Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 22:58   #1
Nestane li osjećaj poniženja?

kad i kako?

netko me ponižavao, a ja gutala... sad se mrzim. izgleda sam ipak povjerovala u njegova omalovažavanja
matea712 is offline  
Old 17.04.2017., 23:03   #2
Odeš li s ovako preciznim opisom simptoma liječniku, u trenu ćeš ostati bez posve zdravog bubrega i tko zna čega sve još.
Lord Byron is offline  
Old 17.04.2017., 23:08   #3
kad nađeš osobu koja te voli i podupire, tad će nestati. u samoći, ne vjerujem. ili u mantri "voli samu sebe", ne vjerujem

ili se sad fokusiraj na osobe koje te vole, sigurno ima barem jedna - ne mora biti partner, može član obitelji, prijatelji, i sl. misli na njih svako jutro, i osjećaj ih
blagotebi is offline  
Old 17.04.2017., 23:11   #4
Ja ne smatram uopće da je ponižavajuće za curu ako guta Mislim da imaju problema osobe koje tako razmišljaju
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 17.04.2017., 23:17   #5
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja ne smatram uopće da je ponižavajuće za curu ako guta Mislim da imaju problema osobe koje tako razmišljaju


Postajes pametniji. :klap:

Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
kad nađeš osobu koja te voli i podupire, tad će nestati. u samoći, ne vjerujem. ili u mantri "voli samu sebe", ne vjerujem
Koliko je istinski moguce volit nekog tko ne voli sam sebe?

Ovo cesto zna zastranit i pretvorit se u ocajnicko trazenje novom partnera u svrhu rjesavanja vlastitih problema i strahova. Rijetko kad zavrsi s sretnom pricom.

Treba uzet vremena, u samoci, oporavit se, poslozit kockice, tek onda dalje.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 17.04.2017., 23:19   #6
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post


Postajes pametniji. :klap:
Koliko je istinski moguce volit nekog tko ne voli sam sebe?
pa ne možeš sam sebi davati energiju, energija se razmjenjuje s drugim ljudima

radi toga nije dovoljno voliti samog sebe. jeste dobro, poželjno i potrebno, ali nije dovoljno

i totalni je mit da ljudi koji vole samog sebe nikad neće naići na nekog ko ih neće voliti
blagotebi is offline  
Old 17.04.2017., 23:29   #7
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa ne možeš sam sebi davati energiju, energija se razmjenjuje s drugim ljudima
Koju to tocnu energiju netko tko je nema razmjenjuje/nudi?


Quote:
i totalni je mit da ljudi koji vole samog sebe nikad neće naići na nekog ko ih neće voliti
Nije li to ocito?
Volit samog sebe nema veze s tim dal ce te drugi volit ili ne.
No pozeljno je da se osoba voli, a ako nista drugo barem cijene samu/og sebe. U suprotnom to zavrsava s jos vecim povredama.

Veze nisu solucija za bilo kakve probleme. Problemi se prvo moraju rijesit sami.

Tak da taj "savjet". "Cekaj i nadi nekog novog da se izljecis" mi djeluje ovak.. dosta naivno.

p.s. Ne pisem nis vezano za autoricu.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 17.04.2017., 23:45   #8
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
kad nađeš osobu koja te voli i podupire, tad će nestati. u samoći, ne vjerujem. ili u mantri "voli samu sebe", ne vjerujem

ili se sad fokusiraj na osobe koje te vole, sigurno ima barem jedna - ne mora biti partner, može član obitelji, prijatelji, i sl. misli na njih svako jutro, i osjećaj ih
Ak je mantra, onda da, neće pomoć.
calea is offline  
Old 18.04.2017., 00:41   #9
Ne.
ne nestane i to je dobro. da nestane radila bi iste greške. Ponižavanje nije grijeh ili greška onog kojeg se ponižava nego onog drugog. Dokle god realno vidiš situaciju nije problem. razdoblje u kojem si je prolazno. ako si vidjela da te ponižava i trpila ne znači automatski da si povjerovala njegovim riječima nego su u tom trenutku osjećaji prema njemu/njoj bili prejaki da realno sagledaš situaciju, još ako nisi imala iskustva s takvim osobama... Dođe sve na svoje
Complicated is offline  
Old 18.04.2017., 00:55   #10
Quote:
matea712 kaže: Pogledaj post
kad i kako?

netko me ponižavao, a ja gutala... sad se mrzim. izgleda sam ipak povjerovala u njegova omalovažavanja
O Boze kako je ovo tuzno za procitati. Zao mi je sto ti se to desilo. Nemoj mrziti sebe. Nemoj mrziti ni njega (jer ce te to i dalje vezati za njega koji nije vrijedan nicega, niti jedne emocije). Oprosti samoj sebi sto si bila s losim covjekom bez vrijednosti (jer osobe koje vrijede ne ponizavaju druge ljude, nemaju bilo kakvu zadovoljstinu u tome). Onda jednom pokusaj oprostiti i njemu, sto je los i slab, ne zna i ne moze bolje. Planiraj svoje vrijeme, radi ono sto volis, okruzi se ljudima od kojih ces dobiti pozitivni feedback. Daj si vremena da zalijecis rane, idi polako, dan po dan.

Sretno.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Old 18.04.2017., 12:27   #11
Teško, skoro nemoguće.
Zapravo, s vremenom i nestane taj osjećaj jer shvatiš da nije problem u tebi već u seljačini, ali samoj sebi teško da oprostiš neke stvari, tj. fatalne greške, pogotovo ako te obilježe, ali pretpostavljam da to nije tvoj slučaj, pa samo hrabro i glavu gore.
Ponavljaj samoj sebi svaki dan: još se nije rodio taj koji će mi maknuti osmijeh s lica 😉
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 18.04.2017., 12:38   #12
Jeste optimisticni u picku materinu.
Jos bi nesto rekla da ste barem realni, ali ne...

Da, nestaje.
Neces se zauvijek osjecati ovako.
Mozda na moment(e), kad se prisjetis, ali proci ce jednako brzo kao sto je i doslo.
Vjerujem da je problem u tome sto se ti sad osjecas tako cijelo vrijeme - a taj dio ce proci.

Meni i sad zna biti neugodno (sto je banalna usporedba, znam), kad se sjetim nekih stvari, ali nije da 24/7 prozivljavam taj dogadjaj kao sto je bilo u pocetku.

Otprilike kao i "obican" prekid.
Na pocetku ponekad ne mozes zamisliti da ces ikad biti bolje, da ces ikad vise voljeti, to je to. On je bio ljubav tvog zivota, i sad mozes samo plakat.
Ali prodje.
Mozda ne brzo, mozda u nekim slucajevim nikad ne prodje do kraja, ali se intezitet smanji.
dire Dawn is offline  
Old 18.04.2017., 13:01   #13
naravno da nestane, ali ne sam od sebe nego tek kada sebi oprostiš što si gutala tuđa sranja i što si vjerovala u njih.

Ljudi koji omalovažavaju i ponižavaju druge imaju problema sami sa sobom...to su sitne i sebične duše koje ćeš sada, zbog ove "škole" naučiti prepoznati i zaobilaziti u širokom luku...svaka životna škola košta pa svoju mržnju sebe pokušaj sagledati kao cijenu koju si platila za znanje koje sada imaš

Pokušaj ponovno ojačati svoje samopouzdanje i fokusiraj se na svoje dobre strane i vrline a zbog "mana" oprosti sebi i pokušaj učiti iz svojih grešaka..

Ljubav uvijek počinje od nas samih prema sebi a tek onda prema drugima
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.