Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 02:16   #1
Exclamation Zadah iz ustiju

Molim vas pomozite !!!
Ova situacija je krajnje alarmantna!
Imam grozan zadah iz usta iako redovito perem rube (4-5 puta dnevno) jer nosim fiksni aparatić.Ujutro kad se probudim zadah je za poludit i to traje sve dok:
1. ne operem zube
2. pojedem nešto
3. požderem cjeli paket orbita ....
ali čak i nakon toga ostaje zadah (ne toliko intenzivan).
Ja cu poludit, molim vas pomagajte:
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 02:53   #2
Quote:
Activator kaže: Pogledaj post
Molim vas pomozite !!!
Ova situacija je krajnje alarmantna!
Imam grozan zadah iz usta iako redovito perem rube (4-5 puta dnevno) jer nosim fiksni aparatić.Ujutro kad se probudim zadah je za poludit i to traje sve dok:
1. ne operem zube
2. pojedem nešto
3. požderem cjeli paket orbita ....
ali čak i nakon toga ostaje zadah (ne toliko intenzivan).
Ja cu poludit, molim vas pomagajte:
jel pijesh dovoljno tekucine???
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:01   #3
bio u doticaju sa selenijem ili telurijem ?

najbolje bi bilo da se posavjetujes sa stomatologom
moguce da je zub negdje poceo propadat, a ti to ne vidis od aparatica
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:41   #4
kako ti znaš da imaš zadah? netko ti rekao ili je toliko intenzivan da ga sam osjetiš? ja inače imam fobiju od toga da imam zadah,ali ga nisam osjetila. i sve koje sam pitala da mi kažu su rekli da nema zadaha. ali ja mislim da lažu.. ali, to mi je valda jedina hipohondrija
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:54   #5
Da, vjerojatno je ovo što je rekao Jericho, jer kažeš da imaš taj fiksni aparatić. A i unos tekućine bi trebao biti viši. Kad je više tekućine, više je i sline, pa stogai više oplahivanja usne šupljine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:02   #6
može bit halitoza. cura u mojoj šk je uzela tu temu za maturalnu radnju pa je vršila (zapravo je doktor vršio, a ona je gledala) mjerenje. ugl uzrokuju ju bakterije na jeziku (ona šema što na reklamama za kaladont vidite) i to treba četkati čak "pravom stranom četke". ugl za razvitak tih bakterija pogoduju žvake i ti peperminti pa to ustvari pogoršava zadah. može se liječiti (iako bi se zapravo mehanički, tj. četkanjem to bez problema trebalo riješit), no moraju ti bit zdrave desni i svi zubi. a imaš i aparatić pa se možda smrad "uvukao" u njega
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:05   #7
U ljekarni si kupi Betadine, otopinu za grgljanje i ispiranje usne šupljine, na bazi joda; koristi se i kod upala grla. Fino će ti neutralizirati zadah. A zatim zubaru.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 00:20   #8
Možda imaš problem sa želudcem, slično je bilo mome kolegi-ne gine ti gastroskopija
mibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:29   #9
imam i ja problem sa tim zadahom
mislim, nisam ja sa problemom, nego ima jedna moja prijateljica, ajmo tako reći iako se tek odnedavno znamo
dakle, upoznale smo se na faksu i zajedno sjedimo, ali njoj stalno, svaki dan, svaki sat i svaku minutu smrdi iz usta, i to je takav odvratan smrad da je to više postalo nepodnošljivo. ona je stvarno ok, i nemam nista protiv nje, ali mi nije jasno kako ona ne kuži da joj tolko smrdi iz usta i zašto ništa ne poduzima u vezi toga. nekad joj dam žvaku... tako da prvo ja uzmem pa ju kao usput ponudim, ali unatoč toj žvakaći, njoj opet smrdi iz usta... a žvaka ima prilično jak okus... onaj crni airwaves
i ne kužim u čemu je problem, zbog čega joj toliko smrdi iz usta i kako ona to ne kuži? ja više ne znam šta da radim i kako da joj dam do znanja da skoro padam u nesvjest svaki put kad progovori, a da ju ne uvrijedim
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 07:42   #10
A kakvi su ti krajnici?!
Ako ponekad znaš ispljunuti nekakve "komadiće" bijele boje, koji fino "mirišu" to ti može biti uzrok. Znači kod doktorice i na bris grla. Znači zadah može biti uzrokovan bakterijama na tvojim krajnicima.
smeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:09   #11
Da. Jedan moj stari profesor mi je davno pričao kako postoji bolest koja se takva da ti neki dio ne funkcionira dobro (a taj dio je kao nekakva sklopka između usta i želudca) i tada propušta mirise iz želudca.

U slučaju da je to tako, najveće smradove bi trebali osjetiti upravo nakon jela.

Šta ja znam..
Jebiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 01:34   #12
Jebiga, dobar ti je nik.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:25   #13
Pih, naravno da je dobar
Jebiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:27   #14
http://www.plivazdravlje.hr/?section...how=1&id=13866

i jos jedan: http://www.plivazdravlje.hr/?section...show=1&id=4994
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:52   #15
Quote:
Mademoiselle X kaže: Pogledaj post
imam i ja problem sa tim zadahom
mislim, nisam ja sa problemom, nego ima jedna moja prijateljica, ajmo tako reći iako se tek odnedavno znamo
dakle, upoznale smo se na faksu i zajedno sjedimo, ali njoj stalno, svaki dan, svaki sat i svaku minutu smrdi iz usta, i to je takav odvratan smrad da je to više postalo nepodnošljivo. ona je stvarno ok, i nemam nista protiv nje, ali mi nije jasno kako ona ne kuži da joj tolko smrdi iz usta i zašto ništa ne poduzima u vezi toga. nekad joj dam žvaku... tako da prvo ja uzmem pa ju kao usput ponudim, ali unatoč toj žvakaći, njoj opet smrdi iz usta... a žvaka ima prilično jak okus... onaj crni airwaves
i ne kužim u čemu je problem, zbog čega joj toliko smrdi iz usta i kako ona to ne kuži? ja više ne znam šta da radim i kako da joj dam do znanja da skoro padam u nesvjest svaki put kad progovori, a da ju ne uvrijedim
Da, to je zbilja problem.
Probaj početi razgovor kao, zašto ti uvijek moraš izjest tuđa govna, pa onda, mic po mic, to povežeš s mirisom iz njenih usta.
Još će ti na kraju biti zahvalna za psihičku i fizičku pomoć.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:14   #16
Mogće je da ne radi sfinkter tj. kružni mišić zatezač između jednjaka i želuca.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:19   #17
I ja imam problem lošeg zadaha. Znam da je najveći uzročnik toga kod ljudi nedovoljna oralna higijena, ali imam osjećaj da nije to (da je bar samo to!).
Čitala sam negdje da do toga dolazi ako imaš krajnike, pa ti se hrana skuplja negdje?
Ako je to tako, kak ukloniti tu hranu?

I dali je netko probao BELOSEPT od Belupa? Jer sam našla na netu da je to protiv upale grla, gljivica, afta,zadaha....
Pa mezanima ako djeluje da ne bacam novac
maaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:41   #18
Quote:
maaja kaže: Pogledaj post
I dali je netko probao BELOSEPT od Belupa? Jer sam našla na netu da je to protiv upale grla, gljivica, afta,zadaha....
Pa mezanima ako djeluje da ne bacam novac
Samo ime ti sve govori; sadrži antiseptik.

Ukoliko je zadah uzrokovan bakterijama/gljivicama u usnoj šupljini, sigurno će pomoći.

Ukoliko je problem u nečem drugom, neće biti efekta.
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:36   #19
pozdrav!

Ja bi molio ako ima ko da je prošao već sve to i izliječio zadah, jer ja iskreno na takvog još nisam naletio...

I da, išao sam ja na mjerenje halitoze, ispalo je da to kod mene nije problem...onda sam otišao kod svoje zubarice i rekao joj da imam loš zadah i da mi pogleda di je uzrok!

A na to će ona ko iz pičke pogleda u sekundu po ustima i veli ne vidim problema, i još ona MENE pita jel ja imam gingvitis????? Panj!
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:08   #20
moguce da je iz zeluca...
posavjetuj se s ljecnikom
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.