Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 16:48   #241
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Prije 4,5 dana tj noći sam sanjala kao neku poslovnu suradnicu koja me izdala tj napravila je nešto meni i poslu na štetu. Znam da sam se od užaša probudila i konstatirala da je to vezano uz posao i da okruženje koje imam je meni i mom prosperitetu neprijateljsko. I nazad zaspala. Život piše "humoreske" i to mi se sinoć na direktan način dogodilo.
Zanima me, da li je to potvrda i "odozgora" da mi je mrdnut guzicom i krenut svojim posl. putem?

http://tinypic.com/view.php?pic=2nlbxnm&s=7
Napravila sam tranzitnu kartu za 27. kolovoza, pošto ne znaš točan termin, pa ću gledati samo veće tranzite koji se oslikavaju u snu.


Karta



Tumačenje sna:

Mislim da ovaj san ne treba posebno tumačiti…sanjač je u njemu izrazio ono što je predosjećao. Dakle strahove vezane uz okruženje u poslovnoj sredini.




Astrološko tumačenje sna:

Ovdje natalno postoji ta pozicija Urana na MC-u i vjerujem da u osobi postoji snažan poriv da si "svakih par godina" nešto veliko promijeni u svom životu. Da napravi brejk što se veli. No, ono čega je osoba ovdje manje svjesna jest da se to događa kada se nakupi jednog posve određenog tipa energije koji pak nema direktne veze s onim što ona želi promijeniti tada. Taj tip energije bi se možda najlakše opisao kao (nesvjesni) osjećaj u kojem ona počne gubiti osjećaj da je dovoljno poštovana & slobodna u vlastitoj sredini. Kada se počne "iznutra" osjećati kao da je zarobljena u "svom malom životu", da ju sredina "povukla dolje" i ostavila bez izbora koji je njoj jako važan. Jer Uranu u 9. polju 0º MC je važan osjećaj da ima slobodu izbora i neovisnost - on na tom osjećaju doslovno "živi". Tj. pojedinac mora imati otvorenim taj neki stupanj slobodne volje profesionalnog izbora u životu. Ovo je jedan posve nesvjestan poriv koji se onda preslikava na vanjske okolnosti.


No taj Uran u natalnoj karti radi kvadrat na konjunkciju Sunce/Merkur (Merkur je vladar MC-a, dispozitor i Sunca i Urana) i konjunkciju na Mjesec. Ovo je velika napetost živčanog sustava (i dišnog, jednom si pisala da imaš problema s disanjem). Tako da je ovo jedan vrlo inventivan um ali i um koji je vrlo nestabilan i ne može mirovati…prije svega on uvijek "žuri".

Ovdje osoba mora naći jezik sama s sobom, te metodu rada na sebi kojom bi se učinkovito i pravovremeno rješavala te napetosti...tog "osjećaja unutrašnje progonjenosti". To je jedan cjeloživotni proces gdje ona mora naći načina (ventila) ali i da se prepozna u tom prkosnom dijelu sebe prije nego što napravi neki krivi potez pa poslije mora sve to ispravljati preko svojih leđa (čitaj zdravlja).


U vrijeme sna retrogradni Uran tranzitira jako napeto Jupiter/vladar ASC-a (prosperitet) te na taj način "pumpa" i taj neki optimizam koji "vodi van uobičajenih kolosijeka". Budući da je to ovdje jako izraženo natalno ako osoba ne osvijesti prisutnost ovog tranzita to može donijeti iznenadne gubitke a osobu odvući u posve pogrešne prosudbe.



Jupiter je retrogradan i tek će u travnju ući u 6. polje ali doslovno kroz njega prozujati. Saturn za mjesec dana ulazi u orbis opozicije Veneri/vladaru 6. polja (poslovna sredina, možda odatle u snu žemski lik tj. poslovna suradnica) tako da dodatno pritišće to polje i čini ga "nepodnošljivim" jednom ovakvom karakteru.




Zaključak:

Mislim da nije dobar period da se mijenja poslovna sredina. Ili kako se sanjač slikovito Uranovski izrazio "krene svojim putem".

Jer to što je osoba u vlastitoj okolini doživjela presliku vlastitog sna nije signal da sada mora krenuti. Već manifestacija i produkt unutarnje napetosti koja bi se sada rado iskrcala na jedan tipično Uranovski način. To jest na način koji bih nazvala njegovim jezikom - "izvanredne pustolovine".





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 17:50   #242
Ah, hvala.

U zadnjih par mjeseci ne prestajem ponavljati mužu (jer s njim imam privatni posao i samo smo nas dvoje) da se osjećam kao njegova sekretarica i da mi je to prestrašno. I upravo kako si me i pročitala, nemam svoje polje ingerencije gdje sama sebi mogu čestitati na uspjehu.

Nismo uspjeli napravit stroge granice pojedinačne odgovornosti i to me dodatno baca u očaj. Teorija je jedna stvar, praksa - kvantna fizika.

I, da, opet povremeno osjećam fučkanje u plućima...

Blog mi je odličan način pražnjenja i seciranja misli tako da ga se često toga primim i onda svi veseli.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 00:56   #243
Quote:
aquamortis kaže: Pogledaj post
Karta
http://tinypic.com/view.php?pic=ouvbb8&s=7
sanjala sam sinoc

Sanjala sam koji me totalno uznemirio i tako se cinio stvarnim, tocno se sada sjetim osjecaja iz sna..
Uglavnom, sretnem baku od bivseg kojoj pozli i primim je u narucje, zelim zvati hitno no ne zeli, ona trazi svog unuka (mog bivseg) i zeli da ju odvedem njemu, noseci je s vremenom na vrijeme par puta je padala u nesvjest i gubila se u smisli da se ne moze sjetiti kako se zove, kako sam znala gdej se on nalazi ako trebao je biti na vjencanju i nosim ju sve do zgrade i penjem se na kat ulazim u dvoranu gdje vidim mnostvo ljudi i njega kako sjedi kraj djevojke s kojom se sada nalazi i ona prisustvuje tom obiteljskom cinu ( naime svi sjede u klupama i kao igraju kviz i vesele se) on me samo pogledao nije nista rekao dala sam mu baku i vidjela kako se malo uznemirio jer je istovremeno pogledao i djevojku kraj sebe misleci da cu nesto prokometirat i da ce ona primjetit njegovu nervozu..ja sam se okrenula i samo otisla ...jeza me ulovila nakon sta sam izasla iz dvorane..i kako da to sad protumacim...uzasavam ga se????
Karta



Tumačenje sna:

Uvijek kada nam se u snovima javljaju starije osobe onda smo u snove zazvali i mudrost. Tj. mudro je zazvati onaj mudri dio nas kada imamo dileme koje ne znamo riješiti sami s sobom. I tako, reklo bi se...ovdje se sanjač poslužio malom mudrošću pa mu je baka poslužila da glumeći dobročinitelja dođe do bivšeg, pače upadne mu na vjenčanje.


No kako su snovi uvijek višeznačni, rekla bih - ova baka u lošem stanju iz sna predstavlja i samu vezu tj. onaj dio veze koji sanjač najdirektnije osjeća kao svoj (žemski dio). Dakle ona-veza je stara, posve nemoćna, povremeno posve gubi svijest...za razliku eto od toga kakva je atmosfera tamo kod njega. Tamo je veselo, ekipa se ludo zabavlja...hoću reći ovdje se san očito poigrava s slikama suprotnosti: "umjesto da sanjač bude dio te obitelji" on sada "predaje dio obitelji" (koji je gotovo "na samrti").




Astrološka pozadina sna:

Stari ljudi su u astrološkoj simbolici predstavljeni Saturnom. Ovdje je natalno Venera (ljubav) u Saturnovu znaku i radi samo jedan aspekt – sekstil na Saturn. Tako da je prikazivanje vlastite ljubavne veze staricom reklo bi se - vrlo očit astrološki izbor.

U vrijeme sna natalna Venera polako prima kvadat od Saturna, ovo je teško vrijeme "za ljubav", ovo je vrijeme kada se osoba može osjećati izostavljeno, zapušteno i žalosno...ovo su osjećaji i odbijanja i emotivnog odricanja - a ovo su i osjećaji žalosti kada osjećamo kao "da nama ljubav nije suđena"...




Zaključak:

Mislim da ovaj san oslikava osobnu nemoć sanjača koja se tiče njegovog emotivnog života i veze...predajom bake predao je sebi spoznaju: njih dvoje neće ostarjeti zajedno. Odatle i "jeza" na kraju sna.

Ovaj san mislim poručuje - vrijeme je da sanjač polako zaboravi svoju staru vezu.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 14:47   #244
pozdrav svima,evo kaj se meni muvalo po glavi.

nalazim se u šumi. stojim pored drveta, moj deda mi daje nož i kaže neka počnem kopati, da ću u unutrašnjosti stabla naći med. meni je to čudno, i ne vjerujem da će se to dogoditi, ali ipak ga poslušam i krenem kopati. odjednom čujem stampedo ljudi kako dolazi iz daljine. odlučim se pritajiti , stanem mirno, ruke uz tijelo, i čekam da protrče pored mene.
kada su prošli, nastavljam kopati, i pronalazim med unutar stabla.deblo je bilo krcato medom. ja nebi bila ja da nisam gurnula ruku i polizala malo.
onda sam zabacila glavu da vidim kakvo je to stablo, i vidila da je jako dugačko (opet jupiterova predimenzioniranost ), a na vrhu je bila lijepa okrugla krošnja sa lijepo obojenim lišćem, blještavo obasjana suncem.

http://i51.tinypic.com/aais0o.jpg
(karta sa tranzitima, dobar je datum, sanjala sam to prošli mjesec...)
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 06:58   #245
Pozdrav, evo jedan moj san.
http://i387.photobucket.com/albums/o...nk/natal09.gif

Bila je neka velika kuća na tri kata i baš je bila lijepo uređena unutra -(na prvom katu je bio dnevni, kuhinja i par soba na drugom samo dva kreveta i treći je bia kao neko utočiste lipo …za odmarat se)

Ali po toj kući smo mi(prijatelji i ja) bježali jer nas je neko htio ubit..neki ubojica je bio i imao je nekog pomoćnika i ugl. šta se još sjećam ja trčim gore na katove i na zadnjem katu u potkrovlju lijepa fotelja, vino, knjige i tako.. baš lijepo misto, ali sad gdje ću se ja sakrit.

Ugledam neki prozor koji vodi do najdonjeg kata ispred kućei ja prođem kroz njega s nožem..i kao da ću sačekat iza prozora da ubojica dođe.
I onda kad prođe samo ubost ga, I on mene skuži ,ali ja uspijem pobjeć nekako do nekog otpada auta.

A on je u nekom kabrioletu hvata me…i ja skočim na neki stari auto i razbijem mu staklo uđem unutra i tu se nalazi neka prazna staklena boca.
Onda ja uzmem bocu i nabrzinu je razbijem od pod.
Kad on prolazi sljedeći put izbodem ga cijelog i taj njegov pomoćnik kaže meni da je on njega začarao da bude zao, ali da on inače nije ,te da nas ne bi ozljedio.

Mi se dogovorimo nikad više ne vraćat u tu kuću i ostavit sve tako trupla i to.
Kasnije ja virim iza nečega prema toj kući provjeravam, je li se itko vratio i vidim taj njegov pomoćnik sve čisti i kao on je zapravo isto zao.

1.9.2011- oko 13-14h
Galaxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:14   #246
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,evo kaj se meni muvalo po glavi.

nalazim se u šumi. stojim pored drveta, moj deda mi daje nož i kaže neka počnem kopati, da ću u unutrašnjosti stabla naći med. meni je to čudno, i ne vjerujem da će se to dogoditi, ali ipak ga poslušam i krenem kopati. odjednom čujem stampedo ljudi kako dolazi iz daljine. odlučim se pritajiti , stanem mirno, ruke uz tijelo, i čekam da protrče pored mene.
kada su prošli, nastavljam kopati, i pronalazim med unutar stabla.deblo je bilo krcato medom. ja nebi bila ja da nisam gurnula ruku i polizala malo.
onda sam zabacila glavu da vidim kakvo je to stablo, i vidila da je jako dugačko (opet jupiterova predimenzioniranost ), a na vrhu je bila lijepa okrugla krošnja sa lijepo obojenim lišćem, blještavo obasjana suncem.

http://i51.tinypic.com/aais0o.jpg
(karta sa tranzitima, dobar je datum, sanjala sam to prošli mjesec...)
Joj kako težak san.

Ovaj san iako nije dug, jako je snažan i nosi vrlo "tešku simboliku". Mislim da bi se o njemu trebalo porazgovarati s sanjačem jer osim što sadrži mnogo intime zadire u sve najvažnije aspekte bića. Zato ću se ovdje probati osvrnuti samo na onaj dominantni dio.





Tumačenje sna:

Stablo je prije svega prastari simbol života, a ono uvijek svjedoči rastu i razvoju unutar jednog prostora i vremena. Stabla posebno snažno očituju i tu neku "zemljanu simboliku" jer nisu pokretna već imaju korijenje koje ih čvrsto veže uz područje gdje su jednom zasađena. Baš kao što i svaka individua na zemlji ima nevidljive spone - vlastito korijenje koje ga povezuje s njegovim krvnim srodnicima. Svako ljudsko biće je potencijalno stablo života…u kabali čak je i čovjekovo tijelo moguće prikazati stablom života.


Med je simbol dragocjenosti, bogatstva i raskoši a simbolika stabla je doista višeznačna. Pa jedno od njih koje mi se čini da bi trebalo i ovdje spomenuti jer je u snu posebno naglašeno kroz svu ovu količinu sladora, bogatstva krošnje i blještavila jest njegova simbolika - "rajskog stabla".

Snovi također često kompenziraju ono što nam nedostaje u stvarnosti, slatkoća iz sna može predstavljati suprotnost gorčini u životu pa je važno da sanjač u zbilji obrati pažnju na segmente života kojima tu gorčinu najviše osjeća.


Dakle sanjač ovdje uz pomoć falusnog alata ulazi u unutrašnjost stabla gdje nalazi dragocjenu tekućinu. Kuša ju pomalo svjestan vlastite "vragolaste prirode", nakon čega podiže pogled prema nebu i spoznaje da je kušao slador direkt s rajskog stabla. A što da velim...ovoliko eksplicitnog keksa nema ni u Devet i pol tjedana.




Astrološka pozadina sna:

Baš kao što naše arhetipsko nasljeđe kaže da je stablo simbol života tako su i u astrološkoj simbolici i šuma i drveće u vladavini Sunca. Sunce je izvor života i centar naše galaksije baš kao što i u natalnoj karti predstavlja fokus života i životne energije.

U astrološkom smislu Sunce predstavlja sliku našeg praoca i obično je povezano s muškim uzorom u obitelji u očevoj krvnoj liniji. No…ovdje je zanimljivo u karti to što osoba ima neaspektirano Sunce - neaspektirano Sunce uvijek s sobom nosi problem identiteta. Osoba je uvijek njime zaokupljena iznutra u potrazi za njegovim "kontaktom izvana" makar toga najčešće uopće nije svjesna. Sunce je i naše srce i čak i ako imamo u životu sve što naše srce želi, taj osjećaj neispunjenosti još uvijek može biti snažno prisutan tamo – "unutra" (i to nema nikakve veze s vanjskim okolnostima ili onim što god da smo postigli u životu).


Hoću naglasiti - neaspektirano tijelo se u natalnoj karti izražava posve specifično. Često se osjeća poput neintegriranog čimbenika unutar ukupne osobnosti pa osoba u životu mora naći načina da uklopi tog svog "odmetnika" u svoj identitet - u ovom slučaju identitet žemskog bića. To je posebno teško s Suncem budući da Sunce jest simbol naše individualnosti i sposobnosti samoostvarenja u ovom životu.


Kod neaspektiranog Sunca je otac često ili doslovno odsutan ili se na neki drugi način očituje taj nedostatak veze s tkz. muškim pra-autoritetom. Ono se može očitovati kroz ne uspijevanje da se osobi preda (i da ona primi) to muško pra-nasljeđe. Neaspektirano Sunce je pokazatelj da će individua morati pronaći potpuno vlastiti način očitovanja individualnosti i izvan obiteljske dinamike to nastaviti. Neaspektirano Sunce često ukazuje na to da je "nova individua" došla u obitelj započeti "novu obiteljsku hijerarhiju". Odatle i ovaj djed kao simbol muških korijena i arhetipskog muškog načela (Sunce) koji predaje simbol falusa - muškosti. Jer kod neaspektiranog Sunca mi silno želimo pronaći tu našu solarnu ostavštinu kroz očinsku liniju, a zatim ju dalje prenositi kroz sljedeće generacije.

Ovdje je natalno jako naglašen scorpio princip s Suncem, Mjesecom, Merkurom i Plutonom u tom znaku. U vrijeme sna Jupiter opozicionira dispozitora Sunca i natalni Mjesec u znaku scorpia i 8. polju - odatle tako snažna simbolika tog kopanja u unutrašnjost (Pluton), simbolika vlastitih korijena (Mjesec) i odatle tako snažne seksualne konotacije u snu.




Zaključak:

Neaspektirano Sunce nosi obilje životne energije, prvenstveno energije onog tipa znaka u kojem je smješteno samo nedostaje kanala kojim se ona može adekvatno izraziti. U slučaju Sunca u škorpionu ta energija može imati jake seksualne konotacije koje se teže izraziti kroz polaritet dobro-zlo što mislim da se očituje i kroz sliku u snu – "stabla spoznaje dobra i zla".

Dakle, ovdje osoba mora "postati svoj otac" da bi došla u posjed svojih izvršnih ovlasti. Ona mora pronaći unutarnju valjanost i bogatstvo, a ne tražiti ga izvana ili "u masturbaciji" ili u nekom muškarcu. To često znači proces te dugo lutanje u potrazi za svrhom i smjerom u životu.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 23:28   #247
sad me je sram. dok sam si sama tumačila san palo mi je na pamet da bi to moglo imati veze sa seksom-Freudova teza da svi izduženi predmeti u snu zapravo predstavljaju falus. a ovdje je još bilo naglašeno dugačko stablo, jako kruta kora( stablo hrasta), i u unutrašnjosti tekućina koju dobijem ako se malo potrudim …. (kopati). rekla samoj sebi mora postojati neko drugo objašnjenje jer u suprotnom ispada da sam opsjednuta seksom, kada ga sanjam i u prenesenom značenju.

da sam ovo sanjala prije 2-3 godine, mogla bi lupiti debeli potpis na cijelo tumačenje, ali sad stvarno ne osjećam prazninu, ne lutam bez cilja, ne tražim smisao svog života u drugim muškarcima, ili zamjenu za oca.(dok prije par godina, sa svojih 18-19, dejtat sa frajerom od 36,mislim da je fakat preočito kaj sam u njemu tražila, off topic: imala sam više sreće nego pameti, bio je skroz ok čovjek, bili smo u nekom prijateljskom odnosu,zapravo on me naučio kako se ljubiti , pozitivne uspomene me vežu uz njega)
skroz sam si ok po pitanju što nisam imala pozitivnu sliku muškog autoriteta kojeg bi trebala imati, nisam si dozvolila da me to obilježi kao što obilježi većinu žena koje imaju taj nedostatak, pa onda zadrže cijeloga života stav „svi su muškarci svinje“, i naposlijetku završe sa svinjom da bi same sebi opravdale uvjerenje po kojem žive.
bili su neki svinje prema meni nakon ovog gore spomenutog(on je bio ok) ali ni u jednom trenu nisam tu karakteristiku pripisala cjelokupnom muškom rodu.

mislim da znam zašto san može davati ovakvo tumačenje, i imam ideju kaj bi mogao onaj stampedo predstavljati, to ću ti na PM javiti, da baš prljavi obiteljski veš ne iznašam javno. i da dogovorimo nešto, već dugo vremena te planiram kontaktirati poslovno.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 12:35   #248
Quote:
Galaxie kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo jedan moj san.
http://i387.photobucket.com/albums/o...nk/natal09.gif

Bila je neka velika kuća na tri kata i baš je bila lijepo uređena unutra -(na prvom katu je bio dnevni, kuhinja i par soba na drugom samo dva kreveta i treći je bia kao neko utočiste lipo …za odmarat se)

Ali po toj kući smo mi(prijatelji i ja) bježali jer nas je neko htio ubit..neki ubojica je bio i imao je nekog pomoćnika i ugl. šta se još sjećam ja trčim gore na katove i na zadnjem katu u potkrovlju lijepa fotelja, vino, knjige i tako.. baš lijepo misto, ali sad gdje ću se ja sakrit.

Ugledam neki prozor koji vodi do najdonjeg kata ispred kućei ja prođem kroz njega s nožem..i kao da ću sačekat iza prozora da ubojica dođe.
I onda kad prođe samo ubost ga, I on mene skuži ,ali ja uspijem pobjeć nekako do nekog otpada auta.

A on je u nekom kabrioletu hvata me…i ja skočim na neki stari auto i razbijem mu staklo uđem unutra i tu se nalazi neka prazna staklena boca.
Onda ja uzmem bocu i nabrzinu je razbijem od pod.
Kad on prolazi sljedeći put izbodem ga cijelog i taj njegov pomoćnik kaže meni da je on njega začarao da bude zao, ali da on inače nije ,te da nas ne bi ozljedio.

Mi se dogovorimo nikad više ne vraćat u tu kuću i ostavit sve tako trupla i to.
Kasnije ja virim iza nečega prema toj kući provjeravam, je li se itko vratio i vidim taj njegov pomoćnik sve čisti i kao on je zapravo isto zao.

1.9.2011- oko 13-14h
Ti si izgleda neki miks Doree & Pandore.




Tumačenje sna:

Kuća je naše prebivalište, naše obitavalište i naše utočište. Zato i u snovima najčešće predstavlja našu unutrašnjost...a sve te prostorije koje se javljaju u snu dijelovi su našeg nutrašnjeg bića. Ovdje se u snu vidi jasna podjela na katove...i inače općenito te neke gornje prostorije uvijek su povezane s umom i dijelovima našeg bića koji razmišljaju o svojim postupcima, dok su one niže prostorije kuće povezane s nižim i nagonskim reakcijama.

Nadalje, ljudi kada se osjećaju ugroženo ili frustrirano bilo nekim situacijama, događajima iz vlastite okoline, bilo vlastitim emocijama često sanjaju da ih netko proganja, napada ili ih hoće ubiti iz nekog razloga. Tj. sukobi u snovima najčešće su posljedica postojanja tih istih sukoba između različitih aspekata našeg bića. Na taj način sanjač se u snovima susreće s vlastitim dilemama, strahovima i neriješenim situacijama.

Snovi o proganjanju također mogu se odnositi na probleme koje sanjač pokušava ignorirati ili ih potiskuje pa se onda oni očituju u snovima.

"Ubojstvo" neprijatelja u snu oslobađa energiju koja je bila iz nekog razloga blokirana, važno je vidjeti kako se sam sanjač osjeća nakon. Ovdje on očito ima nekih dilema koje se tiču morala tj. ispravnosti vlastitog postupka no...na kraju ipak saznaje da je pozitivac - umirujuću vijest da je osoba koju je ubio zla.





Astrološka pozadina sna:

U vrijeme sna sanjač živi nekoliko vrlo napetih i teških tranzita. Jedan od njih je tranzit Saturna natalnim Marsom u 2. polju, a drugi egzaktna opozicija retro Urana prema natalnom Suncu.

U vrijeme kada Uran radi egzaktnu opoziciju na Sunce...na nivou života osjećamo nemir i nezadovoljstvo u rutinskim, predvidljivim ili "status quo" stvarima. S jedne strane svijest o tim ustajalim dijelovima nas samih ili naših života je ubrzana i željna uzbuđenja do točke u kojoj se možemo očitovati na jedan samoljubljiv, bezobziran, "gnjevan" i grub način, a s druge strane kako je Uran u retrogradnom hodu prisiljeni smo se okrenuti samima sebi - ciljeve svoje solarne prirode početi preoblikovati u svoj život. Ovdje natalno postoji Sunce 90º Uran što je "buntovan aspekt" pa je važno spoznati da bez svijesti o vlastitim postupcima mi smo samo zatvorenci svojih nesvjesnih tendencija.


Istovremeno postoji tranzit Saturna preko natalnog Marsa s svrhom da ohladi strasti na neki način i da očuva vlastitu energiju za ono što doista važno. Saturn traži disciplinu i donosi okolnosti koje od nas traže suzdržanost u životu, a kako je tranzit 2. poljem ovo može označavati i neku vrstu egzistencijalne krize.

Ovo može biti dobar period za učenje obuzdavanja nekih od ekscesa u vlastitom životu, kao i učenja kako uzeti ono što želimo na zreliji i umjereniji način (tranzit u znaku vage). Također osoba je u periodu ispitivanja načina kako da izrazi svoju ljutnju "iz prošlosti" da bi se u budućnosti očitovala produktivnije i ispravnije....ili da se izrazim jezikom vage/djevice - primjerenije (osoba na kraju sna pregledava/provjerava svoj "postupak").




Zaključak:

Izgleda da si samu sebe u snu odvela u "Klub boraca"...mračnu prostoriju u kojoj se ljudi sastaju da bi se tukli i na taj način ispraznili vlastite frustracije ili osjećali živima. Zato je kod ovakvih snova važno da sanjač prepozna od čega to bježi, što bi trebao učiniti i s čime bi se to trebao na javi uhvatiti u koštac - obračunati da stvari dovede u red (Mars u vagi).





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 12:53   #249
Vrijeme sna: 07.09.2011. oko 3.30 u jutro

Sadržaj: Mojoj obitelji i meni je ugrožen život. Iz nepoznatog razloga dolazi nekakav profesionalni ubojica da nas pobije. Ne pamtim puno detalja, osim užasnog straha, i nemoći, nepostojanja mogućnosti za bijeg. U prvom dijelu sna je radnja bila na više mjesta, sestra i ja smo dosta uspješno bježale od ubojice (vlakovi, brodovi, razne prometne mreže u igri) kasnije nas je pronašao u obiteljskoj kući sa starcima. Vidjela sam ga kroz prozor kako prelazi cestu, vadi oružje iz torbe i ide prema kući. Nemamo se gdje sakriti, a on ce svaki čas biti u kući. Ružna scena je kad pitam oca ima li kakvo rješenje za ovu situaciju, kako ćemo se spasiti, on mi kaže da nema. Ja mu odgovaram: "Naravno da nemaš rješenje, nikad nas nisi ni mogao spasiti, bilo je glupo i očekivati od tebe da išta napraviš za nas.“ Čujemo kako ubojica ulazi u kuću, ja se budim. Nakon petnaestak minuta prebiranja po svemu, spavam ponovo ali nastavljam sanjati isti san (zašto ovako glupi i mučni snovi dolaze u nastavcima?). Ovaj put roditelji nisu s nama. Same smo sestra, ja i bratić u obiteljskoj kući, ubojica je unutra. Tražimo mjesto u kući na koje bismo se sakrili. Uvlačimo se u spavaću sobu naših roditelja. Umjesto da se zavučemo pod krevet, u ormare, bilo gdje, ja liježem u roditeljski krevet, svjesno birajući stranu na kojoj mama spava, i pokrivam se po glavi. Budim se.

Nemam ni najmanju predstavu šta bi sve ovo mogla značiti. Oba sna je pratio odvratan osjećaj straha, prestravljenosti, želje za životom, osjećajem krivnje što ni ja nisam u stanju da pomognem ostalima i spasim ih smrti koja dolazi.
Usput, ubojica je izgledao tipično filmski, dugi crni kaput, kratka kosa, oštre crte lica, čini mi se da je oružje bilo snajper, što sam u jednom dijelu sna proanalizirala i pitala se kog nas vraga dolazi ubijati snajperom iz blizine i da tu nešto nije u redu s odabirom oružja.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:44   #250
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti si izgleda neki miks Doree & Pandore.


Tumačenje sna:

Kuća je naše prebivalište, naše obitavalište i naše utočište. Zato i u snovima najčešće predstavlja našu unutrašnjost...a sve te prostorije koje se javljaju u snu dijelovi su našeg nutrašnjeg bića. Ovdje se u snu vidi jasna podjela na katove...i inače općenito te neke gornje prostorije uvijek su povezane s umom i dijelovima našeg bića koji razmišljaju o svojim postupcima, dok su one niže prostorije kuće povezane s nižim i nagonskim reakcijama.

Nadalje, ljudi kada se osjećaju ugroženo ili frustrirano bilo nekim situacijama, događajima iz vlastite okoline, bilo vlastitim emocijama često sanjaju da ih netko proganja, napada ili ih hoće ubiti iz nekog razloga. Tj. sukobi u snovima najčešće su posljedica postojanja tih istih sukoba između različitih aspekata našeg bića. Na taj način sanjač se u snovima susreće s vlastitim dilemama, strahovima i neriješenim situacijama.

Snovi o proganjanju također mogu se odnositi na probleme koje sanjač pokušava ignorirati ili ih potiskuje pa se onda oni očituju u snovima.

"Ubojstvo" neprijatelja u snu oslobađa energiju koja je bila iz nekog razloga blokirana, važno je vidjeti kako se sam sanjač osjeća nakon. Ovdje on očito ima nekih dilema koje se tiču morala tj. ispravnosti vlastitog postupka no...na kraju ipak saznaje da je pozitivac - umirujuću vijest da je osoba koju je ubio zla.



......



Zaključak:

Izgleda da si samu sebe u snu odvela u "Klub boraca"...mračnu prostoriju u kojoj se ljudi sastaju da bi se tukli i na taj način ispraznili vlastite frustracije ili osjećali živima. Zato je kod ovakvih snova važno da sanjač prepozna od čega to bježi, što bi trebao učiniti i s čime bi se to trebao na javi uhvatiti u koštac - obračunati da stvari dovede u red (Mars u vagi).





Hihihi, pošaljem ti na pp.

Hvala ti puno, ne znam sve je točno, još sam uvijek šokirana kako si opisala sve.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.10.2011. at 10:46. Reason: url
Galaxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:31   #251
...mislim da će kroz neko vrijeme biti zanimljivo kroz ovaj topic i pratiti te neke generalne tranzitne trendove. Ovo bi onda po tome bio - trend ubojica, noževa, ubojstava, opakih i sakrivenih neprijatelja...

Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Vrijeme sna: 07.09.2011. oko 3.30 u jutro

Sadržaj: Mojoj obitelji i meni je ugrožen život. Iz nepoznatog razloga dolazi nekakav profesionalni ubojica da nas pobije. Ne pamtim puno detalja, osim užasnog straha, i nemoći, nepostojanja mogućnosti za bijeg. U prvom dijelu sna je radnja bila na više mjesta, sestra i ja smo dosta uspješno bježale od ubojice (vlakovi, brodovi, razne prometne mreže u igri) kasnije nas je pronašao u obiteljskoj kući sa starcima. Vidjela sam ga kroz prozor kako prelazi cestu, vadi oružje iz torbe i ide prema kući. Nemamo se gdje sakriti, a on ce svaki čas biti u kući. Ružna scena je kad pitam oca ima li kakvo rješenje za ovu situaciju, kako ćemo se spasiti, on mi kaže da nema. Ja mu odgovaram: "Naravno da nemaš rješenje, nikad nas nisi ni mogao spasiti, bilo je glupo i očekivati od tebe da išta napraviš za nas.“ Čujemo kako ubojica ulazi u kuću, ja se budim. Nakon petnaestak minuta prebiranja po svemu, spavam ponovo ali nastavljam sanjati isti san (zašto ovako glupi i mučni snovi dolaze u nastavcima?). Ovaj put roditelji nisu s nama. Same smo sestra, ja i bratić u obiteljskoj kući, ubojica je unutra. Tražimo mjesto u kući na koje bismo se sakrili. Uvlačimo se u spavaću sobu naših roditelja. Umjesto da se zavučemo pod krevet, u ormare, bilo gdje, ja liježem u roditeljski krevet, svjesno birajući stranu na kojoj mama spava, i pokrivam se po glavi. Budim se.

Nemam ni najmanju predstavu šta bi sve ovo mogla značiti. Oba sna je pratio odvratan osjećaj straha, prestravljenosti, želje za životom, osjećajem krivnje što ni ja nisam u stanju da pomognem ostalima i spasim ih smrti koja dolazi.
Usput, ubojica je izgledao tipično filmski, dugi crni kaput, kratka kosa, oštre crte lica, čini mi se da je oružje bilo snajper, što sam u jednom dijelu sna proanalizirala i pitala se kog nas vraga dolazi ubijati snajperom iz blizine i da tu nešto nije u redu s odabirom oružja.
Siroti tatek, pa što se na njega tak' ljutiš?

Vjerujem da nemaš predstavu iz vlastite perspektive, ali uvijek kada sanjaš nekog upečatljivog lika poput ovog ovdje najprije se zapitaj: Tko je ustvari on? Jer ta prijeteća osoba iz sna iako može biti stvarna osoba najčešće ona to uopće nije. Prije je to neka situacija, okolnost, a najčešće duboko ignorirani strah koji je sada iz nekog posve određenog razloga postao nama samima očit (nepodnošljiv) pa želeći ga i dalje ignorirati (ili rečeno rječnikom nesvjesnog - ostaviti u tami) njega oslikavamo kroz prijeteći lik koji prijeti po sigurnost, egzistenciju, ono nama najmilije... pa sve do nivoa da "se ufuramo u snu" da nam je i sam život ugrožen njime.

Ovdje je također zanimljivo sjetiti se da glavni negativac profesionalni ubojica koji iako jest opasan i koji ubija bez emocionalnog uplitanja on je samo izvršilac - to što on radi, radi po nalogu nekoga drugoga.



Karta



Tumačenje sna:

Da počnem iz početka...u prvom dijelu sna sanjač je dosta pokretan i prilično uspješno uspijeva bježati profesionalnom ubojici zajedno s sestrom. Ono, sve zajedno više liči na neki progon...da bi kasnije priča završavala u obiteljskoj kući (tj. na najpoznatijem "svom" terenu) gdje sanjač ne zna gdje bi se sakrio. Ljuti se na oca, proglašava ga nesposobnim "na nivou života" i tu se budi.

Ovo buđenje u točno određenom trenutku sna isto nije slučajno, ono je naime ovdje poslužilo slično onim pauzama u kazalištu kada se mijenja scenografija jer započinje drugi čin. Ee pa u drugom činu iz sna nestaju suvišni likovi, tj. sada imamo jači fokus na same aktere. A akteri su djeca koja su meta profesionalnog ubojice čime se i općenito još više naglašava taj status "djeteta" (sestra, bratić, roditeljska kuća…)


Dakle, ovdje imamo san u kojem se radnja odvija uglavnom oko toga da sanjač pokušava zaštititi sebe i članove svoje obitelji koji su djeca, a osjeća se posve nemoćnim da to izvede (zato se i ljuti na oca). Možda se ovdje najprije radi o potrebi da se očuva i obrani vlastita slabost. Jer iz nekog razloga sanjač osjeća da je sada ugrožen tamo gdje je najtanji i onako zaozbilj, do te mjere da se on sam osjeća bespomoćno. Ono…ipak je tu unajmljen Leon profesionalac.

Ovdje također imamo jedan vrlo važan detalj koji jako dominira cijelim snom pa ću ga isto istaknuti. To je detalj u kojem sanjač doslovno preuzima ulogu majke. Što je u snu slikovito opisano ovom sličicom u kojoj potpuno svjesno liježe u krevet na njeno mjesto. Ne znam da li je sanjač simbolički pojmio ovu sliku, ovo pokrivanje po glavi asocira na leš jer tako su i leševi pokriveni u nepomičnom ležećem položaju. Da i je to slika – "umrijeti ću kao majka"?

Znakovit je također ovaj detalj s samog kraja sna u kojem sanjač racionalizira razmišljajući zašto ubojica koristi snajper za mete koje su mu ustvari jako blizu? To je vrlo važan detalj zato jer skreće pažnju na nelogičnost...a kada je nešto "nelogično" u snu ono je to uvijek nelogično iz posve određenog razloga. Tj. san se ovdje poigrava suprotnostima, suprotnošću na relaciji blizu – daleko. Očito je da se radi o nečemu što je sanjaču puno bliže ("bliskije") nego što želi da se vidi.





Astrološka pozadina sna:

U vrijeme sna postoji dosta manjih tranzita koji su vezani uz ove slike iz sna, jedan od njih je i onaj Marsa znakom raka i ASC što je i njegova natalna pozicija - a to je jak nagon da se brani "svoje" i "roditeljsko".

No ovdje ću se osvrnuti na jedan drugi jer je puno snažniji i važniji, tranzit Saturna preko natalnog Plutona. Pluton je uvijek "prijetnja" ali ona duboka, ona koje nismo svjesni jer je duboko potisnuta. U vrijeme sna Saturn je egzaktno na Plutonu/vladaru 5. polja u 4. polju, pa je ovo vrijeme kada strahovi tih područja života intenzivnije izlaze na vidjelo (180º Sunce). Kada Saturn tranzitira Plutonom on tjera, on kaže – "Moraš Plutone". A ono što Pluton mora jest pustiti, mora pustiti ono čega se najviše plaši, čak i ako se boji da će ga to "možda ubiti". Jer neće ga ubiti.

Zanimljivo je inače koliko smo mi ljudi kao ljudska bića u stanju vlastite strahove preuveličavati samo da bi izbjegli posljedice suočavanja s istima.







Zaključak:

Snovi su uvijek vrlo osobni i zato ima jedna jako važna stvar s kojom je povezno svako tumačenje. A to je karakter osobe koji ga sanja.

Ovdje se radi o jednom autoritativnom sklonom dominaciji da ne kažem šefovskom karakteru (Sunčani znak ovna, Sunce u 10. polju a Mars vladar Sunčeva znaka u 1. polju). Budući da je Mars u raku ovdje postoji jaka potreba da se ono što se doživljava svojim aktivno zaštiti i obrani. Zato mislim da se ovdje prije svega radi o nečemu što sanjač više ne može kontrolirati, o nekomu ili nečemu što mora ispustiti iz svojih ruku zato "jer to niti nije njegovo".





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:07   #252
Fish, hvala na analizi i tumačenju.

Ljutnja na oca je zbog toga što je potpuno očito da muškarac Riba neće preuzeti nikakvu inicijativu, pa vjerojatno ni u situaciji kad treba zaštiti obitelj. Na žalost, zamjeram mu puno toga i u realnoj dimenziji (najviše to što je slab, lijen, neodvažan, nespreman na rizik i pesimista-to me dovodi do ludila!). On je više u fazonu hajde da svi skupa patimo i dijelimo tu patnju. , a na to je bio spreman i u snu i zato sam prasnula.

Mozgala sam baš dugo o tom strahu koji je isplivao, al pojma nemam koji bi mogao biti. Mislim, moj najveći strah je egzistencijalni, često potpuno neutemeljen, al dobro potpomognut Saturnom u drugoj kući. Njega sam uglavnom svjesna i negdje sam naučila sve njegove manifestacije, bar mislim da jesam. O.k. znam ja i da kad bih dobila 5 milijuna kuna na nekoj lutriji, da bih i dalje brinula.

Slika u kojoj se pokrivam po glavi u snu i jeste doživljena kao kraj-smrt. Svjesno liježem u krevet, biram majčinu stranu, pokrivam se preko glave, nadam se da me ubojica možda neće vidjeti ali znam da je to kraj, tj. spremna sam za smrt.

Zanimljivo je to kako se ja nisam nigdje zapitala ko šalje tog ubojicu, zbog čega smo mi meta, šta smo to učinili da nas se progoni; sve ovo je posve logično i podrazumijevajuće. U jednom trenutku sam bila pomislila da bi se možda s tim čovjekom dalo pregovarati, ali kad sam ga bolje pogledala, shvatila sam da iza tako tupog pogleda nema ništa. Da ne vrijedi, da je on programiran da izvrši svoje.

Jednom davno, ima tomu bar petnaest godina, sanjala sam sličan san, samo sa bježala od čitavog odreda specijalnih postrojbi, teško naoružanog. Isto sam se sakrila u roditeljskoj kući, bila sam u krevetu, oni su razvalili ne samo vrata, nego i zid, i automatskim oružjem me izrešetali. Proubudilo me to kad sam čula sebe kako vrištim. Bila sam potpuno mokra i mislila sam kako je to krv, tražila sam rane po sebi i trebalo je par minuta da shvatim gdje sam i da sam to samo sanjala. Jedan od najodvratnijih snova koje sam ikad imala.

Očito da ima neki glupi strah koji tako izbije, samo ga treba dokučiti i pozabaviti se njime u realnoj dimenziji.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:16   #253
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Fish, hvala na analizi i tumačenju.
Nema na čemu.
Quote:
Očito da ima neki glupi strah koji tako izbije, samo ga treba dokučiti i pozabaviti se njime u realnoj dimenziji.
Kada netko ima Plutona u 4. polju korijene egzistencijalnih strahova je vrlo teško identificirati jer su oni duboko pohranjeni u "genetskom kodu". To je ona vrsta straha koja dolazi preko najstarije i najcrnje obiteljske geneze. Nemoguće se toga "sjetiti", možda da ideš ne regresiju ili tako nešto što "otkopava" dublje slojeve...teško ćeš se time pozabaviti drugačije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 20:59   #254
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.

Kada netko ima Plutona u 4. polju korijene egzistencijalnih strahova je vrlo teško identificirati jer su oni duboko pohranjeni u "genetskom kodu". To je ona vrsta straha koja dolazi preko najstarije i najcrnje obiteljske geneze. Nemoguće se toga "sjetiti", možda da ideš ne regresiju ili tako nešto što "otkopava" dublje slojeve...teško ćeš se time pozabaviti drugačije.
Moram se svakako pozabaviti time. Pokušat ću meditirati na tu temu, vratiti se meditacijama samoanalize i sl. Regresije me strah.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 11:41   #255
evo opet mene i još jednog čudnog sna
Mislim da se nalazi neka "poruka" u snu i zato sam se odlučila da ga napišem.
Sanjala sam ga između 6:30 i 10 sati danas ujutro.

Nalazim se kao iza neke žute kuće koja je spojena sa morem. Odmah kraj zida more. Nema nikakve obale između kuće i mora. I ja plutam na luftiću iza te kuće, mogu dotaknut zidove kuće. Samnom na luftiću (koji je mali ali ipak kao da je nekako dovoljno velik) nalaze se koferi i moje osobne stvari.
I ja kao da sam danima na tom luftiću tj. kao da živim gore na njemu. Gledam ljude koji prolaze okolo... čak su i moje neke prijateljice bile i pričale samnom.
Kraj te kuće su bile stepenice (spojene za kuću) kojima se silazilo u to more. Cure su stajale na tim stepenicama i pričale samnom.
More je bilo čisto i bistro ali tamno plavo jer je bila velika dubina. Bilo je mirno. I ja kao da na tom luftiću odjednom nađem neko pismo ili poruku pismenu od svog dečka koji govori da ide na kratko putovanje ali će se brzo vratiti. I mene to uznemiri i pogledam prema stepenicama... vidim njega kako stoji i ja hoću svim silama sići s tog luftića i doći do njega, no stvar je u tome što neznam plivati i bojim se da se ne utopim... ali svejedno odlučim skočiti u tu vodu i odem ispod površine. Na tren sam osjetila kao da se utapam ali sam odjednom nagazila stepenicu i voda mi je došla taman do vrata. Tada je on uskoćio u vodu i izvukao me van. Dok me izvukao gledala sam svoje stvari kako plutaju na luftiću i žalila mu se kako sam sad ostala bez svega, no on je otišao s druge strane kuće i sve izvukao van.

Natalna


Hvala puno!
__________________
*** si portami con te, tra misteri d'angeli e sorrisi demoni...
e li trasformero in coriandoli di luce tenera ***
Gucci girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:40   #256
Quote:
Gucci girl kaže: Pogledaj post
evo opet mene i još jednog čudnog sna
Mislim da se nalazi neka "poruka" u snu i zato sam se odlučila da ga napišem.
Sanjala sam ga između 6:30 i 10 sati danas ujutro.

Nalazim se kao iza neke žute kuće koja je spojena sa morem. Odmah kraj zida more. Nema nikakve obale između kuće i mora. I ja plutam na luftiću iza te kuće, mogu dotaknut zidove kuće. Samnom na luftiću (koji je mali ali ipak kao da je nekako dovoljno velik) nalaze se koferi i moje osobne stvari.
I ja kao da sam danima na tom luftiću tj. kao da živim gore na njemu. Gledam ljude koji prolaze okolo... čak su i moje neke prijateljice bile i pričale samnom.
Kraj te kuće su bile stepenice (spojene za kuću) kojima se silazilo u to more. Cure su stajale na tim stepenicama i pričale samnom.
More je bilo čisto i bistro ali tamno plavo jer je bila velika dubina. Bilo je mirno. I ja kao da na tom luftiću odjednom nađem neko pismo ili poruku pismenu od svog dečka koji govori da ide na kratko putovanje ali će se brzo vratiti. I mene to uznemiri i pogledam prema stepenicama... vidim njega kako stoji i ja hoću svim silama sići s tog luftića i doći do njega, no stvar je u tome što neznam plivati i bojim se da se ne utopim... ali svejedno odlučim skočiti u tu vodu i odem ispod površine. Na tren sam osjetila kao da se utapam ali sam odjednom nagazila stepenicu i voda mi je došla taman do vrata. Tada je on uskoćio u vodu i izvukao me van. Dok me izvukao gledala sam svoje stvari kako plutaju na luftiću i žalila mu se kako sam sad ostala bez svega, no on je otišao s druge strane kuće i sve izvukao van.

Natalna


Hvala puno!
Gucci girl,

tvoji snovi uopće nisu čudni, pače, osobno - toliko su mi opipljivi kao niti jedni na ovom topicu. A budući da sam već puno pisala o tvojoj karti na ovom topicu neke stvari neću ponavljati, već su se samo nadovezati, jer – i ovaj san se samo nadovezuje na dva prethodna. I ovaj san kao i prethodna dva ima istu temu: ljubavnu patnju i čežnju, te problem s pre-moštavanjem na relaciji roditeljsko (osobno) – ljubav.



Karta


Tumačenje sna:

...pa je tako u prvom snu tamo bio most preko jezera koji se urušio pa sanjačeva obitelji ostala s jedne strane on s druge, a ovdje imamo vrlo slično samo što je sanjač već s osobnim stvarima spakiran, premješten na luftić i pluta. To plutanje očito "traje" kada je već poprimilo "dimenziju svakodnevice" (u snu sanjač je u tom stanju čak i proćaskao malo s frendicama).


Također, mali detalj - u prvom snu je jezero bilo nemirno, obraslo algama da bi u drugom snu sanjač imao pročišćenje...a sada u trećem duboko more koje je mirno, bistro i čisto. Ovdje se također opet očituje i onaj element pasivnosti (plutanje) i slabosti koji se javljao i prije zbog kojeg osoba sama ne može premostiti nedaće (sanjač ne zna plivati, skoro se utapa).


Dakle, sanjač se nalazi već neko vrijeme u periodu života kada se osjeća kao da pluta između sigurnosti i topline svog doma & poznatog (žuta kuća) i svoje neizvjesne budućnosti (ljubavi). Još uvijek je dovoljno blizu svojoj kući (može dotaknuti zidove), još uvijek on ima tu neku svoju "sigurnu bazu" ali je također i jasno da je i mentalno i emocionalno potpuno "spakiran za odlazak" (luftić s osobnim stvarima).

I tako...dok sanjač tako potpuno spreman čeka (pluta) jedna situacija (slutnja) ipak ga natjera da krene pa i po cijenu utapanja spoznavši da bi ljubav njegova mogla otputovati (otići). Ovo zorno pokazuje da unatoč slabosti sanjač posjeduje spremnost da se za svoju ljubav bori, te pokazuje za koju stranu se odlučio žrtvovati. Ali pokazuje i tu neku vrstu loše komunikacije između te dvije strane (njih dvoje) - budući da iako između njih postoji "more osjećaja" on je ipak tako dalek (ima slike nema tona). Na kraju sanjač ipak biva spašen...spoznaja da je ostao bez svih svojih stvari govori o spremnosti da se potpuno preda toj svojoj ljubavi. To je i opravdano jer on-ljubav na kraju kao pravi junak iz bajki - i stvarčice spašava.

The Happy End





Astrološka pozadina sna:

Postoji onaj jedan izraz koji kaže čardak ni na nebu ni na zemlji a koristi se kada opisujemo situacije ili period života u kojima nismo "niti na jednoj strani". Jednu nismo dovršili, drugu nismo počeli – a slično je i u ovom snu. No...taj izraz se koristi i za stanja svijesti u kojima plutamo između ove materijalne, zemaljske i tvrde dimenzije - "dolje" i one finije, suptilnije i spiritualne - "gore". O tome sam već puno pisala - upravo ta suprotnost je naglašena i u karakteru sanjača. S jedne strane tu je osnovni karakter i misaono biće koji su racionalni i zemljani (djevica/jarac, Merkur u djevici) a s druge emotivno tijelo i duša koji su vrlo suptilni i nježni (Mjesec u vagi 0º Venera, Mjesec/Venera 90º Neptun).

Već sam kao što rekoh dosta pisala o karakteru sanjača, o njegovoj sklonosti njegovanju ideala i idealizaciji ljubavnih veza...mislim da je ovdje taj segment još naglašeniji. To se vidi i kroz tranzite, u vrijeme sna tranzitna Venera dotiče konjunkciju Venera/Mjesec radeći egzaktni kvadrat na Neptun u 12. polju (snovi). Tranziti Venere jesu kratkotrajni, oni oplemenjuju postojeće stanje i značenje Venere u natalnoj karti, ali i donose neku vrstu "slatkog umirenja" - što se očituje i na kraju ovog sna.





Zaključak:

Naši snovi uvijek pokazuju i naše želje, a često služe da ih i ispunjavaju. Tj. ne mora značiti da bi se stvari ovako odigrale "na javi". Voda u snu simbolizira emocije pa je jako važno obratiti pažnju na to kakva je. Ona je ovdje čista i bistra i duboka baš kao što je sanjačeva ljubav velika, iskrena i duboka. No isto tako more u svojoj najelementarnijoj simbolici simbolizira prijelazno stanje između još nejasnih mogućnosti, ono simbolizira ambivalentno stanje nesigurnosti, dvojbe i "stvaranja" - koje može završiti "dobro ili loše".

Zato kada se pogleda ovaj san tu se jasno vidi sanjačevo veliko povjerenje u ljubav (ona se prepušta moru čak i po cijenu utapanja) ali i ta neka grčevita potreba da se ona-ljubav dosegne. Također ne manje važno očituje se i neopremljenost i nespremnost na ishod (za prelazak preko mora potreban je brod, a ne splav).

Hoću reći...uzevši u obzir karakter sanjača i njegovu sklonost idealizaciji premalo je "druga strana" ovdje aktivna...tek kada se sanjač skoro utopio ona je reagirala. Zato bih ovdje savjetovala veću dozu opreznosti i racionalnosti kada je prepuštanje emocijama i emocionalnom svijetu u pitanju.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:10   #257
Hvala puno Fish
Ma i mislila sam da se samo nadovezuje san na one prethodne.
Serijal snova
Kako je krenulo mislim da će biti još nastavaka haha.
Samo ne znam zašto sam sanjala na taj način da druga strana ispada manje aktivna, kad zapravo (moram priznat) on je puno aktivniji u svemu nego ja.
Baš pazi da sve bude super, da mi ugodi na sve moguće načine, da mi ispuni sve želje, dobar je slušač, maximalno se trudi udovoljiti mi.
I jako pazi da me ne povrijedi na bilo koji način.

Ja sam trenutno malo više u zadnje vrijeme zauzeta razmišljanjem i zbrajanjem pozitivnih i negativnih strana cijele ove situacije. Analiziram maksimalno pa me to malo sprečava da se prepustim lijepim događajima.
__________________
*** si portami con te, tra misteri d'angeli e sorrisi demoni...
e li trasformero in coriandoli di luce tenera ***
Gucci girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:57   #258
http://i55.tinypic.com/9kcsvc.gif
Sanjala sam noćas između 1 i 7 (ne znam točnije odrediti) da ulazim u svoju sobu (u roditeljskom domu u kojem dugo nisam bila) i da je plafon pun golemih paukova/kukaca. Hvata me panika jer ih se i inače jako plašim i zovem tatu da ih "makne". Tata dođe i ne zna što bi učinio te onda dođe majka nekako samouvjereno i odjednom ih više nema. S majkom u stvarnosti imam loš odnos. San mi izgleda jednostavno a kad ga logikom pokušam rastumačiti dođe mi apsurdan. Hvala
Baby Collette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 20:45   #259
Quote:
Gucci girl kaže: Pogledaj post
Hvala puno Fish
Ma i mislila sam da se samo nadovezuje san na one prethodne.
Serijal snova
Kako je krenulo mislim da će biti još nastavaka haha.
Pa neka bude, neka izlazi...slobodno ih napiši, posebni su.
Quote:
Samo ne znam zašto sam sanjala na taj način da druga strana ispada manje aktivna, kad zapravo (moram priznat) on je puno aktivniji u svemu nego ja.
Baš pazi da sve bude super, da mi ugodi na sve moguće načine, da mi ispuni sve želje, dobar je slušač, maximalno se trudi udovoljiti mi.
I jako pazi da me ne povrijedi na bilo koji način.

Ja sam trenutno malo više u zadnje vrijeme zauzeta razmišljanjem i zbrajanjem pozitivnih i negativnih strana cijele ove situacije. Analiziram maksimalno pa me to malo sprečava da se prepustim lijepim događajima.
Ne sumnjam da analiziraš (Sunce egzaktno Merkur u djevici) i nisam gledala njegovu kartu, samo tvoju...ali se iz sna vidi ta silna potreba "da te netko spasi".

Tj. ovdje je osobnost takva da joj treba puno "emocionalne hrane"...ali nije to ona vrsta gladi koja se može utažiti zemaljskom trpezom. Jer tu je ona težnja za nedostižnim ta koja mora biti stalno hranjena...a to je pomalo i mazohistička crta - osobi treba malo love suffering & much žrtve da bi bila sigurna i postojana u onom što osjeća. Zvuči kontradiktorno, ali tako to jest kod tih romantičnih dušica.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 21:44   #260
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa neka bude, neka izlazi...slobodno ih napiši, posebni su.

Ne sumnjam da analiziraš (Sunce egzaktno Merkur u djevici) i nisam gledala njegovu kartu, samo tvoju...ali se iz sna vidi ta silna potreba "da te netko spasi".

Tj. ovdje je osobnost takva da joj treba puno "emocionalne hrane"...ali nije to ona vrsta gladi koja se može utažiti zemaljskom trpezom. Jer tu je ona težnja za nedostižnim ta koja mora biti stalno hranjena...a to je pomalo i mazohistička crta - osobi treba malo love suffering & much žrtve da bi bila sigurna i postojana u onom što osjeća. Zvuči kontradiktorno, ali tako to jest kod tih romantičnih dušica.
Hvala ti Fish draga od srca
Stvarno mi pomažeš oko puno toga... čak kroz neka tvoja tumačenja upoznajem sebe. Nije da ja sebe ne poznajem nego jednostavno neke osijećaje mi je bilo teško okarakterizirati. Uvijek sam osijećala tu neku prazninu u sebi koju nije mogao ispuniti nitko, a nisam jednostavno znala kako da si to objasnim... zašto je to tako. Puno puta sam se osijećala izgubljeno i usamljeno, a sad se u posljednje vrijeme najviše osijećam uznemireno, kao da stalno nešto čekam. A i čekam, da.
I ovo što si napisala da "osobi treba malo love suffering & much žrtve da bi bila sigurna i postojana" je totalno istinito... jako dobro mi je poznat taj osijećaj.
__________________
*** si portami con te, tra misteri d'angeli e sorrisi demoni...
e li trasformero in coriandoli di luce tenera ***
Gucci girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.