Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 09:48   #41
novosti?

buduci da je proslo par godina od ovog posta zanima me koje se sada sprave aktualne/dobre, a najvise me zanima da li je Peace34 stanjila gornji dio tijela
Allergic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:35   #42
kupio sam u intersportu prije mjesec dana energetics 10.1 rower

za neodlucne ovo je ok sprava
ima dobar otpor slicno ko kettler cocach M a duplo jeftinije
fali samo klupica ali to se da sklepati od komada mediapana i malo spuzve

pozz
Allergic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:19   #43
dižem temu iz pepela, kupujem neku spravu za veslanje, vidim da je razlika u cijeni stvarno drastična ovisno o ponudi na netu. ne znam gdje bi me ispalo najpovoljnije budući da mi ne treba ni concept2 niti koja druga profesionalna, više onako neka kućna
također, vi što ste pokupovali, ako tko prodaje, otvorena sam za sve ponude (sprava mislim)
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:03   #44
Imam jednu, firma KETTLER coach!
I ne znam koliko bih te dernul!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:12   #45
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
dižem temu iz pepela, kupujem neku spravu za veslanje, vidim da je razlika u cijeni stvarno drastična ovisno o ponudi na netu. ne znam gdje bi me ispalo najpovoljnije budući da mi ne treba ni concept2 niti koja druga profesionalna, više onako neka kućna
također, vi što ste pokupovali, ako tko prodaje, otvorena sam za sve ponude (sprava mislim)
imate PP
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 09:37   #46
Gledam neki veslački ergometar, za kućnu upotrebu.
Ne triba mi sprava od 10000kn, al ne bi želio ni nešto što će se raspast kad prnem na njoj. Mislim kešnut negdje 2000-2000kn.
Imam 95kg, 45 god, aktivan za svoje godine (bicikl, plivanje)
Bespućima sam naletio na ovu:
https://www.timebreak.eu/hr/trgovina...va-za-veslanje

Čini mi se ok, u odnosu na cjenovni rang što se nudi na fitness.com.hr
i tamo imaju dobrih sprava u tom rangu al mi se čine "mršavije"

ili ako može neka druga preporuka, može i polovno.

zdravi i veseli bili!
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 11:08   #47
moj ti je savjet - radije si nabavi profi spravu, rabljenu ako ti je stvarno puno dat ta novu.
razlika je ogromna, probah te kucne pizdarije i probah profi spravu. jbg, prevagnula je profi, dere se po njoj, a kad onako pocne padat motivacija samo se sjetim ulozenih kuna. imam concept btw.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 14:15   #48
hm, da Concept je početak i kraj svjestan sam toga...
al opet to bi koristio max 2-3 puta tjedno, ostalo idem na bazen i bicikliram.
ne mislim ni derati to bjesomučno, nego održavati kondiciju za dugih zimskih noći...
ljeti se sve drastično mijenja, samo se pliva i malo biciklira, tako da bi od 6. do 10. mjeseca skupljala prašinu...
tako da gledajući tako, stvarno nemam rezona uzimat profi spravu od 1000€
čak i ako je bučna, sprava ne stoji u stanu nego kat ispod...
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 17:28   #49
a ne znam, radije uzmi onda nesto drugo kucno, ili ako si bas zapeo za ergometar onda kettler nije bas skart neki. ovo ostalo je stvarno u rangu igracki za djecu. ja ti to ne znam najbolje objasnit, ali kod jeftilena se desava da nakon nekih 15ak min kao da “vuces uprazno” kao da je opterecenje nestalo, dok kod concepta (koji ima podesiv zracni zamasnjak) se to nikako ne desava. na jeftilenu mogu i sat vremena oderat na onoj njihovoj najvecoj razini, a na conceptu (razina 6) umirem nakon 20 minuta.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 22:17   #50
na zalost, nema isporuke u hr:

https://www.lidl.de/de/crivit-rudergeraet/p266207
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 09:47   #51
A eto takve tipa Lidl sprave gledam, u tom rangu 2-2.500kn možda i 3.000kn, i mislim da ima tu neloših sprava za kućnu upotrebu.
Meni definitivno ne treba concept niti ijedna profi sprava, jer ni ja nisam profi.
to je kao za bicikle...pa su mi isto savjetovali neke bajkove od 5-6-7-8 tkn...a ja amater. i kupim polovni bajk za 2000kn i evo nas 4 godine se družimo...
i onda kupim još jedan za 1500kn (specijalku) i evo i nju imam 3 godine bez problema jašemo...a tu su mi savjetovali neke karbone, kurce-palce, 6000kn polovni...svašta...
lipo je imat profi spravu, al ono znam dosta ljudi koji i odustanu od bavljenja sportom jer je skupo...misle da moraju uzet nešto profi, na robu potroše 500€ da lipo izgledaju...a nije i ne mora biti skupo i nedostupno...
ne kažem da su te profi stvari preskupe, nego mi jednostavno ne trebaju u životu...
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 09:55   #52
Quote:
varichello kaže: Pogledaj post
A eto takve tipa Lidl sprave gledam, u tom rangu 2-2.500kn možda i 3.000kn, i mislim da ima tu neloših sprava za kućnu upotrebu.
Meni definitivno ne treba concept niti ijedna profi sprava, jer ni ja nisam profi.
to je kao za bicikle...pa su mi isto savjetovali neke bajkove od 5-6-7-8 tkn...a ja amater. i kupim polovni bajk za 2000kn i evo nas 4 godine se družimo...
i onda kupim još jedan za 1500kn (specijalku) i evo i nju imam 3 godine bez problema jašemo...a tu su mi savjetovali neke karbone, kurce-palce, 6000kn polovni...svašta...
lipo je imat profi spravu, al ono znam dosta ljudi koji i odustanu od bavljenja sportom jer je skupo...misle da moraju uzet nešto profi, na robu potroše 500€ da lipo izgledaju...a nije i ne mora biti skupo i nedostupno...
ne kažem da su te profi stvari preskupe, nego mi jednostavno ne trebaju u životu...
stvar je u tome da ovaj iz lidla jedini za kojeg znam radi na istom principu kao i concept, znaci otpor fluida. Sto znaci da je vjerojtno losije napravljen, ali bi trebao imati slican osjecaj i osnovna svojstva kao prava stvar.

Sto znaci da kad gledas ove ostale ne usporedjujes dobar i osrednji bajk, nego usporedjujes dobar bike s osrednjim romobilom, koturaljkama koje se zavezu ispod tenisica i jeftinim plasticnim skatebordovima.

Mislim da ti se vise isplati placati clanarina u teretani sa conceptom nego kupovati ove druge. Ali stono bi se reklo sam ces na kraju odluciti sto je najbolje za tebe.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 13:13   #53
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post

Mislim da ti se vise isplati placati clanarina u teretani.
plaćati teretanu u gradu koji ima preko 200 sunčanih dana godišnje, od toga 150 dana je teperatura mora priko 20 stupnjeva mi je suludo za moje potrebe...
nisi možda pročitao da bi sprava za veslanje skupljala prašinu 4-5 mjeseci godišnje, jer mi je plivanje i bicikliranje primarna "zabava"...

a i teretana kao "medij" mi nikako ne odgovara...volim slobodu, bez članarine, obaveza, bez plaćanja ikome išta hahaha

a vidit ćemo nešta...ima i ovih hidrauličnih sprava, bez displejića, programa treninga i điđimiđa...ni to mi ne treba...
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 14:38   #54
Quote:
varichello kaže: Pogledaj post
nisi možda pročitao da bi sprava za veslanje skupljala prašinu 4-5 mjeseci godišnje, jer mi je plivanje i bicikliranje primarna "zabava"...

a i teretana kao "medij" mi nikako ne odgovara...volim slobodu, bez članarine, obaveza, bez plaćanja ikome išta hahaha

a vidit ćemo nešta...ima i ovih hidrauličnih sprava, bez displejića, programa treninga i điđimiđa...ni to mi ne treba...
pa ako bi skupljala prasinu 4-5 mjeseci tim prije je teretana isplativija, ali ako volis svoju slobodu - to je valjan i dovoljan razlog

blio je nekih tih water rower-a, ali kad sam zadnji put detaljnije gledao pred nesto godina, bili su sukuplji od concept-a

ali ako se koji pojavio jeftiniji, javi da znamo

Meni tu i tamo dodje napadaj da od šine, rolla, i starog kotaca za bicikl slozim nesto, kako je uostalom i prvi concept bio napravljen
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:05   #55
Kettler Favorit mi je najbliži cijenom i potrebama, nije skup, a i review mu je ok.
I nema 100 opcija, nego samo dvi.
1. sjedni
2. veslaj

i eventualni popravak se može odradit u bilo kojoj radioni za pivo i čavape šefu radione.
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:03   #56
diy varijanta:

https://openergo.webs.com/
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 09:03   #57
Uh lipo, ali ne bi se sa tim zajebavao...
mislim da idem na Kettler Favorit 220 i to baš ovaj
https://www.njuskalo.hr/fitness-opre...oglas-21116754

spustiti malo cijenu zbog dostave i to je to.

malo sam se raspitao, radi se o dobroj staroj spravi bez puno filozofije koja će trajat još 50 godina. nema do švabe hahaha
display mi ne treba, imam sat Garmin Fenix3 koji je bolji od svih tih računala. trebam HRM, stroke/min i vrime vježbanja, a to sve imam na satu.
dakle, sjedni i veslaj :-)
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 14:24   #58
stiga Kettler Favorit 220. hidraulika radi odlično, ne škripi ništa, sprava kao tenk, imam osjećaj da će me nadživit...
bit će zanimljiva ovo jedna zima.
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 16:43   #59
Pozdrav, mrtva tema al ipak da probam sa pitanjem.

Zanimam se za spravu za veslanje, nekako su mi cjenovno najpristupačniji na magnet. Ali recimo ovaj što ga gledam je otpora 7kg zamašnjak. Neki vele da je to malo. Koliko bi trebao biti otpor da bi jedno muško dobro se umorilo na njemu?

Jel ima dobar veslač, polovni za do 2000kuna.

Recimo otpor na zrak je težina koliko sam potegneš, jače potegneš pruža veći otpor, isto sa vodom. A koliko bi magnet trebao biti jak?

Hidraulika me uopče ne zanima, imao jednom i uništio 2 veslača, savio im cijevi od potezanja ručki.

Hvala.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 19:57   #60
za te pare kupis polovni pravi veslac, neki od conceptovih modela....
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.