Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 13:41   #81
U Zadru, gradski vrtić poskupio sa 600 na 700 kuna.
Samo zbog izostanka zbog bolesti 10 i više dana cijena se umanjuje, inače se plaća puna cijena. Jedino kroz ljeto, ako dijete uopće ne ide 7. i 8. mjesec, ne plaća se ništa.
Elijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:03   #82
U Osijeku su vrtići od 500-700kn koliko ja znam (nek me ispravi onaj tko ima dijete u vrtiću ili jaslicama), ali što mene najviše smeta je ovo:

Djeca iz drugih općina koja nemaju prebivalište u Osijeku a koriste usluge Centra za predškolski odgoj Osijek plaćaju punu ekonomsku cijenu u iznosu od 1.469,00 kn.

Mislim živim 6km od table OSIJEK, imam 5min autom do Osijeka, radim u Osijeku, ali jbga kad ne pripadam Općini Osijek.
I što sad kad budem morala ići raditi?
I suprug i ja radimo u smjenama, vrtić u našem selu ne radi popodne, jaslice uopće nemamo...
Ljuta sam jako na donošenje takve odluke.
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:59   #83
Pula - 650 kn, odnosi se i na gradske i privatne vrtiće
Cerek nije zbog cijene već zbog izjednačavanja cjena gradskih i privatnih vrtića. Naime, nakon niza peticija i povlačenja po novinama odlučili su povećati subvencije privatnim vrtićima te je sada cijena izjednačena.
Umrežili su vrtiće tako da je sada lista upisa svima vidljiva i omogućili naknadni upis tijekom godine (za klince koji napune godinu dana ili roditelji steknu dovoljno bodova).
Uz to su financirali zgradnju nove škole izgradili i otvorili novi vrtić za 120 djece na hrv i tal... još kad bi država dala koju kunu, a ne samo uzimala
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:06   #84
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Pula - 650 kn, odnosi se i na gradske i privatne vrtiće
Cerek nije zbog cijene već zbog izjednačavanja cjena gradskih i privatnih vrtića. Naime, nakon niza peticija i povlačenja po novinama odlučili su povećati subvencije privatnim vrtićima te je sada cijena izjednačena.
Umrežili su vrtiće tako da je sada lista upisa svima vidljiva i omogućili naknadni upis tijekom godine (za klince koji napune godinu dana ili roditelji steknu dovoljno bodova).
Uz to su financirali zgradnju nove škole izgradili i otvorili novi vrtić za 120 djece na hrv i tal... još kad bi država dala koju kunu, a ne samo uzimala
i za Pulu!!!
u zagrebu gradske jaslice koštaju 200 kuna a privatne 1300 do 1500
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 15:31   #85
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
U Osijeku su vrtići od 500-700kn koliko ja znam (nek me ispravi onaj tko ima dijete u vrtiću ili jaslicama), ali što mene najviše smeta je ovo:

Djeca iz drugih općina koja nemaju prebivalište u Osijeku a koriste usluge Centra za predškolski odgoj Osijek plaćaju punu ekonomsku cijenu u iznosu od 1.469,00 kn.

Mislim živim 6km od table OSIJEK, imam 5min autom do Osijeka, radim u Osijeku, ali jbga kad ne pripadam Općini Osijek.
I što sad kad budem morala ići raditi?
I suprug i ja radimo u smjenama, vrtić u našem selu ne radi popodne, jaslice uopće nemamo...
Ljuta sam jako na donošenje takve odluke.
ovo je faakat zalosno
Ali kaj je najsmijesnije kod vas je ekonomska cijena 1.469,00 a u Zg je ekonomska cijena vrtica 2.400,00 , pa kaj nebi trebalr one bit izjednacene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 17:20   #86
Krk JASLICE 700 kn, a za drugo dijete 525kn!!
dorucak
marenda
rucak
uzina
pa da se tuzim. u la la!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 17:54   #87
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovo je faakat zalosno
Ali kaj je najsmijesnije kod vas je ekonomska cijena 1.469,00 a u Zg je ekonomska cijena vrtica 2.400,00 , pa kaj nebi trebalr one bit izjednacene
nazalost, ne, jer cijena vrtica je na lokalnoj razini, odn svaki grad sam odredjuje cijenu (sto jako dobro vidimo na ovoj temi)
u zagrebu su rezije vise, vece su place zaposlenicima u vrticima, s toga su i troskovi veci, zato raste i ekonomska cijena..
i meni je jako zalosno ovo o cem kirsh pise, jer tako je svugdje, a ne samo u osijeku. svugdje koliko je meni poznato (ispravite me ako grijesim) roditelj placa punu cijenu vrtica ukoliko vrtic koji dijete pohadja nije u njihovoj opcini prebivalista. u najboljem slucaju grad, odn opcina prebivalista sufinancira tu razliku.
kirsh, tebi bih preporucila da saljes molbe i dopise i na adrese svoje opcine i na osjecke adrese, s opisom problema a taj je da jaslice u tvom mjestu nisu adekvatne i nemaju smjenski rad. mozda upali pa vam se opcina smiluje i plati razliku do ekonomske cijene ukoliko ce vam djeca ici u osijek u vrtic.
to je jedno rijesenje, a drugo je linijom svehrvatskog manjeg otpora.. prijavite se na osjecku adresu.. znam, znam, nije pohvalno ovakvo nesto preporucati, no obzirom da se radi o gradu u kojem nema neupisane djece, ovim cinom necete nikome oteti mjesto..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:13   #88
Kirsh,moja sestra spada pod opcinu darda,ni oni ne subvencioniraju za vrtic u os,pa je maloga prijavila kod staraca na adresu tak da ne placa tu visoku cifru.pa ak su ti mama ili sestra iz os,mozes I tako
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:14   #89
Sad tek citam da je I luna napisala isto
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 09:22   #90
Quote:
ivicazg kaže: Pogledaj post
bok cure!ja sam Martina i živimo u vel.gorici,pošto nismo dobili mjesto u običnom rtiću morali smo sina upisati u privatni,koji je lijep,ima super tete koliko sam uspjela skužiti ali košta 1050kn mjesečno,ako ide cijeli mjesec,a ako ne ide onda se malo smanji cijena!znam da je i vama teško,ali zamislite samo davat tolike novce mjesečno!
Koji privatni?
Ako je Koraci, necete se bas usreciti...
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 12:40   #91
Živim u okolici Zagreba i spadamo u jednu malu općinu koja na žalost ne subvencionira vrtić tako da bi nam cijena vrtića bila 1600 kuna no kako moji starci žive u gradu tj spadaju pod grad u kojem je i vrtić i mi smo se silom prilika "preselili " kod njih tak da plaćamo vrtić 700 kn!!!! Znam da nije pohvalno, ali kad vidim da naša općina troši novac na razno razne proslave, a problem im je subvencionirati vrtić, a puno klinaca iz sela idu u vrtić to je tak jadno!!!!!! Ne spadamo pod Zagreb tak da nismo nikome ukrali mjesto, al i nama je to bio problem prije dvije godine jer nije bilo mjesta u vrtiću, al su otvorili novi(sva sreća)! Radimo i ja i mm, živimo sami, a i bake i djedovi rade tak da nam je vrtić neophodan. Na žalost kod nas je sve tak-snađi se druže!!!
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:19   #92
Idemo u zagrebački gradski vrtić i plaćamo jaslice 200 kuna.
Ljetne mjesece nismo išli i dobili smo uplatnicu - 80 kuna
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:44   #93
Splitski gradski vrtić - 495kn za 10h
ako dijete ne ide cijeli mjesec, s liječničkom ispričnicom se plaća pola iznosa.

ako ne ide sedmi ili osmi cijeli mjesec, onda za jedan od ta dva mjeseca ne plaća se ništa.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:20   #94
Ja sam iz Rijeke i vrtic placamo 720kn.
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:18   #95
Tko ipak ima pravo na besplatan vrtić?

Po onom cjeniku koji su izvjesili u vrtiću ispada da plaćamo punu cijenu za jedno dijete a za drugo 80 ili 70 %, ne znam više točno...
Ja sam nezaposlena, nas četvero živi od muževih 3500 kn, primamo dječji.
Prijateljica mi tvrdi da ne bi trebali plaćati, ali po kojoj osnovi? Da li netko zna?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:15   #96
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Po onom cjeniku koji su izvjesili u vrtiću ispada da plaćamo punu cijenu za jedno dijete a za drugo 80 ili 70 %, ne znam više točno...
Ja sam nezaposlena, nas četvero živi od muževih 3500 kn, primamo dječji.
Prijateljica mi tvrdi da ne bi trebali plaćati, ali po kojoj osnovi? Da li netko zna?
mozes otici u CZSS nadlezan prema tvom mjestu stanovanja i zatraziti pomoc za financiranje vrtica za djecu (ili traziti da ti izdaju preporuku da imas besplatno)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:42   #97
vinkovci,
privatni vrtić 850 kn,stvarno previše
paci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 07:40   #98
trenutno nam je vrtić 750. poskupio je jer je obersnel smanjio subvencije priv. vrtićima. i sd "prijeti" da će dogodine subvencije potpuno ukinuti, a ako se to dogodi-plaćat ćemo 1600 kn
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:40   #99
Meni su u jednom rijeckom privatnom vrticu rekli da je puna ekonomska cijena 2300 i nesto sitno, grad subvencionira 800 i nesto, tako da placamo 1500
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:48   #100
Jedna općina istočno od Rijeke: i vrtić i jaslice isto: 800 kn po djetetu.
Drugo djete nešto manje: 580.
Uživancija
Još ako uključimo faktor broja teta po djetetu i činjenicu da svaki tjedan skoro imaju i neke aktivnosti izvan vrtića koje su uglavnom 30-50 kn po djetetu....
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.