Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 00:41   #1
Tobogani i tolerancija....pravila ponašanja u parkovima za djecu i odrasle

tema je nastala iz sto vas zivcira kao roditelja.....
ovaj moj post oduska od teskog juznatog dana, na temi koja je smisljena za to, i to nakon duge i hladne zime i polupraznih parkica, kada je odjednom gomila djece nahrupila u premale parkice, izazvao je burnu raspravu....
pa sada, tko nije imao prilike, neka nastavi ovdje


dakle, od ovoga je krenulo:







Mene zivciraju odrasli po parkicima.

posebno oni koji se naseru na tobogan i zauzmu prostor za 15 klinaca. i jos kad rade reda onak sa visine
npr. deda od 100kg koji se sa svojim tek prohodajucim unukom popenje na tobogan kucicu-labirnit pa gura drugu djecu (zapravo ne vidi ih, jer je usmjeren samo na to diejte pa usput srusi par klinaca)

zivciraju me roditelji/cuvalice/ tko vec malih puzaca koji spustaju nehodace niz tobogan i istovremeno cekaju da 3-4-5godisnajci paze na njih da ih ne sruse, ljute se sto su ta djeca nestrpljiva i nedaju im da se i "mali gustaju"
i jos ih nazovu neodgojenima

posebno me zivciraju mame sa cigaretom u ustima koje strazare kraj tobogana, i to bez obzira na dob i vjestine djece
(ok, shvatila sam, nemate gdje pusiti pa morate u djecjim parkicima, al jebote bas kraj tobogana na kojem je 20 djece odjednom?
strazariti kraj trogodisnjaka?)

uglavnom, zivciraju me parkici

mastam o tome da sjedim na klupici i citam knjigu, bez da me ukljucuju u small talk o vremenu, njenoj visini, godinama, napretku i nenapretku, odgoju danas i jucer, bez da me prozivaju jer se moje dijete penje u krivom smjeru na tobogan i to bas u onom trenutku kada je baka odlucila da se njen sedmomjesecni unuk mora spustiti....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 23.04.2013. at 23:40. Reason: uvodni post....
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 09:21   #2
Tobogani i tolerancija....pravila ponašanja u parkovima za djecu i odrasle

Gala, potpuno se slažem s tobom, makar sam se dosad slagala (sad moram razmisliti o tome je li to tako ili ne).

Ja se nikad ne petljam, ali mi je već pun kufer svega jer s vršnjacima je sve ok, nikad ništa, problem su ili starija ili mlađa djeca.

Dakle moj ima 4,5, a udare ga ili dvojica iz vrtića (predškolci koji su odgodili upis, ogromni su) ili jedan dvoipolgodišnjak koji ne samo da je agresivan i ima fazu nego je vrlo, vrlo jak pa sva djeca u parku moraju fasovati dok mu mama (evo to tebi nosorog ) s cigaretom u čubama ne radi ništa na tome da i ona njega uči da ne smije biti agresivan. Čak se onako smije od dragosti: Vidi kak je moje dijete super jer maltretira drugu.

Dakle manji je od moga, učila sam ga da manje treba paziti i stvaro to radi, čak i kad se spušta na tobogan pazi na malu djecu i meni je to normalno, ali ovaj je malac nenormalan - baca kamenje i autiće u glavu, zaleti se biciklom s leđa s nečim oštrim (mač ili koje god govno mu stara ponese u park), curice čupa za kosu (dođe s leđa i kao buldog je!).

Dakle potpisujem tvoj post, nosorog; slažem se sa svime, Gala, ali ja i dalje mislim da sam naivčina koja puši fore agresivnih roditelja koji ne odgajaju svoju djecu... ne mogu si pomoći i osjećam se kao da sam djetetu učinila magareću uslugu što sam mu govorila da nasilje nije rješenje, učila ga da mlađe ne smije tući, da se lijepo igra... I on je jednostavno takav, sve upije i tako se i ponaša, sukobe verbalizira sa svojim vršnjacima na nekoj svojoj razini (oni su ustaljeno društvo i zaista, zaista se sve mogu dogovoriti bez naše intervencije i tako funckioniramo već godinama, otkad su bebe).

Međutim - strah od većih i ovoliko agresivnih i dalje ostaje prisutan, užasan je za gledanje, a njemu je sad teško vratiti, u nekoj je svojoj fazi, a i bojim se da će dijete misliti da će mu i mali braco koji u skoro dolazi biti takav jer u parkić su nam se, da prostite, nasrala sve neka takva mala djeca u posljednje vrijeme čiji starci ne da ne rade ništa, nego sjede i čibuče i gori su od te djece.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 10:19   #3
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Mene zivciraju odrasli po parkicima.

posebno oni koji se naseru na tobogan i zauzmu prostor za 15 klinaca. i jos kad rade reda onak sa visine
npr. deda od 100kg koji se sa svojim tek prohodajucim unukom popenje na tobogan kucicu-labirnit pa gura drugu djecu (zapravo ne vidi ih, jer je usmjeren samo na to diejte pa usput srusi par klinaca)

zivciraju me roditelji/cuvalice/ tko vec malih puzaca koji spustaju nehodace niz tobogan i istovremeno cekaju da 3-4-5godisnajci paze na njih da ih ne sruse, ljute se sto su ta djeca nestrpljiva i nedaju im da se i "mali gustaju"
i jos ih nazovu neodgojenima

posebno me zivciraju mame sa cigaretom u ustima koje strazare kraj tobogana, i to bez obzira na dob i vjestine djece
(ok, shvatila sam, nemate gdje pusiti pa morate u djecjim parkicima, al jebote bas kraj tobogana na kojem je 20 djece odjednom?
strazariti kraj trogodisnjaka?)

uglavnom, zivciraju me parkici

mastam o tome da sjedim na klupici i citam knjigu, bez da me ukljucuju u small talk o vremenu, njenoj visini, godinama, napretku i nenapretku, odgoju danas i jucer, bez da me prozivaju jer se moje dijete penje u krivom smjeru na tobogan i to bas u onom trenutku kada je baka odlucila da se njen sedmomjesecni unuk mora spustiti....
Ovo je sve istina, iako mene više ništa ne živcira.

Čak sam počela pričati s roditeljima u parku, jer sam shvatila da je to jedini način da se makne fokus s djece i da ih se pusti da rade što hoće. I djeca se tad svaki put baš lijepo zaigraju. Eto, žrtvujem se.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 12:14   #4
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zivciraju me roditelji/cuvalice/ tko vec malih puzaca koji spustaju nehodace niz tobogan i istovremeno cekaju da 3-4-5godisnajci paze na njih da ih ne sruse, ljute se sto su ta djeca nestrpljiva i nedaju im da se i "mali gustaju"
i jos ih nazovu neodgojenima

mastam o tome da sjedim na klupici i citam knjigu, bez da me ukljucuju u small talk o vremenu, njenoj visini, godinama, napretku i nenapretku, odgoju danas i jucer, bez da me prozivaju jer se moje dijete penje u krivom smjeru na tobogan i to bas u onom trenutku kada je baka odlucila da se njen sedmomjesecni unuk mora spustiti....
A zasto nije ok da baka spusti unuka? I zasto je ok da tvoje dijete ometa to spustanje penjuci se s druge strane (vjerojatno s cipelama po podlozi za spustanje) onda kada bi se mali trebao spustiti
Mislim,...cudno mi je da tebe zivcira "nagla navala na parkice i hrpa poludivljih klinaca", a s druge strane kao da ne razmisljas o tome da mozda i tvoje dijete takvim ponasanjem (i ti koja ne zelis da te zbog toga prozivaju) ometa druge moze biti etiketirano isto kao i ta druga djeca...i majke koje samo sjede i ne zanima ih sto dijete radi. (o kakvima se ovdje cesto prica i koje mnogima idu na zivce)
Zar nema svatko pravo na koristenje tog tobogana?
Edit: da ne bi ispalo da je post off, samo objasnjenje...poanta je da mene zivciraju roditelji s dvostrukim mjerilima za svoju i tudju djecu.

Zadnje uređivanje kajpa : 17.04.2013. at 12:30.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:03   #5
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
uglavnom, zivciraju me parkici
mene isto, ali iz skroz drugih razloga.
kad idem sama u parkić s 2godišnjakom i 3.5godišnjakom, idem s grčem u želucu
te sprave su za ubiti se, pogotovo za malu djecu koja još nisu sigurna u motorici.
naravno, moj 2godišnjak je užasno smotan i nesiguran i skoro ništa ne može ili neće sam na tim spravama, okrene se i traži me ruku.
onda se ja moram penjati za njim na fuckin tobogan da ne prospe zube na tim ljestvama i staviti ga na sam tobogan da mu ne padne napamet otići u tunel i na one visoke dijelove sa jednom šipkom kao ogradom.
jer ne mogu mu braniti da ide na tobogan kad smo već na igralištu, a i zato jer bih ga prema riječima fizijatrice trebala poticati na pentranje po svim tim spravama.
bar jednom izgubim starijeg iz vida dok pazim da se mali ne razbije, i to ode na drugi kraj igrališta, gdje ga ne bih vidjela ni da stavim naočale
pa mi drugi roditelji govore "eno, tamo vam je otišao" ili mu vičem ime dok s malim krećem u obilazak igrališta.
naravno, svaki dan smo na igralištu, jer je odmah pokraj vrtića
kad idemo u kvart u šetnju, obilazim igrališta u širokom luku, već su zaboravili gdje su, niti me pitaju da idemo tamo
fala bogu na kamenčićima, pijesku i bagerima

eto, užasno mi idu na živce dječja igrališta i čeznem za danom kad ću moći doći s njima tamo i fino sjesti na klupu i sunčati se dok se oni igraju
slijedeće proljeće, nadam se
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:28   #6
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A zasto nije ok da baka spusti unuka? I zasto je ok da tvoje dijete ometa to spustanje penjuci se s druge strane (vjerojatno s cipelama po podlozi za spustanje) onda kada bi se mali trebao spustiti
Mislim,...cudno mi je da tebe zivcira "nagla navala na parkice i hrpa poludivljih klinaca", a s druge strane kao da ne razmisljas o tome da mozda i tvoje dijete takvim ponasanjem (i ti koja ne zelis da te zbog toga prozivaju) ometa druge moze biti etiketirano isto kao i ta druga djeca...i majke koje samo sjede i ne zanima ih sto dijete radi. (o kakvima se ovdje cesto prica i koje mnogima idu na zivce)
Zar nema svatko pravo na koristenje tog tobogana?
Edit: da ne bi ispalo da je post off, samo objasnjenje...poanta je da mene zivciraju roditelji s dvostrukim mjerilima za svoju i tudju djecu.
pa da, hrpa poludivljih klinaca, koje drugi trebaju paziti (jer mejsecima nisu isli iz kaveza i ne znaju se ponasat u parku), pa se onda odrasli naseru na tobogan/sprave i paze te poludivlje klince..i stalno vicu nesto (najcesce pazi)...


moje dijete i nije bas divlje, stovise, mice se kad se nasere previse ljudi.
kad se penje na tobogan u suprotnom smjeru, onda ocekujem od babe koja hoce slajdati bebu, a smeta joj penjajuce dijete, da joj kaze:"makni se, hocu slajdati bebu", a ne: zlato, gdje ti je mama koja te tako (krivo) uci, tako se ne penje, kako te mama ne pazi, pljuc, bla, bla bla...pa me onda zove da ju ja maknem, da zasto nisam kraj nje.....koda je dijete retardirano
zanimljivo, kada se tak penje naopacke, pa joj decko od 5 gdoina na vrhu tobogana veli "makni se", ona se makne (pa kad se on spusti, pocne se penjat opet).
i u 1001 drugoj situaciji, kada vidi da se netko hoce spustiti, ona se makne bez da joj nes treba reci.


usput, puzacima nije mjesto na toboganu od 1,5 metar
pogotovo kada oko tog tobogana trci 25 klinaca od 3-4-5 godina, koji su brzi i spretni i osim sto ta odrasla osoba zauzima puno prostora i smeta djeci, jos uz to, ti klinci ne moraju paziti na tako male bebe.


ne znam iz cega iscitavas dvostruka mjerila
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:53   #7
Ja se slazem da puzacima nije mjesto na toboganu, pogotovo u guzvi
Moj ima 10 mj i nije mi uopce palo na pamet spustati ga, bas cu probat jedno jutro kad ne bude nikoga

Kod nas u kvartu ima nekoliko parkica i super je sto ima jedan bas za male do 3 godine recimo
U ovom za velike znamo nekad sjest i imam dojam da ce se klinci poubijati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 21:17   #8
Moj je bio puzač u parku za puzače...

Našli smo si oazu i tu smo se družili svi koji su puzali, a odraslija djeca su bila braća i sestre.

Ionako oni idu na onaj mali tobogančić.

Mi recimo ne idemo u park u kojem su školarci... to je nemoguća misija igrati se kraj njih.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 21:20   #9
Uh i mene živciraju igrališta a svaki dan smo tamo
Prije svega jer ostavio grlo tamo vičući za svojim djetetom kojem mm dopušta ono što ja ne. Na one visoke tobogane s kućicom ona se penje iznutra po konstrukciji, pa se provuče kroz stepenice i nekako gore popne.
Ja nervne slomove dobivam, a on je sav ponosan na svoje spretno dijete
Sa sobom uvijek imam i mlađu puzačicu i nevremena pratiti svaki korak od starije

I nerviraju me babe koje previše interveniraju u dječju igru: daj ovo, ne budi škrt, hajde se ovako igraj, nemoj onako ii sl.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 22:30   #10
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post

Mi recimo ne idemo u park u kojem su školarci... to je nemoguća misija igrati se kraj njih.
Joj skolarci, mene njih struh
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 23:13   #11
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa da, hrpa poludivljih klinaca, koje drugi trebaju paziti (jer mejsecima nisu isli iz kaveza i ne znaju se ponasat u parku), pa se onda odrasli naseru na tobogan/sprave i paze te poludivlje klince..i stalno vicu nesto (najcesce pazi)...
Hm...djeca su ziva...razigrana, treba ih tolerirati...bla, bla, bla...a ne odmah proglasavati divljim i usporedjivati sa zivotinjama i kavezima...
Nisu oni krivi, nisu oni divlji....ali eto...roditelji malo stekaju.
Quote:
moje dijete i nije bas divlje, stovise, mice se kad se nasere previse ljudi.
kad se penje na tobogan u suprotnom smjeru,
Zasto se uopce penje na tobogan u suprotnom smjeru? Pa sama si napisala "suprotan smjer"...to je kao da po cesti ides kontra svih, to se ne radi. Tobogan je za spustanje, ne za penjanje u suprotnom smjeru, tamo gdje se spustaju tudje guze.
Quote:
onda ocekujem od babe koja hoce slajdati bebu, a smeta joj penjajuce dijete, da joj kaze:"makni se, hocu slajdati bebu",
Zasto to ocekujes? Pa ako tvoje dijete radi nesto krivo, onda je logicno da ne napadaju/osudjuju/prigovaraju djetetu - nego upravo onome tko mu to dozvoljava.
Ja bih radje da mene upozore, nego da djetetu govore "makni se".
Ok, to je osobno, ja bi radje tako, ti bio onako..ali u biti...nije bed da baka nece djetetu prigovarati, nego zamoli mamu da makne dijete koje ometa druge.
Quote:
a ne: zlato, gdje ti je mama koja te tako (krivo) uci, tako se ne penje, kako te mama ne pazi, pljuc, bla, bla bla...pa me onda zove da ju ja maknem, da zasto nisam kraj nje.....koda je dijete retardirano
Pa nije retardirano, ali je neodgojeno, ako se penje tamo gdje ne treba...ili ako vidi da smeta i ne mice se. Pa je onda i lijepo od te bake da ne napada dijete, nego zamoli (bilo bi lijepo da zamoli, a ne da serucka) mamu da makne smetalo.
Quote:
zanimljivo, kada se tak penje naopacke, pa joj decko od 5 gdoina na vrhu tobogana veli "makni se", ona se makne (pa kad se on spusti, pocne se penjat opet).
Jasno, zna da ce se bezobzirno spustiti na nju, pa da je pametnije maknuti se. I isto tako bezobzirno ugnjetava mladje, bez da mama urgira i objasni sto se smije, a sto ne.
Quote:
i u 1001 drugoj situaciji, kada vidi da se netko hoce spustiti, ona se makne bez da joj nes treba reci.
Lijepo...samo nejasno je zasto se onda nije maknula maloj bebici.
Quote:
usput, puzacima nije mjesto na toboganu od 1,5 metar
Zasto ne bi bilo? Pise tko moze, a tko ne?
Malci bas uzivaju kad ih se malo "kao spusti".
Zasto i oni ne bi smjeli malo iskoristiti javni tobogan?
Quote:
pogotovo kada oko tog tobogana trci 25 klinaca od 3-4-5 godina, koji su brzi i spretni
Tu se slazem. Ako je bas ekipica u igri i ima ih...onda im ne treba smetati, vec treba malce maknuti.
Ali, mislim da treba i malce tolerirati i dati im malo prostora i mogucnost da se par puta "spuste". Nije u redu privatizirati tobogan i ocekivati da je tu samo za neke.
Quote:
i osim sto ta odrasla osoba zauzima puno prostora i smeta djeci, jos uz to, ti klinci ne moraju paziti na tako male bebe.
Pa neka paze, zasto ne bi naucili paziti i na bebe. Svaki ili svaki drugi od njih ima i doma malu bebu (sestru/brata) i jasno da moraju uciti i znati cuvati manje od sebe. I u vrticu postoje skupine malih i velikih...da nauce paziti na male.
Zat treba male odstraniti iz parka, jer neki imaju malo vecu djecu i zaboravili su da su i ta bila mala?
Quote:
ne znam iz cega iscitavas dvostruka mjerila
Iz onog sto sam procitala.
Nisam tvrdila da je to tako (to ne mogu znati na nevidjeno, samo iz napisanog), ali takav sam dojam stekla. To nije vezano samo uz tvoj tekst, nego je moj opceniti dojam.
Kad su djeca mala smetaju im (mnogim roditeljima) veci divljaci, a kad su djeca veca smetaju ti malci koji se motaju (i rado bi se i oni spustili s tobogana...ili vec nesto) i i smetaju njihovim velikim stosnim klipanima koji su super i sve vec znaju i mogu.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 06:53   #12
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kad su djeca mala smetaju im (mnogim roditeljima) veci divljaci, a kad su djeca veca smetaju ti malci koji se motaju (i rado bi se i oni spustili s tobogana...ili vec nesto) i i smetaju njihovim velikim stosnim klipanima koji su super i sve vec znaju i mogu.
Tocno to. Bas mi je ruzno zvati vecu djecu 'divljacima' jer se igraju na drugi nacin no malci. Kuda ce ta sirota djeca u gradovima? A onda cemo se zaliti kako su djeca pretila i sjede samo pred TV i ne bave se nikakvom fizickom aktivnoscu...

Ide mi na zivce roditeljska nesolidarnost.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 10:02   #13
parkovi

kad ste se vec dotakli parkova i igralista....

zivim u "mladom" kvartu s gomilom djece i 2.5 mala igralista - u cijelom kvartu je ukupno 6 ljuljacki (do nedavno ih je bilo 4)
uglavnom, kad je lijepo vrijeme igralista su puna klinaca, bas je guzva
mene zivciraju roditelji koji se ponasaju k'o da su sami na svijetu
neki dan - lik ljulja svog klinca pola sata i puca mu neka stvar sto gomila druge djece ceka
mi (i vecina roditelja) uvijek pazimo, ako je guzva i neko dijete ceka na red, malo se poljuljamo i idemo dalje na tobogan ili neku drugu spravu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 10:42   #14
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
kad ste se vec dotakli parkova i igralista....

zivim u "mladom" kvartu s gomilom djece i 2.5 mala igralista - u cijelom kvartu je ukupno 6 ljuljacki (do nedavno ih je bilo 4)
uglavnom, kad je lijepo vrijeme igralista su puna klinaca, bas je guzva
mene zivciraju roditelji koji se ponasaju k'o da su sami na svijetu
neki dan - lik ljulja svog klinca pola sata i puca mu neka stvar sto gomila druge djece ceka
mi (i vecina roditelja) uvijek pazimo, ako je guzva i neko dijete ceka na red, malo se poljuljamo i idemo dalje na tobogan ili neku drugu spravu
evo još jedan razlog da ne idem na igrališta

daj mi reci kojih je to 0.5 igrališta?
ono između 2 zgrade s kućicom, vrtuljkom i toboganom?

i gdje su te 2 nove ljuljačke stavili?

meni isto idu na živce ti koji zasjednu na ljulju posebno onu dosad jedinu s ogradicama za malene
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 10:53   #15
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Tocno to. Bas mi je ruzno zvati vecu djecu 'divljacima' jer se igraju na drugi nacin no malci. Kuda ce ta sirota djeca u gradovima? A onda cemo se zaliti kako su djeca pretila i sjede samo pred TV i ne bave se nikakvom fizickom aktivnoscu...

Ide mi na zivce roditeljska nesolidarnost.
Solidarnost ima dvije strane.

Najjednostavnije je ne voditi djecu među starije... zaista se znaju dogoditi gadne nezgode čak i kad su roditelji blizu. Kod nas fala bogu ima parkića pa suse profilirali oni za manje i oni za veće.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 11:28   #16
osim sto ta odrasla osoba zauzima puno prostora i smeta djeci,

DA da živcira me roditeljska nesolidarnost....djeca od 3-4-5 godina...Nije ti palo na pamet da ima djece od 3-4-5 god koja imaju poteškoća u motoričkom razvoju....i da zato je ta odrasla osoba uz njega....ili da ostane doma pred tv da ti ne smeta..
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:13   #17
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
evo još jedan razlog da ne idem na igrališta

daj mi reci kojih je to 0.5 igrališta?
ono između 2 zgrade s kućicom, vrtuljkom i toboganom?

i gdje su te 2 nove ljuljačke stavili?

meni isto idu na živce ti koji zasjednu na ljulju posebno onu dosad jedinu s ogradicama za malene
0.5 je kod ove nove zgrade (J11), ispred ovog poslovnog dijela - ima dvije ljuljacke, mali tobogan i par onih napravica za jahanje
mi cesto navratimo tamo (jos nema guzve ), a kako stvari stoje navracat cemo i svaki dan na povratku iz vrtica

ovo izmedju dvije zgrade ni ne brojim

e da, jesi skuzila (il se to meni samo cini?) da su u parkicu gdje je ljuljacka za male nekako pitomiji ljudi , u onom drugom (koji nam je blize) smo znali naletjeti na takve roditelje...
jedino sto se u tom "pitomijem" parku grozim one rupe kod stijene za penjanje - taman da dijete bubne dolje kad se zaleti po onim stepenicama
a u drugom parkicu je spust manjeg tobogana taman na putanji ljuljacke (tu mi je dijete skoro stradalo )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:33   #18
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
e da, jesi skuzila (il se to meni samo cini?) da su u parkicu gdje je ljuljacka za male nekako pitomiji ljudi , u onom drugom (koji nam je blize) smo znali naletjeti na takve roditelje...
To ti je zato što s odrastanjem djeteta i roditelji počnu puštati mozak na pašu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:48   #19
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
To ti je zato što s odrastanjem djeteta i roditelji počnu puštati mozak na pašu
ma nema veze s dobi djeteta, parkici su nam takvi da svi idu u sve

ja sam sto je mala starija vise splasena, najbolje je bilo dok je bila u kolicima - zavezem ju i bok
sad kad se sjetim kako vozi/gura biciklic i kako ja trcim za njom da ne podleti pod auto zlo mi je
da ne pricam kako mi je bilo kad sam, dva tjedna prije poroda, bila s njom u parku
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:48   #20
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
0.5 je kod ove nove zgrade (J11), ispred ovog poslovnog dijela - ima dvije ljuljacke, mali tobogan i par onih napravica za jahanje
mi cesto navratimo tamo (jos nema guzve ), a kako stvari stoje navracat cemo i svaki dan na povratku iz vrtica

ovo izmedju dvije zgrade ni ne brojim

e da, jesi skuzila (il se to meni samo cini?) da su u parkicu gdje je ljuljacka za male nekako pitomiji ljudi , u onom drugom (koji nam je blize) smo znali naletjeti na takve roditelje...
jedino sto se u tom "pitomijem" parku grozim one rupe kod stijene za penjanje - taman da dijete bubne dolje kad se zaleti po onim stepenicama
a u drugom parkicu je spust manjeg tobogana taman na putanji ljuljacke (tu mi je dijete skoro stradalo )
vidiš, dugo nismo tamo prolazili, pa mi je promaklo, morat ćemo u izvidnicu.

joj, meni je ovaj između dvije zgrade super i definitivno zaslužuje zvati se polovičnim igralištem (tako da ih onda imamo 3)
ima tobogan i vrtuljak, nema onih vratolomnih konstrukcija s visokim toboganima, tunelima, rupama u ogradi kojih se ježim, ona drvena kućica je isto slatka i svašta se da tamo, i naravno, nama najvažnije jesu kamenčići gdje se mogu igrati s bagerima
neću ni reći koliko sam kava ispila u onom kafiću

nisam primijetila razliku među roditeljima u ta dva parkića.
doduše, u taj s malom ljuljom smo rijetko išli baš zato jer mi je išlo na živce što ljudi zasjednu djecu u nju (a i izvan svake rute mi je).
na kraju sam tamo išla samo na porodiljnom i to rano ujutro da dođemo prvi i bar malo se poljuljamo
da, ona rupa je i meni scary.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.