Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 21:06   #21
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Mos ti otvorit tisucu rasprava.
Mos napisat i izanalizirat knjigu kriterija ili manjka istih.
Mos otic na tisuce dejtova i imat tisuce veza.
Mos pokusavat shvatit.
Mos imat IQ 156.
Doslovno mos provest zivot misleci o tome.

Na kraju je sve uzalud jer s osobom ili budes ili ne budes "kliknul", skoro pa na zivotinjskoj razini.
Mozda ti se to dogodi bas s nekim kakvog si ocekival a mozda bude bas suprotno.

Sigurno budem popljuvan, ali razlog etikete "US-ovac" je upravo kalkuliranje. Nije da ga fali na ovom pdf-u.

Ako sutra pocnes intenzivno razmisljat o wc papiru a pritom si negativan, garantiram ti da ces u odredenom vremenu vidit teoriju zavjere o utjecaju istog na tvoju rit.

Bitno: Zivi.
Moji klikovi su završili u jednoj situaciji jednogodišnjim dopisivanjem s ženskom koja mi je na 15 minuta udaljena autom, kavom s 30godišnjom djevicom koja to misli i ostati i... Jednim kvalitetnijim prijateljstvom gdje mogu pretresti sve teme.


Možda malo i previše očekujem od tog "životinjskog klika".

Pitam se pridajem li previše pažnje, na dugoročnoj razini, banalnostima.
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa nešto moraš proć na svojoj koži, naravno da neće biti isto i s jednom i drugom ni nakon tjedan dana ni nakon mjesec dana ni nakon godinu dana, tome i služe i izlasci i veze da otkriješ što ti paše ili ne paše.
Ma kužim to sve. Ne može nitko osjećati za mene Samo ti kažem, fleksibilan sam možda i previše. Jako puno vremena mi treba da vidim nešto kao problem(a ne "vidjet ćemo", "i nije tolika frka", "riješit ćemo nekako"). Jedno je ne skužit da mi netko paše(i za to postoji opasnost). Drugo je ne znati što mi paše.


Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Dozvoli da te kvotam da ovo još jednom ponovimo.
Ne daš mi mira
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:09   #22
Roki, jel se ti uspjevas recimo opustit na dejtu uz sva svoja silna razmisljanja? Zabavit?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:17   #23
Quote:
Loli8 kaže: Pogledaj post
Pitanje broj dva. Ak si kliknuo s jednom do te mjere da ju želiš rasturiti boli te ona stvar za kolegicu, susjedu, tetu u ducanu... Nastavi niz
To je samo seksualni dio. I poprilično verbalno potaknut. I poprilično je zanemaren onaj dio "želimo najbolje za sebe", dugoročno. Više je u tom trenutku. Zamaram li se pizdarijama ako želim žensku koja će mi biti super na većini polja?
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ako ti njih važeš i stavljaš im plusiće i minusiće nisi na nijednu pao. A s takvim popisom za kupovinu ni ne budeš.
Nemam na koga ni pasti
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Znaš kako ovo zvuči, uvalio si se jednoj koja ti je ok al i dalje gledaš da se ogrebeš za neku bolju. Pa je zaključak da u ovu prvu nisi ni zaljubljen al eto redovito dobiješ svoju porciju od nje pa ste zajedno (ili "zajedno").

Mislim da je očito, nemoj ulaziti u vezu s nekom curom ako vidiš da i dalje šaraš očima okolo i razmišljaš dal bi s nekom drugom bilo bolje.
Eto vidiš. To je konkretniji odgovor. Mada, mislim da je odgovor"tipično ženski". Da, i dalje muški gledaju okolo, samo ne toliko očajno i zavidnički sa mišlju"o sudbo kleta".
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa nema bas nikakvog razloga da sa svakom od njih ne budes zadovoljan u vezi, iako nisu preslika jedna druge
ili da ne budes nezadovoljan, isto tako

svaka osoba ima valjda preko tisucu nekakvih detalja koje ju cine takvom kakva je imalo ti je preambiciozno, a bogme i strasljivo traziti unaprijed da ces svaku osobu moci analizirati, i to ne samo u trenutnom stanju, nego u njen i svoj razvoj u buducnosti
onak, lakse ti se poceti baviti globalnom ekonomijom ili tako nekim hobijem
Ok, nisam siguran tko koga ovdje nije razumio. Dakle, ja tvrdim, po onome što znam SADA o njih 6, mogao bih završiti u vezi s bilo kojom, i 99% sam ziher da bih nakon godinu dana možda s jednom prekinuo.


I ne, ne govorim o stvarima koje se mjenjaju tokom vremena. Govorim o stavovima, mišljenjima, činjenicama, koje su bitne za dugoročni odnos, a koje se neće promjeniti za tih godinu dana, a mogu s vremenom biti problem, iako su poznate od početka.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:18   #24
Mislim da moras prihvatiti da se dugorocna veza zasniva na jako puno kompromisa i medjusobnog uvazavanja. Kad to prihvatis, zivot ce ti bit laksi
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:24   #25
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Roki, jel se ti uspjevas recimo opustit na dejtu uz sva svoja silna razmisljanja? Zabavit?
Ajmo reći kavi, jer dejt je malo precizniji pojam i obuhvaća početke mojih veza i vezica(a usudio bih se reći da sam u zadnjih 10 godina bio na četiri dejta).


Ne razmišljam toliko kao sada, dok sjedim, besposlenog uma. Ne mogu reći zabavno(u smislu urnebesno), ali je ugodno. Dakle, razgovor o nečemu, o anegdotama iz prošlosti, o stvarima koje nas zanimaju, pa i o nekim zajedničkim šalama.

Jedina stvar koja me opterećivala na toj zadnjoj kavi je ona faza od njene izjave da je nevina do mojeg odgovora da bi to mogao biti veliki problem, unatoč tome što mi je, inače, super. Ostatak večeri tekao je glatko(ako se ne varam, nekih 4 sata je trajalo )




@loli, a gdje je granica kompromisima? Ne voliš grašak? Ok, to je lako, imaš milijun drugih stvari za jesti Plava kosa? Male/velike cice? Djeca ili ne? Vjera? Stav o razvodu? Mjesto/grad/država u kojoj mislite živjeti?



To su pitanja za koja znam da neki nisu odgovorili u trenutku kada su već imali dogovorenu salu za svatove, jer su "živjeli"
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:25   #26
Mora on shvatit da nije u supermarketu da odabere ženu prema tehničkim specifikacijama i uz garanciju, nego da je svaka posebna i svaka ima niz specifičnosti i može biti divna na različite načine.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:27   #27
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ok, nisam siguran tko koga ovdje nije razumio. Dakle, ja tvrdim, po onome što znam SADA o njih 6, mogao bih završiti u vezi s bilo kojom, i 99% sam ziher da bih nakon godinu dana možda s jednom prekinuo.


I ne, ne govorim o stvarima koje se mjenjaju tokom vremena. Govorim o stavovima, mišljenjima, činjenicama, koje su bitne za dugoročni odnos, a koje se neće promjeniti za tih godinu dana, a mogu s vremenom biti problem, iako su poznate od početka.
a cuj, ako ti kreces od premise "ja sam takav i ima da me se takvog i voli", to ti je vec prvi razlog za prekid
idealna ideja veze bi bila da se dvoje prozmu, maltene da se spoje kao puzzle
to ne moze ici na nacin da svatko brani svoju utvrdu i zahtijeva standarde od druge strane
jasno da si neke stvari neces dozvoliti i da unekoliko postoje i jasne granice, no i to je nesto sto se dvoje moraju usuglasiti i uigrati
cesto zene koriste taj kalkulantski pristup, a cesto se bogme i pokaju radi njega
muski opet cesto krenu za srcem (da ne velim kurcem), pa to onda bude njihov razlog za kajanje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:33   #28
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Eto vidiš. To je konkretniji odgovor. Mada, mislim da je odgovor"tipično ženski". Da, i dalje muški gledaju okolo, samo ne toliko očajno i zavidnički sa mišlju"o sudbo kleta".
Zašto to misliš? I žene gledaju okolo zgodne muškarce, kad neki mladi i zgodan dečko presvlači majicu ispred planinarskog doma imam instant osmjeh na faci. A muškarci su se isto u stanju jako zacopati, toliko da im druge žene nisu opcija (iako će i dalje pogledati). Koliko sam skužila to kod njih ide tak i tak automatikom, ako neku atraktivnu isprati pogledom jedan u društvu i ostali će okrenuti vratove u tom smjeru ko ždralovi, ne pridajem tome puno pažnje (iako zna bit zabavno vidjeti ih kad čoporativno zure).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:34   #29
Roket ja plačem! Ti si apsolutni genijalac! Genije! Znam da tema nije namjenjena da ja plačem od smijeha ali kaj ja tu mogu! Obožavam čitat tvoju ljubavnu problematiku!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:39   #30
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Mora on shvatit da nije u supermarketu da odabere ženu prema tehničkim specifikacijama i uz garanciju, nego da je svaka posebna i svaka ima niz specifičnosti i može biti divna na različite načine.
I uzimam samo na akciji, kad im igrice s ostalima dopizde
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a cuj, ako ti kreces od premise "ja sam takav i ima da me se takvog i voli", to ti je vec prvi razlog za prekid
idealna ideja veze bi bila da se dvoje prozmu, maltene da se spoje kao puzzle
to ne moze ici na nacin da svatko brani svoju utvrdu i zahtijeva standarde od druge strane
jasno da si neke stvari neces dozvoliti i da unekoliko postoje i jasne granice, no i to je nesto sto se dvoje moraju usuglasiti i uigrati
cesto zene koriste taj kalkulantski pristup, a cesto se bogme i pokaju radi njega
muski opet cesto krenu za srcem (da ne velim kurcem), pa to onda bude njihov razlog za kajanje
Sad je jasnije. Ali, eto, zanimalo me, postoje li stvari oko kojih ne treba raditi kompromis(osim onih izrazito crno-bijelih), te kako shvatiti što želim, odnosno, što mi je potrebno(to sam nekad, negdje davno, pročitao na forumu, da to, zapravo, često nisu iste stvari).






I da bude jasno, praktično, da biram, vjerojatno bih odabrao puno bolje, nego što zvuči po navedenim kriterijima, ali kriteriji, da ih pišem, zvučali bi, otprilike"ženska, 22-33, 160-175cm, s kojom mogu biti normalan i koja nema problem sa seksom ". Da, ne bih pristao na vezu s nekim za koga znam da ne želi djecu, recimo(makar dok eventualno ne ustanovim da ih ne mogu imati, onda nije problem ). Vrlo vjerojatno ni sa samohranom majkom, još uvijek(možda u nekoj stabilnijoj budućnosti i bih). Također, s ženskom koja ima problem s vjerom(nisam veliki praktični vjernik, ali neke stvari su mi na nekoj razini bitne). Ali, postavlja se pitanje, jel stvarno tolika frka ako ženska meni nije komad, ili ako ima velike cice, a ja volim manje inače
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:42   #31
Ostavi se kriterija......nisu zene auti ......ja bi dizela sa 120kw i da ima toliki i toliki gepek

Ostavi se razmisljanja o vezi unaprijed .....nikad neznas sta nosi sutra

Upoznavaj ih polako i pusti da vrijeme cini svoje

Nemora svaki dejt zavrsit vezom


Zivi u sadasnjosti a ne u buducnosti


Skoro sam zaboravio
- nedozivljavaj svaku zenu koja ti se sviđa odmah kao majku svojih klinaca
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:43   #32
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
I uzimam samo na akciji, kad im igrice s ostalima dopizde
Micek ti ni ne dođeš do akcije. Ti gledaš u katalogu i razmišljaš bi li ti se to uklopilo doma, a dotle nestane sa zalihe ili dućan propadne
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:44   #33
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš? I žene gledaju okolo zgodne muškarce, kad neki mladi i zgodan dečko presvlači majicu ispred planinarskog doma imam instant osmjeh na faci. A muškarci su se isto u stanju jako zacopati, toliko da im druge žene nisu opcija (iako će i dalje pogledati). Koliko sam skužila to kod njih ide tak i tak automatikom, ako neku atraktivnu isprati pogledom jedan u društvu i ostali će okrenuti vratove u tom smjeru ko ždralovi, ne pridajem tome puno pažnje (iako zna bit zabavno vidjeti ih kad čoporativno zure).
Ok, sada si realna. Naime, imao sam priliku voditi slične razgovore s ženama, gdje je ovo gledanje komada okolo postavljeno u razinu teškog nepoštivanja, gotovo pa prijevare Zato sam htio provjeriti da ne misliš istu stvar.

Dakle, čak i stav"što bih ja njoj radio" mislim da nije zabrinjavajući, jer u muškom mozgu je to često samo priča. Problem je kad gledaš ostale i misliš"zašto nemam to, nego ovo što imam"
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Roket ja plačem! Ti si apsolutni genijalac! Genije! Znam da tema nije namjenjena da ja plačem od smijeha ali kaj ja tu mogu! Obožavam čitat tvoju ljubavnu problematiku!
Predljubavnu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:49   #34
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Predljubavnu
Da! To je preciznije puno!Joj tak bi voljel da ti nekaj mudroga mogu napisat kaj bi ti pomoglo ali ne kužim kak to misliš da nemaš nikakvih kriterija? Pa zakaj si bil sa tom curom 3 godine ako ti je od samih početaka to zgledalo loše? Si ti baš odmah u startu osjetil da je loše? Kaj ti u želucu nije bilo dobro kad si sa njom ali si zbog seksa to zanemarival? Pokušavam shvatit zakaj bi bil uopće sa nekim koji u meni budi neku nezdravu nervozu. Samo da bi bil s nekim? Da nisi sam? Moramo ti nač neki osnovni kriteriji.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:54   #35
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Da! To je preciznije puno!Joj tak bi voljel da ti nekaj mudroga mogu napisat kaj bi ti pomoglo ali ne kužim kak to misliš da nemaš nikakvih kriterija? Pa zakaj si bil sa tom curom 3 godine ako ti je od samih početaka to zgledalo loše? Si ti baš odmah u startu osjetil da je loše? Kaj ti u želucu nije bilo dobro kad si sa njom ali si zbog seksa to zanemarival? Pokušavam shvatit zakaj bi bil uopće sa nekim koji u meni budi neku nezdravu nervozu. Samo da bi bil s nekim? Da nisi sam? Moramo ti nač neki osnovni kriteriji.
Pa stvar je u tome što mi NIJE izgledalo loše. Bilo mi je ugodno, većinom. Ono što je bilo problema u početku, više sam pripisao svom neiskustvu(jbg, cura je tad imala 21, a moje jedino iskustvo dotad je bilo sa ženskom od 33, pa misliš, logično je da je ženska manje opuštena), nego pravom problemu. Ali to što je bilo problem, presudilo je vezi nakon tri godine, kad je postalo problem zbog kojeg sam se ja osjećao loše u vezi.




I dobro, ajde, rekoh, nije da sam apsolutno bez kriterija, ali imam ove "velike". Brinu me oni mali, na prvu nebitni, koji mogu postati frka.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:00   #36
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pa stvar je u tome što mi NIJE izgledalo loše. Bilo mi je ugodno, većinom. Ono što je bilo problema u početku, više sam pripisao svom neiskustvu(jbg, cura je tad imala 21, a moje jedino iskustvo dotad je bilo sa ženskom od 33, pa misliš, logično je da je ženska manje opuštena), nego pravom problemu. Ali to što je bilo problem, presudilo je vezi nakon tri godine, kad je postalo problem zbog kojeg sam se ja osjećao loše u vezi.




I dobro, ajde, rekoh, nije da sam apsolutno bez kriterija, ali imam ove "velike". Brinu me oni mali, na prvu nebitni, koji mogu postati frka.
Pa gdje je onda problem? Zvuči sve ok. Ovi mali problemčići se riješavaju uz put. Nemreš ti znat dok ne upoznaš osobu ,a za to ti treba neko vrijeme kakvih problemčića se može nać na vašom ljubavnom putu. Ne postoji mogućnost izračunavanja sa kakvom bi tito osobom trebal bit da se kasnije ne bi pojavili problemi. Pa nisi glup da razmišljaš na takav način.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:17   #37
Seks je stvar koja je bila problem. Izbjegavao sam to do sad reći. Bila je sitnica u smislu "riješit će se", koja je narasla. Što ako je ista stvar nečija dva broja prevelika cica? Ili čekat dvije-tri godine, pa ako se pokaže da je problem, prekinuti, pa tražiti neku s malima, koja nema problema sa 15 godina starijim osobama u krizi srednjih godina
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:21   #38
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ajmo reći kavi, jer dejt je malo precizniji pojam i obuhvaća početke mojih veza i vezica(a usudio bih se reći da sam u zadnjih 10 godina bio na četiri dejta).
Jos niste ni sjeli za stol a ti vec u analizi.

Jel ti tak tesko otici na kavu/dejt/nazovi kak hoces bez da o tome detaljno promislis? I samo se zabavis/nasmijes/whatever u tom trenutku?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:26   #39
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Jos niste ni sjeli za stol a ti vec u analizi.

Jel ti tak tesko otici na kavu/dejt/nazovi kak hoces bez da o tome detaljno promislis? I samo se zabavis/nasmijes/whatever u tom trenutku?
To je to

Kljucaj temu
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:27   #40
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Jos niste ni sjeli za stol a ti vec u analizi.

Jel ti tak tesko otici na kavu/dejt/nazovi kak hoces bez da o tome detaljno promislis? I samo se zabavis/nasmijes/whatever u tom trenutku?
Zadnja"kava" bila je oko nove godine. Predzadnja, u listopadu. Ona prije, 2013.(ujedno i zadnji spoj).



Zar je stvarno bitno što sam spomenuo da nije ekšli spoj? Da, bude i neugodnih spojeva, ali to se događalo s osobama koje nisu u stanju skoro nikako komunicirati


Ako komunikacija teče, ako se razumijemo, ako se ČUJEMO(ovdje imam problema s nekim osobama koje šapuću), nema razloga da ne budem opušten.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.