Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 17:35   #61
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
danas u dm-u naletila na tracker za siromašne, škrte ili one koji baš ne vjeruju modernijoj tehnologiji
šalu na stranu, radi se o ovom hvalevrijednom projektu https://vratime.com/ za koji sam eto slučajno danas doznala jer mi je oko privukla naljepnica "popust" (evidentno ulazim u kategoriju škrtaca).
Budući da neću nabaviti taj privjesak, škrta sam i u besparici, ali sam svejedno radoznala, a Dube je ovdje jedina njegova ponosna vlasnica.

Naime, Find My Pet i Geopet Location omogućavali su unos raznoraznih podataka, primjerice o tegobama i boleštinama od kojih pas pati. Na licu mjesta odlučila sam da to nije za Sitku - tko god bi iščitao njezine probleme, najvjerojatnije bi je izbacio na cestu ili odalamio sjekirom po glavi, ali vjerojatno ima i benignijih boljetica.

Omogućuje li baza podataka Vrati me i takve detalje? Recimo, nađeš psa kojemu u roku od nekoliko sati treba dati antiepileptik. Što onda?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:31   #62
ima u profilu rubrika Ostalo gdje se mogu upisati proizvoljne informacije. a što će biti ako netko naleti na psa kojemu uskoro treba lijek ovisi o nalazniku. isto kao što nema načina ikoga natjerati da nazove vlasnika sve da broj telefona blinka kao semafor s ogrlice. jbga.

ma moj je već prestar za ispade. k tome kad šećemo uglavnom je na lajni (ergo kupnja 8 metarske flexice) jer nije baš psihički stabilan kad vidi mačku i imala sam već jurcanja za njim dok on juri za mačkom. i preskakanje preko plotova u dugačkom kaputu

budali tako skoče hormoni da ne vidi i ne čuje ništa osim mačeta. da ne mislite da je krvožderan - nije. samo voli kad mačke bježe od njega
a kad naleti na koju da ga ignorira, mota se oko nje kao oko vruće kaše i šnjofka.

uglavnom, natrag na temu. privjesak sam kupila iz znatiželje jer do tad nisam uopće čula za taj servis. 50 kn me neće osiromašiti, a ipak financijski pomognem ljudima koji su to pokrenuli i održavaju server i besplatni telefon.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:33   #63
Možda će netko nešto znati. Guglam i nalazim samo ultrazvučne uređaje, i to uglavnom protiv lajanja. Evo što tražim.

Tractive je svojevremeno u ponudi imao, a sada više nema, uređaj sa zvučnim signalom koji je služio za trening, nešto kao kliker na daljinu.

Sitko je svojevremeno, dok smo tek vježbale dolaženje na poziv i dok je još bila zdrava, nosila mačje zvonce tako da čujem gdje je. Poslije smo to zvonce zanemarile. Sada bi mi opet trebao zvučni signal da čujem u kojem je smjeru treba tražiti - gadura je, unatoč godinama, brza kao hrt, Tractiveov GPS to ne može uvijek pratiti, a na Dotki i nema svugdje signala. Zvonce je čini nemirnom pa to ne želim upotrebljavati, ali bi bilo super da objesim nešto na nju što će se oglasiti čak i kada je ne vidim.

Znam za improvizacije sa starim mobitelom, ali to ne bih.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 19:37   #64
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ta verzija za lovce razlikuje se od običnog "Tractive" samo po boji, tzv. Camouflage Design. Lovci upotrebljavaju Garmin, ako uopće išta upotrebljavaju - jebeš ti lovačkog psa koji se ne zna vratiti. No sad vidim da su uveli i varijantu za kućne ljubimce, s time da su oba proizvoda zapravo šokeri.

Za sokolarstvo: Marshall Radio Telemetry. Ima jojš jedan proizvođač, ali se ne mogu sjetiti naziva.

Trenutno je na akciji Tractive gps u PET centru - oko 230 KN + pretplata Za prosječnog korisnika više nego dobar uređaj naročito za grad i parkove. Rijetko kada pas izgubi gps signal - bitno je da vi imate dovoljno interneta na mobu. Postoji mogućnost LIVE praćenja ili pak doma preko PC kao što ostane i zabilježba gdje ste sve jučer ili danas (ili bilo koji dan :-) ) bili sa svojim ljubimcem


Garmin Astro ili Alpha su uređaji (profi) za lovce, pse za potragu... cijena malo visoka (oko 7.500 KN + svaka ogrlica oko 100€ ali bez pretplate.) Dešava se da ostane pas (ogrlica) bez signala (u velikim gudurama, sklopama…) ali postoje dodatne antene za auto - bilježe se posljednje lokacije gdje je bilo signala i obično se uređaj upari sa ogrlicom po izlasku psa iz gudura.


Možda nije ovo mjesto o diskusijama kakvi su lovački psi i zašto se ne vraćaju ali postoji barem 100 opravdanih razloga zašto se nije vratio i zašto je dobro da ima Garmina oko vrata
Dali lovci upotrebljavaju nešto od navedenog - o daaa - puno skupe i kvalitetne opreme koja je potrebna za sigurnost psa i ljudi. Ne znam zašto odmah negativne konotacije o lovcima i njihovim najboljim prijateljima?

Šokeri su uređaji koje bi trebalo izbjegavat i stavit nekim ljudima oko vrata
Garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 19:47   #65
Quote:
Garo kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto odmah negativne konotacije o lovcima i njihovim najboljim prijateljima?
Ako je ovo upućeno meni, neosnovano je. Jednostavno mislim da bi radni pas trebao obavljati svoj posao, a da bi lovac trebao poznavati psa i znati što od njega traži i očekuje: od aportera da donese ustrijeljenu divljač, od ptičara da je "nacilja" nosom i čeka dok lovac ne dođe, od goniča... itd. A možda ja živim u utopijskoj izmaglici.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 20:06   #66
Baš ovo gdje ste stali - goniči, za njih je potreban gps ( može se i bez njega ali je potrebno strpljenje i poznavanje terena) kao i potrage za ljudima gdje dovodite u opasnost i sebe i psa ako ga držite na lajni za potrage. Tu gps pokazuje svoje prednosti
Garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2018., 19:12   #67
Odgovorila sam ti na chatu da ovdje ne spamamo: link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 07:48   #68
Sad ima Tractive i za mačke: link. Samo nekako ne vjerujem da će za tim biti velika potražnja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 10:23   #69
Ima netko preporuku za GPS lokator za mačku? Ili koji treba izbjegavati?

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 13:23   #70
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Ima netko preporuku za GPS lokator za mačku? Ili koji treba izbjegavati?

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
koristim Tractive za psa (sada povremeno), zadovoljna sam, mislim da bi bio dobar i za mačku. Nisma gledala kakav je noviji model, nas mi se čini malo preglomazan za mačke, iako je namijenjen i za njih.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 14:05   #71
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
koristim Tractive za psa ... nas mi se čini malo preglomazan za mačke, iako je namijenjen i za njih.
Možda amaric treba za main coon.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 18:34   #72
Za bengalca.

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 19:45   #73
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Ima netko preporuku za GPS lokator za mačku? Ili koji treba izbjegavati?
Sad Tractive ima i varijantu za mačke. Pogledaj, malo se dopisuj s njima - kolika je opasnost da će mačka ogrlicom nekamo zapeti i tako pa razmisli.

Tractive zlata vrijedi ako životinja reagira na poziv. Sitko ga ima već godinama, ali sada ga nosi samo za slučaj da se slučajno otkvači s lajne. Nama bi zapravo trebao daljinski upravljač.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 21:36   #74
Uređaji za praćenje ljubimaca

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Tractive zlata vrijedi ako životinja reagira na poziv.
Svojeglavi mačak s jajima u pubertetu koji samo gleda kako da opet zbriše, a djeca i zatvaranje vrata je druga priča. Dogodi se povremeno da netko kupi mački ogrlicu (mislim na običnu ili protiv buha), a onda dođe po novu jer se mačka vratila doma bez nje, ali u ovom slučaju više me brine da će mačak zbrisati kad se isprazni baterija.
Prošle godine sam na Vip-ovoj stranici gledao Myki pet kojeg sad na A1 više ne nalazim, ali bez obzira na to nekako me vuče prema Tractive Basic na 1 godinu.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2019., 01:15   #75
S jajima mu nikakav uređaj neće pomoći. Bar bi tebi to trebalo biti jasno. A baterija se za svaki slučaj puni jednom dnevno, jasno, pod uvjetom da mačak spava u kući.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2019., 06:18   #76
Živi u kući, ovo je za slučaj da pobjegne.

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2019., 13:39   #77
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Za bengalca.
Postoji li šansa da na Fotoalbumu vidimo bengalca?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 20:59   #78
Amaric, ovo ti je novo kod Tractivea: IKATI.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 21:24   #79
Dobro da nisam onda naručio, ovo bi mi bila draža varijanta. Zapeli smo na navikavanju na ogrlicu.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 23:26   #80
I meni se učinilo da ovo više odgovara tvom tigru.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.