvijek odbijam prijeći na bočicu
koliko je stara beba?
to je normalno u jeku svih skokova i neposredno nakon njih, dok se ponuda i potraznja ne izreguliraju.
krv je od ragada, ili..?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 25.01.2018., 13:18   #9544
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
koliko je stara beba?
to je normalno u jeku svih skokova i neposredno nakon njih, dok se ponuda i potraznja ne izreguliraju.
krv je od ragada, ili..?
Ima 4,5 tjedna!
Mislila sam da je taj skok odradjen prije tjedan dana jer je tad trazila vise. Tad sam joj tijekom jednog hranjenja dala i malo iz druge cike (i uzela je) i mislila sam da je zato doslo do povecanja kolicine ukupnog mlijeka. Zato zadnja 3,4 dana dajem samo jednu i gotovo! I nadam se da ce se kolicina mlijeka malo smanjiti. (Btw, beba napreduje, da ne bi bilo da ju izgladnjujem...)

Da, iz bradavice. Prvo ih je ona nacela, a onda sam par dana koristila avent izdajalicu jer su cike bile prepunjene pa da ih moze uzeti i to ih je dodatno ostetilo Sad prije dojenja (ili ako krene curiti) rucno malo istisnem u umivaonik.

Dakle, sad smo na sesiricima, ali bradavice su jos jako lose. Probala sam biobazu, purelan, nippy kapi... Mislim da bih trebala bas doktoru zbog njih?!?
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Old 25.01.2018., 16:57   #9545
Kad produ bolne bradavice uopce? Mi imamo tek tjedan dana a bradavice me ubijaju na pocetku svakog podoja. Toliko da mi je muka kad znam da mu moram dat jest. Sto je ono, stalno. Ne znam kako da produzim vrijeme izmedu podoja i da li je to uopce oke?

Npr., dajem mu jest kad se probudi, pa je onda recimo sat vremena budan pa onda opet da se uspava. Nakon toga spava 2,3h (najcesce dva sata, tri jaaaako rijetko) pa opet u krug. Mozda ako preskocim jelo nakon budenja ce vise pojest prije spavanja i duze odspavat? Barem po noci. Umorna sam jako, iako znam da je to normalno.

Dodatno pitanje, ako sumnjam na mastitis ili soor, idem li pedijatru ili svom doktoru opce prakse?

Hvala
Olivi is offline  
Old 25.01.2018., 17:30   #9546
Meni je proslo relativno brzo, nakon nekih 2 tjedna a imala sam ogromnu ranu, bradavica je izgledala ko da je na pola presjecena. Pomogla mi je kombinacija purelana i bepanthena. To mi je preporucila tu lokalna savjetnica za dojenje.
Bepanthen da zaraste, a Purelan sluzi da bradavice ostanu mekane, sam po sebi nece pomoci kod zarastanja.

Ja sam po njoj radila gresku sto sam ranu pustila da se susi u pauzama dojenja zbog cega mi se stvarala krastica koja bi onda jos vise boljela.

Ako nemas rane pokusaj samo sa lanolinom odrzavati bradavice mekane.
Loth_lorien is offline  
Old 25.01.2018., 17:46   #9547
s prvim sve tegobe prošle sa 6 tjedana a sa drugim sa oko 3 tjedna
Verbena is offline  
Old 25.01.2018., 19:14   #9548
Moje bradavice se sredile za manje od 2 tj. Koristila sam purelan i multi mam komprese. Da, te ranice kad se sasuše bole ko sam vrag

Al frustrira me malo ova moja malena...spavala skoro 3 h, meni sise puno, ono štrcnulo kad sam stisla. Ona dojila par minuta, zatvorila oči i sisa joj bila duda. Ja radim kompresije, budim ju, ništa, par puta povuče i gotova je.
Nervira me jer vidim da ima mlijeka, a ona tako


Olivi, moja ima 18 dana, kombiniram dojenje i ad, i svejedno ne spava dulje od 3h, i spava jako malo zapravo. Umor da...divna strana roditeljstva...
Snow Fairy is offline  
Old 25.01.2018., 21:09   #9549
Ajde bar me tjesi da nece duze spavat ak dam ad

Moram priznat da nisam mislila da je dojenje ovako psihicki tesko. Nikad ne znam jel dosta pojeo, da nije mozda gladan...
Olivi is offline  
Old 25.01.2018., 21:19   #9550
Ja znam da nije gladan. Jednostavno znam. Ali nakon sto me budi po noci svakih sat vremena mastam o prestanku. Zamisljam a znam da cu bar do 1.rodendana dojiti

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 25.01.2018., 21:46   #9551
Snow Fairy jesi sigurna da ne cica i u snu? Mislim fakat ne znam, al moj je prvih mjesec dana cicao samo kroz san i nikad ono bas pravo cicanje kako ga Rode opisuju unatoc sto je imao dobar hvat. Vise je cuclao ko glodavac kad jede, nemam bolji opis.
Ali je piskio i pomalo kakao i nakon mjesec dana pokazalo i da je dobio na tezini. Nisam ga vagala tak da ne znam jel mu tezina fluktuirala prije kontrole.
Loth_lorien is offline  
Old 25.01.2018., 21:57   #9552
A moguće da nešto kao pojede, ali ne vidim baš gutanje. Nekad točno čujem, ali većinu vremena ne.

Ona nije kakala koliko treba, i gubila je na težini, tako da znam da nije bilo dovoljno
Snow Fairy is offline  
Old 25.01.2018., 22:59   #9553
Da sam u i jednom trenu vidjela da mi beba gubi na tezini odmah bih dodavala AD. Bez trunke griznje savjesti.
Jedna je stvar sporije dobijanje na tezini, a drugo je da pada.
Loth_lorien is offline  
Old 26.01.2018., 00:21   #9554
Ah ta griznja savijesti jer ne dojis (iskljucivo ili dovoljno dugo) ste skuzile da zene kad pisu da su dojile 2 4 6 ili vec koliko mjeseci a da je manje od godinu ili godinu i pol, uvijek imaju potrebu reci tj. Opravdati tako "kratko" dojenje. Tipa operacija, teski mastitisi, "izostanak mlijeka....
Zakaj je tak tesko rec ja sam dojila 5 mjeseci i onda mi se vise nije dalo. Bila sam preumorna i zeljela sam bar dio ako ne i sve) nocnih obroka svalit na muza

E da.. Ja imam jos uvijek (a skoro 3 mj ima bebolino) ponekad previse mlijeka. Tipa navecer zna napraviti cluster sisanje pa prakticki od 18 do 22 visi na sisi svakih sat vremena po 15 min. I kaj. Signal da treba vise mlijeka i onda ovaj odvali 4 5 sati spavalicu u komadu a ja se probudim sva mokra. A ako se ne probudim mokra onda kad krene letdown druga sisa procuri generalno. I tak.
Inace bebacu ne smeta ni malo jaci letdown ni visak mlijeka.
Na letdown se malo zagrcne obicno, nakaslje, kihne protrese glavom i spoji se opet. I onda se naklopa dok ide tj. Dok ne krene izlazit na nos. Pa onda jos bljucne i onda je tek sretan. Takvo nam je skoro svako drugo hranjenje.
BlackBerry is offline  
Old 26.01.2018., 06:20   #9555
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
...
E da.. Ja imam jos uvijek (a skoro 3 mj ima bebolino) ponekad previse mlijeka. Tipa navecer zna napraviti cluster sisanje pa prakticki od 18 do 22 visi na sisi svakih sat vremena po 15 min. I kaj. Signal da treba vise mlijeka i onda ovaj odvali 4 5 sati spavalicu u komadu a ja se probudim sva mokra. A ako se ne probudim mokra onda kad krene letdown druga sisa procuri generalno. I tak. ...:
Ista stvar (osim kaj je ona manja).
Mi smo sad jele i tijekom hranjenja smocila sam majicu i dvije tetra pelene (totalno mokre).
Grozno mi je jer sam mokra dok hranim i postaje mi hladno, neugodno... Razbolit cu se jos! A nemrem se maknuti dok nije gotova jer urla!

Ja da i hocu negdje otici bez nje, lakse bi bilo njoj (ostavim izdojeno), nego meni s tim mlijekom.
Rob sam svojih sisa

Edit: koliko traje ta regulacija ponude i potraznje inace??? Nadam se da su ova 3 mjeseca iznimka!
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Old 26.01.2018., 09:19   #9556
Pa tako otprilike,nakon 3 mj.bi trebalo ici na bolje.
Kasnije nisam vjerovala da iz jedne doji a druga je suha pa sam nosila jastucice jos neko vrijeme za svaki slucaj
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 26.01.2018., 10:05   #9557
trebalo mi je sigurno 3 mjeseca oba puta da se to izregulira.
ali i dalje mi je curilo iz obje istovremeno.
jastucice sam nosila godinu-godinu i pol.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 26.01.2018., 10:19   #9558
Ja mislim da sam s mladjim vise potrošila na jastučiće nego na pelene. Probala sam i s onim od tkanine ali nisu mi odgovarali. Nisam se nigdje micala bez njih. A s prvom mi nikad nije curilo na drugoj dojci prilikom podoja niti između podoja, eventualno ponekad jedna kap, sjećam se da uopće nisam nosila grudnjak

Sto se tiče ranica meni su drugi put trajale preko tri mjeseca. Nikakve kreme mi nisu pomagale, na kraju sam ih uspjela zaliječiti prsnim školjkama koje sam nosila dva tjedna između podoja pa su mi rane napokon zarasle.
proab is online now  
Old 26.01.2018., 10:32   #9559
Joj da.... A kad se rasplace kad smo vani a sisa sam krene curiti.
Doma mijenjam majice samo jer mi se ne nosi grudnjak.
Al ono.. Da me malkoc zivcira. Jup. Zivcira.
Pogotovo je bilo grdo na pocetku. Tad sam mijenjala majicu kod svakog obroka. Sad je kriticno nocu i ponekad po danu.
Sad smo blizu navrsenih 3 mj. Pa ce valjda biti bolje. Dobro za nocno sumnjam da ce tak skoro biti bolje.

Sto je najbolje opce nemam velike cice. Al kak su u bolnici rekli, male su al su uglavnom zljezde, nema masnog tkiva. Ono super. Imam masnog tkiva na trbuhu al ne u sisama. Just my luck.
BlackBerry is offline  
Old 26.01.2018., 12:31   #9560
Meni je nocas mlijeko krenulo strcat u dalj,nakon sto je ona pustila sisu, valjda joj bilo prejako smocila sam i nju po licu i sve uokolo. Uopce onako pospana nisam skuzila da imam fontanu

Jos kad bi ona bila vise zaintersirana za dojenje mislim da ne bismo imale vise problema
Snow Fairy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.