Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 14:51   #1
Prekid veze kojim sam izgubio vjeru u zivot

Pozdravljam prije svega, novi sam na forumu i potrebna mi je pomoc da izadjem iz ocaja u kojem se nalazim. Unaprijed se izvinjavam na duzini teksta, ali garantujem da kada procitate, da cete rijetko kada cuti slicnu pricu.

Naime, brutalno sam ostavljen od djevojke nakon 2 godine ozbiljne veze. Proslo je skoro godinu dana nakon prekida, ali nikada nisam uspio doci sebi i trazim bilo kakvu pomoc u vidu savjeta ili obicnog misljenja.

Da biste shvatili moje stanje, morate znati podlogu svega. Djevojka sa kojom sam bio u vezi je osoba koja je bila u teskim problemima. Poceo sam sa njom tako sto sam joj pruzio priliku, nakon sto joj se svidjao moj najbolji prijatelj, a koji je nije zelio tako da izmedju njih nista nije bilo. Nisam bio pretjerano zagrijan niti razmisljao o njoj kao potencijalnoj djevojci, ali sam odlucio dati joj priliku. Vrlo brzo sam shvatio da se radi o osobi koja je do tada bila kronicno depresivna, jako negativna i pesimisticna prema zivotu. Pisala je blogove koji su zalosno depresivni za djevojku od tada 20 godina. Razlog svemu tome je da je kao tinejdzer imala tumor koji je jedva prezivjela. Nekoliko operacija, ukljucujuci i jednu najvecu koja je trajala 5 sati i u kojoj su se doslovno borili za njen zivot. Cijela masa tog tumora nikada nije skroz odstranjena vec se nadgleda svake godine koliko se povecala i nekada u buducnosti ce se morati opet operisati. Otklanjanje tog tumora ukljucivalo je skidanje vilice i zuba, te presadjivanje dijela lobanje na taj dio, tako da je tinejdzerske dane i djetinjstvo provela tako sto joj je nedostajalo pola kose na tjemenu. Djeca su je odbacivala i rugala joj se. Prvi put kada sam slusao tu pricu, skoro sam zaplakao koliko je tesko bilo slusati to. Iz toga se pocela razvijati jedna velika ljubav u meni prema njoj.

Vrijeme je prolazilo, oboje smo sve zaljubljeniji, ali njeni problemi se redaju jedan za drugim. Prije svega pojavljuje se novi zdravstveni problem i nova operacija nevezana za ovo gore, vec jedna potpuno nova operacija koja potencijalno ugrozava mogucnost da mogu imati djecu sa njom. Rekao sam sebi, a i njoj, da cak i to da se desi, da ostajem sa njom i ne napustam je. Proveo sam 2 dana sa njom u bolnici. Osim zdravstvenih konstantni su i drugi problemi. Socijalni: doslovno nema prijatelja sa kojim moze izaci i place mi zbog toga, uvijek je u kuci i nema skim izaci; materijalni: losa situacija u porodici, tako da joj cesto ostavim neku svotu novca, a da je ne ucinim da se osjeti neugodno. Jednom je toliko zaglavila da sam joj po busu poslao 50 Eura iz jednog evropskog grada samo da se izvuce iz duga. Kupovao sam joj redovno odjecu, obucu i nakit, ulaznice za dogadjaje na koje ide samnom, te sve sto sama nije mogla da kupi. Nisam imao srca gledati da nesto zeli a nema novca da kupi. Takodje problemi i sa faksom, obnavlja vec prvu godinu i psihicki je jako lose. Cesto kada izlazimo, ona dodje placuci zbog situacije u porodici. Pomazem doslovno u svakom apsektu zivota i znam o njoj vise nego i njeni roditelji, koje sam upoznao i sa kojima sam hodao u parovima, te proveo par dana zajedno u istom apartmanu na moru (za par dana njeni imaju ustedjevine neke). Prihvatili su me kao sina, te mi slali poklone, kao i moji njoj.

Onda upisuje drugu godinu faksa (medicina), te se pocinje druzit sa kolegama. Krece njena ekspanzija na drustvenim mrezama pa svaki dan ubacuje po 2 selfija uz opise "future doctor" i slicno. Na svakoj slici je sa polusklopljenim arogantnim pogledom. Instagram profil cvjeta, postaje popularna. Na svakoj slici preko 100 lajkova, broj pratilaca raste drasticno. Ja sam izbivao 2 mjeseca u jednom evropskom gradu radi studija, te se vracam da se vidim sa njom. Prvi susret, stojim ispred nje sa poklonima koje je ona narucila, te sa poklonima za njene roditelje, a ona ne zeli ni da ustane ni da se pozdravi samnom i govori mi 2 minuta poslije da me ne voli. Samo 2 dana ranije me sama poslala da joj trazim neku odjecu po tom istom gradu, pa nakon sto je uzela poklone u iducoj minuti mi kazala da me ne voli. Kada sam pitao, sta se desilo, kazala mi je ovo: "Prije nisam imala drustva, sad ga imam i ne trebas mi vise". Nicim nisam to predvidio, jer se nismo svadjali prethodno, a veza je bila odlicna. U stanju soka otisao sam kuci i razbolio se tu noc. Iducih 7 dana sam lezao u temperaturi a da me nijednom nije nazvala da pita kako sam. (Ja sam sa njom u bolnici bio). U to vrijeme se nastavila naslikavat po faksu ispoljavajuci aroganciju na slikama. Nismo jos sluzbeno prekinuli vec smo trebali da se vidimo za moj rodjendan. Kada je dosao moj rodjendan, napravila me teskom budalom i kazala da nije ni mislila da se vidimo tada. Ostavlja me preko poruke za vlastit rodjendan, dok mi gosti ulaze na vrata. (Ja sam nju za njene rodjendane vodio po romanticnim i skupim vecerama, te kupovao nakit). Dobijam brutalne recenice poput: "sta cu stobom kad te ne volim" , "ti i ja necemo vise bit' zajedno" i sl.

Dakle nakon sto sam pomogao u teskim zdravstvenim, socijalnim i novcanim problemima, bio uz nju kada je plakala jer covjeka nije bilo u njenom zivotu, djevojka me ostavila preko noci kao psa, bez ikakvog razmisljanja i bez ikakve naznake za tako nesto. Mislio sam svakako da me prevarila al se na kraju ispostavilo da nije. Nastavila je da se naslikava po instagramu i glumi ledenu princezu. Nikada se nasmijala na slici nije te gleda samo popularne frajere. Sa jednim takvim je i pocela nedavno i dobila tacno ono sto je trazila, da glumi zajebanu ljepoticu i buducu doktoricu sa popularnim frajerom koji je takodje iz doktorske porodice. Sada gledam kako reda datume neke sa njim, kao da nikad nisam postojao. Da stvar bude gora, nisam uopste fizicki los niti neuspjesan, bas naprotiv, redovno godinama idem u teretanu, tako da sam jako dobro gradjen bez trunke stomaka i sl., kulturan te mnogo uspjesniji od nje pa i tog novog momka. Treba da magistriram za par mjeseci na jednom od najboljih univerziteta u evropi, ali eto nisam imao popularne profile izgleda jer se nisam bavio time pa sam percipiran kao neko ko se moze ostaviti preko noci bez da ga se pogleda.

Na kraju svega, unistila me neljudskost koju sam spoznao i totalno sam izgubio sebe u svemu ovome. Ne vjerujem vise da postoji ikakva pravda na svijetu, kada je osoba slobodna uciniti tako nesto i onda kao nagradu dobiti upravo ono sto i trazi. Osoba koja je mogla umrijeti kao tinejdzer me nije ni pogledala, te me sutnula kao psa nakon 2 godine veze za vlastiti rodjendan. Nakon sto sam je izvukao sa dna zivota gdje je pricala cak i o suicidu. Izgubio sam vjeru u sebe i svoje vrijednosti, pa cak i vjeru u Boga, jer vidim da pravda ne postoji. Ovolika kolicina sebicnosti i zla u jednoj osobi unistila je moju vjeru u ljudskost uopste, da ne pominjem ljubav.

Godina dana je prosla, nisam se pomakao sa mjesta, a bio sam do sada psihicki jako stabilan i jak muskarac. I ne vidim kraja ovom ocaju. Zajebite pricu o tome da prema zeni treba biti smece da bi te cijenila, jer ovo prevazilazi sve granice ljubavnih igara i musko-zenskih odnosa. Ovde se radi o teskim ljudskim problemima koji su mene kao momka unistili. Naprosto ne mogu da shvatim da mogu postojati ovakvi monstrumi.
Da li ste imali ikada slicna iskustva?
Bio bih zahvalan na bilo kakvom savjetu i misljenju, bio on dobar ili los.
Hvala!
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:10   #2
Njezina psihicka nestabilnost upravlja njome..
Ako se godinama osjecala da zivi zivot izvan zivota..da propusta nesto,sada kada je stekla neku sigurnost u sebe,samopouzdanje,ona hrli sto vise steci,imati..
Pod tim ne mislim na lovu,nego status..biti omiljena,dobiti paznju..
Recimo nesto kao da je to emocionalna glad,nikad sita..
Zato joj ti nisi vise dovoljan i mozes dubiti na trepavicama,ali nece biti ucinka..
Doslovce te je debelo iskoristila..

Kazes "zajebi da ne trebas biti smece"...

A sta planiras postici time sto postajes smece?
Svetit ces se kome tako?
Samom sebi prijatelju najvise..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:14   #3
eto, pomogao si nesigurnoj osobi da procvjeta u govno. sorry ali vjerojatno joj nikada niti nisi bio skroz napet vec vise... pri ruci.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:15   #4
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Njezina psihicka nestabilnost upravlja njome..
Ako se godinama osjecala da zivi zivot izvan zivota..da propusta nesto,sada kada je stekla neku sigurnost u sebe,samopouzdanje,ona hrli sto vise steci,imati..
Pod tim ne mislim na lovu,nego status..biti omiljena,dobiti paznju..
Recimo nesto kao da je to emocionalna glad,nikad sita..
Zato joj ti nisi vise dovoljan i mozes dubiti na trepavicama,ali nece biti ucinka..
Doslovce te je debelo iskoristila..

Kazes "zajebi da ne trebas biti smece"...

A sta planiras postici time sto postajes smece?
Svetit ces se kome tako?
Samom sebi prijatelju najvise..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Ne ne, svakako nisam tip koji bi se drugima svetio za ono sto je ucinjeno meni. Nisam neiskusan momak, imao sam cura, ali nisam nijednu povrijedio niti uradio i priblizno ovome sto je meni ucinjeno. U tome i lezi moja nemogucnost da se izvucem iz ovoga, jer ja sam nisam sposoban ni pomisliti na nesto slicno, a pogotovo ne izgovoriti nekom ko je samnom bio na dnu zivota da sam sa njim/njom bio jer nisam imao drugog drustva. I to je doslo nakon 2 godine njenih pisama u kojima pise koliko me voli. Sta reci...
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:20   #5
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
eto, pomogao si nesigurnoj osobi da procvjeta u govno. sorry ali vjerojatno joj nikada niti nisi bio skroz napet vec vise... pri ruci.
Potpuno te razumijem sto to kazes i ne iskljucujem mogucnost. Ali isto tako ja imam puno ladicu svakodnevnih pisama i ne-materijalnih poklona od nje u kojima pisu nevjerovatne stvari u smislu da covjek pomisli, Bog pa ja ovoj osobi. Takodje znam sta sam osjetio i dozivio od nje, imam dovoljno godina da to mogu prepoznati. Nisam sebe zavaravao. Ona mene jeste gledala sa odusevljenjem, dok su se njeni roditelji uvijek bojali da ja nju ne ostavim.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:23   #6
nasla je zrtvu i iskoristila to, da zrtvu jer si pao na sve fore, majnd fak igrica ...na tebi je jel ces ti biti dovoljno psihicki jak pa preci preko toga ili dopustat dalje da ti kokos unistava zivot iako nije u njemu
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:26   #7
Predlažem kolektivno samoubojstvo paćenika na trgu bana josipa jelačića, na koncertu klinaca s ribnjaka za badnjak.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.12.2016., 15:30   #8
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
nasla je zrtvu i iskoristila to, da zrtvu jer si pao na sve fore, majnd fak igrica ...na tebi je jel ces ti biti dovoljno psihicki jak pa preci preko toga ili dopustat dalje da ti kokos unistava zivot iako nije u njemu
Gle ok, moguce, ali imam jedno pitanje: koliko je jedna totalno nesigurna cura, koja prije mene prakticno nije ni imala momka kako treba (djecije veze i gluposti), niti ima prijatelje niti drustvo, te koja nije imala ni djetinjstvo, da ne govorim o manjku samopouzdanju, tj. nikakvom samopouzdanju, koliko je takva osoba sposobna da svjesno igra te igrice i da manipulise starijim od sebe muskarcem, mnogo stabilnijim i iskusnijim od nje, tj. da ga iskoristi i to pred ocima vlastitih roditelja?
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:31   #9
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Gle ok, moguce, ali imam jedno pitanje: koliko je jedna totalno nesigurna cura, koja prije mene prakticno nije ni imala momka kako treba (djecije veze i gluposti), niti ima prijatelje niti drustvo, te koja nije imala ni djetinjstvo, da ne govorim o manjku samopouzdanju, tj. nikakvom samopouzdanju, koliko je takva osoba sposobna da svjesno igra te igrice i da manipulise starijim od sebe muskarcem, mnogo stabilnijim i iskusnijim od nje, tj. da ga iskoristi i to pred ocima vlastitih roditelja?
jesi cuo za onaj stari izraz dobra prilika, e pa kad si odigrao svoju ulogu i napravio to sve sa vremnom vise nisi bio prilika

sorry al pocela sam se smijat jer po opisu sam je zamislila kao marisol, samo joj fali kosarica sa ruzama
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:32   #10
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Predlažem kolektivno samoubojstvo paćenika na trgu bana josipa jelačića, na koncertu klinaca s ribnjaka za badnjak.
Ni blizu klinca nisam. I neka hvala.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:33   #11
Predlažem da iznajmimo kombi nas par i da začepimo ispuh i ugušimo se u plinovima uz ugodne tonove Josipe Lisac.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.12.2016., 15:40   #12
Cura se nije "izivila" jer nije imala prilike za to. Pa se nije ni razvila u osobu koja je u biti ona trebala bit.
Eto, ti si joj pomogao da se razvije, samo lose za tebe, ispada da je govno.

Ti si tu pozitivac, ipak si u svemu tome bio uz nju, ja ne bi, mnogi ne bi! Ti si tu ispao covjek.

Sad lijepo nastavi, mozda zvuci cliche, ali klin se klinom izbija.

marisol
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:44   #13
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
jesi cuo za onaj stari izraz dobra prilika, e pa kad si odigrao svoju ulogu i napravio to sve sa vremnom vise nisi bio prilika

sorry al pocela sam se smijat jer po opisu sam je zamislila kao marisol, samo joj fali kosarica sa ruzama
Heheh nema problema, a zahvaljujem se na misljenju! Istina da sam trebao reci ko je *ebe i ne pokretati ovakvu temu al eto. Radim na tome.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:47   #14
Dobro si napravio što si je se riješio.
Jbg. cura ima probleme, ali ih rješava na krivi način.
Ti se skuliraj i počni živjeti svoj život.
Inače, nije dobro da rješavaš tuđe probleme, svatko ih treba sam riješiti, u vezi trebaš biti partner, a ne roditelj.
Ti si sad sjeban jer ti je cura ispala đubre.
No još jednom, bolje da je to bilo sad, nego za 10-20, godina.
Zamisli da je postala takvom nakon svadbe (recimo nabija ti rogove jer se nije "iživjela") ili nakon kaj se rodilo djete (ne želi ga ni pogledati, jer se nije "iživjela").
Riješio si se smeća, uživaj malo u životu, a drugi puta opreznije biraj i to je to.
I najružnija ruža ima trnje, a ti sigurno više zaslužuješ nego glumiti prvu pomoć nekim luđakinjama...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:49   #15
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Cura se nije "izivila" jer nije imala prilike za to. Pa se nije ni razvila u osobu koja je u biti ona trebala bit.
Eto, ti si joj pomogao da se razvije, samo lose za tebe, ispada da je govno.

Ti si tu pozitivac, ipak si u svemu tome bio uz nju, ja ne bi, mnogi ne bi! Ti si tu ispao covjek.

Sad lijepo nastavi, mozda zvuci cliche, ali klin se klinom izbija.

marisol
Da, obicna stepenica u razvoju tudje licnosti. Potpuno tacno... Zanimljivo kako ja, jos kao muskarac, nikoga nisam iskoristio nikad da bi svoje samopouzdanje digao ili nabijao ego na tudjoj muci.
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:51   #16
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Predlažem da iznajmimo kombi nas par i da začepimo ispuh i ugušimo se u plinovima uz ugodne tonove Josipe Lisac.
Lisac
Vise se nemozes ni na miru ugusit.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:54   #17
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dobro si napravio što si je se riješio.
Jbg. cura ima probleme, ali ih rješava na krivi način.
Ti se skuliraj i počni živjeti svoj život.
Inače, nije dobro da rješavaš tuđe probleme, svatko ih treba sam riješiti, u vezi trebaš biti partner, a ne roditelj.
Ti si sad sjeban jer ti je cura ispala đubre.
No još jednom, bolje da je to bilo sad, nego za 10-20, godina.
Zamisli da je postala takvom nakon svadbe (recimo nabija ti rogove jer se nije "iživjela") ili nakon kaj se rodilo djete (ne želi ga ni pogledati, jer se nije "iživjela").
Riješio si se smeća, uživaj malo u životu, a drugi puta opreznije biraj i to je to.
I najružnija ruža ima trnje, a ti sigurno više zaslužuješ nego glumiti prvu pomoć nekim luđakinjama...
Hvala ti od srca! Nekad vise znaci misljenje neutralnih ljudi kao ovo tvoje, jer je iskljucena mogucnost subjektivnog prosudjivanja...
Regar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:57   #18
Quote:
Regar kaže: Pogledaj post
Gle ok, moguce, ali imam jedno pitanje: koliko je jedna totalno nesigurna cura, koja prije mene prakticno nije ni imala momka kako treba (djecije veze i gluposti), niti ima prijatelje niti drustvo, te koja nije imala ni djetinjstvo, da ne govorim o manjku samopouzdanju, tj. nikakvom samopouzdanju, koliko je takva osoba sposobna da svjesno igra te igrice i da manipulise starijim od sebe muskarcem, mnogo stabilnijim i iskusnijim od nje, tj. da ga iskoristi i to pred ocima vlastitih roditelja?
Mozda je ona "iskusnija" od tebe. U jednom daleko zlokobnijem, crnijem, negativnijem i bezdusnijem smislu, koji je izisao na vidjelo cim su joj zivotne okolnosti to omogucile. Prestani se usporedjivati s njom, razliciti ste svjetovi. Neka ti bude skola koliko treba biti oprezan s, grozan izraz ali - duhovno osakacenim, ostecenim ljudima, koji nisu uspjeli nadici crnilo koje su prosli. Nisu oni mjerilo svijeta i zivota za izgubiti vjeru u njega.

A moguce te nesvjesno ne podnosi jer ju podsjecas na ono iz cega misli da se izdigla. Ti si joj sad ziva uspomena, ogledalo tog razdoblja.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:01   #19
Joj ovo je predobro da bi bilo istinito! Pa kako je moguće da je nakon svih tih operacija od crnoga pačeta se pretvorila u bijelog labuda? I frenda najboljeg ti je htjela prije tebe ali ti si je svejedno prigrlio i odgojio! I ona ti to vrati sa ovako dobrim odjebom?! Genijalno! Drž se stari! Si baš jako puno stariji od nje? Možda se sam o tome dela?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:12   #20
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Predlažem da iznajmimo kombi nas par i da začepimo ispuh i ugušimo se u plinovima uz ugodne tonove Josipe Lisac.
Nemoj mi Josipu u ovo uvlačit! U te luđake kaj se guše zbog odjeba! Sram te bilo!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.