Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 01:26   #21
Quote:
delija kaže:
Endi, pa što ne izneseš komentar na sliku http://i12.tinypic.com/33utkee.jpg

pa to je i bio komentar ali ajmo malo veći.
ovako. ta slika može prikazivati stvarno puno toga.

1) te "ručice", štapići, kao god, nisu posebnost virusa. svaka stanica i bakterija i virus to imaju. to su šećeri, glikoproteini i ostale grupe po kojima se stanice prepoznaju međusobno, kao i ostale tvari s kojima dolaze u kontakt.
takva je struktura svake membrane živog bića. fosfolipidni dvosloj, tekući mozaik. to više i nije model, to je činjenica.

2)HIV ne sadrži DNA. to je retro virus.
on ima samo RNA koja se skupa s reverznim transkriptazama (i hrpom drugih kemikalija) ubaci u stanicu i tamo se prebaci u DNA koja se ugradi u DNA domaćina i replicira svašta (u osnovi, dijelove novog virusa) što na kraju uzrokuje lizu stanice.

3)ovaj ornamentirani kvadrat i hrpa ornamenata okolo bi trebali biti "stanica". koja je ovdje kvadratna. takvih u tijelu nema. zapravo nema ih nigdje.

4)ako su maye bile tako pametne i znale detaljno kako izgleda HIV (a vidimo da nisu), trebali su znati da je virus dimenzija cca 120 nm, crveno krvno zrnce 7 mikrona, a obične stanice još i veće.

5)otkud mayama znanje o tome, koje je vidimo ovdje, vrlo, vrlo, vrlo nategnuto i rupičasto, ako to i je to?

ovo je slika koja prikazuje ornamente. lijepi su.
bilo bi drukčije kad bi sve bilo onako kako se čini na prvi pogled. ali jednostavno nije.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:20   #22
Otkud znanje Egipćanima da naprave piramide koje bi i dan danas bilo gotovo nemoguće izgradit?
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:29   #23
Quote:
Endimion17 kaže:
pa to je i bio komentar ali ajmo malo veći.
ovako. ta slika može prikazivati stvarno puno toga.

1) te "ručice", štapići, kao god, nisu posebnost virusa. svaka stanica i bakterija i virus to imaju. to su šećeri, glikoproteini i ostale grupe po kojima se stanice prepoznaju međusobno, kao i ostale tvari s kojima dolaze u kontakt.
takva je struktura svake membrane živog bića. fosfolipidni dvosloj, tekući mozaik. to više i nije model, to je činjenica.

2)HIV ne sadrži DNA. to je retro virus.
on ima samo RNA koja se skupa s reverznim transkriptazama (i hrpom drugih kemikalija) ubaci u stanicu i tamo se prebaci u DNA koja se ugradi u DNA domaćina i replicira svašta (u osnovi, dijelove novog virusa) što na kraju uzrokuje lizu stanice.

3)ovaj ornamentirani kvadrat i hrpa ornamenata okolo bi trebali biti "stanica". koja je ovdje kvadratna. takvih u tijelu nema. zapravo nema ih nigdje.

4)ako su maye bile tako pametne i znale detaljno kako izgleda HIV (a vidimo da nisu), trebali su znati da je virus dimenzija cca 120 nm, crveno krvno zrnce 7 mikrona, a obične stanice još i veće.

5)otkud mayama znanje o tome, koje je vidimo ovdje, vrlo, vrlo, vrlo nategnuto i rupičasto, ako to i je to?

ovo je slika koja prikazuje ornamente. lijepi su.
bilo bi drukčije kad bi sve bilo onako kako se čini na prvi pogled. ali jednostavno nije.
Hvala na opširnom odgovoru - no sad se, ja kao laik, nalazim u jednoj dilemi.
Naime svojevremeno (prije otprilike 17 godina) ja sam pokazao ovu sliku jednom profesoru na sarajevskom fakultetu i on mi je iznio slijedeći komentar, u vezi slike.

Da, ovo može da je slobodan prikaz stanice koja je zahvaćena sa virusom HIV-a.
U stanici nisu prikazanne organele, ali stanična membrana je lijepo prikazana.
Dijelovi virusa se jasno razaznaju: glikoproteid, lipoidni sloj, proteinska ovojnica jezgre, jednolančani RNA i tragovi DNA u obliku dvostrukog heliksa.
Po svim karakteristikama, riječ je o virusu iz porodice Retroviridae, a iz te porodice je i virus HIV-a koji je uzročnik AIDS-a.
Životinjski simboli unutar ljudske stanice vjerojatno prikazuju shematski prikaz životnog ciklusa virusa u stanici.


Ja sam ovo mišljenje stavio u svoju dokumentaciju, koju sam, kasnije, koristio za svoju knjigu KRISTAL I.

No mogu još navesti da sam tu sliku i mišljenje profesora pokazao još dvojici stručnih ljudi u Sarajevu i jednom u Beogradu i od sve trojice sam dobio potvrdu da je mišljenje profesora na mjestu.

Eto, zato sam u dilemi.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:00   #24
Quote:
Endimion17 kaže:
jajna stanica se vidi prostim okom, ali spermij ne. I zato me zanima kako su to Egipćani znali kako spermij izgleda.
Nemam pojma, ali naslikan je u jednoj grobnici.

Quote:
Endimion17 kaže:
2)HIV ne sadrži DNA. to je retro virus.
Tek sad sam primijetila da su ga nacrtali na slici
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.