Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2011., 01:46   #81
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Evo opet mene. Ima li tko iskustva sa Mazom na Krnjevu?
Naišla na neke postove pred 3-4 godine, tamo su ih popljuvali, nigdje nisu naveli zašto.
Imam ja.

Krenuo mi mali u 11 mj tamo a početkom prvog smo ga ispisali.
3 tj adaptacije nismo ni završili s njom do kraja a dobio je upalu pluća. Kad je to prošlo opet je zakurio s tim da je došao iz vrtića s temp 39. Kad smo to prošli opet 2-3 dana vrtića i opet kuri. Ovaj put oko 2 tjedna po cijeli dan 39, htjeli ga u bolnici ostavit, mi ga uzeli doma na svoju odgovornost.

U 3 god niti jedan antibiotik i onda kad je krenuo u vrtić u to kratko vrijeme 4 antibiotika. Popizdili i ispisali ga. Još je i ispisivanju pridonjelo to što mu je najdraža teta dala otkaz.

Ako te još nešto zanima pošalji mi pp ako ne vidim ovdje.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:34   #82
a jaslice Zamet? ima tko iskustva?
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:39   #83
Bubble Jet,

jaslice na Zametu su super. Moje dijete ide već dvije godine i jako sam zadovoljna. Tete su odlične, već su dvije godine iste i mislim da će i ostati do daljnjeg, pa je meni žao da mi moramo mijenjati tete, a najvjerovatnije i vrtić.
Također, koja god je teta bia na zamjeni, bila je super. Nisam primjetila da moje dijete neku ne voli.
Adaptacija je bila malo plačljiva, ali to je brzo prošlo.
Nadam se da sam pomogla
shalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:42   #84
Quote:
shalica kaže: Pogledaj post
Bubble Jet,

jaslice na Zametu su super. Moje dijete ide već dvije godine i jako sam zadovoljna. Tete su odlične, već su dvije godine iste i mislim da će i ostati do daljnjeg, pa je meni žao da mi moramo mijenjati tete, a najvjerovatnije i vrtić.
Također, koja god je teta bia na zamjeni, bila je super. Nisam primjetila da moje dijete neku ne voli.
Adaptacija je bila malo plačljiva, ali to je brzo prošlo.
Nadam se da sam pomogla

tnx puno, još neznam dli da ga prijavim dole ili sad u nove na Srdoče? čujem da je gužva poprilična
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:29   #85
čula sa negdje neki dan da će vrtići u Rijeci imati dane otvorenih vratiju, ali nigdje naći detaljnije o tome. Zna netko?
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:40   #86
Prijavljuješ u Zamet jer je to glavni centar, a Srdoči će biti podcentar Zameta, ali mislim da možeš na papiru zaokružit za oboje. Ja ću isto ako napravit. A za dane otvorenih vrata vidi malo na vratima od vrtića zna pisat ili na njihovim stranicama.
shalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:41   #87
Piše danas u Novom listu o danima otvorenih vrata, stranica 12.
ivezri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:50   #88
Quote:
ivezri kaže: Pogledaj post
Piše danas u Novom listu o danima otvorenih vrata, stranica 12.
mozes pliz prepisat osnovne podatke (datum, vrijeme) za nas koji nemamo tiskanu verziju (na online verziji nisam pronasla)? tnx
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:04   #89
Mi smo krenuli prije cca mjesec dana u Veseljko (jaslice) i preprezadovoljni smo
i ja i on
tete su super,vrtic isto
ma da bi rijec rekla
jedino me nervira ova akontacija koju moras platit da kad jednog dana ispises dijete ne moras placati zadnju ratu
mozda je to ok kad placas u 5 mj. kad su upisi al kad ti dodju 2 uplatnice u isto vrijeme je malo ono...
tako da preporucujem Veseljko
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:45   #90
Kuzerica, jel bilo problema oko toga da krecete usred skolske godine? Kad ste se upisivali (redovno prosle godine za ovu godinu ili netom prije polaska)?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 17:54   #91
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
a jaslice Zamet? ima tko iskustva?
Di su jaslice na Zametu? U sklopu sportskog vrtića ili onaj mali vrtić na gornjoj cesti?

Pitanje.
Sva sam zbunjena oko tih vrtića (upisi i sve oko toga).
Mi sad imamo mjesec dana tj u 4. mjesecu 2012. bi ja trebala počet radit. Kako to onda ide s vrtićem (jaslicama)? Da li ja moram sad je ić upisat pa si čuvat mjesto ili mogu upisat druge godine? Ako upišemo druge godine, kada onda može krenut u vrtić? Odmah ili tek najesen pa onda se moramo snać nekako preko ljeta...? Baš milijun pitanja mi je sad u glavi oko svega toga
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 18:02   #92
Uspjela se docepat Novog Lista, saznat da su za vrtice na podrucju Krnjeva otvoreni dani danas (!? bas dobro da je informacija objavljena na vrijeme) i odletila brzinom munje. Uglavnom informacija u novinama je djelomicno kriva jer su ta "otvorena vrata" samo ujutro (a sto s roditeljima koji rade!?). Sreca pa su tete super pa smo doznali neke informacije i razgledali jaslice na Turnicu. One na Krnjevu nismo jer nam nije tko imao pokazati, a i nema sanse da upadnemo tamo jer nemaju mladju jaslicku, tek od 2 godine na vise (iako im na web stranicama pise da imaju... rekla je teta da nema zainteresiranih pa da zato)

Uglavnom, banana totalna za sve koji su rodjeni usred godine Na upisima se mozemo prijaviti samo u najmladju jaslicku skupinu koja je od 6m na dalje, iako ce mali ici tek od godinu dana. I placati skoro pa punu cijenu vrtica cijelo vrijeme iako ne ide. Sto je "super" ako se uzmu u obzir mizerne porodiljne naknade drugih sest mjeseci porodiljnog
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 18:17   #93
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Di su jaslice na Zametu? U sklopu sportskog vrtića ili onaj mali vrtić na gornjoj cesti?

Pitanje.
Sva sam zbunjena oko tih vrtića (upisi i sve oko toga).
Mi sad imamo mjesec dana tj u 4. mjesecu 2012. bi ja trebala počet radit. Kako to onda ide s vrtićem (jaslicama)? Da li ja moram sad je ić upisat pa si čuvat mjesto ili mogu upisat druge godine? Ako upišemo druge godine, kada onda može krenut u vrtić? Odmah ili tek najesen pa onda se moramo snać nekako preko ljeta...? Baš milijun pitanja mi je sad u glavi oko svega toga

Mislim da se ne možete nigdje još prijaviti jer primaju najranije djecu od 6 mj. starosti i to mislim da je samo jedna skupina, ostali jasličari od godine dana. A tvoj bebač neće ovu jesen, kad počinje nova vrtićka godina imati ni 6 mjeseci pa ga neće ni uzeti u obzir.
Koliko znam prijave i upisi su jednom godišnje, poslije toga ako nisi primljen a oslobodi se mjesto, onda ti može dijete krenuti usred godine a ne samo najesen. Ja sam tako shvatila
Jer su rekli da sumnjaju da ćemo upasti jer nemamo prebivalište u RI ali ako netko odustane ili se ispiše da onda ako smo mi sljedeći na listi, upadamo i otad može krenuti u jaslice.
Koliko sam shvatila, svi koji nisu iz RI, tj. imaju prebivalište u "riječkom prstenu" nemaju se baš čemu nadati jer je baš za jaslice velika navala jer u prigradu često uopće ni nema jaslica pa svi idu u RI.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 20:59   #94
a šta treba od papira za upise?
treba potvrda od firme da sam zaposlena, kako to treba izgledati i jel na istu potvrdu treba staviti iznos plaće ili to posebno?
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:41   #95
Mislim da treba potvrda o prebivalištu za djete i roditelje, prosjek zadnjih tri plaća, mi moramo lječničko za jaslice ( potvrda o cijepivu ).

Ma da nas za privatni vrtić traži samo kopije osobnih, lječničko, akontaciju i ispunjene njihove obrasce.

reci te vi meni iskusni roditelji, da li je po vama ok to što su u grupi dječica od 2- 6 god. Jedna odgajateljica govori da na faxu uče da je to sada bolje nego odvojene grupe. Da starija pomažu malima.
I meni se na prvu činlo super ali onda zamišljam svoje djete od 2 god kako drži neko djete od 4 god za rukicu i skupa idu po stepenicama
i još me zabrinjava 2 tete ( i u pomoć stiže tu i tamo spremačica) na 29-ero djece, kako to sve stignu?
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 09:22   #96
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Kuzerica, jel bilo problema oko toga da krecete usred skolske godine? Kad ste se upisivali (redovno prosle godine za ovu godinu ili netom prije polaska)?
Mi smo dali molbu u 9 mjesecu pa smo cekali jer nam nije bila hica al onda nam se teta cuvalica jako razbolila i poklopilo se da se jedan deckic ispisivao bas tad i krenuli.
Malo veza ovoono
trebala je prvo bit ona prilagodba,svaki dan po sat,dva al mi smo to preskocili i sve pet
evo jucer mu se nije ni dalo ic doma

to sagem: mi nismo trebali nikakvu potvrdu o cijepivu donest
i jos nesto ,moj mali je najmladji u svojoj grupi,mislim nije to neka razlika al oko godinu dana pa ga svi cuvaju,maze,paze i nekako mi se cini da brze uci uz njih
kod nas je jedna teta ujutro,jedna popodne i sve stignu i sve je u najboljem redu
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 12:59   #97
napokon su objavili kad su upisi i stavili sve friške obrasce na net......

http://www.rivrtici.hr/_html/upisi/index.asp
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 13:16   #98
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
napokon su objavili kad su upisi i stavili sve friške obrasce na net......

http://www.rivrtici.hr/_html/upisi/index.asp

preduhitrila si me sjetili se....a sad u potragu za papirima
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 13:32   #99
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
preduhitrila si me sjetili se....a sad u potragu za papirima
ajoj, da, samo me zanima dali mogu dati stari rodni list, da ne traže onaj koji je 6 mjeseci star.......
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 13:53   #100
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
ajoj, da, samo me zanima dali mogu dati stari rodni list, da ne traže onaj koji je 6 mjeseci star.......
ma da mozes naravno

boli me ruka od ispunjavanja ovih podataka
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.