Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 15:46   #501
Ak imaš ženu, naruči masažu vrata sa bepantenom +

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:23   #502
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ak imaš ženu, naruči masažu vrata sa bepantenom +

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Nisam ozenjen.

Slika simptoma: http://i.imgur.com/jD9IrIv.png
muamerlaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 09:01   #503
Meni ono izgleda da je povezano sa sinusima ali ipak vidi sto kažu pretrage i doktor.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:51   #504
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Meni ono izgleda da je povezano sa sinusima ali ipak vidi sto kažu pretrage i doktor.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Hvala. care.

Narucen sam sutra na MR mozga u 17:00.
To be, or not to be.

Lagao bih kad bih rekao da mi srce ne lupa 150 puta u minuti.

muamerlaps is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:22   #505
Bok svima! Unazad 4 dana prilično me boli glava koja ne popušta na Neofen i Brufen. Boli me vratni dio, ali i područje oko sljepoočnica, zapravo kao da imam neki oklop na glavi. Inače nemam baš često glavobolje, ali mi se zna javljati osjećaj vrtoglavice, omaglice, kao neka ošamućenost zbog čega sam i napravila niz pretraga. Zadnji put sam ih radila prije godinu dana kada sam imala jednu epizodu vrtoglavice pri dizanju iz kreveta. Nalaz EEG-a, dopplera krvnih žila i OECD, MR mozga (7/2016), MR angiografija (11/2016) BAER je bio uredan, a RTG i MR vratne kralježnice(7/2016) koji je pokazao uznapredovali degenerativni proces C kralježnice u segmentu C5-C6i C6-C7 s prisutnim dorzalnim spondilofitima s desne strane i vidljivomstenozom desnog lateralnog recesusa. Medula je primjereno široka urednog signala. Zaključak - morfološki znaci komp.deg. radikulopatije desno u nivou C5-C6 i C6-C7. Ovoj glavobolji je prethodio i stresan period budući mi je kćer bila 5 dana hospitalizirana.Strah me tumora na mozgu, budući glavobolja ne popušta na lijek. Kakvo je Vaše mišljenje s obzirom na učinjene nalaze prije godinu dana. Da li je ipak glavobolja od vratne kralježnice i napetosti? Može li se tumor razviti u periodu od obavljanja pretraga? Prije mjesec dana radila KKS- uredna, tlak uredan. Lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:26   #506
Eeg

Pozdrav, zbog jakih glavobolja sam bila kod neurologa i izmedu istalog mi preporucio EEG glave, dali netko zna gdje ga mogu obaviti a da ne cekam dugo?
Hvala 😊
Tamy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:08   #507
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok svima! Unazad 4 dana prilično me boli glava koja ne popušta na Neofen i Brufen. Boli me vratni dio, ali i područje oko sljepoočnica, zapravo kao da imam neki oklop na glavi. Inače nemam baš često glavobolje, ali mi se zna javljati osjećaj vrtoglavice, omaglice, kao neka ošamućenost zbog čega sam i napravila niz pretraga. Zadnji put sam ih radila prije godinu dana kada sam imala jednu epizodu vrtoglavice pri dizanju iz kreveta. Nalaz EEG-a, dopplera krvnih žila i OECD, MR mozga (7/2016), MR angiografija (11/2016) BAER je bio uredan, a RTG i MR vratne kralježnice(7/2016) koji je pokazao uznapredovali degenerativni proces C kralježnice u segmentu C5-C6i C6-C7 s prisutnim dorzalnim spondilofitima s desne strane i vidljivomstenozom desnog lateralnog recesusa. Medula je primjereno široka urednog signala. Zaključak - morfološki znaci komp.deg. radikulopatije desno u nivou C5-C6 i C6-C7. Ovoj glavobolji je prethodio i stresan period budući mi je kćer bila 5 dana hospitalizirana.Strah me tumora na mozgu, budući glavobolja ne popušta na lijek. Kakvo je Vaše mišljenje s obzirom na učinjene nalaze prije godinu dana. Da li je ipak glavobolja od vratne kralježnice i napetosti? Može li se tumor razviti u periodu od obavljanja pretraga? Prije mjesec dana radila KKS- uredna, tlak uredan. Lp
Definitivno i isključivo vratna kralježnica + tenzijska glavobolja. Umjesto tableta probaj tehnike opuštanja, ciljane, dozirane vježbe za (vratnu) kralježnicu i akupunkturu.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:09   #508
Quote:
Tamy1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zbog jakih glavobolja sam bila kod neurologa i izmedu istalog mi preporucio EEG glave, dali netko zna gdje ga mogu obaviti a da ne cekam dugo?
Hvala ��
Ja sam ti EEG radila u domu zdravlja Trnje- Kruge i došla odmah sutra dan na red i nalaz dobila odmah nakon snimanja... Nije dugo čekanju ni u Martićevoj, ali mi je ovo bilo brže.. neznam dali si se već snašla
Ivonci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:59   #509
Glavobolja

Izvadio sam sve nalaze,svi nalazi su dobri
Na kraju sam otisao do doktora za uho nosgrlo,ispostavilo se da je upala sinusa
Da li je moguce da me boli citava glava od upale ? I da osjecam pritisak Ili je nesto drugo
Plasim se otic slikat glavu
Po citav dan samo razmisljam o glavi,vjerovatno me vise boli zbog tog
I da li je moguce da zbog stresa se malo povisi tlak?
Nemam vrtoglavice,ne povracam
yenkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:55   #510
Quote:
yenkee kaže: Pogledaj post
Izvadio sam sve nalaze,svi nalazi su dobri
Na kraju sam otisao do doktora za uho nosgrlo,ispostavilo se da je upala sinusa
Da li je moguce da me boli citava glava od upale ? I da osjecam pritisak Ili je nesto drugo
Plasim se otic slikat glavu
Po citav dan samo razmisljam o glavi,vjerovatno me vise boli zbog tog
I da li je moguce da zbog stresa se malo povisi tlak?
Nemam vrtoglavice,ne povracam
Što sve imaš od nalaza? S glavom i sinusima je sve moguće.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:43   #511
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
Molim vas mišljenje u vezi nalaza. Riječ je o muškoj kratkovidnoj osobi od 45 godina koja doslovno godinama pati od glavobolja koje se manifestiraju samo na lijevoj strani glave,točnije doslovno kao da netko stišće lijevo oko.Obavljeni su razni pregledi.Prilažem zadnji nalaz MR-a gdje me zanima što bi značila pretposljednja rečenica, a koja spominje kortikalnu atrofiju.Hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:49   #512
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, (posteriorna) kortikalna atrofija (više možeš pročitati na ovom linku: https://www.alz.org/dementia/posteri...al-atrophy.asp) je ozbiljno stanje koje uključuje polagano propadanje moždane kore tj korteksa, na stražnjem dijelu glave. Uslijed toga ozbiljno utječe na vid, pa simptomi mogu uključivati i poteškoće s čitanjem, dezorijentaciju, poteškoće s prosuđivanjem udaljenosti itd., no to se sve sporo razvija. Neki ju povezuju i s Alzheimerom.
Ipak, ono što je važno reći je da je to stanje teško dijagnosticirati i da se često miješa s nekim drugim stanjima tako da molim te detaljno ispitaj dotičnog neurologa u vezi toga. Ja nisam neurolog i ne mogu ti tu više pomoći, ali ono što znam je da bi sigurno trebalo još nalaza da se takvo što dijagnosticira.

Sretno i drži(te) se!
Vrlo je moguće da je ovo napisano samo reda radi i da se ne radi stvarno o tome.
__________________
------
Mr.Maroon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 17:11   #513
Quote:
Mr.Maroon kaže: Pogledaj post
Pozdrav, (posteriorna) kortikalna atrofija (više možeš pročitati na ovom linku: https://www.alz.org/dementia/posteri...al-atrophy.asp) je ozbiljno stanje koje uključuje polagano propadanje moždane kore tj korteksa, na stražnjem dijelu glave. Uslijed toga ozbiljno utječe na vid, pa simptomi mogu uključivati i poteškoće s čitanjem, dezorijentaciju, poteškoće s prosuđivanjem udaljenosti itd., no to se sve sporo razvija. Neki ju povezuju i s Alzheimerom.
Ipak, ono što je važno reći je da je to stanje teško dijagnosticirati i da se često miješa s nekim drugim stanjima tako da molim te detaljno ispitaj dotičnog neurologa u vezi toga. Ja nisam neurolog i ne mogu ti tu više pomoći, ali ono što znam je da bi sigurno trebalo još nalaza da se takvo što dijagnosticira.

Sretno i drži(te) se!
Vrlo je moguće da je ovo napisano samo reda radi i da se ne radi stvarno o tome.
neurolog je neozbiljan .naime,uputa mu je da mu se pacijent obrati ako nešto osjeti...,a tkđ. smatra da je to osobno viđenje operatera na MR-u.
Da li je moguće da su te glavobolje od tog procesa ili ne?
također moram napomenuti da su prisutni obilni kalcifikati .ne znam da li su oni povezani s tim problemom
imate li preporuku nekakvih drugih pretraga?obavljen je ct glave,uzv vratnih žila,prije par godina kompletan pregled očnog fundusa...ne znam što dalje.hvala

Zadnje uređivanje viper50 : 06.12.2017. at 17:36.
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:23   #514
Postovani molim vas da mi neko odgovori u vezi ovoga jer poludjeh.
uglavnom dobio sam prvo tinnitus, tj. zujanje u usima, posle su se pojavili trnci u lijevoj strani lica ali su nestali pa se vrate i sve tako, onda sam jedan dan vjezbao i steskilo mi se imao sam ono svitkanje pred ocima jedno 10 sekundi , posle toga par dana me boljela glava ali je prestala, nakon prestanka je poceo neki cudnovati pritisak u glavi a bol je minorna , isao sam na pregled kod neurologa , sve motoricke funkcije su u redu jer se bojim tumora, bas sam prepadnut, poslao me je na ct , uradio sam ct glave i sinusa, nalaz cist skroz. Ali ja i dalje imam te simptome, cak sada i ne spavam tj , sanjam milion snova i budim se svakih 10 minuta, opterecen sam, javi mi se i mucnina nekad. glava me ne boli , samo osjecam taj pritisak na polovini glave gore i malo iznad sinusa, molim vas da li imam razloga za strah ako je ct uredan, da li mogu da se oslobodim straha od tumora ili moram ici na mri jer neko kaze da ct ne moze vidjeti tumore.
Izvinjavam se sto pisem ovdje ,ali vise ne znam sta da radim.
Mokaipg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:41   #515
Prijateljica ima stalne migrene, doktor joj je rekao da je uzrok sužena žila u vratu.

Pitanje, može li se to kiruški izliječiti ili nekako drugačije. Da se ne šopa dvaki dan sa lijekovima protiv glavobolje

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 21:11   #516
ja se evo stalno kljukam sa tabletama protiv bolova,jer me često boli glava..imam isto i migrene...gadne su....možda ima još šta da se može pit osim tableta ili čajeva nekakvih....idem i na akupunkture....one čak i pomognu
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 09:02   #517
Bok, unazad 3-4 dana imam glavobolju, a boli me i vrat. Najviše je bol u zatiljku i sljepoočnicama. Osim toga osjećam zategnutost/utrnulost desne strane lica,(oko oka, pa prema ustima), bez nekih ispada, promjenana licu, u vidu, promjene osdjeta..tako je i počelo dan dva prije glavobolja. Analgetike sam u dva navrata pila i bez efekta. MR angiografiju sam zbog također osjećaja utrnulosti radila 11/2016 i nalaz je bio uredan. MR mozga iz 11/2017 zbog glavobolje, uredan osima male vaskulane lezije 3 mm. CD ver. arterija i TCD iz 3/18 uredan. Vratna kralježnica - izravnata lordoza, multisegmentirane protruzije diskova c4/c5, c5-c6, c6-c7, osteofit na c3... Strah me moždanog udara, pa bi najradje opet radila MR, i MRA, ima li potrebe? Može li biti sve od vratne kralježnic ei anksioznosti?Koliko je mogućnost da se pojavila aneurizma? Imam 44 godine, ne pušim, uredan tlak, kolesterol, šečer.. lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 17:14   #518
Quote:
TheFlyer kaže: Pogledaj post
ja se evo stalno kljukam sa tabletama protiv bolova,jer me često boli glava..imam isto i migrene...gadne su....možda ima još šta da se može pit osim tableta ili čajeva nekakvih....idem i na akupunkture....one čak i pomognu
Bok. Imam glavobolje koje znaju trajati i dva dana. Nakon svih pretraga nije nadeno nista.Osluskujuci svoje tijelo, shvatila sam, da se glavobolje, pojavljuju kao okidac na pojedinu hranu (cesnjak, svjezi luk, crno vino, grah varivo staro dva dana, itd.) Operirala sam zuc i iza toga se javljaju te glavobolje. Ne pomazu mi nikakvi lijekovi. Jednostavno, kad pogrjesim u prehrani, rano ujutro pocinje celna glavobolja, koja traje tako dugo dok ne odem na veliku potrebu(dobijem proljev).Kad se sve smiri, glavobolja polako popusta. Nekad mi od bolova bude tako zlo, da ne mogu gledati. Laicki, dosla sam do zakljucka, da mi toksini kroz crijeva odu u krv i sve skupa u glavu. Kao da bi se otrovala... Ista stvar mi se dogada, ako nemam stolicu jedan dan. Drugi dan, opet problemi. Pazim sto jedem, ali ipak mi se dogodi, da pogrijesim. Da li netko ima slican problem i kak si pomoci? Koju tabletu popiti? Jer unistena su mi dva dana, nemam snagu, energiju, tak dugo dok sve ne prestane. Ima li ko slicne probleme? Hvala na odgovoru.
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2020., 09:51   #519
Ne znam postoji li novija tema, odgovoriću na ovu, nema potrebe da otvaram novu.
Treći dan za redom imam čudnu glavobolju i malčice počinje da me brine. Naime, gornji (nije čelo, nego baš gornji dio tjemena) desni dio glave mi povremeno pulsira (nepravilno) i svako pulsiranje = umjeren do snažan bol. Nikad nisam imao nešto slično. Inače imam glavobolje bukvalno jednom sedmično (rijetko i češće), ali su uvijek iznad desnog oka, dakle sinusna glavobolja (makar tako mislim i doktori nikad nisu otkrili ništa drugo, rekli su mi da ću imati problema s tim do kraja života). Trebam li da brinem jer već treći dan ne prolazi ili je to uobičajena glavobolja? Inače nisam ni u kakvom stresnom periodu života, naprotiv. Post-korona ide dobro, radim 2 puta sedmično u officeu, a 3 puta sedmično od kuće, sve ide normalno.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2020., 09:03   #520
Pozdrav ! Imam pitanje jer cu izluditi evo ovako vec 2 tjedna me po noci probudi glavobolja moram popiti tabletu jer ne mogu zaspati,po danu me ne boli ali po noci da.Uplasila sam se da nemam tumor na mozgu .Moram naglasiti da sam prije 3 tj bila pozitivna na covid pa je mozda i to ali onda bi me i po danu glava bolila.Umirem od straha i strah me ic spavat ,ima li tko slicno iskustvo,hvala
Retita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.