Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 16:19   #1981
Quote:
zebraos kaže: Pogledaj post
Power G žalosno je što stalno vrijeđaš ljude po Forumu... I misliš da si najpametniji na svijetu... Ako ti smeta što plaćaš manje reci im da ti naplate više...ja se nikako ne bunim što je cijena takva kakva je, računajući na ono što se nudi...Ne znam što te dira što je cijena manja u odnosu na konkurenciju? Ako i ovako svi zarade onda je pitanje kolike su bile zarade u zlatno doba stanogradnje...Nije ni čudo što je zamrlo komentiranje na ovoj temi jer se ljudima ne da prepucavati s tvrdoglavcima kao što si ti. Jer se baviš nametanjem svojeg mišljenja, a ne prihvaćajući ostale. A to nije tema ovog topica...
Nije. To što ti ne prihvaćaš neke stvari je druga stvar. Nisam, samo sam realan. Ja se ne bunim što je cijena manja ali realno se radi o "dampingu" pa reci ti što god hoćeš. Ljudi kupuju što im se sviđa. Znam dosta njih koji su odustali od POS-a i kupili stanove prema svojim kriterijima ali su ih i skuplje platili. Sve ima svoje. Ali ovdje se kao šatro radi o POS-u sa nekim listama prvenstva a na kraju se prodaje kao i kod svakog drugog investitora. Daj pare i sve može.
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Ne kužim, vi ne čitate bitne informacije o svojim zgradama ili?

U ovoj zgradi ćeš grijanje moći upaliti i 1.8. ako ti je gušt. Samo okreneš termostat na 30 i sauna stiže
Nema više saune ni u starim zgradama. Od kad su ugradili razdjelnike ograničli su max temperaturu na čini mi se 25C
Quote:
Usisac kaže: Pogledaj post
Ko o čemu, ovi o smradu. Ova tema u cjelini jako smrdi....

Nego jedno jednostavno pitanje:
Razgledavanje je samo subotom i treba li im mailom poslat upit ili je dovoljno telefonski i može li se dogovorit za određenu, pošto sam većinu subota zauzet?
Već je zauzeta ova subota a čini mi se i sljedeća!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:25   #1982
Eto, moji kriteriji su zašto da dam 1500 kad mogu 1200? A tko izvoljeva neka plati više. i gotovo. Nema potrebe o ovome raspravljati više.Ja se nisam bunio niti za pločice, niti za mirise niti za išta, točno znam što kupujem i što dobivam u ovoj cijeni. A osim toga paše mi lokacija zbog posla, djeteta, blizine sadržaja i sl.
zebraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:28   #1983
Quote:
zebraos kaže: Pogledaj post
Eto, moji kriteriji su zašto da dam 1500 kad mogu 1200? A tko izvoljeva neka plati više. i gotovo. Nema potrebe o ovome raspravlajti više.Ja se nisam bunio niti za pločice, niti za mirise niti za išta, točno znam što kupujem i što dobivam u ovoj cijeni. A osim toga paše mi lokacija zbog posla, djeteta, blizine sadržaja i sl.
Ne bunim se ni ja. Al radi se o dampingu.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:31   #1984
Ja ipak mislim da drugi drže previsoke cijene...ovo je nekako realna cijena...
zebraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:38   #1985
Quote:
zebraos kaže: Pogledaj post
Ja ipak mislim da drugi drže previsoke cijene...ovo je nekako realna cijena...
Većinu drži banka koja je preuzela stanove od propalih investitora. APN je konačno počeo otkupljivat stanove te ih počeo prodavat po povoljnijim uvjetima financiranja. Nisu cijene previsoke (1500 eura) nego je kupovna moć slaba. Zato je potražnja manja od ponude.

Ovako ispada glupo. Svi se jave i oni koji mogu i ne mogu kupit stan (jer ih prodaje država pa misle da će dobit đabe) i onda netko tko ima ozbiljne mogućnosti i namjere kupit stan kao ja i ti izvisi u smislu da je mogao izabrat bolju poziciju ili bolji stan ili možda ne može kupit stan koji je namjeravao zbog toga jer se pola njih zapisalo za kupnju i odabralo stanove koji ostanu na kraju neprodani jer nemaju financijske nikakve uvjete za kupnju. A prodaje se po principu ko prva njegova djevojka.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:42   #1986
Slažem se. Kao što sam i rekao par postova prije, riječ je oko 20.000 neprodanih stanova novogradnje koje drže banke i na spuštanje cijena nisu spremni jer si baš to nisu ukalkulirali u svoje planove i brojčice. A onda naravno, kad je mala potražnja i velika ponuda ideš s cijenom dolje...
zebraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:54   #1987
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Nema više saune ni u starim zgradama. Od kad su ugradili razdjelnike ograničli su max temperaturu na čini mi se 25C
To nema veze s ničim...

U novim zgradama s grijanjem na toplanu se ugrađuju itps sustavi. U sred ljeta možeš upaliti grijanje ako okreneš na 30-35°. Google it.

Btw. u par dana kada hep odrađuje remont toplovoda nećete imat grijanje ni toplu vodu, ali ako će vaše zgrade imati A en. certifikat nemate neke velike brige, stanovi će prilično dobro zadržavati toplinu. "Problem" u tom slučaju je jedino nedostatak tople vode.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:56   #1988
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ovako ispada glupo. Svi se jave i oni koji mogu i ne mogu kupit stan (jer ih prodaje država pa misle da će dobit đabe) i onda netko tko ima ozbiljne mogućnosti i namjere kupit stan kao ja i ti izvisi u smislu da je mogao izabrat bolju poziciju ili bolji stan ili možda ne može kupit stan koji je namjeravao zbog toga jer se pola njih zapisalo za kupnju i odabralo stanove koji ostanu na kraju neprodani jer nemaju financijske nikakve uvjete za kupnju. A prodaje se po principu ko prva njegova djevojka.
Pogledaj listu za najam koliko odbijenih zahtjeva radi nedovoljnih primanja, samo trate vrijeme APN-ovcima i ovdje ljudima koji čekaju rezultate.
zebraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:15   #1989
Kad ste vec kod grijanja da li postoji neko odredno vrijeme u kojem toplana vrsi distribuciju tople vode od cca 06-23h pa u tom razdoblju ti sebi riktas kako hoces temperaturu a od 23-06h je ugasena ili od 0-24 imas mogucnost grijanja pa si riktas kako hoces? Vidim da se oko toga raspravlja pa nisam skuzio da li je to u odredjenom vremenskom razdoblju dana mogucnos riktanja temperature ili je nonstop??
eloc72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:25   #1990
Quote:
eloc72 kaže: Pogledaj post
Kad ste vec kod grijanja da li postoji neko odredno vrijeme u kojem toplana vrsi distribuciju tople vode od cca 06-23h pa u tom razdoblju ti sebi riktas kako hoces temperaturu a od 23-06h je ugasena ili od 0-24 imas mogucnost grijanja pa si riktas kako hoces? Vidim da se oko toga raspravlja pa nisam skuzio da li je to u odredjenom vremenskom razdoblju dana mogucnos riktanja temperature ili je nonstop??
0-24h, 365 dana godišnje. Osim ak je prijestupna, onda 366.

@shelby toplina im uopće nije problem jer svi stanovi dolaze sa Daikin klimom sa funkcijom grijanja i hlađenja.

Tak da je topla voda jedini problem tih par dana kad je remont
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:40   #1991
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
To nema veze s ničim...

U novim zgradama s grijanjem na toplanu se ugrađuju itps sustavi. U sred ljeta možeš upaliti grijanje ako okreneš na 30-35°. Google it.

Btw. u par dana kada hep odrađuje remont toplovoda nećete imat grijanje ni toplu vodu, ali ako će vaše zgrade imati A en. certifikat nemate neke velike brige, stanovi će prilično dobro zadržavati toplinu. "Problem" u tom slučaju je jedino nedostatak tople vode.

Ne bih rekao. Kad toplana po ljeti ugasi nitko nema grijanja. Zgrade ce imat B energetski certifikat. Ja ti velim kaj su meni iz iste rekli kad su postavili razdjelnike. Max temp je 25 kao podesena za cijelu zgradu. I grijanje je od tad sranje (bar u ova dva dana kolko su grijali) u novima ce mozda biti drugacije al sumnjam da ces moc grijat po ljeti!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:50   #1992
Vidim da se o tome raspravlja kad ne bude grijanja/ tople vode pa sam zato mislio da toplana gasi u neko doba dana...ugl taj remont rade jednom godisnje ili cesce?
eloc72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:53   #1993
Hvala PowerG!

Ako bude do 31.12. useljenje, moramo napravit spektakularni vatromet! O tome vrijedi pričat, a ne o nebitnim stvarima!
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:38   #1994
mda... u A ćete, kako stvari stoje (danas viđeno), malovjerojatno useliti iza nove godine. u B vrlo teško da će biti istovremeno...
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:57   #1995
Kad god, bit će i kasnije kod useljenja party, pa vatromet useljenja.

Možda da pozovem sve s teme, pa da svi zajedno napravimo party za pamćenje, i nadam se da nitko neće kukat, plakat i žalit se na smrad s Jakuševca. Miris roštilja....
Usisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:04   #1996
Evo, da se i mi oglasimo. Malo smo se kasnije priključili,tako da sad cekamo predugovor. Upali smo kad su se oslobodili stanovi u lameli B. Ja vjerujem i nadam se da cemo svi uzivat i bit zadovoljni zivotom u zapruđu. Pozdrav svim budućim susjedima.
kemičarka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:11   #1997
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao. Kad toplana po ljeti ugasi nitko nema grijanja. Zgrade ce imat B energetski certifikat. Ja ti velim kaj su meni iz iste rekli kad su postavili razdjelnike. Max temp je 25 kao podesena za cijelu zgradu. I grijanje je od tad sranje (bar u ova dva dana kolko su grijali) u novima ce mozda biti drugacije al sumnjam da ces moc grijat po ljeti!
Ako zgrade imaju ITPS (a vjerojatno imaju jer novogradnja na toplanu obavezno mora imati ITPS) onda ćeš moći grijati 0-24h 356 dana u godini, kad god ti padne na pamet i na koju god temperaturu poželiš (barem do 35° :P ).

ZNAM što govorim jer živim već godinu dana u zgradi s ITPS-om i oduševljena sam i termostatom se regulira temperaturu u stanu, ne razdjelnicima. Ventilima na radijatorima samo reguliraš hoćeš li neku prostoriju više ili manje ugrijati (ili ju ne želiš uopće grijati).

Jedino u slučaju kvara i remonta nema grijanja i tople vode.

Zadnje uređivanje shelby-eleanor : 05.10.2015. at 21:58.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:38   #1998
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao. Kad toplana po ljeti ugasi nitko nema grijanja. Zgrade ce imat B energetski certifikat. Ja ti velim kaj su meni iz iste rekli kad su postavili razdjelnike. Max temp je 25 kao podesena za cijelu zgradu. I grijanje je od tad sranje (bar u ova dva dana kolko su grijali) u novima ce mozda biti drugacije al sumnjam da ces moc grijat po ljeti!
I vodu za tuširanje buš kuhal na šporetu ili? Toplana NE GASI grijanje po ljeti, toplana radi cijelu godinu.

Kao što ti je rekla kolegica, fuckin google it kad već pojma nemaš.

Kaj je najgore već sam jednom detaljno objasnio kako ITPS sistem funkcionira al tebi je važnije svađati se sa potencijalnim susjedima nek pročitat nešto iz čega bi mogao ponešto i naučiti.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:48   #1999
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
I vodu za tuširanje buš kuhal na šporetu ili? Toplana NE GASI grijanje po ljeti, toplana radi cijelu godinu.





Kao što ti je rekla kolegica, fuckin google it kad već pojma nemaš.





Kaj je najgore već sam jednom detaljno objasnio kako ITPS sistem funkcionira al tebi je važnije svađati se sa potencijalnim susjedima nek pročitat nešto iz čega bi mogao ponešto i naučiti.

Braco ti nemas blage veze. Cijeli zivot se grijem na toplanu sad se ti tu pravis pametan kaj si zguglo, bolje da si pito nekog. Tople vode ima non stop ali se grijanje gasi preko lijeta ne samo preko ljeta nego i preko dana, griju do 23h i opet pale u 5 ujutro. Buduci da nisi upucen kak toplana radi imas topic o razdjelnicima grijanja pa se tam informiraj ti i tvoja kolegica! Neznalico.

Sta i kako ce funkcionirat to sto ce imat nove zgrade cemo tek vidjet. Jao meni ak bum ja moral ucit od tebe!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:44   #2000
Znači, useljavamo 5.XI.
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.