Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 09:09   #341
pozz ima tko preporuku za kaštela split ? mislim napravit treći kat s novim krovom itd
houska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:53   #342
Pozdrav,
Molim vas, ako netko zna dobrog arhitekta za projekt za kucu od 90 m2 na podrucju Istre, moze i Rijeka.
Hvala, pozz
1kraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:38   #343
Pozdrav,
slično kao u prethodnom postu, traži se preporuka za arhitekta na području Kaštela/Split . Radi se o uređenju najviše etaže, ideja: ravni krov s jacuzzijem.
Unaprijed hvala
NikolaPzn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:00   #344
Molim preporuku za arhitekta, adaptacija obiteljske kuće u Zagrebu.
bepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:33   #345
Poz bepa mozes mi poslati mail u PM pa ti posaljem podatke.
Filip Steković is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:40   #346
Trebam arhitekta za izradu glavnog projekta za dovođenje poslovnog prostora u funkcionalno stanje.
Lokal je veličine 11,5 m2 u višenamjenskoj zgradi. Do sad sam kontaktirao desetak arhitektonskih ureda i ljudi mi šalju ponude na razini 12.000 do 25.000 kuna!?

To mi se ne čini normalna cijena za lokal u roh-bau stanju od 11,5 m2. Ako netko radi glavni projekt za kuću od 150-200 kvadrata nije isto uložio efektivno sati rada kao kad bi radio glavni projekt za maleni lokal od 11,5 m2 koji je u roh-bau stanju i treba ga staviti u funkciju.

Pa molim lijepo, ako netko zna arhitekta koji želi zaraditi novac bez da odere investitora neka mi pošalje privatnu poruku.

Hvala.
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:04   #347
Pozdrav, preporuka za arhitekta, radi se o adaptaciji stana od 50m2, Grad Zagreb


Hvala!
Clarinase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:47   #348
Moze preporuka za adaptaciju potkrovlja, zg zupanija?
monti&tomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:56   #349
Pozdrav,

molim vas preporuku arhitekta na području Rijeke. Radi se o adaptaciji/rekonstrukciji starije obiteljske kuće.

Hvala.
Ankora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:44   #350
Pozdrav,
tražim arhitekta/statičara za izradu glavnog projekta dviju garaža ukupne površine 50 m² odvojene zidom. Dosta visoki nagib zemljišta. Zg.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:00   #351
Pozdrav,
Molim preporuku za ne pre skupog a dobrog arhitekta za Zagreb, gradnja stambene kuce?
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:27   #352
JA sam arhitekta platio 6.000 kn.
I to je previše obzirom da im je 90% projekta copy-paste.

Što se tiče kuće je cca. 10 -15 stranica a cijeli projekt je na skoro 100 strana.

Na kraju kad je kuća izgrađena jedino što je od projekta trebalo bio je tlocrt i presjeci te statika od statičara. Doslovno 5 listova. A ovo ostalo nitko nikad pogledati neće.
Arhitekti isto to znaju zato sve i kopiraju.

Doduše ja sam mu nacrtao cijeli projekt (pošto sam te struke i crtao legalizacije) , ali još jednom vam velim. Za njihov posao od cca. 3-4 dana , 6 soma je uvrh glave.

A kod izdavanja građevinske Gradska uprava projekt otvorila nije. Skužil sam kad sam dolazil po dozvolu. Tek tad je projekt otvoril. Provjeril je prvih cca. 5 strana projekta jer su unutra uvjerenja arhitekta i sve te gluposti.

Prije bi statičaru platil tih 6000 nego arhitektu.


Eto
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 01:22   #353
A ko ti je kriv da si sve sam napravio, i da ti je kuća kocka 9x9
Da si se raspištoljio na 160m2 prizemlja, 120 potkrovlja, krovići, ulazi, nadstrešnice, kućice arhitekt bi imao više posla a ti bi više platio
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 07:46   #354
Nidi, ja sam isto kao i ti.

Prvo sam mislio platiti arhitekta posebno, a za sve ostalo iz projekta lokalni projektni biro. Jer sam vidio na njihovoj web stranici da im arhitektura nije jaca strana.

I reko idem onda ugrubo sam napraviti otprilike što žeimo. I mic po mic, došli smo do plana sa kojim smo jako sretni. Pa sam svejedno mislio arhitekta posebno platiti da "popravi". Ali smo dobili cijenu 6 e/m2 samo za to. Pa smo odustali. A predložene izmjene od arhitekta iz projektnog biro-a smo skoro sve odbacili, jer nisu imale smisla. Npr smanjivao sobe da bi hodnik na katu bio 2.5m širok. Kaže da vam je lakše kad budete unosili namještaj. A stepenice ionako 1m!

Na kraju završili sa planom koji je najobicnija moguca kocka sa ravnim krovom. Prosta ko pasulj. Ali sam nacrtao u Sketchupu 3D kako će na placu izgledati, i oboje smo rekli: može.
Pare ostale u džepu.

Da se razumijemo: za veliku većinu ljudi, pa tako i za mene možda, DOBAR arhitekt se ipak možda isplati. Jer on može napraviti plan gdje su instalacije vode jeftinije za napraviti, gdje se uz manje bruto kvadrata dobije bolje iskorišten prostor, gdje može neke troškove srezati ne praveći amaterske greške, ako je dobar, izracunat će i toplinske gubitke tocno, pa se može uštediti na sustavu grijanja da se ne kupuje predimenzioniran sustav..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:38   #355
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
A ko ti je kriv da si sve sam napravio, i da ti je kuća kocka 9x9
Da si se raspištoljio na 160m2 prizemlja, 120 potkrovlja, krovići, ulazi, nadstrešnice, kućice arhitekt bi imao više posla a ti bi više platio
Hahaha , da.
A poslije bi se grijali na deke i poplon
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:44   #356
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Nidi, ja sam isto kao i ti.

Prvo sam mislio platiti arhitekta posebno, a za sve ostalo iz projekta lokalni projektni biro. Jer sam vidio na njihovoj web stranici da im arhitektura nije jaca strana.

I reko idem onda ugrubo sam napraviti otprilike što žeimo. I mic po mic, došli smo do plana sa kojim smo jako sretni. Pa sam svejedno mislio arhitekta posebno platiti da "popravi". Ali smo dobili cijenu 6 e/m2 samo za to. Pa smo odustali. A predložene izmjene od arhitekta iz projektnog biro-a smo skoro sve odbacili, jer nisu imale smisla. Npr smanjivao sobe da bi hodnik na katu bio 2.5m širok. Kaže da vam je lakše kad budete unosili namještaj. A stepenice ionako 1m!

Na kraju završili sa planom koji je najobicnija moguca kocka sa ravnim krovom. Prosta ko pasulj. Ali sam nacrtao u Sketchupu 3D kako će na placu izgledati, i oboje smo rekli: može.
Pare ostale u džepu.

Da se razumijemo: za veliku većinu ljudi, pa tako i za mene možda, DOBAR arhitekt se ipak možda isplati. Jer on može napraviti plan gdje su instalacije vode jeftinije za napraviti, gdje se uz manje bruto kvadrata dobije bolje iskorišten prostor, gdje može neke troškove srezati ne praveći amaterske greške, ako je dobar, izracunat će i toplinske gubitke tocno, pa se može uštediti na sustavu grijanja da se ne kupuje predimenzioniran sustav..
Hvala bogu imam tu sreću odnosno danas nesreću da sam te struke, pa sam si sam iskombinirao kuću, sve nacrte napravio kako meni odgovara i to je to.
Njima je najbolje kad im dođe netko tko nema pojma o gradnji i bilo čemu, ostavi im lovu i to je to. Mada-iskreno kad malo bolje razmislim neka. Za to smo se školovali i studirali. Jbg
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 11:39   #357
Arhitekt preporuka

Za područje Crikvenice/Novog Vinodolskog, za manju kuću s bazenom.
Može na PM, hvala.
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 14:35   #358
Da li netko zna dobrog, ali i povoljnog arhitekta na području Rijeke i okolice za obiteljsku kuću? Tnx.
fiumano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 20:04   #359
Molim preporuku za arhitekta, Zagreb. Ne zelimo kockicu, ni modernu kucu. Znamo sto bismo htjeli al trebamo strucnjaka da to sve i ostvari.
Hvala
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 20:05   #360
Molim preporuku za arhitekta, Zagreb. Ne zelimo kockicu, ni modernu kucu. Znamo sto bismo htjeli al trebamo strucnjaka da to sve i ostvari.
Hvala
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.