Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 11:19   #41
I dobro, što si dobila time kada su ga isporučila njima? Muža.Dijete će ionako odgajati i oni. To znaš?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:24   #42
Draga, on je jednostavno još uvijek u službi svojih roditelja, i mislila sam si da je to tako. Vidiš da mu je jednostavno važnije da ima njihov pristanak i odobravanje.

Jako je teško biti pametan i osuđivati nekoga jer su istovremeno svi krivi i nitko nije kriv.

1. Mladi ste, a mladim ljudima se često opraštaju takvi propusti baš zbog manjka iskustva i realnog gledanja na svijet
2. Danas brakovi pucaju olako čim se nešto sitno prepriječi na putu
3. Često nemamo podršku obitelji
4. Zrelost se očituje u donošenju odluka i uz ostajanje uz te odluke. Samim time vidimo da tvoj dečko jednostavno nije zreo. Uz to ima i podršku imućne obitelji kojoj si ti očito trn u oku i jedva su dočekali da dobiju svog sinčića natrag.

Tvoj dečko, vaš sin i ti biste trebali biti obitelj, ali se on priklonio svojoj primarnoj obitelji jer to iziskuje manje napora i truda.
Budi jaka za svog sina i čuvaj se.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:42   #43
Joj daj okani se njegove obitelji, s njim imaš problem, a ne s njima, oni nisu tebi niišta dužni. Nitko vas nije silio ni da budete skupa, a još manje da radite dijete! Imala sam slučaj u široj obitelji gdje je isto tako ostavljena ženica uznemiravala nas sve od reda da pričamo s njim, da joj se vrati, bla, bla, kao da mi imamo nešto s njim i možemo utjecati s kime će netko biti...Neodgovorno je napraviti dijete, a ne brinuti o njemu, ali jbga ako on nema osjećaje prema njemu niti ga želi viđati ne možeš ga siliti, odgajaj dijete sama, a alimentaciju potraži na sudu i to je to.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:54   #44
Ja sa njima ne pricam a nit ih nemam namjeru sa nicim zamarat..
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:00   #45
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Joj daj okani se njegove obitelji, s njim imaš problem, a ne s njima, oni nisu tebi niišta dužni. Nitko vas nije silio ni da budete skupa, a još manje da radite dijete! Imala sam slučaj u široj obitelji gdje je isto tako ostavljena ženica uznemiravala nas sve od reda da pričamo s njim, da joj se vrati, bla, bla, kao da mi imamo nešto s njim i možemo utjecati s kime će netko biti...Neodgovorno je napraviti dijete, a ne brinuti o njemu, ali jbga ako on nema osjećaje prema njemu niti ga želi viđati ne možeš ga siliti, odgajaj dijete sama, a alimentaciju potraži na sudu i to je to.
Pa ne mora ona ništa tražiti od njih, ja joj samo pokušavam objasniti kako stvari stoje s te strane i zašto se njen dečko/muž ponaša tako kako se ponaša.

Nekad ti bude lakše u životu ako si bar neke stvari razjasniš i uvidiš zašto se netko ponaša upravo tako, a ne nekako drugačije.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:11   #46
Autorice, malo mi je bez veze više pisati jer imam osjećaj da si ljuta, ogorčena i samo tupiš svoje. Mislim, to je sasvim legitimno, da se razumijemo, ali jasno ti je da to ne vodi nikamo. Ni na forumu, ni u životu. Tako da, komunikacija i onda kada ti ne paše
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:25   #47
Cura je mlada i vjerojatno isfrustriana svojom lošom odlukom. Jbg, pokušavam se sad sjetiti sebe s 21 godinu i mislim da nisam znala di mi je glava, a gdje rep, a kamoli da se bakćem s takvim životnim odlukama.

Znam da smo svi uvijek najpametniji kad su drugi ljudi u pitanju i da većinu toga govorimo iz dobre namjere, ali probajte se vratiti u te godine...još pogotovo kad si u takvom stanju kad ti se čini da nemaš podršku ni razumijevanje.

Da, nije ju nitko na to silio, ali što je tu je, djeluje mi kao osoba koja će biti dobra mama unatoč svemu. Mladost ti je u jednu ruku i prednost isto koliko je i mana.

Ajde mlada mamice, bit će sve ok. Znam da zvuči ko floskula, ali meni je nekad pomagalo u teškim trenucima. Mantrala sam si "sve je u redu, sve je u redu".
Nekad se čini kao da je sve crno i da nemamo izlaza, ali maaalo pomalo krene sijati sunce. Samo korak po korak, uživaj koliko možeš u svakom danu i u osmijehu svog sinčića. Začet je iz ljubavi ako ništa drugo, a tvoj dečko neka odraste pa ćete s vremenom izdefinirati vaš odnos kada on bude spreman.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:00   #48
Tvoj dečko je nezreo. To nije samo zbog godina, puno utiče kućni odgoj. Za par godina će se možda uozbiljiti i shvatiti prave vrijednosti.

Ne znam ako sam dobro shvatila... ti si htjela da on ode ča jer nije provodio dovoljno vremena s djetetom, ali u biti nisi htjela da ode? I koliko god tebe boljelo to što vas dvoje niste s njima na tom odmoru, on ima pravo stavljati svoje slike na facebook.

Sad razmisli što stvarno želiš i sjedni s njim i RAZGOVARAJ o tome što on želi, što ti želiš, što zajedno želite. Nemoj se svađati, svađa neće donijeti nikakav rezultat.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:12   #49
Nisam živčana ni ljuta , jednostavno sam tuzna.. Ja sam njega jako voljela,i imali smo velike planove,nikad nisam satrala da bi od njega mogla cut da me vise ne voli,pogotovo sad kad smo dobili bebu. Boli i to kad sad vidim kolko je hladan prema meni (dobar je prema malome redovito svaki dan ga dode pogledat,pa barem to), nikad nisam mislila da ce mu nasa veza tolko malo znacit,shvacam da nemozemo protiv sebe kad prestanemo voljet ali uzasno boli ta njegova hladnoca.. Da jesam mu rekla da ode mada nisam htjela,i ostala bi ja zivhet sa njim jer sam jako zaljubljena jos u njega i volim ga ali posto dojim dijete i svakodnevno sam imala stres jer nije dolazio doma , odlucila sam rade da ode sad dal je to bila pogreska illi ne neznam
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:16   #50
I nisam ga izbacila samo jer ga nije bilo doma, nije ljepo kad ti neko kaze ostat cu zivjet zbog dijeteta sa tobom
Momwho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:39   #51
Je li to dijete bilo planirano?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 06:51   #52
Ne, pobjeglo im jednom kako reče, ali nakon par godina veze...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 07:32   #53
Ma bit ćeš ti dobro , pusti da vrijeme odradi svoje.

Sad si mlada mama , beba je još jako mala i naravno da se preplašena i razočarana

Javi svojoj obitelji da si rodila ,pozovi ih - znaš , kad dođe beba stvari se jako često okrenu.
Neki disfunkcionalni odnosi unutra familija počnu funkcionirati , ljudi se promijene

Ako bi njemu dala šansu , onda je zaslužuju i tvoji roditelji - a zaslužuješ i ti da ti bude makar malo lakše i da imaš nečiju potporu

Najgore što ti se može desiti je da stvari ostanu ovakve kakve jesu
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 06:36   #54
autorica je pod utjecajem hormona što joj nije za zamjeriti. al ni to joj ne daje za pravo da "kroji" svijet prema svojim uzorcima. onak, ljudi ne kuhaju, blago njima. ja isto ne bi kuhala da ne moram.nisu zato manje vrijedni od nje koja kuha možda 3 obroka dnevno. iskreno ona zvuči pomalo posesivno. hoće odgajati muža i dijete tako da je ona centar svega i početno mjerilo.dečko je iz bogatije obitelji, naviknut na jedan viši standard...možda ni njemu nije bilo baš ugodno slušat konstantno moraliziranje pa se pokupil. sad se prvenstveno posveti klincu i tome da pravno rješiš alimentaciju i viđanje oca i sina.beba je mala i treba svoj red i ritam.a tvoje želje o pomirenju i idili bez njegovih roditelja stavi malo u drugi plan
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:56   #55
Bok mlada mamo!
Nisi baš u zavidnoj poziciji, a i oboje ste još jako mladi i nepečeni, što bi se reklo.
Razumijem i to da te peru hormoni.
Ono što pak ne razumijem je to tvoje komentiranje njegove porodice i to što ti toliko smeta što je otišao na put s njima.
Gle, dečko je mlad, oni pritisak i stres podnose jako loše, bez obzira što su jači spol. Mislim da mu treba i fali onaj osjećaj bezbrižnosti koji je imao do nedavno i sad se druženjem s njima, prisjeća toga.
Malo ga pusti, nek ohladi glavu i sabere svoje misli.
Sama kažeš da je bio uz tebe sve ove mjesece, što je znak da mu je stalo, ali strah i konstantne svađe su učinile svoje.
Ako je ujutro pitao za dijete, nemoj biti ljuta ako se više preko tog istog dana ne javi.
Znači da ima povjerenja u tebe, da dobro brineš za svoju bebicu.
Uživaj sa bebom, ti trenuci jako brzo prođu, oni brzo rastu, nemoj si radi njega kvariti taj doživljaj s bebom. A i bebe osjećaju majčinu napetost.
Ja vjerujem da će on doći k sebi i da ćete biti sretna obitelj.
Što manje komuniciranja s njegovima, ili bar manje svađa, a njemu nemoj braniti ili prigovarati to što ide k njima.
Sretno
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:24   #56
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
uvijek me zanima u ovakvim slučajevima zašto ljudi rade djecu ako nisu kompatibilni s partnerima, je li se ljudi stvarno promijene preko noći kad dođe dijete, jeste li živjeli prije toga barem godinu dana zajedno kako bi jasnije vidjeli kakva je stvarno tko osoba kad su u pitanju odgovornosti??
A boze moj kad se ljudi vole onda se i slazu, i kompatibilni su ali to nekad ne traje dugo. Nitko nam nista ne moze garantirati a jos manje da cemo zauvijek biti s nekim. Ljudi se promijene, zivot i situacije ih ucine drugacijima s vremenom. Ja ne razumijem ljude koji misle da im je u zivotu sve zagarantirano a zapravo nam nista nije zagarantirano, niti ljubav, niti posao, niti zdravlje a cak ni sami nismo sigurno da cemo uvijek biti takvi kakvi smo sada.
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:09   #57
Quote:
Momwho kaže: Pogledaj post
Za njega mogu reci da stvarno voli malenog, ali po meni ne brine dovoljno pogotovo zato jer sad od kada ne zivi sa nama jedan put je bio 15 min a jedanput ga uzeo na sat vremena,a zivi od nas 10 min pjeske,stalno ima neke obaveze i negdje ide.. neznam dali sam samo ja takva ali ja bi svoe dijete htjela cim duze i cesce vidatii
Quote:
Momwho kaže: Pogledaj post
dobar je prema malome redovito svaki dan ga dode pogledat,pa barem to
Citam taman i nisam mogao ovo ne primjetit ...
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:46   #58
Quote:
cita kaže: Pogledaj post
Citam taman i nisam mogao ovo ne primjetit ...
Opravdavanje njega?
Ono kad je skužila da svi po njemu drvljenje kamenje...

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 20:57   #59
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Opravdavanje njega?
Ono kad je skužila da svi po njemu drvljenje kamenje...

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Mislio sam na medjusobno oprecne izjave, prvo je bio 2 puta otkad je otisao, onda kaze da je tamo svaki dan.

Al i to sto si rekla stoji, mislim moze ona krivit familiju ali nije njoj njegova mama napravila dijete, i nije ih ona ostavila.
cita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:56   #60
Ja mislim da autoricu ne smeta šro je on otišao na put sa svojima , nego što su objavljivani javni statusi poput : “ obitelj opet na okupu “ i slično , bez nje u toj priči i bez bebe.

Kao da ne postoje , kao da one nisu dio obitelji niti će to ikada biti.
One su neki “bump on the road “ kojeg treba gurnuti pod tepih i nastaviti veselo dalje - a realno , njegova obitelj je upravo ta beba - a ne brat i mama - oni bi ipak trebali biti dio “proširene obitelji “ i na drugom mjestu.
Baš ružno

I kakvi su to ljudi koji ne pitaju za svoje unuče ?

Naravno , ja sam tako shvatila - autorica nek ispravi ako sam u krivu.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.