Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 11:09   #21
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam i gdje rekla da je moje polaganje vozačke ili imanje auta ulaganje u sebe. Osobno već kad smo kod tog pitanja, smatram da jest, ali nije bilo o tome govora. Ja sam govorila o ulaganju u vezu.

Ako se planira dalje nešto, sigurno ne misliš da ću ja stalno voziti što djecu, što njega, što sebe. Mislim budimo realni. Ako mislim samo na SAD, svakako mi ne smeta njegovo neimanje vozačke. Ali ako mislim na budućnost i primjerice imati djecu koja se u nekom trenutku mogu razboljeti, treba ih odnijeti kod doktora, u vrtić, školu, na hitnu ili slično, ja sam na poslu, on je doma - nije li glupa situacija? Mislim ja ne mogu vjerovati da nekome to ne predstavlja problem. To je kao da ja kažem, mah, ne treba mi ništa, bitno da dišem. Where is logic ?
Ostavi ga onda.
Kaj ce ti covjek koji ti ne odgovara?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:12   #22
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da me voli, i znam da mu je stalo do mene(
Voliš li ti njega? Kako ga opisuješ čini mi se da ti se malo gadi.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:15   #23
Nemoj se ljutiti, ali zvučiš kao osoba koja očekuje aplauz jer je pristala biti s nekim toliko siromašnijim od sebe, kao da je to dokaz tvojih dobrih namjera. A opet sad sve žulja, kako to?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:15   #24
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Naravno, a on kad zakasni ujutro na bus, ja moram i sebe natjeravati da vozim njega na posao.

Isto tako, ako navečer radi kad više nema busa, ja sebe opet moram natjerati da ga idem uzeti na posao.
Pa on sebe natjerava da te uzme u stan u centru grada, a ti to čak nimalo ne cijeniš.

Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da me voli, i znam da mu je stalo do mene, i znam i vidim da se jako trudi, ali se možda boji, nema sigurnost koju imam ja i plaši se vjerojatno moguće budućnosti, jer nema ni majku ni oca blizu pa da bi mogao kad bi se posvađali negdje otić.
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Drugi problem je što on (s razlogom) se pribojava da bi kod neke svađe ili prekida ostao na cesti (izbačen iz mog stana).
U normalnim vezama ljudi zbog svađe ne napuštaju dom.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:17   #25
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ostavi ga onda.
Kaj ce ti covjek koji ti ne odgovara?
Kao što rekoh, ima truda s njegove strane (npr.upisao je vozački). Još se ne poznajemo dovoljno, a i nisam osoba koja bi otkačila vezu zbog nagle osude. Uvijek pružam šansu jer se i meni sigurno pruža, nisam ja bajna. Smatram da jedino tako može i opstati veza, jer nema veze koja je savršena, već se ona temelji na podršci, ulaganju, razumijevanju i tolerantnosti. Da je on meni rekao, ja ne želim nikad u životu imati vozačku niti voziti, ja bi tu rekla kraj. Jer ja želim muškarca koji je mobilan, a ne sputan i ograničen. Nikad ne znam šta me sutra čeka, možda bolji posao u kojem će uvjet biti vozačka. Sad kako stoje stvari, drago mi je da je upisao jer iskreno smatram da će biti dobar vozač. Samo je to sad stalo, i pitam se kako dalje, više od godinu dana vozikanja okolo, čekanja i ovisnosti o busevima, itd. Pa imam nekad i misli o tome da nema smisla. možda ja njega mučim s time ali mi on to neće reći. Možda nismo jedno za drugo, možda njemu paše cura kojoj neimanje vozačke nije problem.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:20   #26
Ljudi koji nemaju vozacku nisu ni sputani ni ograniceni.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:21   #27
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali zvučiš kao osoba koja očekuje aplauz jer je pristala biti s nekim toliko siromašnijim od sebe, kao da je to dokaz tvojih dobrih namjera. A opet sad sve žulja, kako to?
memekica nemam se zašto ljutiti, to je samo tvoje mišljenje. Krivo ti zvuči.

Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Voliš li ti njega? Kako ga opisuješ čini mi se da ti se malo gadi.
Hm. Može mi se jedino gaditi neodgovorno ponašanje i nepoduzimanje akcija da bi se poboljšali uvjeti. Od same ljubavi se ne živi.

Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Pa on sebe natjerava da te uzme u stan u centru grada, a ti to čak nimalo ne cijeniš.

U normalnim vezama ljudi zbog svađe ne napuštaju dom.
Ovo nisam shvatila. Nije me nikada pitao da idemo u grad živjeti. On ne može doći kod mene jer nema toliko čestih buseva. Ja njega ne bi izbacila, on se toga možda boji, kao što bi se i ja bojala možda da on mene zove u svoj stan.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:22   #28
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ljudi koji nemaju vozacku nisu ni sputani ni ograniceni.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Jesu ako žive dalje od mjesta gdje rade. Jer da nije tako, ne bi ga ja trebala voziti kad zakasni na bus ujutro.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:24   #29
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Jesu ako žive dalje od mjesta gdje rade. Jer da nije tako, ne bi ga ja trebala voziti kad zakasni na bus ujutro.
Meni bi bila bivsa da tak razmisljas.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:25   #30
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam i gdje rekla da je moje polaganje vozačke ili imanje auta ulaganje u sebe. Osobno već kad smo kod tog pitanja, smatram da jest, ali nije bilo o tome govora. Ja sam govorila o ulaganju u vezu.

Ako se planira dalje nešto, sigurno ne misliš da ću ja stalno voziti što djecu, što njega, što sebe. Mislim budimo realni. Ako mislim samo na SAD, svakako mi ne smeta njegovo neimanje vozačke. Ali ako mislim na budućnost i primjerice imati djecu koja se u nekom trenutku mogu razboljeti, treba ih odnijeti kod doktora, u vrtić, školu, na hitnu ili slično, ja sam na poslu, on je doma - nije li glupa situacija? Mislim ja ne mogu vjerovati da nekome to ne predstavlja problem. To je kao da ja kažem, mah, ne treba mi ništa, bitno da dišem. Where is logic ?
Pa zanima me kaj si uložila u sebe u toj vezi i kaj ulažeš?
Jer to kaj ga voziš nije nikakvo ulaganje.
Ali s druge strane tražiš hrpu promjena kod tog čovjeka.
Te ne valja jer nema svoj stan i živi s cimerom,pa ne valja kaj ne vozi i nema auto,a i plaća mu kasni i šljaker je...Užas.
Ne kužim kaj si uopće vidjela u njemu kad ti ništa ne odgovara.

Ja ne vidim problem tu di ti vidiš.Ja vidim problem u tom da ti tog jadnika želiš cijelog promijenit po svom.
Lijepo izađi iz te veze i budi s nekim ko ti u startu paše.Ko ima auto,stan itd...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:27   #31
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Meni bi bila bivsa da tak razmisljas.
Iskreno napravio bi mi uslugu, jer se barem pitanje ne bi otezalo.

Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa zanima me kaj si uložila u sebe u toj vezi i kaj ulažeš?
Jer to kaj ga voziš nije nikakvo ulaganje.
Ali s druge strane tražiš hrpu promjena kod tog čovjeka.
Te ne valja jer nema svoj stan i živi s cimerom,pa ne valja kaj ne vozi i nema auto,a i plaća mu kasni i šljaker je...Užas.
Ne kužim kaj si uopće vidjela u njemu kad ti ništa ne odgovara.

Ja ne vidim problem tu di ti vidiš.Ja vidim problem u tom da ti tog jadnika želiš cijelog promijenit po svom.
Lijepo izađi iz te veze i budi s nekim ko ti u startu paše.Ko ima auto,stan itd...
Ok, hvala na tvom sudu i osudi starakrpa, vidjet ću kako će se situacija odvijati, možda je tako.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:28   #32
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post

Hm. Može mi se jedino gaditi neodgovorno ponašanje i nepoduzimanje akcija da bi se poboljšali uvjeti. Od same ljubavi se ne živi.
Pa rekla bih da je relevantnija za život u dvoje od vozačke dozvole.

Ostavi ga, čovjek ide polagati vozački kako bi ti udovoljio, samo da bi dobio ukor što ga nije položio u tebi zadovoljavajućem roku. Kad položi vozački doći će na red neki drugi kriterij kojeg ne zadovoljava.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:29   #33
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Jesu ako žive dalje od mjesta gdje rade. Jer da nije tako, ne bi ga ja trebala voziti kad zakasni na bus ujutro.
Ljudi bez automobila dolaze i iz više od 30ak km udaljenih mjesta na posao. Ali ok, hipotetski, on položi i dobije vozačku. Novaca za drugi auto nemate. Da li bi mu dala svoj auto da ode na posao?
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:29   #34
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa zanima me kaj si uložila u sebe u toj vezi i kaj ulažeš?
Jer to kaj ga voziš nije nikakvo ulaganje.
Ali s druge strane tražiš hrpu promjena kod tog čovjeka.
Te ne valja jer nema svoj stan i živi s cimerom,pa ne valja kaj ne vozi i nema auto,a i plaća mu kasni i šljaker je...Užas.
Ne kužim kaj si uopće vidjela u njemu kad ti ništa ne odgovara.

Ja ne vidim problem tu di ti vidiš.Ja vidim problem u tom da ti tog jadnika želiš cijelog promijenit po svom.
Lijepo izađi iz te veze i budi s nekim ko ti u startu paše.Ko ima auto,stan itd...
Ali ona je plemenita i zeli mu pomoci da vise ne bude tolko ogranicen, a i brine se da ne bi morala sa taksijem na porod.

Ekipi sa npr manhatana je taksi dobar, ali ne i curki koja zivi na selu.

A i znas da svaki pravi muskarac mora imati brkove i vozacku, a zena mora znati pegleti fine kosulje i pjevati dok to radi i naravno, dobro kuhati.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:31   #35
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
...Kad položi vozački doći će na red neki drugi kriterij kojeg ne zadovoljava.
Ovo!
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:38   #36
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na tvom sudu i osudi starakrpa, vidjet ću kako će se situacija odvijati, možda je tako.
Nije osuda.Daj razmisli malo.
Ne bi li on već imao auto i vozio do sad,da to stvarno želi?
Upisao je taj vozački zbog tebe,a sad odugovlači zbog sebe.Iz kojeg razloga on to ne želi,ja nemam pojma.

Mislim ako su tebi te neke stvari važne(nebitno koje) i ako to nemaš u toj vezi,čemu to?
Ne možeš ti nekog mijenjati,ko se ne želi promijenit.
On to sam mora željet.Kužiš sad?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:39   #37
Kao prvo, osoba koja upiše auto školu zbog partnera puno više ulaže od onoga tko je položio vozački i kupio auto zbog sebe. Da ti njega stvarno voliš i cijeniš, ne bi ti bio problem što ga moraš voziti, uostalom nisam primjetila iz postova da on to od tebe traži. On je tebe prihvatio takvom kakava jesi, ali ti njega želiš mijenjati. Djeluješ snobovski i sigurna sam da i položi vozački, našla bi nešto drugo što ti ne bi odgovaralo. Vidiš, za mene je ljubav osnova za vezu i zajednički život, a ne imanje ili neimanje vozačke. Moj savjet je da ga ostaviš i pružiš priliku da si nađe curu koja će ga prihvatiti s vozačkom i bez nje, s autom i bez auta, upravo onakvog kakav je.
Kako bi ti reagirala da ti on kaže da mu smeta što ti živiš na selu?
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:40   #38
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ovo nisam shvatila. Nije me nikada pitao da idemo u grad živjeti. On ne može doći kod mene jer nema toliko čestih buseva.
Sasvim je jasno da bi njemu više odgovarao život u centru grada.
Quote:
Ja njega ne bi izbacila, on se toga možda boji, kao što bi se i ja bojala možda da on mene zove u svoj stan.
Napisala si da se boji s razlogom. Kojim razlogom, ako ne taj da bi ga ti bila sposobna (privremeno) iseliti zbog svađe?
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:02   #39
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Kao prvo, osoba koja upiše auto školu zbog partnera puno više ulaže od onoga tko je položio vozački i kupio auto zbog sebe. Da ti njega stvarno voliš i cijeniš, ne bi ti bio problem što ga moraš voziti, uostalom nisam primjetila iz postova da on to od tebe traži. On je tebe prihvatio takvom kakava jesi, ali ti njega želiš mijenjati. Djeluješ snobovski i sigurna sam da i položi vozački, našla bi nešto drugo što ti ne bi odgovaralo. Vidiš, za mene je ljubav osnova za vezu i zajednički život, a ne imanje ili neimanje vozačke.
S ovim se potpuno slažem.To sam i ja pitala kaj je ona uložila u vezu,kad je napisala,pa nije odgovorila.
I da li je ona zbog njega,da bi ga mogla voziti,položila vozački i kupila auto?
Mislim da je ipak takva ušla u vezu.I da vozi već odavno.

Meni su ti njeni kriteriji glupost.Ali svako ima svoje...
I ak to njoj predstavlja problem,ne kužim ni zakaj je uopće i ulazila s takvom osobom u vezu,a kamoli nastavljala.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:04   #40
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
S ovim se potpuno slažem.To sam i ja pitala kaj je ona uložila u vezu,kad je napisala,pa nije odgovorila.
I da li je ona zbog njega,da bi ga mogla voziti,položila vozački i kupila auto?
Mislim da je ipak takva ušla u vezu.I da vozi već odavno.

Meni su ti njeni kriteriji glupost.Ali svako ima svoje...
I ak to njoj predstavlja problem,ne kužim ni zakaj je uopće i ulazila s takvom osobom u vezu,a kamoli nastavljala.
Bolje se osjeca ako je druga strana ta koja radi probleme pa je on idealan partner?
Vozacka, u kurac.

A ne vidi kolko je lose i plitko to da njoj smeta neimanje vozacke.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.