Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2016., 09:20   #3501
Nije važno hoće li netko prijavit ili ne, ne smije se i gotovo, ne zato jer se susjedu ne sviđa, već po zakonu.
Što se tiće lođa, naravno da se ne smije zatvarat. Država je dopustila da se legaliziraju stvari sagrađene bespravno do određenog datuma i ako zadovoljavaju neke osnovne uvijete (propisano zakonom), da nije, nastao bi kaos. To ne znači da i danas možeš npr. sagradit bespravno kuću i legalizirat je.
Veselim se životu među ljudima koji žive u zgradi sa 100+ stanova, a misle da su sami na svijetu. Zgrada je zajednička.
Što se tiče dograđivanja/pregrađivanja, to je po meni jasno ko dan, ali šta ako prvi susjed do vas napuni stan govnima? Hoćete li i onda gledat isto, to je njegov stan, on ga je platio, nek radi što želi?
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 09:43   #3502
Postalo je žustro na forumu, ajde bar nije dosadno.

Da su balkoni najveći problem stana,upravo dolazi do izražaja, šteta.

Slažem se da su pregrade očajne, ali tako nam je svima na zapadu i istoku.

Balkon se ne smije zatvarati bez dozvola, a što se tiče pregrada, tu ću ionako staviti neki ormar,kao ostavu i to je to...šta je, tu je.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 09:52   #3503
Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Postalo je žustro na forumu, ajde bar nije dosadno.

Da su balkoni najveći problem stana,upravo dolazi do izražaja, šteta.

Slažem se da su pregrade očajne, ali tako nam je svima na zapadu i istoku.

Balkon se ne smije zatvarati bez dozvola, a što se tiče pregrada, tu ću ionako staviti neki ormar,kao ostavu i to je to...šta je, tu je.
potpisujem. Ormar visok "od stropa do pločica" za ženine teglice
gogs1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:05   #3504
Quote:
albatros11 kaže: Pogledaj post
Može li neki link gdje piše da se ne smije farbat balkon?
Kolko ja znam možeš ga i zatvoriti (npr. zaštiti od golubova) samo ne smiješ mijenati namjenu prostora. To je bilo aktualno kod legalizacije, a ljudi su legalizirali zatvorene balkone kojima je mijenjana namjena. Pored ovoliko bespravne gradnje (izgrađenih objekata) sigurno će nekome doći inspekcija radi pregrade koju je stavio na balkon, a sumnjam da to i spada u radove za koje je potrebno tražiti dozvolu.

Usput, ima li neko riješenu kuhinju za stan 13 da razmijenimo ideje.. ?
I mene kuhinja 13 zanima Da li imas kakvih slika s lica mjesta?
Nama ce vjerojatno stolar raditi, sad čekam ponudu i skice pa nemam nista konkretno za podijeliti jos.
pankerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:29   #3505
Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Postalo je žustro na forumu, ajde bar nije dosadno.

Da su balkoni najveći problem stana,upravo dolazi do izražaja, šteta.

Slažem se da su pregrade očajne, ali tako nam je svima na zapadu i istoku.

Balkon se ne smije zatvarati bez dozvola, a što se tiče pregrada, tu ću ionako staviti neki ormar,kao ostavu i to je to...šta je, tu je.
slažem se s balkonima kao najvećim problemom, sad mi je drago što smo uzeli stan na rubu zgrade. barem smo smanjili vjerojatnost za nemiran suživot s druge strane, ako taj balkon bude jedini (ili najveći) problem, ja sam sretan što se tiče pregrade i dodatne zaštite, mi ćemo vjerojatno s naše strane staviti nekakav visoki pvc ormar, ima ih se za naći relativno jeftino, a poslužit će svrsi kao skladište

Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Vrlo rado. Bar nije teško, a uvijek izađu na teren.

[email protected]

Zgrada je trenutno prelijepa, nisam ni sumnjao da će je debili kao vi sjebat.
a i bilo mi je čudno što je bilo relativno mirno do sada. nevjerojatno, ali svaka zajednica (bilo ova, bilo grupa na poslu itd.) ima svoje direktore iz sjenki koji preventivno utjeruju pravdu. Iako se slažem s tim da se vanjski izgled zgrade ne smije mijenjati, nema potrebe za vrijeđanjem i prijetnjama. Kao što je netko gore napisao, ako ti bude smetalo, prijavi, pa nek institucije rade svoj posao.
bl4st3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:30   #3506
Mi smo u 13....kuhinja će biti kao i na nacrtu , sudoper gdje je voda, ne želim kuhalo na šanku pa će biti ko kod njih....jedino nas muči ventilacije, baš su je glupo stavili pa mora imati puno koljena čime se gubi jačina pa smo uzeli skoro pa najjaču i vjerojatno spustamo strop....ali moramo to sve vidjeti

Već danima raspravljamo o razlici uočenih nedostataka sada i nakon useljenja
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:55   #3507
Ako se zgrade pretvore u brazilske favele, svoje stanove damo u najam pa nek tamo zive studenti. Pa oni susjedi koji se vec sad prave pametni nek razmisljaju zasto im glazba iz susjednog stana trese do pola noci.
Novcima od najma se bez problema preselim u kvart sa normalnim susjedima.
Nismo se ni uselili a vec jedete g...a!!!
minotaur82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:57   #3508
Stan 13

Može slike od stana 13 ako ima?
Malimatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:00   #3509
Quote:
damil15 kaže: Pogledaj post
Samo da budemo jasni. Moji susjed/i neće skinuti balkonske pregrade. Svo što bude izvan profila pregrade i zaklanjalo mi pogled prema gradu ili na drugu stranu će biti uklonjeno. Drvene ograde za cvijeće, cvjetnjaci, i ostala oprema je dobrodošla. Vezano za ogradu čini mi se ok da se ograda, ako je potrebno iz pričuve, cijela oboja u istu neutralnu boju.

Pa ne znam odakle nekome ideja da će netko skidati balkonske pregrade. To nitko nikad nije rekao. Ali će bome svatko sebi staviti nešto ispred te pregrade da mu susjed ne bulji u balkon čim izadje iz stana.. Svi odlazite u krajnosti.. postoje stvari koje se smiju i koje su u skladu s uvjetima APN-a. A to što će nekome tamo smetati da ja imam smedju ili ljubicastu drvenu pregradu jer on ima bijelu.. pa nemojte praviti sami svoj zakon.. jer za takve stvari ne postoje inspekcije.. Niti možete ljudima naredjivati kako će urediti svoj vlastiti balkon.
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:00   #3510
Prije nego pocnete demolirat balkone i lodje

https://www.youtube.com/watch?v=AVuho8IwvHw

https://www.google.hr/search?q=moj+b...w=1680&bih=919
__________________
fly
novaklado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:02   #3511
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Genijalci, knauf je jebeni zid koji nije odobren u projektu zgrade, mijenja vanjski izgled zgrade i kao takav bez dozvole je najobičnija bespravna gradnja. Postoje jasni razlozi zašto je takvo nešto zabranjeno - i zbog toga je veoma izvjesno da će vas u roku tjedan dana netko prijaviti, pa ćete si fino navuć troškove uklanjanja, troškove kazni, itd itd.

Tko garantira da je taj knauf postavljen kako spada, i da se neće na prvoj oluji odvaliti, pasti dolje i ubiti slučajnog prolaznika? Tko garantira da neće sjebat odvodnju i da će zbog toga nekom ispod curiti voda jer ste vi ili vaš knauf majstor na krivom mjestu izbušili rupu za knauf profil? Nitko, i zato je takva pregrada na vanjskom dijelu potpuno zabranjena.

Kratko i jasno, bilo kakve građevinske izmjene nisu dopuštene. Eventualne drvene pregrade bi i mogle proći (glede građevinske inspekcije), ali kad krene taj cirkus zgrada će izgledat ko favela.

Kupili ste stan kakav jest, ako vam jebeno staklo ne paše, niste trebali kupiti taj stan nego neki koji ima balkon sa zidanom pregradom.

Ovakve ideje dograđivanja na potpuno novoj zgradi su jebena katastrofa. Za takve stvari ste trebali kupiti stan u Kozari boku, tamo nikog ne zanimaju građevinske dozvole.

Ovdje, vrlo rado ću prijaviti svaku nelegalnost koju uočim u šetnji između zgrada... Pa makar i inspekcijaneće moć djelovati na vrijeme, budete fino skidali te knaufiće dolje i plaćali izvođaču da vaša sranja vrati u prvotno stanje.
Odlaziš u krajnost i napisao si ovaj post kao da će netko zazidati zid umjesto pregrade.. neće.. al bome neće ni tebe pitati za mišljenje kako će urediti svoj balkon.. niti će to ikakvu inspekciju na ovom svijetu biti briga..
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:05   #3512
Quote:
Usisac kaže: Pogledaj post
Staklo je sr**e! Ko da napraviš WC i nema pola gornjeg dijela vrata. Riješit ćemo to, a ti prijavljuj.
Potpisujem ! Pa neće imati što prijaviti.. Uostalom ja kad sam bio na mjerenju stana, samnom je bila firma koja je uzimala mjere za namještaj i mjerili su balkon s namjerom da iz tzv. compact panela slože pregradu ispred "nepregrade" i inženjer je rekao da svi planiraju tako nešto napraviti jer svi žele privatnost i da je to skroz u redu. Jedini uvjet je da se ne buši zid i uništava izolacija.. Sve ostalo je u redu i na nikakav način ne krši nikakva pravila..
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:07   #3513
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Vrlo rado. Bar nije teško, a uvijek izađu na teren.

[email protected]

Zgrada je trenutno prelijepa, nisam ni sumnjao da će je debili kao vi sjebat.
Zgrada prije svega treba biti funkcionalna. Prelijepa je 50ti po redu kriterij.. osim onima kojima je bitno samo da se mogu hvalit da žive u lijepoj zgradi
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:11   #3514
[QUOTE=bl4st3r;59025533]slažem se s balkonima kao najvećim problemom, sad mi je drago što smo uzeli stan na rubu zgrade. barem smo smanjili vjerojatnost za nemiran suživot s druge strane, ako taj balkon bude jedini (ili najveći) problem, ja sam sretan što se tiče pregrade i dodatne zaštite, mi ćemo vjerojatno s naše strane staviti nekakav visoki pvc ormar, ima ih se za naći relativno jeftino, a poslužit će svrsi kao skladište

I ovo je jedno od mogućih rješenja.. Da li si možda već negdje pronašao takav ormar po dućanima a da odgovara koliko toliko mjerama? Pitam jer sam još u potragi za nečim prikladnim i funkcionalnim (i naravno u skladu s onim što se smije)
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:16   #3515
[QUOTE=NapuniMeStank0;59024529]Nije važno hoće li netko prijavit ili ne, ne smije se i gotovo, ne zato jer se susjedu ne sviđa, već po zakonu.
Što se tiće lođa, naravno da se ne smije zatvarat. Država je dopustila da se legaliziraju stvari sagrađene bespravno do određenog datuma i ako zadovoljavaju neke osnovne uvijete (propisano zakonom), da nije, nastao bi kaos. To ne znači da i danas možeš npr. sagradit bespravno kuću i legalizirat je.
Veselim se životu među ljudima koji žive u zgradi sa 100+ stanova, a misle da su sami na svijetu. Zgrada je zajednička.

DA i u zgradi se treba pridržavati pravila kako bi svima bilo ugodno.

al balkon je moj, ja sam ga platio i ja ću ga urediti namještajem il pregradama koje odaberem.. kao i kuhinju i spavaću sobu.. uostalom ova tema nije nešto oko čega će se ljudi ikada složiti na forumu niti nešto na što itko ovdje može utjecati pa nema smisla previše raspravljati (osim ako netko fakat zazida lođu haha)

over and out
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:21   #3516
Nitko vas ne može spriječiti da stavite neku drvenu pregradu s policama za cvijeće npr ili neki ormar (dok god je sigurno učvršćen da nemre zveknut dolje sa zgrade tokom nekog nevremena). To spada u domenu balkonskog namještaja i tu vas nitko ne može (niti vjerojatno želi) spriječiti, pa tako ni ja.

Recimo ovakvo nešto, ali da je dimenzijama da ide od zida do ograde i gore do stropa.




Ali ja sam replicirao nekom specijalcu koji bi to zatvarao knauf zidom. A to je građevinski zahvat koji mijenja vanjski izgled zgrade i kao takav je apsolutno nedopušten.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:24   #3517
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Nitko vas ne može spriječiti da stavite neku drvenu pregradu s policama za cvijeće npr ili neki ormar (dok god je sigurno učvršćen da nemre zveknut dolje sa zgrade tokom nekog nevremena). To spada u domenu balkonskog namještaja i tu vas nitko ne može (niti vjerojatno želi) spriječiti, pa tako ni ja.

Ali ja sam replicirao nekom specijalcu koji bi to zatvarao knauf zidom. A to je građevinski zahvat koji mijenja vanjski izgled zgrade i kao takav je apsolutno nedopušten.
Siguran sam da ti nisi mjerodavan da to kažeš, a ako će netko htjeti stavljati knauf na bilo koji način vjerujem da će se kod mjerodavnih raspitati da li se to smije i u kojem obliku i s kojim pretpostavkama i granicama. Na primjer već sljedeći tjedan kod inženjera i apn-a. Vjerujem da nisi netko tko može reći da je nešto APSOLUTNO nedopušteno ahahaha umrijet ću..
ninozg76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:25   #3518
DA i u zgradi se treba pridržavati pravila kako bi svima bilo ugodno.

al balkon je moj, ja sam ga platio i ja ću ga urediti namještajem il pregradama koje odaberem.. kao i kuhinju i spavaću sobu.. uostalom ova tema nije nešto oko čega će se ljudi ikada složiti na forumu niti nešto na što itko ovdje može utjecati pa nema smisla previše raspravljati (osim ako netko fakat zazida lođu haha)

over and out[/QUOTE]

Upravo to, zna se što se smije i svatko će napraviti kako mu odgovara.Kako su stanovi otvorenijega tipa i nedostaje im zidova za ormare, sigurno ću iskoristiti balkon za jedan, naravno pvc ili neki drugi materijal, otporan na kišu.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:31   #3519
Quote:
ninozg76 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam odakle nekome ideja da će netko skidati balkonske pregrade. To nitko nikad nije rekao. Ali će bome svatko sebi staviti nešto ispred te pregrade da mu susjed ne bulji u balkon čim izadje iz stana.. Svi odlazite u krajnosti.. postoje stvari koje se smiju i koje su u skladu s uvjetima APN-a. A to što će nekome tamo smetati da ja imam smedju ili ljubicastu drvenu pregradu jer on ima bijelu.. pa nemojte praviti sami svoj zakon.. jer za takve stvari ne postoje inspekcije.. Niti možete ljudima naredjivati kako će urediti svoj vlastiti balkon.
Ma generalno nisam protiv uređenja balkona. Mislim da postoji razlog zašto su pregrade takvog oblika i materijala. Zašto nisu do stropa i zašto su prozirne? Možda je projektant htio da kroz te pregrade dopre i dio svjetlosti u stan. zašto su pri vrhu konusnog oblika? možda da čovjek ima pogled prema gradu ili na drugu stranu. Vezano na komentar za boje se odnosi na rukohvate balkona koji su od pocinčanog lima koji mi kao takav ne smeta, ali bi izrazito ružno bilo da ga netko oboja u crveno do susjeda sa zelenom bojom i sl. Mislim da bi trebalo voditi računa o tome što moja preinaka radi susjedu. da li mu zaklanjam pogled, da li mu zaklanjam svjetlo, da li mu smrdi moja bačva s kupusom na balkonu i sl. Da li će moja neukusna preinaka smanjiti interes ljudi za životom u toj zgradi ili naselju i time smanjiti cijenu kvadrata svim stanovima kao i cijenu podstanarstva iznajmljivačima. na kraju krajeva svima bi bilo ljepše živjeti u uređenom prostoru za život. Dakle napominjem nisam protiv uređenja balkona dapače mislim da raznolikost čini ljepotu, ali sve dok je to umjereno i ne šteti drugima. mislim da stav: to je moje i mogu što hoću neće biti na zajedničku dobrobit. i za kraj meni se baš ograda i pregrade sviđaju takve kakve jesu.
damil15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:35   #3520
ljudi budite svjesni da smo kupili kaveze, trošite energiju kako bi zaradili lovu i kupili si hižu s dvorištem gdje cete zivjeti dostojno čovjeka...

pa ovaj pos je nužno zlo, ej 500 * 3 likova, 500 * 0.5 kućnih ljubimaca itd itd

pustite ogradu, pa necete zar provoditi vrijeme na tom bijednom balkoncicu...

ok, neki ce zasaditi vrt, svađati se sa susjedima, to im je domet... :-)
Vranica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.