Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 12:27   #41
Quote:
Bebe Rexha kaže: Pogledaj post
...
Imam i kor ime na njihovoj stranici HEP-a, ali mi neda upisati manji broj pod TArifu 1 od proslog broja.. a manji je sad..
Pa ako mi moze netko napisati mail na koji je vec slao tako za ocitanje. Ako se uopce moze tako.
za taj prvi put nazovi tel HEPa za prijavu stanja, oni mogu unijeti manji broj od prethodnog, a onda poslije bez problema unosiš stanje online zadnji dan u mjesecu.

"Korisnik mreže može, bez naknade, dostaviti stanje brojila na sljedeće načine:
- putem web aplikacije Moj račun;
- pozivom na besplatni broj govornog automata 0800 0555;
- pozivom na kontakt broj vašeg distribucijskog područja (elektre);
- osobnim dolaskom u poslovnicu vašeg distribucijskog područja (elektru);
Za dostavu očitanja potrebna je šifra kupca te stanje vašeg brojila."

http://www.hep.hr/ods/kupci-154/kuca...nje-brojila/30

znači tražiš broj svog distribucijskog područja pa tamo javiš.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:39   #42
a ovo je objavljeno kao novost radi poskupljenja struje od 01.09.:

Kupci koji ne žele da im se procijeni stanje potrošnje, mogu očitati svoja brojila i očitano stanje do 10. rujna 2017. godine dostaviti na jedan od sljedećih načina:

na besplatni telefon 0800-0555

putem web stranice: Dostava očitanja

osobno u svom distribucijskom području.

http://www.hep.hr/ods/dostava-ocitanja-brojila/625
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:00   #43
Istina da može unijeti stanje na webu, pozivom itd. ali mora potpisati ugovor o samoočitanju ako želi da više ne dolaze akontacije nego samo prava potrošnja.

@Cilim meni su u dva navrata prilikom potpisivanja samoočitanja tete na šalteru rekle da ne smijem zaboraviti poslati stanje do zadnje minute u mjesecu, inače je belaja.
Možda su me uhljebarice malo zezale
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:05   #44
@mufasa, mislim da su ti ovo već govorili na temi - ako imaš svoj račun na webu, redovno prijavljuješ stanje i plaćaš prema online obračunu, nema nikakve posljedice zanemarivanja akontacija. ne moraš ići osobno ni potpisivati bilo šta ni u kojem koraku.

gore sam preporučio tel. poziv radi tog krivog prethodno procijenjenog stanja brojila, inače sve funkcionira samo online unosom.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:36   #45
odlicno, hvala na informaciji
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:44   #46
A ne znam onda, prije 2 godine sam svaki mjesec uredno prijavio na mom profilu stanje brojila kada sam si registrirao na moj hep profil, nije došao nikakav račun nakon toga iz mjeseca u mjesec, pa sam si zdravo seljački na papiru svaki put izračunao potrošeno i toliko uplatio, svejedno opet dolazile akontacije, ona suma na profilu je bila skroz kriva zbog mojih uplata koje nisu bile jednake njihovim potraživanjima, pa mi je nakon godinu dana takve zezancije dosadilo i otišao sam u HEP i osobno tražio ugovor i potpisao ga. Od tada je sve ok, nema akontacija.
Mufasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:51   #47
Quote:
Mufasa kaže: Pogledaj post
I
@Cilim meni su u dva navrata prilikom potpisivanja samoočitanja tete na šalteru rekle da ne smijem zaboraviti poslati stanje do zadnje minute u mjesecu, inače je belaja.
Možda su me uhljebarice malo zezale
Ma OK to mi se dogodilo samo jednom u tri godine samocitanja, sad si na kalendaru pozutim sa naglasivacem teksta zadnji dan u mjesecu (kao podsjetnik), ocitam i posaljem.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:03   #48
Ako kupac s HEP-ODS-om nema sklopljen ugovor (istini za volju, sad se to zove "odobrenje") o samoočitanju, kupac će i dalje dobivati akontacijske uplatnice i račun jednom u 6 mjeseci. To što netko voli dostavljati očitanja neće rezultirati mjesečnim obračunom. Dakle, odobrenje za samoočitanje je nužno za mjesečni obračun, osim ako imate brojilo koje se daljinski očitava - u tom slučaju, obračun će ionako biti mjesečni.

Dostava očitanja do kraja mjeseca: ovisno o praksi u pojedinoj Elektri, obračun može biti napravljen već prvog-u-mjesecu pa - ako očitanje još nije dostavljeno, stanje brojila će biti procijenjeno. Tri uzastopne procjene za sobom povlače mogućnost raskida samoočitanja. Stoga, kad već na papiru piše "zadnji tjedan u mjesecu", toga bi se trebalo i držati. Informacije radi, kupci-samoočitači HEP-Opskrbe (HEPI, jel') od svog opskrbljivača 25. u mjesecu dobiju podsjetnik (e-mail) da na vrijeme dostave očitanje.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 16:45   #49
očito će svatko raditi onako kako njemu najbolje paše. meni se ne da odlaziti ni na kakav šalter ako baš ne moram. a ovaj ugovor o samoočitanju nije neophodno potpisati da bi se jednako tako olakšao postupak.

ne zamaraju me akontacijske uplatnice niti pišem obračun na papir, već online prijavljujem stanje zadnji dan u mjesecu (to mi je i za kontrolu potrošnje), a svaki drugi mjesec kliknem na 'probni obračun'. online bankingom napravim uplatu na taj iznos i nema nikakvih problema već više godina za više nekretnina. ne dolazi ni do preplata ni do dugovanja.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:59   #50
To je tako u slučajevima kad se stvarna i akontirana potrošnja relativno dobro podudaraju. Međutim, kad bi se potrošnja značajno smanjila (recimo, umjesto bojlera na struju se počne koristiti onaj na plin ili se npr. voda grije pomoću solarnih kolektora), tada bi mjesečna zaduženja po akontacijama bila i dalje npr. 400 kn, a stvarna potrošnja (i račun, onaj "probni obračun") bi pokazivali npr. 150 kn. Za 2-3 mjeseca biste, prilikom provjere kupaca koji uredno ne podmiruju svoje obaveze, dospjeli na listu i dobili opomenu. Ako vas ni ona ne zamara, možda isključenje bi.

Jasno, stvar bi se razriješila na neki način, recimo očitanjem brojila i odlaskom na šalter kako bi se napravio pravi obračun, ali bi tada trebalo dogovoriti i manje akontacijske rate jer se postojeće temelje na onoj staroj, većoj potrošnji.

"Pas mater" princip i nije neko rješenje jer je akontacijski sustav takav; očitanje (od strane distributera) se radi jednom u 6 mjeseci, a u međuvremenu se "relevantan" obračun ne radi. Probni obračuni, koje kupci rade za svoju dušu nemaju s tim veze. Stoga distributer nema pojma da se "nešto" dogodilo (onaj bojler, jel'), a sigurno među tisućama kupaca neće gledati svakog zasebno ne bi li se ustanovilo neko odstupanje.

Stoga je, mislim, samoočitanje najbolje rješenje za one koji žele stvarno biti sigurni da svaki mjesec plate samo potrošeno te da se njihova i distributerova evidencija slažu. Sve ostalo je čarala-barala. No, i dalje mislim da - za sve one koji jednoliko troše tijekom cijelog obračunskog razdoblja - samoočitanje nema osobitog smisla jer će razlika po obračunu ionako biti par kn plus/minus.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:07   #51
vidim da nam se iskustva ne poklapaju. kad sam jednom (u slučaju praznog stana neko vrijeme) imao preveliku procjenu i akontacije, bio je dovoljan telefonski poziv da se to ispravi, kako sam gore i spomenuo @Bebe Rexha. nije bilo potrebno dolaziti na šalter.

ovo tvoje, ako se ne zamaram akontacijama onda znači da se ne zamaram ni opomenama, meni to ne slijedi jedno iz drugoga. ali baš je simpa kako mi najavljuješ isključenja hvala na brizi. možda nisi ulovio da redovno podmirujem troškove, pa zato tako brineš.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:44   #52
Tja, valjda je drugačija praksa u različitim Elektrama pa su i iskustva kupaca različita.

Što se iskopčanja tiče, nisam baš neka baba-vračara, ne uspijevam pogoditi ni pokoji broj na lotu, kamo li hoće li netko ostati bez struje. Htjedoh samo reći da redovno podmirenje troškova ima dva lica: jedno stanje je Elektrina evidencija - ono, svaki mjesec zaduže kupca za 400 kn, a on, s druge strane, plaća 150 kn jer očitanjem utvrdi takav dug. Iako kupac zaista "redovno" podmiruje troškove, Elektra ne zna da se potrošnja smanjila. Nakon 3 mjeseca, kupac je zadužen za 400 x 3 = 1200 kn, a kupac je platio 150 x 3 = 450 kn. To - za Elektru - nije uredno podmirenje troškova pa pošalju opomenu, a ako ni nakon nje nema pomaka, iskopčaju struju.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:49   #53
a ja kažem, ako je baš tako i stigne opomena, pripremiš stanje brojila i šifru kupca i nazoveš svoju elektru. nije komplicirano.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:11   #54
Ja imam problem sa očitanjem struje. Naime, ne mogu istovremeno očitati skupu i jeftinu, jer display pokazuje samo onu trenutnu. Znači jeftinu mi prikazuje od 21-7,a skupu od 7-21h, tako da ukoliko se želi očitati obije tarife morate biti ispred brojila u 6:59 i zapisati jeftinu, te onda u 7:00 očitati skupu. U ostatku dana/noći nije moguće potpuno očitati potrošnju.
Ima li tko takav problem i kako ga rješiti?
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:35   #55
Jel' to stvarno tako? Na digitalnim brojilima se obično izmjenjuju registri koji prikazuju potrošnju (energije, snage, ... što već koje prikazuje). Registri za radnu energiju su 1.8.1 (viša) i 1.8.2 (niža tarifa) i to su oni koji su nam zanimljivi.

Ne znam, nisam gledao u to brojilo tak' da je možda stvarno i moguće da prikazuje trenutno važeću tarifu (što je stupidno, nije li?). Obično se ljudi žale da im se prebrzo promijeni prikaz pa ne stignu očitati to što piše.

Kako riješiti problem? Pa, možda nazvati lokalnu Elektru i njih pitati? Pristup do brojila obično nemamo (zaključano je u ormariću) pa ne znam može li se na njemu uopće pritisnuti kakav gumb, što li ...
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:57   #56
dostava očitanja ne funkcionira

jel zna netko do kad će ovako.
Nemamo nikakav uvid u stanje

https://mojracun.hep.hr/v2/index.html
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:45   #57
Dostava očitanja ne funkcionira putem Mog računa, ali funkcionira putem ostalih kanala navedenih na toj stranici. Do kad će biti tako? Nemam pojma.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:01   #58
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
jel zna netko do kad će ovako.
Nemamo nikakav uvid u stanje

https://mojracun.hep.hr/v2/index.html
Prije tih radova su mi rekli da se preko Chrome-a neće moći jer nešto rade. Onda su počeli radovi, pa se preko ničega ne može...
Zvao ih maloprije. Nemaju pojma kada će se moći. Trebalo je biti riješeno 18.12..
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:41   #59
Ja sam bila dostavila putem maila.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 00:06   #60
Do kad će biti radovi na aplikaciji? Još uvijek nije dostupno slanje očitanja
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.