Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2007., 00:16   #41
Quote:
mirta kaže: Pogledaj post
Vanai, ovo je najgluplji savjet koji si mogla dobiti.

Stan je vlasnistvo iznajmljivaca i ima puno pravo odluciti zeli li zivotinje u svom stanu ili ne, hoce li, opet ponavljan, svoj stan iznajmiti dvoje ljudi ili petero.
1. Ne bih se složio da je savjet glup - svakome je na izbor hoće li ga poslušati

2. Apsolutno se slažem da je stan vlasništvo iznajmljivača i da on MORA znati pod kojim uvjetima iznajmljuje taj stan: netko želi stan iznajmiti obitelji bez djece ili 10-orici građevinskih radnika. To je opet njegov izbor i mora biti svjestan da se neki dio kućanstva (špina-pipa, vodokotlić,...) brže ili sporije "troši" ovisno o broju ljudi koji ga koristi. Isto je za životinju: mojoj teti je njen vlastiti pas uništio parkete na nekim mjestima sa noktima.

Najmoprimac svojim najmom unajmljuje svoj mir i privatnost ali s visokom ili previsokom cijenom koju plaća nema pravo lagati vlasnika stana.

I kad se rent-a-car uzme onda se potpišu uvjeti korištenja: ne ići preko granice, osiguranje za n osoba u autu,... A razbij ga pijan i pada u vodu kasko osiguranje.

Nikakav najam ti ne daje apsolutnu slobodu korištenja, uvijek postoje ograničenja, a u ta ograničenja kod najma stana ulaze i životinje, broj stanara...
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:22   #42
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Pa tiče se vlasnika..Jer ako će kasnije morati potrošiti hrpu love na dezinfekciju itd., itekako ga je briga...Mi smo prije 15 godina uselili u stan gdje je žena živjela s psom i ne želim ti opisivati da koliko je to posla i novaca bilo riješiti se buha i dezinficirati stan...
A to da smiju dovoditi koga god žele - pa ne znam baš, ako ja iznajmim stančić jednoj osobi i živim možda kat iznad, onda možda ne želim da ispod živi 5 ljudi s psom koji će lajati, cviliti itd...

Vanai...nemoj skrivati istinu oko psa...tajenje i laganje ti neće donijeti ništa dobro..
Mislim da takve situacije koje si opisala spadaju u domenu zanemarivanja psa (to s buhama), a to lajanje i cviljenje u neodgoj psa

Osim toga, kada iznajmiš stan ljudima bez životinje može se dogoditi da ti nakon njih treba dezinfekcija stana i da od njihove buke susjedi ne mogu živjeti. Meni se to dogodilo. Ko stoka su živjeli. Po stanu žohari iz svih uglova izmilili. Nismo ih se mogli riješit nikako nego da polupamo sve parkete i podove. Katastrofa!!! A da ne spominjem to da smo godinu dana imali problema s tim da ih izbacimo iz stana, a da pune 3 godine nisu platili ni jednu ratu najma i ostavili nam silne dugove za struju, telefon i sl.

Pa je moj zaključak: pas DA ako procijenim da su potencijalni najmoprimci normalni ljudi i da je pas fino odgojen i njegovan
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:30   #43
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post

Pa je moj zaključak: pas DA ako procijenim da su potencijalni najmoprimci normalni ljudi i da je pas fino odgojen i njegovan

Naravno, ja sam bila protiv toga da se pas zataji...Jer po meni pri unajmljivanju bilo čega tuđeg postoje neka pravila kojih se treba pridržavati jer koliko god da platiš, to što unajmjljuješ nije tvoje vlasništvo..I zato sam rekla da iznajmljivač ima itekako pravo znati da tko ili što dolazi u njegov stan...
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:47   #44
Pa, u biti, i jest tvoje vlasništvo. Unajmio si vlasništvo nad stanom. Kao da ti, primjerice, netko posudi novac i odredi ti na što ga smiješ potrošiti jer je, eto, to njegova lova. E, pa, nije.

A to da psa prešuti sam savjetovala jer je očito da je nitko ne bi primio sa psom, a stekla sam dojam da se ženi žuri. Naravno da nije najbolje rješenje i da nije pošteno, ali... jebiga.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:00   #45
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Pa, u biti, i jest tvoje vlasništvo. Unajmio si vlasništvo nad stanom. Kao da ti, primjerice, netko posudi novac i odredi ti na što ga smiješ potrošiti jer je, eto, to njegova lova. E, pa, nije.
Ovo je mislila moja bivsa stanarka kad je unajmila moj stan pa si je zena zakljucila da bi ona bas posred dnevne sobe spicila jedan zid jer joj treba jos jedna soba. A osim toga, prilikom iznajmljivanja stana mi je rekla da ce u stanu zivjet s djetetom, nakon dva mjeseca je u stanu bilo troje djece i njen frajer. Malo previse za 50 kvadrata. I ne bih ja to znala, jer sam u to doba bila 1000 km dalje, da me susjedi nisu zvali da pitaju kome sam to zaboga iznajmila stan.

Zato je bivsa podstanarka
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:18   #46
Bok svima!

Vanai, ja živim u unajmljenom stanu s psom i još par živinica, i sve je ok!

Napomenula sam gazdi da imam psa prije nego sam doselila, i rekao je no frx, makar i sam nije baš lud za psima. Nekak si mislim da i ne bi htjela rentat stan od nekog tko ne želi primit pse, NHF ljudi ali nekak mi je to bezveze - još kad pomislim na svog blentona kak je sladak, pa tko ga ne bi u stan primio?

Mislim da najveću štetu na stanu naprave seljačine bez obzira dal imaju psa ili ne.

Naravno, prednost je što mi je gazda skroz normalan čovjek i dolazi nam samo jednom mjesečno pokupit stanarinu, a i to mu je bed
not_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:15   #47
Bok ljudi!

Hvala što ste me ohrabrili, zato vam moram reći šta sam odlučila-
kako me neće biti pola dana u stanu, zbog posla, a pas nikada nije živio u stanu/kući, odlučila sam pokušat pronaći ljude kojima ne smeta pas u dvorištu, a ja bih onda unajmila manji dio u kući ili tako nešta..

Bojim se da bi moj peso bleso pojeo pola namještaja dok se ne vratim (u dvorištu mi je pojela sve čemprese ). zvuči grozno znam, ali dok sam s njom ona samo spava, spava i spava, ali kada odem...tulum!

Zato,ako netko zna nekoga kome bi gore navedeno pasalo(dakle dvorište) ili bar malo ograđenog prostora da ne bude baš sama u stanu dok se ne vratim..bila bih vrlo zahvalna, a lokacija bi bila idealna između Knežije,Remize (Selska).

Ako ništa drugo, poželite mi sreću, jer vidim da će ovo biti duuuuga potraga...
veliki pozdrav svima,
nadam se da cu ubrzo javiti dobre vijesti
Bok, živili
__________________
hehe-he
Vanai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:25   #48
njufić

Quote:
Vanai kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Hvala što ste me ohrabrili, zato vam moram reći šta sam odlučila-
kako me neće biti pola dana u stanu, zbog posla, a pas nikada nije živio u stanu/kući, odlučila sam pokušat pronaći ljude kojima ne smeta pas u dvorištu, a ja bih onda unajmila manji dio u kući ili tako nešta..

Bojim se da bi moj peso bleso pojeo pola namještaja dok se ne vratim (u dvorištu mi je pojela sve čemprese ). zvuči grozno znam, ali dok sam s njom ona samo spava, spava i spava, ali kada odem...tulum!

Zato,ako netko zna nekoga kome bi gore navedeno pasalo(dakle dvorište) ili bar malo ograđenog prostora da ne bude baš sama u stanu dok se ne vratim..bila bih vrlo zahvalna, a lokacija bi bila idealna između Knežije,Remize (Selska).

Ako ništa drugo, poželite mi sreću, jer vidim da će ovo biti duuuuga potraga...
veliki pozdrav svima,
nadam se da cu ubrzo javiti dobre vijesti
Bok, živili

želim ti sreću, ali pazi ako ga ostavljaš s nepoznatim ljudima vani pa makar u dvorištu, da te ne ode potražit
moje podstanarstvo sa njufićem, dvije mačke, papigom, mužem i dvoje djece je uredno prijavljeno vlasniku stana, i nikakvih problema nema
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:55   #49
Pas u stanu

Vlasnici stanova dali bi pristali iznajmiti stan nekome ko ima kucnog ljubimca tocnije psa, jel dozvoljavaju to ljudi ili da se prestanem nadati?

Htjela bi se maknuti od svojih staraca i ici u podstanarstvo s deckom ali htjela bi povesti sa sobom i pesa,sad bi nekad krenuli traziti stan ali neznam kak bi ljudi reagirali da ih pitam dali smijem imati psa? bi mi dozvolili ili rekli da nema sanse?
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:57   #50
ja bih dala

al ja imam psa
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:00   #51
a i ja bi dala drugome ,ali neznam kak budu drugi reagirali!
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:16   #52
Quote:
SpOokey kaže: Pogledaj post
a i ja bi dala drugome
i ja, i ja


zaozbiljno
iznajmila bi stan nekome s psom
a i imala sam par s cuckom na stanu godinu i pol
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:25   #53
Ja iznajmljujem vec dvije godine stan mladom ozenjenom paru koji ima boksericu - najbolji podstanari do sad..
I sama imam psa, bez problema sam prihvatila njihovu situaciju nakon sto su mi rekli da je pas miran i naucen biti sam doma dok oni rade pa nece urlikati, te da ce podmiriti bilo kakvu eventualnu stetu (op.- do sada nije bilo nikakve) koju napravi..
Rekli su mi da su stan zbog prisutnog pseceg faktora trazili vise od pola godine intenzivno..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:43   #54
moja je LJubav umrla pred 6 tjedana ...od 01.01.1999. živimo (smo živjele) u unajmljenim stanovima u ZG (ukupno 3) ..i nigdje to što sam sa dugodlakim (40cm bijele i čokoladne) psom uz 9 sati odsustva a pas sam u stanu, nije predstavljalo problem ...u početku je bilo teže naći (ali, pa stalo ti je pa se potrudiš, kaj ne ?) ...s vremenom sve lakše

danas, sretnem friškog susjeda koji se u stan uselio solo, ali sad ima pesekića malog ...nikakav problem
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:49   #55
Quote:
SpOokey kaže: Pogledaj post
ali neznam kak bi ljudi reagirali da ih pitam dali smijem imati psa? bi mi dozvolili ili rekli da nema sanse?
osnovno je da TI , odma s vrata (ili na telefon) veliš : DOBAR DAN, ZOVEM ZBOG OGLASA - IMAM PSA ! .... poslije je sve lako - 1/3 će ti naglaskom "sile nečiste" odmah reći da ne može, druga 1/3 će počet kerefekat tipa "a jel jede namještaj?", a preostalih 1/3 će reć - welcome , plati pa nosi



***kod ovih pod 3. ...ja sam uvijek na razgledavanje stana nosila i slike svoje pesike , tak da znaju s ćim imaju posla
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:26   #56
Quote:
SpOokey kaže: Pogledaj post
Vlasnici stanova dali bi pristali iznajmiti stan nekome ko ima kucnog ljubimca tocnije psa, jel dozvoljavaju to ljudi ili da se prestanem nadati?

Htjela bi se maknuti od svojih staraca i ici u podstanarstvo s deckom ali htjela bi povesti sa sobom i pesa,sad bi nekad krenuli traziti stan ali neznam kak bi ljudi reagirali da ih pitam dali smijem imati psa? bi mi dozvolili ili rekli da nema sanse?

Mi smo u podstanarstvu s mačkom ali je dragi već nabavio alat za prebrusiti drvene štokove
Kad smo išli pogledati stan i na načelan dogovor, nismo ništa govorili nego tek kad smo na stan pristali. Gazdarica nije imala ništa protiv, ali smo platili jednu stanarinu u polog pa joj je to valjda bila garancija da će naplatiti svu eventualnu štetu po stanu. Evo, sad smo u stanu 9 mjeseci i sve 5
Pokušaj jednostavno na prvu loptu prešutjet pa kad se s vlasnikom stana nađeš u četri oka kroz priču o čistoći, urednosti, pedanteriji i sl. dogovoriti da ti ipak dopuste pesonju u stan ... uh, znam kako je; otkad znam za sebe uvijek neko živinče po stanu kod roditelja a svaki pes nam je bar ko pol teleta ... dalmatiner nam je uginuo pred godinu dana i odmah za par mjeseci majka udomila jednu dušicu iz azila
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 17:46   #57
imam ja dva pesa doma zapravo, muskog pit bula i kujicu koja je nadena na cesti i slucajno dosla u moje ruke ali niko ju nije htio udomiti jer je zaigrana skroz na skroz i boji se ljudi, draga mi ja ta kujica i nju bi si htjela uzeti sa sobom jer moji nemogu sa dva psa a i ona se najvise naucila na mene i decka ......

Kad cemo ici gledat stanove onda cu pitat ljudi dali odobravaju,ak nemre ona necu ni ja, jer ostavit ju sigurno necu
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 04:34   #58
Nije humano držati psa u stanu.
Paladinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 08:07   #59
Quote:
Paladinia kaže: Pogledaj post
Nije humano držati psa u stanu.

Kaj im je bolje u šinteraju možda?
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:21   #60
Quote:
Paladinia kaže: Pogledaj post
Nije humano držati psa u stanu.
To prvenstveno zavisi od gazde ... mojima bome nikad niš ne fali
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.