Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2013., 13:47   #81
Dobro pogledajte da li ste dobili točan broj bodova koji ste trebali. Ja sam zbog žalbi u POS-u 2000. godine "pala" za stotinjak mjesta
tanja5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 23:45   #82
Quote:
kimi999 kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam na listi 600 i neki ostaje mi samo nada da će se lista filtrirati i dati mi priliku.

S obzirom na aferu POS-a i Varaždina nadam se da se ovdje neće dešavati manipulacije s pravom prvenstva.


S te liste su 2 moja poznanika već odustala bez obzira na redni broj ali oni su ionako 1000 i neki.

Kako ste vi ostali prošli?
Ja sam nesto sitno bolji od tebe...
Mene najvise zanima da li će se otvarati i druge lokacije? Rečeno je da je to moguće ako bude interesa. Pošto se prijavilo 1500+ ljudi a stanova je u Klari 300+ po nekoj mojoj logici to bi znacilo da interesa ima, e sad....
Jel se meni čini ili izgradnja već kasni? Trebalo je započet s radovima od 1.5. a još koliko znam nije odabran ni izvođač.
zvonkecX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 15:22   #83
Quote:
zvonkecX kaže: Pogledaj post
Ja sam nesto sitno bolji od tebe...
Mene najvise zanima da li će se otvarati i druge lokacije? Rečeno je da je to moguće ako bude interesa. Pošto se prijavilo 1500+ ljudi a stanova je u Klari 300+ po nekoj mojoj logici to bi znacilo da interesa ima, e sad....
Jel se meni čini ili izgradnja već kasni? Trebalo je započet s radovima od 1.5. a još koliko znam nije odabran ni izvođač.
Ono što sam siguran je da nisu radovi počeli jer znam ponekad proći onuda i naviriti se.
kimi999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 15:37   #84
da se vratimo na ovaj novi pos+.bilo je riječi da će banke davati kamatu 4.9 % al nekak nemrem naći ni jednu takvu.uglavnom se vrti kamata oko 5.5 %.i naknade se nebi trebale plaćati.hpb stambena št. je ok (međufinanciranje)al naknada oko 5000kn?ili griješim?drugdje se mora plaćat osiguranje za sebe(što me živcira).jel ima netko da ga zanima pos+??
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 20:49   #85
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
da se vratimo na ovaj novi pos+.bilo je riječi da će banke davati kamatu 4.9 % al nekak nemrem naći ni jednu takvu.uglavnom se vrti kamata oko 5.5 %.i naknade se nebi trebale plaćati.hpb stambena št. je ok (međufinanciranje)al naknada oko 5000kn?ili griješim?drugdje se mora plaćat osiguranje za sebe(što me živcira).jel ima netko da ga zanima pos+??
Ja već duže vrijeme vrebam i obilazim banke u potrazi za konkretnijim informacijama, no većina poslovnih banaka još uvijek nije potpisala sporazum s APN-om pa iz tog razloga nema niti konkretnijih uvjeta po POS Plus modelu.

Zasad su, koliko znam, s konkretnim ponudama izašle Erste banka, Wüstenrot, Hypo, Splitska, a Raiffeisen banka još nije izašla službeno s tim, iako kreditni savjetnici imaju uvjete "na stolu".

E sad, u pravu si da se kamate kreću minimalno 5,5% s naznakom promjenjivosti a ovisno o kretanju EURIBOR-a.

Što se tiče uvjeta u pojedinim bankama, dakle ovih naknada i osiguranja što se pitaš, to ustvari ovisi od banke do banke, a ono što ti mogu reći je to da svaka banka ima naknadu za obradu kredita od 0,25%-1%, svaka banka traži vinkulaciju police životnog osiguranja u svoju korist (koju ako nemaš odmah ti ponude), policu osiguranja nekretnine minimalno od požara, poplave i razne druge instrumente osiguranja...

Dakle, osim naknade i police koju ovdje spominješ, moraš se pobrinuti da imaš 15% vlastitog učešća, pa su još tu i plaćanje solemnizacije kod javnog bilježnika, procjena nekretnine, ...
MaCeRy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 09:46   #86
Meni su rekli u ZaBi da nema naknada na obradu kredita kao ni procjene stana. Još ne znaju koja će biti kamata, možda oko 5,5%. Pretpostavljam da će biti posebni krediti za učešće, s nešto višom kamatom.
mradovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:31   #87
POS+država=obećanje ludom radovanje

Inače, u samom APN-u nemaju pojma o POS+ koji trebaju provoditi. Još ništa ne znaju, služe se odgovorima sa svojim mrežnih stranica koje sam i sam pročitao, ne znaju što, kako, kada, koliko sve može trajati s njihove strane...uglavnom na 1000 zašto nema niti jedan odgovor. Također, simptomatična je još jedna stvar - naime, u ovih mjesec i pol, dva, koliko traje ovaj pos+ zaprimili su iz cijele Hrvatske ukupno DVA zahtjeva, koja još nisu riješena jer se za to mora sastati povjerenstvo, a sad baš počinju godišnji odmori pa se njima ne žuri...
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:10   #88
Quote:
MaCeRy kaže: Pogledaj post

E sad, u pravu si da se kamate kreću minimalno 5,5% s naznakom promjenjivosti a ovisno o kretanju EURIBOR-a.

Što se tiče uvjeta u pojedinim bankama, dakle ovih naknada i osiguranja što se pitaš, to ustvari ovisi od banke do banke, a ono što ti mogu reći je to da svaka banka ima naknadu za obradu kredita od 0,25%-1%, svaka banka traži vinkulaciju police životnog osiguranja u svoju korist (koju ako nemaš odmah ti ponude), policu osiguranja nekretnine minimalno od požara, poplave i razne druge instrumente osiguranja...

Dakle, osim naknade i police koju ovdje spominješ, moraš se pobrinuti da imaš 15% vlastitog učešća, pa su još tu i plaćanje solemnizacije kod javnog bilježnika, procjena nekretnine, ...
Splitska nema i kamata je 5,25%. traže samo riziko policu što mi je na 50.000eura 6,5 eura/mj. i polica od elementarnih nepogoda jednokratno godišnje 140kn.
procjena 1500 kn.

obišla sam 6 banka i 3 stambene, ispalo je da su najpovoljniji i najjednostavniji.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:26   #89
Quote:
MaCeRy kaže: Pogledaj post
tako je, kamata od 1% se pripisuje glavnici APN-ovog zajma, te se tek nakon otplate banki počinje otplačivati glavnica uvećana za tu kamatu, ali onda s kamatom od 4%.
znači onda im na recimo 60m2 stana njihov zajam od 12000eura poraste na 15000eura,i to onda po 4% kamate vraćaš?koji je to onda q zajam??koju mi državu imamo.nabijem ja taj zajam na q
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:39   #90
jel netko uspio dobiti tak pos + mi bas razmisljamo o tome
Lopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:54   #91
Ja sam u proceduri u Zabi. Nema procjene, nema interkalarne kamate, nema naknade za obradu kredita, kamata je 5,50%. Ovih dana bi trebalo biti realizirano.
mradovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:43   #92
ja sam u proceduri u wustenrot stambenoj.nema naknada,nema procjene nekretnine,kamata 4.49%.čini mi se najbolja za sad
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 19:18   #93
hmm ja u raiffeisen ima interkalarne i obrade kredita...
Lopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 17:25   #94
ja sam u proceduri u HPB stambenoj. kamata 4,80% FIKSNA cijeli rok otplate, platio sam procjenu nekretnine , nema naknade, ali ima nešto slično, razlika u ušteđenom dijelu što me ispada cca. nekih pola posto od ukupnog kredita, al mi je najbitnije da je fiksna kamata, a i nema obaveze plaćanja životnog osiguranja što me odbilo od Wuestenrota.
TheZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 22:14   #95
i jel znate koliko se ceka apn za odobrenje kredita?
Lopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 09:45   #96
Quote:
TheZ kaže: Pogledaj post
ja sam u proceduri u HPB stambenoj. kamata 4,80% FIKSNA cijeli rok otplate, platio sam procjenu nekretnine , nema naknade, ali ima nešto slično, razlika u ušteđenom dijelu što me ispada cca. nekih pola posto od ukupnog kredita, al mi je najbitnije da je fiksna kamata, a i nema obaveze plaćanja životnog osiguranja što me odbilo od Wuestenrota.
i koliko je tih pola posto?
ja sam isao u HPB i meni su rekli da moras imati 40% od iznosa kredita?
dalje traže polog od 5%, ulaznu naknadnu za kredit....
mrciro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:32   #97
Treba ti ušteđevina 5% od iznosa kredita. Naknade nemaš nego plaćaš razliku u neuplaćenom dijelu štednje (3%).

Primjer:

za 50 000 € kredita štedionice, moraš uplatit 2500 € štednje koju nakon 5 godina dobivaš natrag sa kamatama 3,3 % godišnje.

Razlika u neuplaćenom dijelu ti je 3% razlike između 5% koje si uplatio i 40 % koje bi kao trebao uplatiti. 20000 (40% kredita) - 2500 (5%)=17500 i od toga plaćaš 3 % kao naknadu za neuplaćenu štednju i to iznosi 525 € jednokratno.

Znači, jedini trošak ti je 525 € plus procjena nekretnine i osiguranje nekretnine koje plaćaš godišnje i koje imaju sve banke i štedionice.
Nema životnog osiguranja...
TheZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 02:28   #98
Quote:
TheZ kaže: Pogledaj post
Treba ti ušteđevina 5% od iznosa kredita. Naknade nemaš nego plaćaš razliku u neuplaćenom dijelu štednje (3%).

Primjer:

za 50 000 € kredita štedionice, moraš uplatit 2500 € štednje koju nakon 5 godina dobivaš natrag sa kamatama 3,3 % godišnje.

Razlika u neuplaćenom dijelu ti je 3% razlike između 5% koje si uplatio i 40 % koje bi kao trebao uplatiti. 20000 (40% kredita) - 2500 (5%)=17500 i od toga plaćaš 3 % kao naknadu za neuplaćenu štednju i to iznosi 525 € jednokratno.

Znači, jedini trošak ti je 525 € plus procjena nekretnine i osiguranje nekretnine koje plaćaš godišnje i koje imaju sve banke i štedionice.
Nema životnog osiguranja...
znači oko 6000kn bacim u vjetar.hmm možda životno osig. i nije tako loša opcija,budući je to vrsta štednje.
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:48   #99
Samo si provjeri da li ta lova na kraju ide tebi.

U Erste banci na razgovoru su mi rekli da ima neka opcija di plaćaš životno, a na kraju lova ne ide tebi nego banci, tak da si dobro provjeri uvjete...

Životno - mjesečno cca. 400 kn x 15 mjeseci je 6000 kn.
Meni je bolja opcija u startu platiti nešto više, a cijeli rok otplate imat što manje nepotrebnih troškova vezano uz taj kredit, a uz to štedim kolko mogu bez ikakve obaveze...
TheZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 13:57   #100
U PBZ stambenoj kamata na međufinanciranje 3.88%, poslije toga 5,44%. Isto je potrebno uplatiti 5% od iznosa kredita. Jedino što se ne može dići kredit na temelju stare stambene štednje koja je u tijeku nego se mora otvoriti nova, a staru ili prekinuti ili prepustiti nekome pa pokupiti novce kad istekne.
Da li je tako kod ostalih HPB, RBA, Wustenrot?
konansb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.