Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2012., 12:37   #1
Lightbulb Benzodiazepini - vrste, odvikavanje, iskustva

ima ih puno, a ono što rade jest da pojačavaju GABA-ergičku
aktivnost.
Mehanizam djelovanja svih benzodiazepina,
koji se nalaze u širokoj primjeni, jest jednak i
razlike među njima potječu samo od razlike u
njihovoj farmakokinetici.


LIJEKOVI ZA LIJEČENJE STRAHA SU:
ANKSIOLITICI
Nebenzodiazepinski:
- barbiturati (1903.g.),
- meprobamat (1950g.),
- buspiron, (kod kronične anksioznosti-ne stvara
ovisnost)
- beta adrenergički blokeri,
- antihistaminici,
- antipsihotici,
- antidepresivi s anksiolitičkim učinkom,
- biljni lijekovi s anksilitičkim učinkom
(ekstrakt gospine gospine trave, trave, valeriana, valeriana, ginkgo, ginkgo, omega omega 33 –– masne masne kiseline kiseline……)
Benzodiazepinski:
klordiazepoksid (librium) –
1958.g. sintetiziran; od 1960.g. u kliničkoj praksi
Diazepam, 1963.g.-najpropisivaniji lijek na
svijetu
Još 40-tak lijekova iz ove skupine na svjetskom tržištu
(kod nas 10).
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 12:47   #2
...BENZODIAZEPINI: ZA ILI PROTIV

Premda se primjenjuju oko 4-5 desetljeća
u brojnim granama medicine, u znanstvenoj
i stručnoj literaturi, kao i kliničkoj praksi
u brojnim granama medicine, u znanstvenoj
i stručnoj literaturi, kao i kliničkoj praksi
prisutna su oprečna mišljenja u svezi
njihove uporabe

Pozitivno viđenje benzodiazepina:
- poznat mehanizam djelovanja,
- velika terapijska širina i mala toksičnost,
- dobra podnošljivost i prihvatljivost od pacijenta,
- brzo djelovanje,
- velika terapijska učinkovitost,
- široki spektar primjene.

Negativna procjena benzodiazepina
- razvoj tolerancije i ovisnosti,
- veliki potencijali zlouporabe,
- liječenje jednog izaziva se drugi poremećaj,
- simptomatska, a ne etiološka terapija,
- paradoksni učinci: agitacija, agresivnost i
suicidalnost.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 12:49   #3
Učestalost propisivanja benzića

Benzodiazepini spadaju među najčešće propisivane
lijekove uopće.
Francuska - 25-30% ljudi povremeno uzima benzodiazepine
5-7% uzima kronično,
Italija -99%% ljudi ljudi jednom jednom uu tjednu tjednu uzima uzima benzodiazepin benzodiazepin
Hrvatska – oko 30% domaćinstava u kućnoj ljekarni
posjeduje psihofarmake među kojima
dominiraju benzodiazepini
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:07   #4
Koji su benzodiazepini na našem tržištu, a koji vani...

PET TIPOVA BENZIĆA:
http://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepine
Five types of Benzodiazepines
2-keto compounds:
chlordiazepoxide, clorazepate, diazepam, flurazepam, halazepam, prazepam, and others
3-hydroxy compounds:
lorazepam, lormetazepam, oxazepam, temazepam[115][116]
7-nitro compounds:
clonazepam, flunitrazepam, nimetazepam, nitrazepam
Triazolo compounds:
adinazolam, alprazolam, estazolam, triazolam
Imidazo compounds
climazolam, loprazolam, midazolam



Benzodiazepini na našem tržištu.


Alprazolam Helex, Xanax, Xanax SR
Bromazepam Lecotam, Lexaurin, Lexilium
Diazepam, Apaurin, Diazepam, Normabel, Valium, Bosaurin
Flurazepam Fluzepam
Klonazepam Rivotril
Lorazepam Loram, Lorsilan
Medazepam Ansilan
Midazolam Dormicum
Nitrazepam Cerson
Oksazepam Praxiten,

Vani:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_benzodiazepines
Drug Name Common Brand Names* Time to Peak (Onset of action in hours) Elimination Half-Life (h)† [active metabolite] Therapeutic use Approximate Equivalent Dose‡
Alprazolam Helex, Xanax, Xanor, Onax, Alprox, Restyl, Tafil, Paxal 1-2 6–12 hours anxiolytic 0.5 mg
Bretazenil[9] N/A ? 2.5 hours anxiolytic, anticonvulsant 0.5 mg
Bromazepam Lectopam, Lexotanil, Lexotan, Bromam 1-3 10–20 hours anxiolytic 5–6 mg
Brotizolam Lendormin, Dormex, Sintonal, Noctilan 0.5-2 4–5 hours hypnotic 0.25 mg
Chlordiazepoxide Librium, Risolid, Elenium 1.5-4 5–30 hours [36–200 hours] anxiolytic 25 mg
Cinolazepam Gerodorm 0.5-2 9 hours hypnotic 40 mg
Clonazepam Rivotril, Klonopin, Iktorivil, Paxam 1-4 18–50 hours anxiolytic, anticonvulsant .25-.5 mg
Clorazepate Tranxene, Tranxilium Variable 36–100 hours anxiolytic, anticonvulsant 15 mg
Clotiazepam Veratran, Clozan, Rize 1-3 6-18 hours anxiolytic 5-10 mg
Cloxazolam Sepazon, Olcadil 2-5 (?) 18–50 hours anxiolytic, anticonvulsant 1 mg
Delorazepam Dadumir 1-2 60–140 hours anxiolytic 1 mg
Diazepam Antenex, Apaurin, Apzepam, Apozepam, Hexalid, Pax, Stesolid, Stedon, Valium, Vival, Valaxona 1-1.5 20–100 hours [36-200] anxiolytic, anticonvulsant, muscle relaxant 10 mg
Estazolam ProSom 1-5 10–24 hours hypnotic 1–2 mg
Etizolam Etilaam, Pasaden, Depas 1-2 6 hours anxiolytic, hypnotic 1 mg
Flunitrazepam Rohypnol, Fluscand, Flunipam, Ronal, Rohydorm, 0.5-3 18–26 hours [36–200 hours] hypnotic 1 mg
Flurazepam Dalmadorm, Dalmane 1-1.5 40–250 hours hypnotic 15–30 mg
Flutoprazepam Restas 0.5-9 60–90 hours hypnotic, anticonvulsant 2–3 mg
Halazepam Paxipam 1-3 30–100 hours anxiolytic 20–40 mg
Ketazolam Anxon 2.5-3 30–100 hours [36-200] anxiolytic 15–30 mg
Loprazolam Dormonoct 0.5-4 6–12 hours hypnotic 1–2 mg
Lorazepam Ativan, Lorenin, Temesta, Tavor, Lorabenz 2-4 10–20 hours anxiolytic, anticonvulsant 1 mg
Lormetazepam Loramet, Noctamid, Pronoctan 0.5-2 10–12 hours hypnotic 1–2 mg
Medazepam Nobrium ? 36–200 hours anxiolytic 10 mg
Midazolam Dormicum, Versed, Hypnovel, Dormonid 0.5-1 3 hours (1.8–6 hours) hypnotic, anticonvulsant 5 –7.5 mg[10]
Nimetazepam Erimin 0.5-3 14–30 hours hypnotic 5 mg
Nitrazepam Mogadon, Alodorm, Pacisyn, Dumolid, Nitrazadon 0.5-7 15–38 hours hypnotic, anticonvulsant 5 mg
Nordazepam Madar, Stilny ? 50–120 hours anxiolytic 10 mg
Oxazepam Seresta, Serax, Serenid, Serepax, Sobril, Oxabenz, Oxapax 3-4 4–15 hours anxiolytic 20 mg
Phenazepam Phenazepam 1.5-4 60 hours anxiolytic, anticonvulsant 1 mg
Pinazepam Domar ? 40–100 hours anxiolytic 20 mg
Prazepam Lysanxia, Centrax 2-6 36–200 hours anxiolytic 20 mg
Premazepam N/A 2-6 10–13 hours anxiolytic 3.75 mg
Quazepam Doral 1-5 39–120 hours hypnotic 20 mg
Temazepam Restoril, Normison, Euhypnos, Temaze, Tenox 0.5-3 8–22 hours hypnotic 20 mg
Tetrazepam Mylostan 1-3 3–26 hours Skeletal muscle relaxant 100 mg
Triazolam Halcion, Rilamir 0.5-2 2 hours hypnotic 0.25 mg
Atypical benzodiazepine receptor ligands
Drug Name Common Brand Names* Elimination Half-Life (h)† [active metabolite] Primary Effects Approximate Equivalent Dose‡
Clobazam Frisium, Urbanol 8–60 hours anxiolytic, anticonvulsant 20 mg
DMCM ? ? anxiogenic, convulsant Non-applicable
Flumazenil Anexate, Lanexat, Mazicon, Romazicon 1 hour antidote Typical dose 0.2 - 0.6 mgð
Eszopiclone§ Lunesta 6 hours hypnotic 3 mg
Zaleplon§ Sonata, Starnoc 1 hours hypnotic 20 mg
Zolpidem§ Ambien, Nytamel, Stilnoct, Stilnox, Zoldem, Zolnod 2.6 hours hypnotic 20 mg
Zopiclone§ Imovane, Rhovane, Ximovan; Zileze; Zimoclone; Zimovane; Zopitan; Zorclone, 4–6 hours hypnotic 15 mg

Zadnje uređivanje ray of light : 26.05.2012. at 13:17.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:23   #5
Podjela benzodiazepina...

Klinička podjela:
Prema dozi – niskopotentni,
- visokopotentni
Prema Prema primarnom primarnom učinku –– anksiolitički, anksiolitički,
- hiponotički
Metabolička podjela benzodiazepina
– nordiazepamski tip,
- oksazepamski tip,
- nitrobenzodiazepinski tip,
- triazolobenzodiazepinski tip
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:29   #6
FARMAKOKINETIČKA SVOJSTVA BENZODIAZEPINA

što utječe na resorpciju benzića-važno!!!


ubrzavaju resorpciju: - alkohol,
- hrana (povećanje
enterohepatične cirkulacije)
povisuju koncentraciju (inhib. mikrosomalnih enz. jetre):
- cimetidin,
- eritromicin,
- oralni kontraceptivi,
- izonijazid,
- fluoxetin,
- fluvoxamin.

Smanjuju učinak benzodiazepina:
- usporavaju resorpciju
- antacidi,
-ranitidin
- snizuju koncentraciju (stimul. mikrosomalnih enzima
jetre)
- karbamazepin,
- heparin,
- omeprazol,
- rifampicin,
- nikotin
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:34   #7
FARMAKODINAMIČKO DJELOVANJE BENZODIAZEPINA

 ANKSIOLITIČKO (inhibicija limbičkog sustava),
 SEDATIVNO (uklanjanjem anksioznosti),
 MIORELAKSANTNO (blokada spinalnih interneurona),
 HIPNOTIČKO (uklanjanjem anksioznosti),
 STABILIZIRAJUĆE na autonomni živčani sustav,
 ANTIKONVULZIVNO (sniženjem aktivnosti
motornog korteksa)
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:50   #8
Kliničke karakteristike najčešće propisivanih benzodiazepina u nas (po abecednom redu)

Ovo je jako važno jer možete vidjeti koliko se vremena neki lijek zadržava u organizmu!!!

1.Lijek 2.Približne
ekvivalentne
doze (mg)
3.Brzina
djelovanja
4.Aktivni
metaboliti
5.Prosječno
vrijeme
poluživota
(sati)
6.Dužina
djelovanja
7.Uobičajene
doze za
odrasle
(mg/dan)
Alprazolam 0,5mg Srednje Da 12 sati Kratko 0,5-6mg
Bromazepam
2,25 mg Brzo Da 17sati Kratko 3-36mg
Diazepam,
5mg Brzo Da 100sati Dugo 2-40mg
Flurazepam
5mg Brzo Da 100sati Dugo 15-30mg
Flurazepam
5 mg Brzo Da 100 sati Dugo 15-30mg
Klonazepam
0,25mg Brzo Ne 34sati Dugo 1,5-6mg
Lorazepam
1mg Srednje Ne 15sati Kratko 2-6mg
Medazepam
5 Brzo Da 8sati Kratko 20-50mg
Midazolam
1,25-1,7 mg Brzo Da 2,5 sati Kratko 7,5-15mg
Nitrazepam
5mg Brzo Ne 15 sati Kratko 5-10mg
Oksazepam
15mg Polako Ne 8sati Kratko 30mg-90mg
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:04   #9
programi odvikavanja-ništa bez svog liječnika!

http://www.benzo.org.uk/manual/

dr heather ashton osmislila je cijeli priručnik o benzodiazepinima i odvikavanju od njih...


na ovoj stranici pronaći ćete ono što vam treba...

poanta je u postepenom, jako sporom skidanju što ćete vidjeti u njezinoj tabeli...

ako se tko sprema na odvikavanje, neka se prvo konzultira sa svojim liječnikom!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:15   #10
A sada iskustva...

ja mogu opisati svoje...prvo da kažem da sam 15 godina bila ovisnica o xanaxu...počelo je s dozom od 0,25 mg, a došla sam do čak 6-8 tableta dnevno po 0,5 mg!!!

moja sadašnja šrinka rekla mi je da me ne bi nikad stavila na xanax, no ja sam kod nje došla nakon bezuspješnog liječenja preko bolničke ambulante i do tada sam već bila navučena...xanax mi je davao osjećaj, lažni, ali svejedno osjećaj sigurnosti, a to kad jednom otkrijete, pa nema tog boga koji će vas spriječiti u uzimanju i zloporabi, na kraju priče...
tijekom moje pt, povremeno bi mi dr spominjala da uz svoj glavni problem, nasljednu depresiju i anksiozni poremećaj jest sada i ovisnost o tabletama, tj. konkretno, xanaxu...te da ćemo to isto morati početi rješavati...nakon punih 9 godina, ja sam se skinula sa xanaxa što uz pomoć normabela, a sada rivotrila uz koji nemam nikakvu potrebu, niti fizičku niti psihičku, popiti xanax...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:50   #11
O, na temu odvikavanja imam što reći!
Pila sam Xanax skoro 8 godina. Doze oko 0.5-1mg, s povremenim prekidima, ali bih mu se uvijek vraćala...I tako, nedavno sam odlučila skinuti se s toga. To je bio toliki užas i mučenje da sam zapravo bila uvjerena da sam fizički bolesna. Svakodnevne temperature do 37.5, mučnine, počeli su simptomi iritabilnog kolona, vrtoglavice, tahikardije, bolovi u želucu, totalna slabost, čak i menstrualni ciklus mi se poremetio...i trajalo je to skoro 5 mjeseci. Sad napokon mogu reći da sam ok. I ne pijem više ništa, osim biljnih preparata.

Tako mala doza, a takav pakao odvikavanja.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 19:44   #12
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
O, na temu odvikavanja imam što reći!
Pila sam Xanax skoro 8 godina. Doze oko 0.5-1mg, s povremenim prekidima, ali bih mu se uvijek vraćala...I tako, nedavno sam odlučila skinuti se s toga. To je bio toliki užas i mučenje da sam zapravo bila uvjerena da sam fizički bolesna. Svakodnevne temperature do 37.5, mučnine, počeli su simptomi iritabilnog kolona, vrtoglavice, tahikardije, bolovi u želucu, totalna slabost, čak i menstrualni ciklus mi se poremetio...i trajalo je to skoro 5 mjeseci. Sad napokon mogu reći da sam ok. I ne pijem više ništa, osim biljnih preparata.

Tako mala doza, a takav pakao odvikavanja.
piši kako si se točno odvikavala s obzirom na simptome ustezanja...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 08:51   #13
Smile

Jel se tko trenutno skida sa benzodiazepina?

Ja sam kenuo sa skidanjem sa 2 mg Helex-a dnevno uz pomoć Eglonyla + Calixta 1/2 15mg i sad sam na 1,5 mg (3x0,5mg) nakon skoro 2 mj. Danas bi trebao reducirati popodnevnu dozu.

Diazepam nismo uvodili u terapiju kao što neki savjetuju.


Ima tko iskustava za podjeliti?

Hvala
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 15:44   #14
Kod mene je proslo skoro 9 godina otkad sam prvi put pocela uzimati xanax, otad sam imala stvarno dosta perioda kad ga nisam uopce uzimala, tipa po par mjeseci, a bio je i pokoji period kad se mozda i godina zalomila ,
medutim uvijek su mi bili tu negdje, sad zadnjih mjeseci sam opet u fazi da ih gutam ko pez bonbone, jer mi naprosto trebaju.

uzimam ih kad se trebam smiriti, stvarno mi zacas djeluju, umire me i zaspim lako nakon tog, uglavnom sam na malim dozama 0,25- 0,5, nikad nisam u jednom danu uzela preko 1g, mada mi naravno sve to skupa vec jako slabo djeluje, ono 3h me drzi ova mala doza i to maximalno, pa mi se onda desi da popijem 0,25 prije spavanja, probudim se sva izvan sebe usred noci, pa popijem jos jedan, pa opet nastavim spavat i tak... nemam se volje trenurno odvikavat jer mi je prestresan period u zivotu tak da cekam bolja vremena
a i tjesim se da nisam prevelik ovisnik, kad procitam na forumu koliko neki uzimaju
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 10:01   #15
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Kod mene je proslo skoro 9 godina otkad sam prvi put pocela uzimati xanax, otad sam imala stvarno dosta perioda kad ga nisam uopce uzimala, tipa po par mjeseci, a bio je i pokoji period kad se mozda i godina zalomila ,
medutim uvijek su mi bili tu negdje, sad zadnjih mjeseci sam opet u fazi da ih gutam ko pez bonbone, jer mi naprosto trebaju.

uzimam ih kad se trebam smiriti, stvarno mi zacas djeluju, umire me i zaspim lako nakon tog, uglavnom sam na malim dozama 0,25- 0,5, nikad nisam u jednom danu uzela preko 1g, mada mi naravno sve to skupa vec jako slabo djeluje, ono 3h me drzi ova mala doza i to maximalno, pa mi se onda desi da popijem 0,25 prije spavanja, probudim se sva izvan sebe usred noci, pa popijem jos jedan, pa opet nastavim spavat i tak... nemam se volje trenurno odvikavat jer mi je prestresan period u zivotu tak da cekam bolja vremena
a i tjesim se da nisam prevelik ovisnik, kad procitam na forumu koliko neki uzimaju
hm...ako ne djeluju zašto ne probaš sa drugim lijekovima iz skupine anksiolitika?Nakon vremena se razvije tolerancija (kod mene 5 godina), ja kad uzmem 0,5mg ni ne osjetim ga, a kolega kad uzme 0,25mg ošine ga skroz;samo što on pije znatno kraće...
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 06:27   #16
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
hm...ako ne djeluju zašto ne probaš sa drugim lijekovima iz skupine anksiolitika?Nakon vremena se razvije tolerancija (kod mene 5 godina), ja kad uzmem 0,5mg ni ne osjetim ga, a kolega kad uzme 0,25mg ošine ga skroz;samo što on pije znatno kraće...
Ma nisam dosad isprobavala druge zato sto sam i xanaxe uzimala s prekidima, pa bi onda ipak neko vrijeme nakon prekida djelovali, al sad ih zadnja 2 mjeseca uzimam dosta cesto i eto prestali su, tj djeluju vrlo slabo i prekratko. evo npr nocas-uzmem 0,5mg, fino se opustim i uspavam, kad eto me u 4h ujutro budna, uzmem 0,25 (jer danas radim a poslije toga moram isto ici na neko okupljanje pa rekoh da se naspavam) i nista, naravno da nisam uspjela zaspati

tak da definitivno mogu reci da je dosta s xanaxima sad za neko vrijeme dok se receptori opet bar malo ne oporave.
samo me strah ak imam toleranciju na njih, da necu imati i na druge benzodiazepine?

Probat cu s lexaurinom 3mg ili praxitenom ili mozda normabelom 5mg hmmm? Imas kakav savjet,preporuku?

sad sam jos i u fazi privikavanja na ad fevarin, nekak se nadam kad to prodjeluje u potpunosti da mi ovi benzodiazepini nece ni trebati.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 08:42   #17
Psihijatri koji pacijente drže godinama na anksioliticima su idioti, treba im oduzeti dozvolu za rad. Anksiolitici su ništa drugo nego droga, stvaraju izrazito jaku fizičku ovisnost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 12:51   #18
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Ma nisam dosad isprobavala druge zato sto sam i xanaxe uzimala s prekidima, pa bi onda ipak neko vrijeme nakon prekida djelovali, al sad ih zadnja 2 mjeseca uzimam dosta cesto i eto prestali su, tj djeluju vrlo slabo i prekratko. evo npr nocas-uzmem 0,5mg, fino se opustim i uspavam, kad eto me u 4h ujutro budna, uzmem 0,25 (jer danas radim a poslije toga moram isto ici na neko okupljanje pa rekoh da se naspavam) i nista, naravno da nisam uspjela zaspati

tak da definitivno mogu reci da je dosta s xanaxima sad za neko vrijeme dok se receptori opet bar malo ne oporave.
samo me strah ak imam toleranciju na njih, da necu imati i na druge benzodiazepine?

Probat cu s lexaurinom 3mg ili praxitenom ili mozda normabelom 5mg hmmm? Imas kakav savjet,preporuku?

sad sam jos i u fazi privikavanja na ad fevarin, nekak se nadam kad to prodjeluje u potpunosti da mi ovi benzodiazepini nece ni trebati.
Normabel daju kao što sam rekao neki doktori kod odvikavanja od alprazolamum-a pa mislim da bi mogla probati njih koristiti, hmm...da moja preporuka bi bila (ali ne znam koje točno inače simptome imaš) recimo mala doza Eglonyl-a - on fino djeluje da opušta uznemirene pacijente ali on se daje samo ujutro dok ti navodiš da ne možeš spavati, sad nisam točno siguran kako koji anksiolitk djeluje odnosno dali djeluje na istu ili različitu skupinu receptora...mislim da bi trebala probati druge pa ako ti nebude pasalo vrati se na Helex.Ne boj se, ja se skidam sa 2mg dnevno, i trenutno sam na 1,25 mg i imam simptome ustezanja uz čitavu terapiju drugih lijekova...ako ne možeš spavati traži hipnotik...to ti je bolje na kratke staze nego anksiolitik.

da benzodiazepini su vražji, brzo djeluju i fino te opuste , misli bistrije, baš ko da dobiješ šut druge...ali kad se čovjek navikne e onda se treba skinuti sa njih.

evo ti zanimljiva stranica di je jedna profesorka objasnila kako se skida sa njih

http://www.benzo.org.uk/manual/index.htm

btw, našao sam neku staru stranicu di je čovjek napisao šta je uzimao...uhhh ovo je fakat prestrašno koje doze

http://www.cybermed.hr/forum/specija...a_molim_savjet

Zadnje uređivanje Nixon86 : 04.05.2013. at 13:05.
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 23:26   #19
Samo jednom sam uzimao anksiolitik, bilo je to na Muzilu u Puli dok sam tamo služio JNA. Lorazepam. 1mg ili možda 2,5 ne sjećam se. Naime nakon jutarnjeg poligona ( odjeljenje u napadu, odjeljenje u odbrani, atomski desno ) čekali smo pred kantinom uvijek dosta dugo. U stroju. Ako je netko bio u istoj situaciji sijeća se da je omiljena zabava u takvim situacijama bila luapnje "čvrgi" onome ispred. Jedanput, dvaput i ako vide da se ljutiš onda ne staju.
Tako bi ja uzeo malu bijelu tableticu i "vuuuuuš" sve mi ravno do Vodnjana. Netko bi možda i lupio čvrgu, ali kad bi vidio da ne reagiram prestao bi....

Nikakvih problema s odvikavanjem nisam imao, druga prigoda za anksiolitik je bila kad smo išli na plivačko natecanje u Medulin, pa nas desetar zaustavio kod neke prigradske krčme. Ja odmah uzeo dva puta po dva deci bijeloga ( Malvasia, nije benzodiazepam, ali anksiolizira ) sjećam se da je jedan playboy iz Rijeke naručio Martell i još poslije gnjavio konobaricu da mu grije čašu. Dozlaboga smiješno s obzirom na okolnosti. Ali to je već druga priča.
__________________
.
Assange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:01   #20
Da li je moguće da Helex od 0,25 izazove jaku anksioznost. Inače pila sam Helex po potrebi i nikada mi nije stvarao problem, pomogao je kod PA, a jučer mi je od tablete od 0,25 nakon 30 min od kad sam ju popila bilo jako loše (lupanje srca, pritisak u prsima, trnjenje glave, uglavnom osjećaj kao da ću eksplodirati)
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.