Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2005., 12:39   #21
Quote:
radije tako nego da dajem masne pare u salonu da mi blajha kosu.



a ovo



Quote:
ovo je skroz istina.ja sam isto tak bila crvena jako dugo i htjela sam postat plava.
prvo mi je blajhala na pramenove,pa nakon mjesec dana opet isto i nakon mjesec dana opet isto tak.

si isto radila sama?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2005., 12:50   #22
nisam te dobro skužila.....
pramenove mi je radila frendica frizerka a zadnje pramenove mi je radila jedna cura baš u salonu i super je ispalo,nemoj krivo shvatit.
samo hoću reć da mi je zasad dok sam plava,bespotrebno odlazit kod frizera da me blajha a ovak se solo ofarbam doma i dobro ispadne.
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 12:59   #23
skidac farbe selective- iskustva

Htela bih da se prefarbam u svetliju nijansu, te sam od jedne prijateljice ( koja mi sad nije dostupna) cula da je ona prvo sa skidacem farbe selective, skinula prethodnu boju , pa se tek onda farbala u svetliju nijansu...


E sad ja sam nasla u prodavnici selective decolor vit...molim za pomoc, da li je to skidac farbe, ili je nesto drugo u pitanju...da li neko ima iskustva sa njim...pozdrav
Lilly Liberty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 22:11   #24
Ja imam negativno iskustvo s Decolorom na crnu kosu.

Posane šargopirgasta i slama. Odi radije frizerki.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:46   #25
probala sam onaj skidac farbe za kosu od loreala. iako pise sve naj naj na kutiji od tog da daje sjaj, mekocu, ne ostecuje itd itd.uglavnom isto ko blajh samo skuplje.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:32   #26
skidac farbe

da li je neka od vas koristila skidace farbe?
zna li neko kakav je mr dikson skidac farbe? uglavnom sam citala po forumima da skida sve farbe sa kose do prirodne boje bez ostecenja?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:50   #27
nisam, ali ako ti probaš javi.. zvuči mi predobro da bi bilo istinito..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 00:20   #28
to mora da je neka ubitacna kemikalija.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 02:12   #29
Color Oops sadrzi ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_dithionite
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:18   #30
ne znam dal je isto, pred kojih godinu dana vise manje sam probala neki lorealov dekolorizator.
iskreno? to je blajh u skupljoj varijanti.
do prirodne mi nikako nije skinul boju, vec isto ko blajh na narancasto.ne znam koliko ostecuje kosu jer imam dosta cvrstu itd pa mi ju ni blajh nije vidljivo skurio nit ovaj dekolorizator.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 14:03   #31
E da, postoje i blajhovi u skupom pakiranju, samo oni ne vracaju na prirodnu boju kose. Color Oops navodno vraca na prirodnu boju ili svjetliju ako ju je sam proces farbanja posvijetlio.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:45   #32
Ne znam sta je mr dikson, valjda mislis na Dikson italijanske farbe.

Znam da imaju looode nijanse i da su jako skupi. Otprilike jedna boja dodje oko 120 kn. Gledala sam neku ljubicastu ali bi mi trebale barem 4 bocice da se ofarbam a nije mi se davalo toliki novac
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 15:22   #33
Dajte da analiziramo ovaj Color oops jer previse to dobro zvuci.
Ja sam na korak od narucivanja
(Pati, assist me )

Dakle, ovaj preparat sadrzi:

Deionized Water , Hydrosulfite , Fragrance , Polysorbate-80 , Hydroxyethylcellulose , Cocamidopropylhydroxysultaine , Deionized Water , Citric Acid , Cocamidopropylhydroxysultaine , Xantham Gum.

"If this is a chemical cocktail- a serum for removing recently dyed hair, the product works by again invading the shaft of the hair, wrapping around the pigment compounds, and then once water is introduced at the end, it washes right out. In some cases, it may not remove the iridescence (you know when you're colouring your hair blonde and it kinda looks pinky or purpley?) that is a built in toner."
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!

Zadnje uređivanje jagodica-bobica : 12.05.2007. at 16:16.
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:01   #34
Hydrosulfite je sodium dithionite, na wikipedii pise ovo:

"The reduction properties of sodium dithionite also eliminate excess dye, residual oxide, and unintended pigments, thereby improving overall colour quality. It can also be used as a bleach, in, for instance, paper pulp, cotton, wool, and kaolin clay."

No nikad prije Color Oopsa nisam cula za njegovu primjenu u kozmetici. U Material Safety Data Sheetu pise da iritira kozu, no to vrijedi za koncentriranu kemikaliju (ovdje je dosta razrijedjena):
http://ptcl.chem.ox.ac.uk/MSDS/SO/so...rosulfite.html
Ostalo su zgusnjivaci, emulgatori, tenzidi i regulator pH. Zasto je voda na dva mjesta nemam pojma. Cak i ako su stavili vec gotovu mjesavinu sastojaka koja sadrzi vodu, bez racunanja su mogli zakljuciti da vode opet ima toliko da ostaje na prvom mjestu na popisu sastojaka.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:35   #35
E hvala.
Znaci moze se ovo staviti bez brige na kosu koja je vec iziritirana
A ovaj Diksonov Decap decolor je isto na bazi ovog hidrosulfita, nasla sam negdje na netu sastav:


level A :
NONOXYNOL 6, LAURETH 2, AQUA, METHOXYISOPRAPANOL, LACTIC ACID, CITRIC ADID, PARFUM

level B :
AQUA, SODIUM HYDROSULFITE, SODIUM HYDROXYMETHANE SULFONATE, CELULOSE GUM, HYDROXYLCELULOSE, EDTA, PARFUM
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:08   #36
Sad si mi dala misliti. Ne mogu ti jamciti da ti nista nece biti, nikad prije nisam to vidjela u kozmetici. Predlazem da prije upotrebe testiras na maloj povrsini koze (na unutrasnjoj strani podlaktice), a to vjerojatno i pise na proizvodu. Veca je opasnost da ce stetiti kozi vlasista nego kosi.

Ovaj drugi me zbunjuje, level A izgleda kiselo (ako je ijedan od njih kiseo), a kiselo zatvara ljuskice na kosi. Level B sadrzi hidrosulfit i jos sodium hydroxymethane sulfonate koji se koristi za uklanjanje nekih gadosti iz kose (klor iz bazenske vode), no nisam sigurna uklanja li i boju. Level A jos ima dosta deterdzenata. Ne mogu procijeniti je li Level B luznat (da podigne ljuskice na kosi i omoguci prodor kemikalijama u vlas). Je li moguce da se level B neko vrijeme ostavi na kosi i da se ispire levelom A. Ne znam, nisam kemicarka...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 02:07   #37
leveli a i b se pomesaju i drze na kosi pola sata do 45 minuta
pravo je cudo da si iskopala bas moj prepis sastava ovog dekoloranta na netu
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:38   #38
upravo sam skinula crnu farbu diksonovim skidacem farbe

boja koju sam dobila je nesto tamno crveno ali mi kosa nije NI NAJMANJE ostecena!

svima preporucujem
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:24   #39
Di ima kupit to Diksonovo? Bi li mi uspilo skinut tamno smedju sa blagim crvenim odsjajem do moje prirodne svijetlo smedje? Cije je to Color Oops? Di ima za kupit? Ljubim u celo onog ko mi odgovori.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:37   #40
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
ne znam dal je isto, pred kojih godinu dana vise manje sam probala neki lorealov dekolorizator.
iskreno? to je blajh u skupljoj varijanti.
do prirodne mi nikako nije skinul boju, vec isto ko blajh na narancasto.ne znam koliko ostecuje kosu jer imam dosta cvrstu itd pa mi ju ni blajh nije vidljivo skurio nit ovaj dekolorizator.
e to je to-bila je moja frendica kao na tom skidnju boje. imala je crno obojenu kosu, a prirodno je smeda i ispala je narancasta! tak da ocito se radi o blajhu
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.