Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2007., 14:46   #21
zvuci ko teorija zavjere.
FuzzyDice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:18   #22
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Na stranu sarkazam, ali čisto sumnjam da će uopće i doći do procesa, riješit će se to nagodbom, skupom.
...posve moguće...
naime...ako investitor odstupi od glavnog projekta i naloži izvodjaču da radi tako, nadzorni organ i glavni projektant su dužni zatražiti "blagoslov" izmjena u glavnom projektu i reviziju gradjevinske dozvole...
...to će mnijem biti učinjeno "unazad" i to ojačava poziciju Tehnike u mogućim procesima. Ako investitor i izvodjači odstupaju od glavnog projekta, glavni nadzorni organ po Zakonu mora otkazati nadzor i napustiti gradilište...a kako to nije napravio - dio krivice je i na njemu. Mođe biti kažnjen oduzimanjem licence za nadzor što je potpuni debakl za ozbiljnu projektantsku kuću...
...urušila se ulica djelomično i stradale su kuće u području "zahvata". Tko kaže da je cesta izvedena i osigurana kako spada? Tko kaže da su nastradale kuće imale svu potrebnu odnosnu dokumentaciju i da su građene sukladno geodezijskim nalazima odnosnog terena? Sve su to argumenti u korist Tehnike i investitora. Znači...može vam se srušiti kuća a da ste vi za to krivi! Brutalno za ljude koji su ostali bez krova nad glavom ali pravno "pije vodu".
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:46   #23
evo ti teorije zavjere. upravo javili: "srusila" se tvornica nada dimic u centru dok su kopali javnu garazu. jos nisu rekli tko je izvodjac
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 20:02   #24
mozda tehnika
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 23:49   #25
nije. mandrilo je.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 00:21   #26
Zgradu u kojoj živim 17 godina gradila je Tehnika. Moj stan je u potkrovlju, vrlo lijep, četverosoban. Ali, dio potkrovlja je tavan. Na tom tavanu strši gola armatura koja drži krov, a nije zalivena betonom. Zaboravili ljudi. 17 godina mi curi krov. Promjenili smo ga i opet curi. Stolarija je trula, a izo stakla prljava da ne vidiš van. Kod useljenja nismo mogli priključiti tel. jer nisu postavili kabel do zgrade. Sami smo platili pošti da nas spoji. Platili smo majstora da popravi kompletnu elektroinstalaciju. Postavljen je dio instalacije za centr.grijanje ali ne i radijatori itd....
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 08:34   #27
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Zgradu u kojoj živim 17 godina gradila je Tehnika. Moj stan je u potkrovlju, vrlo lijep, četverosoban. Ali, dio potkrovlja je tavan. Na tom tavanu strši gola armatura koja drži krov, a nije zalivena betonom. Zaboravili ljudi. 17 godina mi curi krov. Promjenili smo ga i opet curi. Stolarija je trula, a izo stakla prljava da ne vidiš van. Kod useljenja nismo mogli priključiti tel. jer nisu postavili kabel do zgrade. Sami smo platili pošti da nas spoji. Platili smo majstora da popravi kompletnu elektroinstalaciju. Postavljen je dio instalacije za centr.grijanje ali ne i radijatori itd....
Pa to je samo plus za Tehniku, napravili jeftino, prodali skupo
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 09:42   #28
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Padobranac savladao stock Split, i eto ga na prvom mjestu...

I ćorava koka ubode zrno, al puno više puta ugazi u govno.*





*Courtesy of Zaf. Used exclusively with prior consent. Consent to be requested subsequently
Zamolio bih ovog kupca i savjetnika za kupnju Tehnike da se suzdrži
Imat ćeš i na toj dionici efekt splita, a bez splita
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 13:54   #29
Ne znam čemu ovo "savjetnika za kupnju"...
To je ipak najgora uvreda koja se može dati nekome na ovom forumu.
Shvatit ću osobno.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:16   #30
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu ovo "savjetnika za kupnju"...
To je ipak najgora uvreda koja se može dati nekome na ovom forumu.
Shvatit ću osobno.
Ne trebaš, nije bilo ružne namjere
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:34   #31
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ne trebaš, nije bilo ružne namjere
Nečeg ružnog je ipak bilo.
Ali sve 5



A kad smo kod toga, sjeti se kako si likovao kad je THNK-R-A pala, i primijeti kako ja nisam likovao kad se vrlo brzo oporavila - famozna 2-3 dana... pa neću ni sad

plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 19:05   #32
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Nečeg ružnog je ipak bilo.
Ali sve 5



A kad smo kod toga, sjeti se kako si likovao kad je THNK-R-A pala, i primijeti kako ja nisam likovao kad se vrlo brzo oporavila - famozna 2-3 dana... pa neću ni sad

Bila je kontraprovokacija na tvoju provokaciju.


Nisam ja uopće likovao, ja sam samo, za razliku od tebe prošao pokraj te provalije i znam na kojoj je poziciji, a ti si pričao da će se to zaboraviti za koji dan s čim se ja nisam slagao jer su stanari najmanje bitna stavka u cijeloj priči
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:39   #33
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Bila je kontraprovokacija na tvoju provokaciju.


Nisam ja uopće likovao, ja sam samo, za razliku od tebe prošao pokraj te provalije i znam na kojoj je poziciji, a ti si pričao da će se to zaboraviti za koji dan s čim se ja nisam slagao jer su stanari najmanje bitna stavka u cijeloj priči

Pa u tome i jest poanta. Nekoliko puta sam i naglasio da uopće nisam govorio o stanarima, nego dionici. Jer ovo je upravo takav forum. (Npr. gradit će se LNG terminal na Krku, pa nikome ovdje ne pada na pamet da nešto posebno ističe i suosjeća sa lokalnim stanovništvom... )

Dakle, što se tiče dionice, zaboravilo se i brže nego što sam ja pretpostavljao.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 03:24   #34
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Pa u tome i jest poanta. Nekoliko puta sam i naglasio da uopće nisam govorio o stanarima, nego dionici. Jer ovo je upravo takav forum. (Npr. gradit će se LNG terminal na Krku, pa nikome ovdje ne pada na pamet da nešto posebno ističe i suosjeća sa lokalnim stanovništvom... )

Dakle, što se tiče dionice, zaboravilo se i brže nego što sam ja pretpostavljao.
Nekoliko puta sam i ja tebi naglasio, pa ću još jednom: stanari su najmanje bitni u cijeloj priči, uopće ne pokrećem socijalnu tematiku nego naglašavam da očito ne znaš o kojoj se lokaciji radi.

Zaboravilo? Pa, ne bih baš rekao, daleko je priča od kraja.
Tehnici jedino ide na ruku što su u Zagrebu počela masovna samorušenja, pa se malo odvlači pozornost od ove
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 09:42   #35
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta sam i ja tebi naglasio, pa ću još jednom: stanari su najmanje bitni u cijeloj priči, uopće ne pokrećem socijalnu tematiku nego naglašavam da očito ne znaš o kojoj se lokaciji radi.

Zaboravilo? Pa, ne bih baš rekao, daleko je priča od kraja.
Tehnici jedino ide na ruku što su u Zagrebu počela masovna samorušenja, pa se malo odvlači pozornost od ove
Ja samo gledam kretanje THNK-R-A na ZSE. U tom pogledu i u tu svrhu, ne zanima me ništa drugo, ni ta tvoja lokacija, ni stanari... Jer da sam gledao to što ti gledaš, prodao bih, s gubitkom, odmah kad se dogodilo urušavanje.
Sad je očito da svi koji su to činili su pogriješili. A ti si upravo išao tom linijom, zazivajući propast tehnike, milijunske odštete stanarima, rajfajzen banci, itd...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 01:55   #36
Nisam ja ništa zazivao nego realno sagledavao stvar i naglašavao da to nije minorni incident i da još nije ni blizu završetka cijela priča. Osobno, bmk za Tehniku, nisam je imao, niti je namjeravam imati i baš me briga kako joj se kreće dionica, takve firme me jednostavno ne zanimaju.

Evo moguće najave pozitivne vijesti za Tehniku

http://www.sportnet.hr/index.aspx?page=news&id=350529
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:15   #37
Teško, Alpine je na otvaranju dala puno jeftiniju ponudu od druga dva natjecatelja s time da je konzorcij u kojem je tehnika dao cijenu od skoro 6mlrd kn. Razlika je (mislim) oko 20tak%.

Ima se para u Zgu. I poklanja se mamiću. Šakom i kapom. Kad se ne dijeli studentima.

bandi(ti)ć je kao Superhik.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:39   #38
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Nisam ja ništa zazivao nego realno sagledavao stvar i naglašavao da to nije minorni incident...
Sve se svodi na to da jedan od nas dvojice točno predvidio kretanje cijene THNK-R-A, i to čak u poprilično točnom vremenskom okviru (famozna 2-3 dana).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:43   #39
Sjašite. Spamate topic. Use PMs.

pa kad se dogovorite, javite nam svima tko ima većega.



__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:45   #40
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Teško, Alpine je na otvaranju dala puno jeftiniju ponudu od druga dva natjecatelja s time da je konzorcij u kojem je tehnika dao cijenu od skoro 6mlrd kn. Razlika je (mislim) oko 20tak%.

Ima se para u Zgu. I poklanja se mamiću. Šakom i kapom. Kad se ne dijeli studentima.

bandi(ti)ć je kao Superhik.

OffT - projekt je bezobrazno skup i apsolutno apsurdan. Potpuno mi je neshvatljivo da se sada ide u realizaciju nečeg tako skupog, pa stoga i sumnjam da će gradnja uopće i početi.

OnT - radi se o privatno-javnom partnerstvu, koje podrazumijeva najam kroz dogovoreno višegodišnje razdoblje. Pri tome je jako važna komercijalizacija projekta kada se jednom stavi u funkciju, stoga se navedene ponude ne mogu uzeti tek tako, nego slijedi detaljna procjena efekata projekta.
Posao još nije izgubljen za IGH/Tehniku.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.