Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 16:23   #41
Republiku Jemen su 1970-ih držali britanski garnizoni stacionirani u toj zemlji.Borili su se protiv vjerskih militanata i prosovjetske gerile.
Ako danas gledamo stvari realno,nerazvijenost zemlje opet je potpalio fitilj među siromašnim kandidatima za novi rat protiv zapadnjaka.Kako je Vlada Njezinog Veličanstva Elizabete II zakazala u borbi protiv ostataka saddamovog režima u Iraku,mogli bi se iskupti Bijeloj kući tako da izvrše invaziju na Jemen.U Engleskoj im dovoljno nezaposlenih za novačenje.
U Iraku je britanska vojska u posve smiješnom broju angažirana samo na područje grada Basre iokolice na jugu Iraka.Taj kontingent treba hitno povećati.Strateški je važno za Zapad da te zemlje koje uzrokuju nemire u regijama budu nadzirane i potom uništene.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:35   #42
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Republiku Jemen su 1970-ih držali britanski garnizoni stacionirani u toj zemlji.Borili su se protiv vjerskih militanata i prosovjetske gerile.
Ako danas gledamo stvari realno,nerazvijenost zemlje opet je potpalio fitilj među siromašnim kandidatima za novi rat protiv zapadnjaka.Kako je Vlada Njezinog Veličanstva Elizabete II zakazala u borbi protiv ostataka saddamovog režima u Iraku,mogli bi se iskupti Bijeloj kući tako da izvrše invaziju na Jemen.U Engleskoj im dovoljno nezaposlenih za novačenje.
U Iraku je britanska vojska u posve smiješnom broju angažirana samo na područje grada Basre iokolice na jugu Iraka.Taj kontingent treba hitno povećati.Strateški je važno za Zapad da te zemlje koje uzrokuju nemire u regijama budu nadzirane i potom uništene.
svinjče is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 16:31   #43
Da pojasnim..na ono uništenje mislio sam na te grupe militanata i terorista.Dakle pomoć legitimnim vladama u sređivanje unutarnjih stvari,jer očito nemaju snage sami postići rezultat koji osigurava..hmm mir,da tako kažem.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 17:03   #44
Svojevremeno sam pisao o Jemenu, obznanjivao, razglašavao, sada podižem temu jer je situacija itekako aktualna... Malo se ljudi svojevremeno na to "uhvatilo" jer to jednostavno nije "atraktivna" zemlja... Nalazi se na kutku Arapskog poluotoka, vrlo je mnogoljudna, sa jako velikim prirastom stanovništva, nema kršćana i drugih neislamskih manjina i što je najznačajnije, već sam prije 3 godine ustvrdio kako se radi o zemlji koja će postati jedno od ključnih crta bojišnice za američke iliti anglo-cionističke interese na području Bliskog i/ili Srednjeg istoka...

Kako se nebi ponavljao jer će, možebitni potencijalni, interesenti pročitati nazočne tri stranice vrlo lako, samo ću nadodati kako su sva moja predviđanja ostvarena, te kako su SAD sada u Jemenu, doduše medijski potiho, toliko aktivni da niti u Siriji nemaju takve potencijale koliko u ovoj, prilično mnogoljudnoj arapskoj zemlji...

Razlog je samo u jednom i samo jednom detalju... Taj detalj je činjenica o postojanju šijitskog stanovništva, a koje u ukupnom stanovništvu Jemena sačinjava od 40 do 45% šijitskog stanovništva (sukladno različitim izvorima i procjenama)... Dakle, vjerska karta Jemena izgleda ovako, a čitatelje umoljavam da smetnu sa uma izraze "etnoreligijski" jer je taj izraz i više nego pogrešan:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Yemen_ethno_2002.jpg

Uglavnom, činjenica da u Jemenu egzistira oko 10 milijuna šijita, a koji po logici iliti prirodi stvari itekako gledaju sa otvorenim očima prema Iranu, nagnalo je cionističku tvorevinu, te Saudijsku Arabiju da u sve skupa uvuku i SAD, a što im nije teško palo, posebno poradi činjenice da je Jemen strateški jedna od ključnih zemalja svijeta što se međunarodnih prometnih pravaca, u ovom slučaju, oličenih u tzv. crvenomorskom bazenu... Dakle, sve ono što se događa u Jemenu sada, a što je uglavnom "premazano" tzv., "ratom protiv terorizma" i navođenjem tzv. Al Qaide kao suštine protiv koje se bore prekobarski demokratski križari, laž je jer je suština u tome da se korumpiranoj jemenskoj vlasti pruži podrška, a sve s ciljem da domicilni šijiti nebi stvorili instituciju poput fenomenalnog libanonskog Hezbollaha. Naravno, kada libanonski Hezbollah sa svojom brojčano ograničenom libanonskom šijitskom populacijom čini čuda, a što bi tek mogli odraditi jemenski, vrlo mnogobrojni, šijiti!? Ne treba pogađati... Ukoliko bi uspjeli u svojoj nakani, a da se etabliraju kao Hezbollah u Libanonu, bilo bi samo pitanje par godina kada će ući u Meku... Jasno, to brine Saude, no s druge strane to brine i cioniste i SAD jer bi tada oni postali gospodarima prometa kroz Crveno more odnosno prolaz zvan Vrata suza iliti Bab-el-Mandeb.

Kako god, situacija je u Jemenu u ožujku 2012. godine ovakva kakvu navodi karta:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ye..._2012-3-11.svg

Lijepo se vidi da su šijiti uspjeli etablirati područje pod svojom kontrolom na području sjeverno od glavnog grada Sane i zato, zato i samo zato je SAD sada u Jemenu. Uostalom, pa ne navode iranski izvori ovu priču oko Jemena bezrazložno:

http://www.presstv.ir/detail/2013/08...new-frontline/

Uglavnom, ovo se znalo od ranije, no Iranci to tek sada nastoje plasirati u svijet jer je situacija na području Jemena, a što se tiče aktivnosti bespilotnih letjelica i sličnih depersonaliziranih zločinačkih poduhavta prekobarskih hegemona, ravna, pa čak i prelazi intenzitet koji je nazočan na području Afganistana & Pakistana...

Kako god, Jemen je nešto što, iako sam najavio to prije tri godine, tek sada dolazi u fokus pozornosti, no uopće nemojte dvojiti kako će se tamo odvijati ključne stvari koje će odlučiti da li će ili neće iranski saveznici doći doslovno na korak od Meke, da li će doslovno pregaziti Saude i vahabitski koncept i postati novi staratelji dvije najsvetije džamije islama - one u Meki i Medini...

Svima je jasno da ukoliko uspiju u tome, da Iran postaje središnja zemlja svjetskog islama, a što ujedno znači i prirodno i nenasilno odumiranje cionističke tvorevine sve do u doglednu budućnost, usprkos paradoksalsne činjenice da su danas u cionističkoju tvorevini vrlo brojni jemenski Arapi židovske vjeroispovijedi, a koji nerijetko predstavljaju jednu od ključnih antagonističkih sastavnica u odnosu naspram arapskog svijeta... Nije niti čudno... Pa nije li naš narod rekao da je poturica veći Turčin od Turčina !

Pozdrav svima, iako znam da ova tema, koliko god da ključna bila, neće imati baš previše posjetitelja... No, ponešto ostaje i kao arhivirano za budućnost, zar ne !?
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 20:27   #45
@ flumen-day

Vidim da se dobro razumijes i u Jemen, pa postoji li koja zemlja o kojoj ti nebi znao napisati desetak redaka teskta

Ja neznam puno o Jemenu pa mene zanima znas li one zadnje izbore koji su bili u Jemenu, sjecam ih se iako su bili prije godinu i pol. Ostalo mi je u sjecanju da je bio samo jedan kandidat, znaci taj lik koji je pobjedio uopce nije imao protukandidata, i sjecam se da su Victoria Nuland i ona europska Catherine Ashton hvalili na sva usta jemenske izbore. O tome nebi govorio, jer nemam rijeci kakvi su to uopce izbori di narod ima za birati JEDNOG kandidata...
Nesjecam se zasto je bio samo jedan, valjda je opozicija bojkotirala izbore

Uglavnom sta se je tamo događalo, znas li ti, da malo objasnis?
Kako ja znam oni su imali nekog dugogodisnjeg predsjednika koji je vladao desetak godina i vise, pa su tijekom 2011. izbili masovni nemiri, milijoni su bili na ulicama, i bio je veliki pritisak da taj lik ode sa vlasti, cak su SA i SAD isto vrsili pritisak. Sjecam se da sam citao da nije htio otici pa da su mu onda saudijci postavili bombu u rezidenciji, bio je ranjen i onda je odlucio da preda vlast i dosao je ovaj novi lik... Sta su obojica bili americki igraci, ovaj bivsi i sadasnji predsjednik? Ako jesu zasto su se odrekli ovog zadnjeg, sta je to bilo slicno kao i u Egiptu, previse je ljudi izaslo na ulice i vidili su da je samo pitanje kada ce pasti Mubarak i odrekli su ga se?

I kakve veze Turska ima sa Jemenom, sjecam se u zadnjih godinu dana da sam citao da su jemenske vlasti zaplijenile na desetke turskih brodova koji su bili puni oruzja i u jemenskim vodama?
Sta glupi Erdogan pokusava da stvori i tu neki svoj utjecaj?

Vidim da je zadnji post bio pocetkom 2010. godine pa mi se neda niti citati zadnje tri stranice jer se u tri godine dogodilo milijon događaja...
A kakav je odnos Irana i Jemena, recimo znam da Iran ima savrsene odnose sa Omanom, tu sam citao dosta clanaka, o međusobnim posjetama, da ce i izgraditi plinovod u buducnostu pa ce Iran prodavati Omanu plin... a kakva je situacija sa Jemenom? Iz tvog posta vidim da su šiti u opoziciji, a i meni je jasno nakon onih izbora u veljaci prosle godine da je tamo Zapadni igrac na vlasti, a kakav je trenuto odnos te zapadne vlasti i Irana? Sta se ponasaju neutralno kao i Oman ili su stali kontra Irana kao SA i ostali...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 17:47   #46
Ovaj Jemen ostar greben,ako dodje Yankee bit će je...!
Sloterdijck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 15:04   #47
http://www.islamicinvitationturkey.c...this-in-yemen/

Opet ova teroristicka zemlja financira radikale da se bore za neke njihove interese u drugim zemljama. Nema zemlje u okruzenju u kojoj ovi teroristi ne pokusavaju da rade sranja... da mi je docekati dan kada ce netko njih potpno unistiti...
KSA financira alzirske salafiste da se bore protiv siita(Houthi) u Jemenu, za ogromne svote novaca, prema tekstu za 8000 dolara.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 21:11   #48
Ne razumijem.
Saudijci placaju teroriste,a Amerikanci ih ubijaju.
Doima se kao dogovoren rat za potrosnju resursa da bi vojna industrija punom parom radila.
Bjorn Asbjorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 00:14   #49
Monstrumi na djelu, nevjerojatno hladnokrvno ubijanje koga se stigne.
Samo za one 18+!!!

http://www.liveleak.com/view?i=617_1386786542
Ivjuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 07:46   #50
Quote:
ayutthayac kaže: Pogledaj post
Kako god, jemenski šijiti, nastali poptuno nezavisno od događanja u Iranu prije tisuću i više godina imali su svoju autotomiju i svoje vjersko poglavarstvo koje im je dokinuto 1962. voljom sunitskih jemenskih vlasti :

http://www.mail-archive.com/cikeas@y.../msg21379.html
Neko je podigao staru temu, a u uvodnom postu primjetim boldirani dio...

I sam sam dijelio tu zabludu da je šiizam izvorno iranski, perzijski. Naoko logično i razumljivo, međutim nije bilo tako.

Prva šiitska država je nastala na prostoru današnjeg Maroka. Druga šiitska država bio je fatimidski Egipat.

Iran kao šiitska država figurira tek poslije 15. stoljeća kada su na vlast u Perziji došli šiitski Safawidi koji su decenijama vladali nad većinskom sunitskom populacijom. Dakle, Iran je sve do 15. stoljeća bio dominantno sunitska zemlja...

Šizmu u Islamu treba posmatrati kao ideju koja kola islamskim svijetom, čas je tu, čas je tamo. To što je posljednjih nekoliko stoljeća dobila trajniju teritorijalno-političku destinaciju u Perziji ili Iranu, tada Safawidskom carstvu, je splet historijskih okolnosti i višestoljetnog konflikta sa Osmanskim carstvom.

I to je jedna jako neobična informacija, koja, iako je očita, lako prođe ispod radara i više nego površnim kvazihistoričarima koji bi da razumiju i pišu o tome onako iz glave - dakle da je osmansko carstvo na vrhuncu svoje moći bilo samo jedno od 3 velika islamska carstva koja su egzistirala u isto vrijeme.

Treće carstvo, pored Osmanskog i Safawidskog je naravno Mogulsko carstvo.

Pored ta 3 velika carstva muslimani malajsko-indonežanskog arhipelaga su živjeli u jako velikom broju malih nezavisnih sultanata, gotovo potpuno odsječenih od sva 3 velika islamska carstva na svaki mogući način, izuzev trgovinski...

Još nešto, pored ta 2 dominantna pravca u Islamu, uporedo s njima je egzistirao i treći najradikalniji pravac - Haridžije koji je bio posebna frakcija u velikom građanskom ratu u prvom arapskom carstvu (period prve 4 Halife) koji je iznjedrio petog Kalifu - Muaviju koji je na kontroverzan način postao jedna od najuticajnijih ličnosti u islamskoj historiji...
1. Nedjelima u bitci na Kerbeli on je šiizmu dao potrebnu energiju da postane i opstane, energiju sadržanu u srcima običnih ljudi
2. Izbijanjem na čelo kao 5. Kalif on je ukinuo šuru (islamski parlament) kao način izbora Kalifa. Formalno su i on i sin mu izabrani na Šuri, da bi prilikom ustoličenja njegovog unuka bio potpuno dokinut princip šure

To dvoje ga čini jednom od najznačajniih i najuticajnijih islamskih ličnosti cjelokupne islamske historije. Ja lično ga po utjecaju (mada je to utjecaj drugačije vrste) stavljam odmah iza poslanika Muhameda.

Posljedice njegovih akcija vidljive su širom islamskog svijeta na prvu - još i danas.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 08:05   #51
Quote:
Bjorn Asbjorn kaže: Pogledaj post
Ne razumijem.
Saudijci placaju teroriste,a Amerikanci ih ubijaju.

Doima se kao dogovoren rat za potrosnju resursa da bi vojna industrija punom parom radila.
U tvom nerazumjevanju u potpunosti si izostavio šiije, npr. u Jemenu, osim ako i njih, zajedno sa selefijama ne smatraš teroristima po staroj bushovoj nomenklaturi?

Quote:
Ivjuko kaže: Pogledaj post
Monstrumi na djelu, nevjerojatno hladnokrvno ubijanje koga se stigne.
Samo za one 18+!!!

http://www.liveleak.com/view?i=617_1386786542
1. Teroristički napad u glavnom gradu Jemena usmjeren protiv koga? Odgovorio si - protiv "koga se stigne".
2. Šta su u toj jemenskoj jednačini suniti, a šta šiiti? Mislim na obične ljude, masu, vjernike? Odgovorit ću ja! I jedni i drugi su topovsko meso, žrtve u ovom konkretnom napadu kojeg su, kao i uvijek, izvele Selefije/Wehabije.

U čemu je razlika između sunitske i šiitske mase iz ugla jednog Selefije? Vidimo kako oni iz dana u dan ubijaju obične ljude, sunite i šiite, na različitim destinacijama na planeti... Dakle, oni smatraju da je radi ostvarenja određenih ciljeva apsolutno dozovoljeno ubijati obične ljude, muslimane.
U čemu je razlika? Jedina razlika je u tome što Selefije/Wehabije na sunitsku masu, osim kao na dozovljenu metu, gledaju kao na rezervoar iz koga će proizići buduće selefije, dok su šiije za njih samo meta.

Zaista, Selefije/Wehabije po svemu liče na Haridžije, krajnju ultra desnicu koju su historijski uništavali i iskorjenili kako suniti, tako i šiiti. I haridžije su smatrali kako je apsolutno dozvoljeno ubijati masovno obične ljude zarad ostvarivanja političkih ciljeva.

Neko će reći da se tako ponaša većina modernih država svijeta, konkretno na zapadu...ali nije tako.

Postoji objektivna razlika između nacističke Njemačke, npr. i V.Britanije ili SAD-a u tom smislu, bez obzira koliko se neko trsio da dokaže suprotno.
Početna razlika je u stavu, šta je dozvoljeno a šta ne. Iz tog proiziđu i posve drugačije posljedice...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 14:14   #52
Zadnje je što su Ameri sjebali,što su porokali čitavu svadbu..Tipično za njih..
Stahagoelev is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:14   #53
Vidim nitko ne pise o Jemenu, a vode se borbe kod glavnog grada. Pripadnici Houthi grupe su zauzeli predgrađe Sane Wadi Dhahr.
Nepratim bas Jemen pa neznam kakva je bas situacija, ali sada su sve oci uprte u Siriju i Irak, to je dobra prilika da šijiti probaju osvojiti glavni grad i preuzeti valst...

http://english.al-akhbar.com/content...-army-soldiers
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:20   #54
fin tekstić, opet se znači čorba kuha
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:18   #55
nažalost po narod jemena situacija nikako da se smiri. uvijek neki ratovi problemi. prije nekog vremena al kaida, pa borba protiv predsjenika koji je bio diktator sada ovo
Irmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:12   #56
U Jemenu je bratoubilački rat koja se izmiče nadzoru.
Blackie Hoare is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:14   #57
Zaboravljeni sukob.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shia_insurgency_in_Yemen

Ovdje je zanimljiva sunni-shia karta;
http://lubpak.com/wp-content/uploads...p-1024x937.jpg

Ispada da se kreće u globalniji sunni-shia rat...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 02:39   #58
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zaboravljeni sukob.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shia_insurgency_in_Yemen

Ovdje je zanimljiva sunni-shia karta;
http://lubpak.com/wp-content/uploads...p-1024x937.jpg

Ispada da se kreće u globalniji sunni-shia rat...
nije to zaboravljeni sukob. nego se o njemu malo piše, barem u hrv. novinama.

rat za prevlast na relaciji ryad - teheran je krenuo odavno, sad se samo zahuktava. niti isil, a koji ugrožava jedne i druge, ih više ne može približit u stavovima i natjerat za pregovarački stol (analogija: rusija i amerika).

yemen, afganistan (vidi pod: novi predsjednik), bahrein (traje odavno), libanon (uglavnom poznato), iraq, sirija. uz manje varijacije sve je to dio istog sukoba.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:57   #59
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
nije to zaboravljeni sukob. nego se o njemu malo piše, barem u hrv. novinama.
rat za prevlast na relaciji ryad - teheran je krenuo odavno, sad se samo zahuktava. niti isil, a koji ugrožava jedne i druge, ih više ne može približit u stavovima i natjerat za pregovarački stol (analogija: rusija i amerika).
yemen, afganistan (vidi pod: novi predsjednik), bahrein (traje odavno), libanon (uglavnom poznato), iraq, sirija. uz manje varijacije sve je to dio istog sukoba.
Dobro, ima smisla.
Iako se države tu ruše kao kule od karata.
Raspad Pakistana na pojedinim područjima npr., a vjerojatno ima i zanimljivosti u Africi.
Iako bi ovo možda bio dobar naslov nove teme; globalni sunitsko-šiitski rat.
Šteta Jemena, ljudi i sva, a i Sanaa izgleda kao lijep grad za posjetiti.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:35   #60
Ne želim se hvaliti, ali godinama sam najavljivao ovo, a to je da su jemenski šijiti, znani i kao Houthiji, uspjeli u zauzimanju ključnih pozicija u toj zemlji, točnije na području nekadašnje države zvane Arapska Republika Jemen, a suštinski Sjeverni Jemen...

Ovo označava najvjerojatnije ponovnu podjelu još uvijek aktualnog, jedinstvenog Jemena, na ono što je bilo ranije, a to su Sjeverni i Južni Jemen. Jasno, Houthiji su usredotočeni na područje nekadašnjeg Sjevernog Jemena, iako vode još određene vojne operacije i sa još uvijek međunarodno priznatom vlasti koja kontrolira područje Adena u Južnom Jemenu te nekoliko enklava uz obalu u pravcu Omana i otok Sokotru, ali i na par mjesta sa pripadnicima južnojemenskih separatista koji su impregnirani sa elementima Al Kaide...

http://en.wikipedia.org/wiki/Templat...y_detailed_map

No dobro, ono što sam najavljivao, sada se ostvaruje. Iran je uspio u svojoj nakani i sa učvršćivanjem položaja Houthija, a koji, uzgred budi rečeno, drže glavni grad, Sanu, konačno ostvaruje pretpostavke za ostvarivanje svojih legitimnih ciljeva na Arapskom poluotoku. Ovo je doslovno genijalan i geostrateški impresivan uspjeh Teherana. Malo je tko u ovo vjerovao, u tome su ih željeli spriječiti Amerikanci, no kako im nije pošlo za rukom potčiniti Siriju, nisu se mogli baš toliko rastegnuti i sada je sve skupa došlo na naplatu. U Siriji je na vlasti ostao proiranski Asad, a Houthiji su preuzeli sjever Jemena. Ovo je važno jer od najsjevernije točke koju kontroliraju Houthiji ima do Meke samo 580 km zračne linije!!! Još je važnije što su sada Houthijima na dlanu područja Saudijske Arabije sjeverno od Jemena, a koja su uvelike nastanjena šijitima:

http://mn37f51mvh00alp9-zippykid.net...treligion2.gif

Uglavnom, Iran je stao na tlo Arapskog poluotoka, sada mu predstoji hod prema Meki & Medini... Ovo je velika igra, ulozi povijesno gledano, nisu bili nikada veći, a ishod će itekako utjecati na cijeli svijet. Ono što se donedavno činilo nemogućim, odjednom je postala java, a tek sada slijedi prava priča. Svi znamo da iza Saudijske Arabije, doslovne tvornice kapitala, stoje SAD, a u blizini im je i tihi saveznik u vidu Tel Aviva. Oni neće sjediti prekriženih ruku, neće samo gledati kako se geostrateška situacija mijenja na njihovu štetu, a koja bi mogla biti divovska s obzirom da Houthiji i Iran imaju s druge strane Crvenog mora prijateljski naklonjenu Eritreju...

Da ne dužim, dobre su se karte na prilično neočekivan način našle u rukama Teherana i sada je na njemu da iskoristi ovaj poklon i da od Houthija, na njihovoj zemlji izgradi novi Hezbolah po uzoru na onaj Libanonski, a što nebi trebalo biti teško s obzirom da su se i u ovim bitkama u osvajanju ključnih dijelova Jemena isti pokazali kao odličan materijal! Sa jemenskim Hezbolahom, samo je pitanje dana kada će pobunom zapaliti pogranična saudijska područja, a potom marširati prema Meki & Medini...

Neki novi igrači su zasjeli na svoja mjesta, a meni je osobno iznimno drago, em zbog svih mojih predviđanja, em zbog uspjeha iranske genijalnosti !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.