Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 20:35   #1
Kriza kasnih dvadesetih

Kriza kasnih dvadesetih.
Još jedna tema u nizu na isti kalup.

U roku od par mjeseci moj se život preokrenuo opet. Do jučer student, danas samostalan čovjek. Živim sama, radim.
Počela sam se družiti s ljudima s posla i to su sve obiteljski ljudi. I samoj mi odgovara takav tip druženja, već dugo ne izlazim po klubovima i slično... Al opet se osjećam kao da ne pripadam tamo, to su ljudi stariji od mene 8-10godina. Sređeni obiteljski ljudi. Brak, djeca. A ja sam miljama od toga.

Moje inicijalno društvo se također zaposlilo, svi sređuju živote, druženja se prorijeđuju.
A ja? Odem na posao, vratim se i tako u krug.
Nalazim se u fazi da mi fali opet netko. Fali mi netko kad dodjem u prazan stan.
Ima dana kad sam okej s time, ima dana kada se raspadam. Za nekoliko godina bi htjela imati kraj sebe nekoga s kime ću htjeti ostariti, no u ovom trenu pitam se kako?
Na relaciji posao-doma, upoznati neću nikoga. Nikad nisam bila pobornik upoznavanjima u klubovima...jednostavno nije moj štimung.
Svi moji prijatelji su u vezama. I njihovi prijatelji koje upoznajem su u vezama.

Jednostavno ne znam na koju stranu krenuti.

Generalno mi ne fali ništa. Zdrava sam i imam posao.
Ali ponekad se osjećam usamljeno. Nemaš s kime popit pivo preko tjedna. Posao je takav kakav je i sukladno s njime plaća ode na stan i hranu, nema mjesta za egzibicije, bar ne za sada.

Kako se isčupati iz dead end ulice?
MissLoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:42   #2
jesi probala sa online upoznavanjima?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:47   #3
Jesam, na nekoliko navrata.

Jednostavno nemam volje i živaca voditi 100 razgovora od kojih se 90 svede na seksualne tematike i žicanje slika*.

*slika butina, sisa, guzica i co.
MissLoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:55   #4
Zasto je dead end ulica ako je sve u redu osim toga sto si sama? Smisao zivota ti je biti u vezi?
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:13   #5
Nabavi si psa, ili majmuna. Kazu da pomaze.
Samo ne one male, kristave pse-stakore.
Upisi jos jedan faks?
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:32   #6
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Zasto je dead end ulica ako je sve u redu osim toga sto si sama? Smisao zivota ti je biti u vezi?
Ako je loše nekad u životu (ne još večeras) željeti partnera, onda sam guilty as charged. Ovdje se ne radi samo o tome, već o razvodnjavanju društva, što je normalno s godinama.

Postoje ljudi koji se lako nose s ovakvim situacijama, ali meni ponekad teško pada kada cijeli tjedan pričam samo 7-15. Izvan radnog vremena se to svodi na 'dobar dan, hvala, do viđenja' u dućanu.

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Nabavi si psa, ili majmuna. Kazu da pomaze.
Samo ne one male, kristave pse-stakore.
Upisi jos jedan faks?
Razmišljam o psu. Ne tom malom.
Majmuni nisu moj đir.
Razmišljam i o drugom faksu.

Očigledno imam viška vremena koje trebam usmjeriti na nešto konstruktivno.
MissLoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:36   #7
Na momente ko da čitam sebe prije khm godinu i pol

Bit će gore. Pa će biti još gore. Pa će na tren biti dobro. Pa će opet biti gore. A možda bude i dobro na kraju. Ko to kvragu zna.

Doći će ti ovdje netko tko će napisati ono što želiš čuti, mlada si, blabla. Bit će gore. Zapamti to.

Ma ne. Šalim se. Bit će sve OK. Mlada si. Stigneš još sve što si želiš.




ili ipak ne
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:47   #8
Računam na to da će bit gore. Pa se možda ugodno iznenadim. A možda i ne.
MissLoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:49   #9
Jesi razmisljala o Tinderu?
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:53   #10
Jel to još jedan dejting sajt?
MissLoreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:53   #11
Nemoj ipak full prekrižiti online upoznavanje. Istina je da je hrpa bezveznjaka, al kaj nije tak i u životu?
Mislim, nemaš kaj za izgubiti osim vremena, a njega imaš...
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:54   #12
Quote:
MissLoreen kaže: Pogledaj post
Jel to još jedan dejting sajt?
Ne, ovo ti je vise za seksanje. A bude primjera i veze i brakova. Barem tako kazu.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:56   #13
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Nemoj ipak full prekrižiti online upoznavanje. Istina je da je hrpa bezveznjaka, al kaj nije tak i u životu?
Mislim, nemaš kaj za izgubiti osim vremena, a njega imaš...
nije hrpa bezveznjaka, vec zene imaju ocekivanja koja nisu realna, sto sam citao po forumu, ali i sto sam cuo iz stvarnog zivota, stav zena je vecinom ovakav, a svi su upadi isti, niti jedan me nije oborio sa nogu, ti likovi svima salju iste poruke.

Da ne bi netko potrosio pola dana da smislis savrsenu poruku koju bi poslao nekoj curi o kojoj skoro nista ne zna, mozda nije niti njegov tip, nitko nema toliko vremena, ako su ti likovi bezveznjaci, sta se zenska ekipa ne potrudi pogledati profile, ne nađe nekog tko njima odgovara, i neka se jave nekom super porukom, ali ne, lakse je cekati da se netko javi i onda pljuvati po svima
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:03   #14
Feminizam ih je naučio da muškarac mora napraviti prvi korak.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:07   #15
Quote:
MissLoreen kaže: Pogledaj post
Generalno mi ne fali ništa. Zdrava sam i imam posao.
Eh, kada bi to išlo ovako . Onda bi bacila pogled na obližnji kontejner, utješila se nad prizorom lokalnog kopača i krenula dalje. Čak i horoskopi osim o "Zdravlju" i "Poslu" naveliko lažu i o "Ljubavi".

S jedne strane, izlaskom sa studija po prvi put te se zaozbač dohvatio Život. S druge strane, to dohvaćanje si dočekala sama. Sljedeća etapa je ona u kojoj svi ti tvoji uvezani izrode brdo djece i pretvore se u ljude koji pričaju isključivo o kakicama i papicama - drugim riječima, najgore tek dolazi .

Koliko god zvučalo kao "zdrava si i imaš posao" utjeha, ipak imaš još nešto: imaš vremena. Nije neka utjeha, ali u istome bi stanju mogla biti i s puno više godina i puno manje izgleda za promjenu toga stanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:17   #16
Quote:
MissLoreen kaže: Pogledaj post
Kriza kasnih dvadesetih.
Još jedna tema u nizu na isti kalup.

U roku od par mjeseci moj se život preokrenuo opet. Do jučer student, danas samostalan čovjek. Živim sama, radim.
Počela sam se družiti s ljudima s posla i to su sve obiteljski ljudi. I samoj mi odgovara takav tip druženja, već dugo ne izlazim po klubovima i slično... Al opet se osjećam kao da ne pripadam tamo, to su ljudi stariji od mene 8-10godina. Sređeni obiteljski ljudi. Brak, djeca. A ja sam miljama od toga.

Moje inicijalno društvo se također zaposlilo, svi sređuju živote, druženja se prorijeđuju.
A ja? Odem na posao, vratim se i tako u krug.
Nalazim se u fazi da mi fali opet netko. Fali mi netko kad dodjem u prazan stan.
Ima dana kad sam okej s time, ima dana kada se raspadam. Za nekoliko godina bi htjela imati kraj sebe nekoga s kime ću htjeti ostariti, no u ovom trenu pitam se kako?
Na relaciji posao-doma, upoznati neću nikoga. Nikad nisam bila pobornik upoznavanjima u klubovima...jednostavno nije moj štimung.
Svi moji prijatelji su u vezama. I njihovi prijatelji koje upoznajem su u vezama.

Jednostavno ne znam na koju stranu krenuti.

Generalno mi ne fali ništa. Zdrava sam i imam posao.
Ali ponekad se osjećam usamljeno. Nemaš s kime popit pivo preko tjedna. Posao je takav kakav je i sukladno s njime plaća ode na stan i hranu, nema mjesta za egzibicije, bar ne za sada.

Kako se isčupati iz dead end ulice?
Pas je odličan izbor. Možeš do mile volje pričati s njim, jest da te previše ne kuži, ali barem ne pričaš sama sa sobom. Naravno u slučaju da imaš uvjete za njega.

Umjesto drugog faksa, možda je bolja ideja neki tečaj (ne moraš ga nužno plaćati, ima i besplatnih) ili volontiranje
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:32   #17
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Feminizam ih je naučio da muškarac mora napraviti prvi korak.
Krivo. Gdje živiš ti? Prije je normalno bilo u starijim vremenima da muškarac mora napraviti prvi korak što i jest prirodno. Feminizam nema nikakve veze s time, baš suprotno, ako išta drugo onda radi feminizma su se neke muškobanjaste i okrkanile i počele uletavat. Ono što je feminizam omogućio ženama jest odbijanje fizički ružnijih muškaraca i oslovljavanje njima seljačinama i površnima koji gledaju žene kao objekte. Omogućio im je da se riješe takvih tim optužbama i onoga koji im se fiizički sviđa, prihvate, makar se ponašao isto kao ružnija verzija.
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:33   #18
Znam kako ti je.
Na prošlom poslu je bila fluktuacija mlađih ljudi spremnih na druženja i van posla i s nekima sam zadržala kontakt, ali sadašnji posao je prepun obiteljskih ljudi, neki su mlađi i od mene i iskreno, to me sve čini umornom i ne da mi se objašnjavati po pestoti put nekom novom da nisam udana i da me doma nitko ne čeka osim mačka. Imam par ljudi s kojima se viđam, ali kad svi radimo, to je tako kako je, nekad ti možeš, netko ne može i obratno.
Ne znam na kakvim se poslovima ljudi uparuju, a da to nije ljubavništvo s šefom i slične pizdarije. Ne znam ni gdje su ti single ljudi od 27-35 godina. Ne srećem ih, osim ovih koje poznajem već i s kojima se družim.

Hobiji, ljubimac, sve će to popuniti samo dio praznine. Bit ćeš malo manje sama. Recept za ostalo nemam ni za sebe. Čak i prijatelji su prijatelji, nitko ti ne može nadomjestiti partnera. Možeš proći torturu online upoznavanja, navlačiti na vrat čudake koji te opsjedaju seks ponudama ili dati šansu onim dosadnima jer tko zna... ili upoznati šarmere koji bi rado umakali u tri odjednom. Ili tko zna, možda baš ti budeš u onih mizernih neznamkoliko posto koji se sretno upare tako. Meni se to više ne da. Ako mi život ni na koji drugi način ne otvori priliku za nešto drugo, nešto uživo, ni ne treba mi.

Ne znam, planinari? Šeći psa, možda bude kao u filmovima... Tko zna.

To ti je mana samostalnog života. Kad živiš sa starcima, ma koliko gnjavaže bilo u tome, tu samoću ne osjećaš potpuno. Manje ti fali partner. Netko tvoj doma. Tlaka ti je. Ne znam.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:41   #19
...plesna škola... #kalodont
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:42   #20
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Krivo. Gdje živiš ti? Prije je normalno bilo u starijim vremenima da muškarac mora napraviti prvi korak što i jest prirodno. Feminizam nema nikakve veze s time, baš suprotno, ako išta drugo onda radi feminizma su se neke muškobanjaste i okrkanile i počele uletavat. Ono što je feminizam omogućio ženama jest odbijanje fizički ružnijih muškaraca i oslovljavanje njima seljačinama i površnima koji gledaju žene kao objekte. Omogućio im je da se riješe takvih tim optužbama i onoga koji im se fiizički sviđa, prihvate, makar se ponašao isto kao ružnija verzija.
Zašto bi u 21. stoljeću samo muškarac trebao napraviti prvi korak i zašto je to "prirodno"? Pa valjda smo napredovali kao društvo. Dobro, mi tu u balkanskoj kaljuži nismo. Ali drugdje jesmo.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.