Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 20:12   #41
Dosta vas spominje bivše, rezove i slično.

Mislite li da se ta situacija razlikuje od one kad međusobno zahlade ljudi koji su još uvijek u braku/vezi? Dakle, postoji dosta stvari koje ih drže skupa, samo osjećaji nekako ne štimaju.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:40   #42
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Mislim da je velika većina ljudi svjesna da se mišljenje može promjenit, a i Ex je napisala da nije fan onog "ja neću nikad". Taj dio nisi vidio ili?
Naravno da sam vidio što je napisala. Ali je napisala i to da ona dopušta mogućnost da drugi mogu promijeniti mišljenje po tom pitanju. A da za sebe misli da ga ona neće promijeniti. Ja sam na to odgovorio da najvjerojatnije i neće, ali da to nije sto posto sigurno. I zakaj me sad razvlačite zbog toga, imate li možda dokaz da ipak je sto posto sigurno?!

Svaki put kad se otvori slična tema, nahrupe forumaši sa izrekama o "podgrijavanju juhe." Ne mislim sad na Ex, nego govorim općenito. To o "podgrijavanju juhe" i ono "da je valjalo, ne bi bilo prekida" su postale prave pravcate forumske dogme. Što je vidljivo i iz tvojeg posta, jer je i tebi očito neprihvatljivo propitivanje te dogme.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:54   #43
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
To o "podgrijavanju juhe" i ono "da je valjalo, ne bi bilo prekida" su postale prave pravcate forumske dogme.
kako si mogao zaboraviti na omiljen citat valjda svih forumašica, Selimovićev: ni haljinu ne treba krpiti, a kamoli ljubav!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:57   #44
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
kako si mogao zaboraviti na omiljen citat valjda svih forumašica, Selimovićev: ni haljinu ne treba krpiti, a kamoli ljubav!
Taj dan kad smo na nastavi obrađivali Selimovića nisam bio u školi.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:58   #45
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Mislite li da se ta situacija razlikuje od one kad međusobno zahlade ljudi koji su još uvijek u braku/vezi? Dakle, postoji dosta stvari koje ih drže skupa, samo osjećaji nekako ne štimaju.
da. znaš što je... iz nekog, meni nepoznatog, razloga - imam feeling da bih se prije ponovno spojila s bivšim momkom od kojeg sam bila odvojena dulje vrijeme nego pokrpala loš brak i ponovno se zaljubila u supružnika za kojeg sam izgubila emocije, bez odvajanja. kada jednom pukne u braku, mislim da tu nema povratka. veza mi je nešto drugo, tu mislim da se itekako moguće ponovno spojiti. jednostavno, drugačije su mi nekako te situacije.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:28   #46
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Dosta vas spominje bivše, rezove i slično.

Mislite li da se ta situacija razlikuje od one kad međusobno zahlade ljudi koji su još uvijek u braku/vezi? Dakle, postoji dosta stvari koje ih drže skupa, samo osjećaji nekako ne štimaju.
"Samo" osjecaji?

Onaj bivsi kojeg sam usporedila sa drvetom je bivsi muz iz braka gdje je sve bilo super "samo" su falili osjecaji.

But hey, sto ja znam o vlastitom zivotu i o tome koliko sam truda ulozila da se to bar proba pokrpat.

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Naravno da sam vidio što je napisala. Ali je napisala i to da ona dopušta mogućnost da drugi mogu promijeniti mišljenje po tom pitanju. A da za sebe misli da ga ona neće promijeniti. Ja sam na to odgovorio da najvjerojatnije i neće, ali da to nije sto posto sigurno. I zakaj me sad razvlačite zbog toga, imate li možda dokaz da ipak je sto posto sigurno?!

Svaki put kad se otvori slična tema, nahrupe forumaši sa izrekama o "podgrijavanju juhe." Ne mislim sad na Ex, nego govorim općenito. To o "podgrijavanju juhe" i ono "da je valjalo, ne bi bilo prekida" su postale prave pravcate forumske dogme. Što je vidljivo i iz tvojeg posta, jer je i tebi očito neprihvatljivo propitivanje te dogme.
S obzirom da si sa tolikom sigurnoscu iz dupeta valjda izvukao to "ocito" onda se ja vrlo ocito necu razgovarat s tobom o tome jer cemu? Imas formiran stav i misljenje bez baze u reali, a ne vidim da ces mrdnut od toga ni 0.1%. Jebiga.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:34   #47
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da. znaš što je... iz nekog, meni nepoznatog, razloga - imam feeling da bih se prije ponovno spojila s bivšim momkom od kojeg sam bila odvojena dulje vrijeme nego pokrpala loš brak i ponovno se zaljubila u supružnika za kojeg sam izgubila emocije, bez odvajanja. kada jednom pukne u braku, mislim da tu nema povratka. veza mi je nešto drugo, tu mislim da se itekako moguće ponovno spojiti. jednostavno, drugačije su mi nekako te situacije.
Zanimljivo mi je ovo. Zbog čega točno? Samog trajanja i intenziteta odnosa ili?

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
"Samo" osjecaji?

Onaj bivsi kojeg sam usporedila sa drvetom je bivsi muz iz braka gdje je sve bilo super "samo" su falili osjecaji.
A "samo", znam, nespretno je
Ali ono, u smislu, nema nasilja, nema prevara, nrma nekih konkretnih dealbreakera već je život udaljio ljude.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:41   #48
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
S obzirom da si sa tolikom sigurnoscu iz dupeta valjda izvukao to "ocito"
Nisam to izvukao iz dupeta, nego iz tvojeg posta.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:52   #49
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Samog trajanja i intenziteta odnosa ili?
da.

mislim da se lakše ponovno povezati i spojiti nakon godinu ili dvije veze nego nakon 15 godina braka. možda ne zvuči logično jer ove s 15 godina staža veže mnogo više toga, bogatija povijest i dublje emocije... ali kada takvo što jednom pukne, mislim da se jako teško ponovno zaljubiti. previše vremena, previše se toga izlizalo... tako nekako. znam za ljude koji su se ponovno spojili nakon kraćih prekida u vezi, ali još nikoga tko se ponovno spojio nakon razvoda ili barem ponovno zaljubio u supružnika od XY godina za kojeg je izgubio emocije.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:11   #50
Ako sam ja ta koja je ostavila partnera, ne bi nikad vise nista pokusavala pa makar se i predomislila ili umislila da ga ipak mozda jos uvijek volim ili osjetila neke leptirice i blabla. Ima puno razloga. Covjek nije igracka, ima osjecaje, nekog tako zajebavati u najmanju ruku nije lijepo, prvo ostaviti pa se predomisljati.

Sad, da sam ja ostavljena, pa da on dodje i kaze da ipak misli da nesto osjeca i da bi htio pokusati ponovno, to ne mogu reci, ali ovako sada bi rekla da nema sanse da bi se ponovno upustala u tu vezu.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:12   #51
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da.

mislim da se lakše ponovno povezati i spojiti nakon godinu ili dvije veze nego nakon 15 godina braka. možda ne zvuči logično jer ove s 15 godina staža veže mnogo više toga, bogatija povijest i dublje emocije... ali kada takvo što jednom pukne, mislim da se jako teško ponovno zaljubiti. previše vremena, previše se toga izlizalo... tako nekako. znam za ljude koji su se ponovno spojili nakon kraćih prekida u vezi, ali još nikoga tko se ponovno spojio nakon razvoda ili barem ponovno zaljubio u supružnika od XY godina za kojeg je izgubio emocije.
Zanimljivo razmišljanje. Moja hipoteza je išla više u smislu da kad si 15 godina u braku, puno ćeš se više truditi da popraviš stvari i da to sve proradi nego kad se radi o vezi od godine dana.

Iako, da, ako i nakon svega toga ne profunkcionira, onda stvarno nema smisla.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:22   #52
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Ako sam ja ta koja je ostavila partnera, ne bi nikad vise nista pokusavala pa makar se i predomislila ili umislila da ga ipak mozda jos uvijek volim ili osjetila neke leptirice i blabla. Ima puno razloga. Covjek nije igracka, ima osjecaje, nekog tako zajebavati u najmanju ruku nije lijepo, prvo ostaviti pa se predomisljati.

Sad, da sam ja ostavljena, pa da on dodje i kaze da ipak misli da nesto osjeca i da bi htio pokusati ponovno, to ne mogu reci, ali ovako sada bi rekla da nema sanse da bi se ponovno upustala u tu vezu.
Valjda bi trebalo bit obratno?

Da ona mene ostavi, pa mi se kasnije vrati, ne bi joj se vratio iz principa. Ti ćeš mene zajebavat
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:24   #53
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Zanimljivo razmišljanje. Moja hipoteza je išla više u smislu da kad si 15 godina u braku, puno ćeš se više truditi da popraviš stvari i da to sve proradi nego kad se radi o vezi od godine dana.

Iako, da, ako i nakon svega toga ne profunkcionira, onda stvarno nema smisla.
Dobro kaj je točno dovelo do tog zahlađenja? Nekaj specifično ili samo dugotrajna dokolica bračna?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:28   #54
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da.

mislim da se lakše ponovno povezati i spojiti nakon godinu ili dvije veze nego nakon 15 godina braka. možda ne zvuči logično jer ove s 15 godina staža veže mnogo više toga, bogatija povijest i dublje emocije... ali kada takvo što jednom pukne, mislim da se jako teško ponovno zaljubiti. previše vremena, previše se toga izlizalo... tako nekako. znam za ljude koji su se ponovno spojili nakon kraćih prekida u vezi, ali još nikoga tko se ponovno spojio nakon razvoda ili barem ponovno zaljubio u supružnika od XY godina za kojeg je izgubio emocije.
Ajmo zamisliti ovakav scenario.Dvoje se zaljube i tokom nekog vremena zaljubljenost prestane i preraste u ljubav.(rekli smo da zaljubljenost i ljubav nisu jedno te isto).Oni se ožene.Tokom godina njihova ljubav pređe u neku naviku pa pomalo recimo u neku dosadu.Recimo da im nešto nedostaje,nekakav začin,nekakvo uzbuđenje.Zašto na primjer ne bi mogli njih dvoje pronaći nešto nanovo jedno u drugom i ponovo se zaljubiti?
Ako je to moguće onda je i odgovor na uvodno pitanje DA..moguće je ponovo se zaljubiti u istu osobu.U uvodnom postu ne spominje se eksplicitno prekid nakon prestanka zaljubljenosti već samo hlađenje,udaljavanje.Ako ljubav postoji mogu je ako su oboje voljni opet je pokrenuti,opet se približiti jedno drugom a di češ ljepše nego započeti to opet zaljubljenosšću.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:28   #55
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Svaki put kad se otvori slična tema, nahrupe forumaši sa izrekama o "podgrijavanju juhe." Ne mislim sad na Ex, nego govorim općenito. To o "podgrijavanju juhe" i ono "da je valjalo, ne bi bilo prekida" su postale prave pravcate forumske dogme.
Nalazim se p(r)ozvanom.

Mene kad netko povrijedi, a pretpostavlja se da me je povrijedio ako smo prekinuli, teško da ću više vjerovati da me neće opet povrijediti.

Za mene - ne postoji ljubav bez povjerenja. Jednom narušeno, teško da će se uspostaviti.

Nije da nisam podgrijavala juhe i sarme - i uvijek se to pokazalo pogrešnim.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:42   #56
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Nalazim se p(r)ozvanom.

Mene kad netko povrijedi, a pretpostavlja se da me je povrijedio ako smo prekinuli, teško da ću više vjerovati da me neće opet povrijediti.

Za mene - ne postoji ljubav bez povjerenja. Jednom narušeno, teško da će se uspostaviti.

Nije da nisam podgrijavala juhe i sarme - i uvijek se to pokazalo pogrešnim.
Pa zato je ključno vidjet o kakvoj vrsti zahlađenosti se ovdje radi. Ako je netko nekoga povrijedil onda je povjerenje narušeno i tu sad tražit nekakav oproštaj je poprilično teško.Ja osobno to ne mogu. Ali ako se radi o nekakvoj bračnoj učmalosti gdje se jednostavno malo pogubil fokus s osobe i jedno možda osjeća nedostatak pažnje onda se tu mislim da ponovno osvježit zaljubljenost, odnosno poštovanje i ljubaf.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:42   #57
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Nalazim se p(r)ozvanom.

Mene kad netko povrijedi, a pretpostavlja se da me je povrijedio ako smo prekinuli, teško da ću više vjerovati da me neće opet povrijediti.

Za mene - ne postoji ljubav bez povjerenja. Jednom narušeno, teško da će se uspostaviti.

Nije da nisam podgrijavala juhe i sarme - i uvijek se to pokazalo pogrešnim.
Ma nisam prozivao nikoga pojedinačno.

Samo mi malo ide na živce ta mantra.

Mislim da jako puno ovisi o tome koji je bio razlog prekida, i kako je taj prekid "odrađen."

Naravno da ima puno slučajeva u kojima bi ponovni pokušaj bio čisti promašaj. Ali život je jako kompliciran, i siguran sam da je bilo i puno slučajeva koji su se mogli spasiti, ali nisu upravo zbog ukorijenjenosti te "mantre." Jer je se doživljava kao apsolutnu istinu.

A što se tiče tvojih "pogrešaka"........Gle, iz današnje perspektive znaš da se radilo o pogreškama. Ali barem si ne možeš predbacivati da nisi pokušala sve što je u tvojoj moći da spasiš te veze. A taj oblik "mira u duši" po meni ima veliku vrijednost. Najgore je kad te kopka ono "da sam probao/la, možda bismo uspjeli".........
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:47   #58
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Moja hipoteza je išla više u smislu da kad si 15 godina u braku, puno ćeš se više truditi da popraviš stvari i da to sve proradi nego kad se radi o vezi od godine dana.
ima smisla... u teoriji. u praksi, ne vidim da se ljudi s 15 godina bračnog staža trude popraviti stvar - više se prepuste situaciji i nađu si nešto izvan braka, a u braku ostaju zbog djece ili kredita... dakle, zato što im je tako naprosto jeftinije i jednostavnije. trudili su se ono 15 godina i odustali, tako mi se čini. tog truda više vidim kod ljudi koje ne veže ništa opipljivo.

Quote:
Iako, da, ako i nakon svega toga ne profunkcionira, onda stvarno nema smisla.
da, u ovom sam smjeru išla... ako smo se udaljili nakon XY godina braka, djece, kućnih ljubimaca, milestonea, uspomena... ako smo si dozvolili da uz sve to padnemo, onda jebiga.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:04   #59
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
da. znaš što je... iz nekog, meni nepoznatog, razloga - imam feeling da bih se prije ponovno spojila s bivšim momkom od kojeg sam bila odvojena dulje vrijeme nego pokrpala loš brak i ponovno se zaljubila u supružnika za kojeg sam izgubila emocije, bez odvajanja. kada jednom pukne u braku, mislim da tu nema povratka. veza mi je nešto drugo, tu mislim da se itekako moguće ponovno spojiti. jednostavno, drugačije su mi nekako te situacije.
Mislim da si u pravu i da je razlog jednostavan - veze pucaju lakše. Događa e da puknu kao nedovršene priče koje onda ponekad eto mogu doživjeti i neki nastavak. U braku će ipak velika većina iskoristiti sve mogućnosti popravljanja prije nego što priznaju poraz. I onda je taj poraz konačan.

Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
"Samo" osjecaji?

Onaj bivsi kojeg sam usporedila sa drvetom je bivsi muz iz braka gdje je sve bilo super "samo" su falili osjecaji.

But hey, sto ja znam o vlastitom zivotu i o tome koliko sam truda ulozila da se to bar proba pokrpat.

S obzirom da si sa tolikom sigurnoscu iz dupeta valjda izvukao to "ocito" onda se ja vrlo ocito necu razgovarat s tobom o tome jer cemu? Imas formiran stav i misljenje bez baze u reali, a ne vidim da ces mrdnut od toga ni 0.1%. Jebiga.
Uzalud ti je to objašnjavati nekome tko misli da kvalitetnu raspravu čine ovakvi postovi;

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ajmo zamisliti ovakav scenario....
a ne oni gdje ljudi govore iz svog iskustva. To iskustvo je obično ograničeno, životni vijek nam je takav kakav je i možemo nešto proživjeti samo s limitiranim brojem osoba od kojih je svaka (pa i mi sami) individua za sebe i naravno da ničije iskustvo ne čini stoga pravilo ali ako nas 10 iznese slično tu već ima materijala za neke zaključke i tako se opet vraćam na ono što sam mu već ranije napisao - to je smisao foruma.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:25   #60
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
A "samo", znam, nespretno je
Ali ono, u smislu, nema nasilja, nema prevara, nrma nekih konkretnih dealbreakera već je život udaljio ljude.
To se ocituje onda na svim planovima i ti ljudi vise nemaju potrebu bit zajedno.
Samo osjecaji su puno bitniji od nekih drugih stvari.

Znas sto ustvari dobijes kad iz partnerskog odnosa maknes ljubav? Cimere .

Ljubav sama po sebi nije znak da ce neka veza uspjet, ali nedostatak ljubavi je gotovo uvijek znak da taj odnos nema smisla.

Iz mog iskustva, sve je bilo manje vise okej, ali sto je vise vremena prolazilo to su stvari bile manje okej. I doslo je do hrpe ruznih pizdarija do kojih znam da nebi da smo se i dalje voljeli.

Bilo smo si dragi, najbolji prijatelji, ali dalje os toga osjecaji nisu isli, a tko pobogu zeli biti u takvom braku? Pogotovo ako se to javi nakon nekoliko godinq, a ne tipa 40.

Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Nisam to izvukao iz dupeta, nego iz tvojeg posta.
A ma jel?
Sad citas izmedju redaka kak ti pase?

Mogo si odmah reci, pa nebi morala citat tvoje postove. Tko ce meni moje vrijeme vratit .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.