Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 16:48   #1
Zašto su u vezama muškarci stariji od žena?

Naravno, ima i izuzetaka, ali u pravilu su u vezama muškarci nekoliko godina stariji od žena. Zašto je to tako? Ovdje ću dati nekoliko standardnih objašnjenja te pojasniti zašto nijedno od tih standardnih objašnjenja nije sasvim zadovoljavajuće. Na kraju ću dati svoje vlastito objašnjenje, koje također nije savršeno, ali je, vjerujem, ipak nešto bolje od ostalih.

1. Žene prije fizički sazrijevaju.
Kritika: To objašnjava zašto će 15-godišnjakinja radije tražiti 18-godišnjaka umjesto svog vršnjaka. No to ne objašnjava zašto će 25-godišnjakinja radije tražiti 28-godišnjaka nego svog 25-godišnjeg vršnjaka koji je jednako fizički zreo kao i 28-godišnjak.

2. Žene u muškarcu traže zaštitnika.
Kritika: To može objasniti zašto 15-godišnjakinja preferira 20-godišnjaka, ali ne može objasniti zašto slobodna 40-godišnjakinja preferira 45-godišnjaka radije nego svog vršnjaka. Po čemu je 45-godišnjak bolji zaštitnik od 40-godišnjaka?

3. Žene u muškarcu traže zamjenu za oca.
Kritika: Na svjesnom nivou vrlo malo žena traži zamjenu za oca. Možda na podsvjesnom nivou, ali čak i da je tako (što baš i nije jako uvjerljiva hipoteza) zašto onda najčešće ne traže muškarca koji je puno stariji od njih, otprilike onoliko koliko i njihov otac?

4. Izbjegavanje incestuoznih insinuacija.
Prethodno pitanje (pod brojem 3.) bi se moglo rješiti moralističikm argumentom tipa: "Fuj, on je toliko stariji od nje, mogao bi joj biti otac." Da bi se izbjegle takve incestuozne insinuacije, žene ipak izbjegavaju muškarce koje su od njih baš puno stariji.
Kritika: Zašto onda za par podjednako starih osoba nitko ne kaže "Fuj, mogao bi joj biti brat"? Princip izbjegavanja incestuoznih insinuacija prirodno vodi na to pitanje, a ne nudi odgovor.

6. "Prihvatljivu" dobnu razliku nameće nam kultura u kojoj živimo.
Kritika: Ta tvrdnja je sasvim sigurno točna, ali ona sama za sebe ne objašnjava ništa. Kako je uopće došlo do toga da nam kultura nameće baš takav a ne neki drugi obrazac ponašanja?

7. Osobe približno iste dobi se najlakše mogu međusobno razumjeti.
Kritika: To može objasniti zašto razlika u starosti obično nije velika, ali ne može odgovoriti na početno pitanje: Zašto su u vezama muškarci ti koji su obično malo stariji?

8. Žena puno ranije gubi plodnost nego muškarac.
Kritika: Žena gubi plodnost nekih 20-ak godina prije muškarca. Zašto je onda tipična dobna razlika u vezi puno manja?



9. I na kraju moj odgovor, koji ću nazvati - teorija a priorne polu-pedofilije. Ta teorija je malo kompleksnija, pa je ne mogu sažeti u jednoj rečenici.

9a) Argument sadrži malo matematike. Da bih pojednostavnio računicu, kao osnovnu jedinicu vremena uzet ću razdoblje od 5 godina. (Tko želi, može malo profiniti argument uzimajući za osnovnu jedinicu jednu godinu ili neko drugo razdoblje, ali osnovna ideja ne ovisi o tome.)

9b) Početna premisa je da je, a priori, mlađa spolno zrela osoba privlačnija od starije. Znači u slučaju žena najprivlačnije su 15-godišnjakinje, 20-godišnjakinje su malo manje privlačne, 25-godišnjakinje još manje, itd. Slično u slučaju muškaraca naprivlačniji su 20-godišnjaci, 25-godišnjaci malo manje, itd. (Napominjem ponovno da je razdoblje od 5 godina uzeto kao osnovna jedinica radi jednostavnosti.)

9c) A priori, svatko želi biti sa što je moguće privlačnijom osobom. Znači a priori bi svaki muškarac (bez obzira na dob) najradije bio sa 15-godišnjakinjom, a svaka žena (bez obzira na dob) sa 20-godišnjakom. (No to ne znači da su svi ljudi polu-pedofili, kao što ću objasniti kasnije.)

9d) Budući da svi žele biti sa onim najprivlačnijima, najprivlačniji imaju tu privilegiju da mogu najviše birati. Drugim rječima, najprivlačniji biraju prvi. Znači prvi biraju 15-godišnjakinje i 20 godišnjaci, koji biraju one najprivlačnije, dakle 20 godišnjake i 15-godišnjakinje. Slijedeći biraju 20-godišnjakinje i 25-godišnjaci, koji biraju najprivlačnije od onog što je preostalo, a to su 25-godišnjaci i 20-godišnjakinje. I tako redom, prema onim najstarijima koji biraju posljednji. Na taj način se prirodno postiže da 15-godišnjakinje budu sa 20-godišnjacima, 20-godišnjakinje sa 25-godišnjacima, itd. To konačno objašnjava zašto su u vezama muškarci malo stariji od žena.

Kritika: Premise 9b) i 9c) nekima mogu izgledati vrlo upitno. Naime, većina ljudi (na sreću) nisu pedofili, pa im nisu naprivlačnije najmlađe osobe. Npr. velike su šanse da će zrelom 40-godišnjaku zgodna 30-godišnjakinja biti privlačnija od 20-godišnjakinje (koja je, za njega, "još dijete"). Kod žena je, naravno, taj efekt još izraženiji (40-godišnjakinji će možda i 40-godišnjak izgledati "suviše mlad" da bi bio privlačan).

Odgovor na kritiku: Kao prvo, po definiciji, seksulna sklonost prema seksualno zreloj osobi ne zove se pedofilija. U najgorem slučaju, premise 9b) i 9c) bismo mogli zvati polu-pedofilija.
Kao drugo, ako prihvatimo tu (ne baš najbolju) terminologiju, ostaje činjenica da većina ljudi ipak nisu polu-pedofili. Znači li to da su premise 9b) i 9c) netočne? Ne znači! Naime, radi se o efektu "kiselog grožđa". Premise 9b) i 9c) izražavaju a priori sklonosti, tj. nagonske sklonosti koje su prirodno prisutne bez utjecaja društva i odgoja. No budući da u stvarnom životu ne možemo uvijek dobiti ono što žele naši nagoni, moramo se nekako pomiriti sa tim. Stoga naš um nađe način da nas uvjeri da je on(a) ipak "premlad(a) za nas". To uvjeravanje kreće od osobnog nivoa u kojem sami sebe uvjerimo da su oni koje si možemo priuštiti ujedno i "najprivlačniji", pa do kolektivnog nivoa u kojem nas čitavo društvo uvjerava da su neke stvari "nenormalne" i "nemoralne", te nas oštro osuđuje ako se ne držimo datih društvenih pravila.

Drugim rječima, a priori (tj. nagonski) većina ljudi su polu-pedofili (čast iznimkama), ali to zbog mehanizma u 9d) dovodi do stvarnih veza u kojima se polu-pedofilnost prikrije. Nakon što se takve stvarne veze stvore, ljudska psihologija (individualna i kolektivna) se onda prilagodi takvom stanju, zbog čega postanemo "kultivirani" na način da se naša polu-pedofilna priroda još više prikrije. Na kraju nam takve ne-pedofilne veze izgledaju "normalno i prirodno", ali u korjenu stvaranja takvih veza leži naša prirodna polu-pedofilnost.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:58   #2
Mislim da radiš najveću grešku što gledaš kulturološke i biološke razloge kroz prizmu današnjice, a zaboravljaš da to vuče korijene iz daleke prošlosti. Čak, štoviše, promjena stila života je pokazala da je to čak i bolje funkcioniralo (osim u onim kulturama koje su odlazile u ekstrem).

Statistika je pokazala da žena koja prvo dijete rodi između dovršetka fizičkog dozrijevanja i ulaska u kasne dvadesete ima najmanju vjerojatnost komplikacija u trudnoći, i to ne samo u prvoj trudnoći, već i u kasnijim trudnoćama. Ranije rađanje ima i dodatne benefite za ženu, pa nerijetko većina problema poput bolnih menstruacija i neregularnog ciklusa zna nestati nakon prve trudnoće. U tim godinama postoji veća razlika i u fizičkoj i u emocionalnoj zrelosti, a kraći životni vijek je tjerao ljude na potomstvo što je ranije moguće.

Na to sve skupa se još superponira patrijarhalno društvo koje pred muškarca stavlja ulogu zaštite i opskrbe obitelji, dok pred ženu stavlja ulogu rađanja i podizanja potomstva, te ulogu kućanice. Žene su daleko ranije spremne na svoju ulogu, a kako je u takvom društvo često brak bio stvar dogovora među muškarcima, ni produljenjem životnog vijeka se nisu stvorili uvjeti za čekanje - momak je želio mlađu i plodniju curu koja je još djevica, a otac je želio udati kćerku prije nego se ljudi počnu pitati što s njom nije u redu ili ne netko obečasti.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 18:46   #3
Nebi se mogao odluciti bas za jednu teoriju, samo bi dodao jos da zene traze mentalnu zrelost pa i materijalnu sigurnost. Zena je po mentalnoj zrelosti uvijek par godina ispred muskarca, koji uvijek zeli biti malo i "frajer" (dugo je plodan), dok se zena uozbilji posto ranije trazi obitelj (nije dugo plodna). Dakle trazi mladog i zdravog muskarca , ali ipak onakvog koji se nebi seksao na sve strane posto je malo zreliji od njenih muskih vrsnjaka. Nadalje, par godina stariji muskarac ima bolje sanse da potvrdi neki dostignut status, dakle materijalnu sigurnost. Inace, nisam si bas siguran, ukoliko slobodna zena od 35 godina stvarno trazi starijeg muskarca, moguce je da zenska sklonost starijim partnerima kontinuirano pada....?
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 21:58   #4
Mislim da su žene negdje do 25. godine psihički zrelije od svojih vršnjaka pa zato biraju par godina starije, dok se oko 25. izjednače pa tada u obzir dolaze i vršnjaci.

Dok muškarci uvijek biraju mlađe žene iz razloga što su duže plodne pa se mogu "iživjeti" i onda skrasiti s mlađom, uz to će mu žena duže ostati lijepa, a i mislim da su većina muškaraca polu-pedofili, što za žene ne vrijedi, naprotiv, maloljetnici su gotovo svim ženama iznad 20 seksualno vrlo odbojni što se za muškarce ne može reći.

A zašto žene biraju po 20-30 godina starije... to ne znam. Meni 5+ godina stariji od mene nisu privlačni kao partneri na duže staze jer mi odmah kroz glavu prolaze bore, sijeda kosa, opadanje kose, staračke bolesti itd.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 22:14   #5
Zanimljive teze, ipak meni se čini da to određuju žene, dakle one zapravo biraju s kime će u vezu ili brak. Tu su puno realnije zbog toga što rađaju i riskiraju pri odabiru muškarca za razmnožavanje i oca djece.

Inače ja bi se složio točkom pod br. 8 (iako ima i u ostalima motiva)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 22:17   #6
Što je sa rastućim trendom milfsica i cougarki, odnosno sve većim brojem žena koje žele (to jest, otvoreno odabiru, možda su i prije pedeset ili sto godina željele, ali, primitivnije društvo ) mlađeg muškarca? I, također, kako objasniti podjednako rastuć trend mlađih muškaraca kojima se izrazito sviđa imati nekoliko godina od sebe stariju ženu, a za objašnjenje daju da im mlađe, a ni vršnjakinje, nisu toliko interesantne?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:01   #7
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Što je sa rastućim trendom milfsica i cougarki, odnosno sve većim brojem žena koje žele (to jest, otvoreno odabiru, možda su i prije pedeset ili sto godina željele, ali, primitivnije društvo ) mlađeg muškarca? I, također, kako objasniti podjednako rastuć trend mlađih muškaraca kojima se izrazito sviđa imati nekoliko godina od sebe stariju ženu, a za objašnjenje daju da im mlađe, a ni vršnjakinje, nisu toliko interesantne?
Zato što su prije ljudi puno više fizički radili vani + nisu imali vremena brinuti toliko o izgledu + žene su rađale po 5 djece već do 35 tako da je to sve ostavljalo traga.

Danas žene ne rade teške fizčke poslove + imaju puno više vremena brinuti o fizičkom izgledu + prvo dijete rađaju sada već sa 30 valjda (karikiram).

Za posljedicu to ima mladolik izgled žena i u zrelijim godinama (pa i u 40+) koji je i dalje privlačan muškarcima + zrelost u odnosu na 25 godišnjakinje.

I suma sumarum svega je da muškarci imaju veći izbor atraktivnih žena nego je to bilo prije, pa i onih koje su starije od njih.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:05   #8
vrlo zanimljiva tema i hipoteze, koje bi možda mogle dati odgovor na pitanje kako to da je moj ljubavni život procvao baš oko 25.-e. imao sam, doduše, ljubavne odnose i prije, ali kad bi se dogodili trajali bi kratko i općenite prilike bi došle rijetko.

i odjednom kao da te počinju primjećivat i iako se smatram prosjekom i ne baš naročito privlačnim, samopouzdanje i općenito mišljenje o izgledu, itd. su počela jednostavno, rasti.

e, sad. na isti način bih mogao na svom primjeru navesti kako je to kod mene teklo i neke bi se stvari mogle lako pripisati već navedenim hipotezama. baš u tim godinama, s 24, 25, postao sam dovoljno star da bih bio zanimljiv onima koje su pet godina mlađe (a one taman punoljetne). čak su i neke cure u srednjoj školi hodale sa starijim tipovima, na kaj sam ja gledao s čuđenjem, jer mi se sve činilo da se radi o imidžu puno više nego o realnim ljubavnim odnosima. i makar sam si s nekim curama iz srednje bio dosta dobar, uglavnom nisam uspjevao doći do nečeg više od prijateljstva.

s druge strane, imao sam jednu frendicu koja je čak i više godina starija i iako smo u puno stvari bili kompatibilni, do nečeg više nije došlo jer je i ona birala uglavnom starije frajere. nakon nekog vremena kaj se nismo čuli duže vrijeme, našli smo se i razgovarali se. rekla je čak da je htjela imat nekaj sa mnom, al nije bila sigurna jer sam mlađi, pa nije znala kak bi se odvijalo itd. ukratko, nisam joj davao dojam onog osjećaja sigurnosti i zrelosti koji je podsvjesno/svjesno tražila.

ne znači da sam sad došao do tog stupnja zrelosti, al nekako smatram da je to bitna kvaliteta koja zrači i može djelovati na konačnu djevojčinu odluku, a ona isključivo dolazi s godinama.

kaj se tiče obratne situacije, rečeno je da ima izuzetaka i to se slažem. moji su starci npr. isto godište, dok je deda bio tri godine mlađi od bake. na ljes-u se intenzvino raspravlja o iskustvu sa starijim osobama od sebe, tako da bi se i ta iskustva mogla uzeti u obzir. mislim, iako se tu pokušava sređivat neka statistika, pristup je uvijek indiidualan i ovisi o mnogo faktora. ovo kaj je u hipotezama jesu neka pobrojana pishološka gledišta, al po meni ništa od toga ne mora biti presudno.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 01:35   #9
trebalo bi napraviti opsežan eksperimenat da eliminiramo kulturološki faktor , lažirati dokumente stotinama privlačnih žena od 25 godina tako da se mogu predstavljati kao 35-godišnjakinje, pa vidit imaju li tako manje izgleda kod dečkiju od 25-30
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:11   #10
Žene od muškaraca traže samopouzdanje i vještine, koje muškarci ne traže od žena.
Muškarcima je lakše impresinorati vještinama i sampouzdanjem mlađe, budući da imaju tih par godina više da to treniraju.
Osim toga što si stariji to je obično financijska sigurnost veća, što išto žene više traže od muškaraca.
Muškarci zato traže viralnije žene, budući da do negdje 35 godine gube "plodnost" kako si se izrazio.

I psihološki da, žene traže muškarce koje ih podsjećaju na oca dok su odrastale (znači u najboljim godinama), a muškarci žene koje ih podsjećaju na majke, iako traže mlađe od toga.
Ali to se lako da objasniti sa "poznato je bolje" kod ponašanja.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 12:06   #11
zato jer pticice ocekuju da ih doceka lijepo izgradeno gnijezdo, s puno finih crvica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:26   #12
Mislim da moraju postojati barem dvije razine objašnjenja (neki ih zovu proksimalno i distalno objašnjenje. Možda bi se to moglo prevesti kao direktno i indirektno).

Jedno od objašnjenja, proksimalno, je da se ženama u prosjeku više sviđaju stariji muškarci, a muškarcima se u prosjeku više sviđaju mlađe žene. Hipotetski, postoji neki sklop u mozgu s kojim se rađamo i koji je vjerojatno modificiran iskustvom i razvojem, i on sadrži 'odlike koje aktiviraju seksualnu privlačnost'. Kada jedna osoba vidi drugu osobu sa odgovarajućim odlikama, osjeti privlačnost. Znamo da postoje varijacije u populaciji u tom sklopu, pa se nekim muškarcima sviđaju brinete, nekima plavuše, nekima stariji dečki i tako dalje i bliže, ali znamo da postoji određena genetska komponenta.

Distalno objašnjenje govori o tome zašto su u populaciji zadržani baš ti proksimalni mehanizmi, a ne neki drugi. Muškarci kojima se sviđaju mlađe žene, ili muškarci kojima se sviđaju žene koje su u reproduktivnoj fazi života, imat će više potomstva, pa se taj mehanizam širi u populaciji. Slično je sa ženama - one kojima se sviđaju stariji muškarci, bit će možda bolje situirane i više njihove djece će preživjeti i tako dalje.

Naravno, uvijek postoje varijacije i utjecaj kulture i odgoja, pa nismo svi uniformni u stvarima koje nas privlače.

Ime 'polu-pedofilija' je stvarno grozno možda juvenofilija (iako je juven latinski, a filija grčki, pa se to ne bi trebalo miksati)

Usput, siguran da postoje istraživanja o dobnim razlikama u privlačnosti suprotnog spola, pa se može pogledati podatke o tome.

edit: ovakvih grafova ima po netu:

Zadnje uređivanje Aphex : 20.07.2016. at 14:42.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:59   #13
Muški stare kao vino, a ženske kao mliko
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:10   #14
Nisu me nikad vise privlacili stariji od vrsnjaka. Mislim da je vise stvar sto se to smatra uobicajenim i primjerenim.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:56   #15
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Što je sa rastućim trendom milfsica i cougarki, odnosno sve većim brojem žena koje žele (to jest, otvoreno odabiru, možda su i prije pedeset ili sto godina željele, ali, primitivnije društvo ) mlađeg muškarca? I, također, kako objasniti podjednako rastuć trend mlađih muškaraca kojima se izrazito sviđa imati nekoliko godina od sebe stariju ženu, a za objašnjenje daju da im mlađe, a ni vršnjakinje, nisu toliko interesantne?
Pa prije su žene stale doma i rađale te je logicno bilo potrebno da žena bude mlađa dosta od muškarca i da on na neki nacin može njom upravljat .danas su žene samostalnije ,rade te su same za sebe financijski osigurane i mogu jel birati i ove mlađe

ako žena želi biti dominantnija u vezi,birat ce malo mlađeg ,bar ja to tako doživljavam ,promjena uloga žene i muškarca u današnjem društvu ,neki ocevi više djecu vole i čuvaju nego majke ,šta je za neka prošla vremena bilo skroz obrnuto (a to može dovesti do toga da muškarcima fali majka u životu pa eto nađu stariju ženu)

Za mene osobno stoji ovo da su stariji muškarci privlacniji(ne sad oni 20 godina stariji al nekoliko godina je skroz ok) ,ne znan ,muškarci su ko u pubertetu do 25 godina,treba se to kod njih stabilizirat sve dok se smire valjda ,a žene su vec od 20 godina onako dosta zrele

+ muškarci mogu pravit djecu do kasnijih godina te im se po tom pitanju ne žuri
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:11   #16
Quote:
Nevera HC kaže: Pogledaj post

ako žena želi biti dominantnija u vezi,birat ce malo mlađeg ,bar ja to tako doživljavam ,promjena uloga žene i muškarca u današnjem društvu ,neki ocevi više djecu vole i čuvaju nego majke ,šta je za neka prošla vremena bilo skroz obrnuto
po meni to nema veze s godinama. dominantna žena je dominantna žena kolko god ona godina imala naspram partnera koji nije dominantan ali mi je zanimljiv taj slučaj dok žene gledaju mlađe momke. općenito neke cure vole "nemuževne" karakteristike kod muškaraca, od poznate baby face (mislim na mladolik, tinejdžerski izgled makar se približavali tridesetoj) i općenito nenametljivo držanje kaj bi prije išlo u pridjeve slatko i simpatično.

sad ovo ostalo kaj si pobrojala se više bazira na predrasudama, makar se slažem da se nekako nastavlja na tradiciju kroz povijest. curice su često čim su postale plodne išle rađati, dok su se muškarci uvijek kasnije upuštali u te stvari... da sad ne duljim, te neke stvari su nam vjerojatno ukorijenjene u DNK koliko su se kroz povijest prakticirale...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:20   #17
Mislim da se radi o onim najnižim i najprimitivnijim faktorima. Treba se samo zapitati koje osobine su poželjne kod muškaraca, a koje kod žena (gledano iz kuta suprotnog spola). Govorimo o prosjecima u velikim populacijama. Muškarci ponajprije biraju na temelju izgleda, a žene ipak više biraju na temelju nekakve sposobnosti i ozbiljnosti. Ne tvrdim ja to, ali milijune puta se reklo da žene u muškarcima traže zaštitnike, svjesno ili nesvjesno. Ta zaštita može biti fizička, može biti financijska, materijalna, intelektualna itd. Dok sve oko ponašanja muškaraca govori da oni ponajprije biraju guzice i sise (neću lagati, na mojoj curi sam prvo primijetio sise). Fizička ljepota je veća kod mlađih cura, a mehanizmi rada i zarađivanja jasno pokazuju da su muškarci s više godina u prosjeku samostalniji i sposobniji brinuti se o sebi i drugima. Pošto te dvije tendencije povlače u suprotnim smjerovima onda je jasno da u prosjeku postoji razlika u godinama u korist muškaraca.

Još jednom ću ponoviti da govorim o prosjecima, naravno da ima puno primjera gdje je žena starija od muškarca i to funkcionira.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 05:36   #18
zato sto zene prije sazrijevaju,pa je stariji muskarac negdje otprilike na nivou mrvicu mladje zene, a zivotno iskustvo takoder nosi svoje
najvise se to vidi kod muskaraca i zena od dvadeset i nesto godina
naravno uvijek postoje iznimke kad godine nemaju veze s onim sto netko nosi u glavi,ali ipak to je malo rijede
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 05:49   #19
Manje više je tak. Osobno ni ne doživljavam mlađe dečke, već one od 25 - max. 35.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 06:59   #20
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.