Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 12:41   #1
atikmdag.sys i plavi ekran smrti

Imam Windows 10, i u zadnje vrijeme imam povremena rušenja sustava, a kao izvor i uzrok je navedena datoteka atikmdag.sys

Imam Windows 10 Home 64-bitni, a graf. kartica je AMD Radeon R7 200. Najnoviji mogući driver je instaliran, a i drugi hardware ima sve najnovije, otkako sam pogledao s Driver Boosterom.

Zna li netko rješenje problema?

Ovo se počelo događati nakon što sam odnio računalo na pregled, jer su prije toga bila smrzavanja nekakva. Toga nema nakon što su ga pregledali, očistili od prašine i vratili, ali sam umjesto čiste reinstalacije išao na ˝Fresh start˝ opciju (preporučeno mi je da reinstaliram), jer zapravo nemam aktivacijski kod za Win 10, nego za 8, a bio sam OS nadogradio na 10-ku dok sam mogao besplatno.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:22   #2
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Imam Windows 10, i u zadnje vrijeme imam povremena rušenja sustava, a kao izvor i uzrok je navedena datoteka atikmdag.sys

Imam Windows 10 Home 64-bitni, a graf. kartica je AMD Radeon R7 200. Najnoviji mogući driver je instaliran, a i drugi hardware ima sve najnovije, otkako sam pogledao s Driver Boosterom.

Zna li netko rješenje problema?

Ovo se počelo događati nakon što sam odnio računalo na pregled, jer su prije toga bila smrzavanja nekakva. Toga nema nakon što su ga pregledali, očistili od prašine i vratili, ali sam umjesto čiste reinstalacije išao na ˝Fresh start˝ opciju (preporučeno mi je da reinstaliram), jer zapravo nemam aktivacijski kod za Win 10, nego za 8, a bio sam OS nadogradio na 10-ku dok sam mogao besplatno.
Pa ako si nadogradio desetku sa windows 8, onda imas i kljuc od windowsa koji je spremljen, mozes komotno formatirati hard disk, nakon instalacije windowsa 10 i kada se spojis na net automatski ce ti se aktivirati windowsi, tako da za to nemas brige.. A sto se tice ovog errora, skini WhoCrashed 6.01
http://www.resplendence.com/downloads nakon instalacije, skeniraj komp pa ce ti izbaciti log.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:01   #3
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Pa ako si nadogradio desetku sa windows 8, onda imas i kljuc od windowsa koji je spremljen, mozes komotno formatirati hard disk, nakon instalacije windowsa 10 i kada se spojis na net automatski ce ti se aktivirati windowsi, tako da za to nemas brige.. A sto se tice ovog errora, skini WhoCrashed 6.01
http://www.resplendence.com/downloads nakon instalacije, skeniraj komp pa ce ti izbaciti log.
Izgleda da mi računalo možda briše .DMP datoteke ili ih uopće ne stvara. WhoCrashed nije nkakvu datoteku našao u C:\Windows\Mindump ili u C:\Windows. A znam da sam vidio plave ekrane bar 3 puta u zadnjih 2 tjedna.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:09   #4
Baš sam sada googlao i vidim da tvoj problem- atikmdag.sys je vezano uz grafičku karticu, sigurno je problem u samom driveru..

skini ovo: http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html

ovaj alat čisti sve moguće pizdarije, pod tim mislim zaostatke koje kod klasicnog reinstaliranja drivera ostaju. Znaci pokreni taj alat, očisti graficke drivere sa tim alatom, restartaj kompjuter te skini friške drivere sa amd stranice. Ako se i dalje bude dogadjala ista stvar bojim se da mozda nije do fizickog kvara graficke kartice, pa bi bilo najbolje da se graficka testira u drugom kompu (ako dodje do toga)
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:42   #5
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Baš sam sada googlao i vidim da tvoj problem- atikmdag.sys je vezano uz grafičku karticu, sigurno je problem u samom driveru..

skini ovo: http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html

ovaj alat čisti sve moguće pizdarije, pod tim mislim zaostatke koje kod klasicnog reinstaliranja drivera ostaju. Znaci pokreni taj alat, očisti graficke drivere sa tim alatom, restartaj kompjuter te skini friške drivere sa amd stranice. Ako se i dalje bude dogadjala ista stvar bojim se da mozda nije do fizickog kvara graficke kartice, pa bi bilo najbolje da se graficka testira u drugom kompu (ako dodje do toga)
To sam već bio napravio jedanput. Imam taj alat, i u Safe Modeu sam sa njim bio pobrisao sve tragove od AMD drivera, pa onda nanovo instalirao. I dalje imam probleme svako par dana. Bio je jedanput i crveni ekran, bez ikakvog teksta.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:09   #6
A niš, ako imas mogucnosti da isprobas par dana tu graficku karticu u drugom kompjuteru te ako se isto dogodi problem, onda znas da je graficka kartica u banani, inace o kojem se modelu radi?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:05   #7
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
A niš, ako imas mogucnosti da isprobas par dana tu graficku karticu u drugom kompjuteru te ako se isto dogodi problem, onda znas da je graficka kartica u banani, inace o kojem se modelu radi?
Radeon R7 200.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:05   #8
On Wed 17.1.2018. 21:54:45 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: atikmdag.sys (0xFFFFF80823867220)
Bugcheck code: 0x7E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80823867220, 0xFFFFA003E8C61428, 0xFFFFA003E8C60C70)
Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\WINDOWS\System32\DriverStore\FileRepository\c03 22096.inf_amd64_7ff7d53c3793b9e4\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family
company: Advanced Micro Devices, Inc.
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver
Bug check description: This bug check indicates that a system thread generated an exception that the error handler did not catch.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmdag.sys (ATI Radeon Kernel Mode Driver, Advanced Micro Devices, Inc.).
Google query: atikmdag.sys Advanced Micro Devices, Inc. SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED


(Evo dogodilo se opet. Ovo sam prekopirao iz WhoCrashed. Zadnjih par puta se rušilo prilikom gledanja Youtube videa.)
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:10   #9
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
On Wed 17.1.2018. 21:54:45 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: atikmdag.sys (0xFFFFF80823867220)
Bugcheck code: 0x7E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80823867220, 0xFFFFA003E8C61428, 0xFFFFA003E8C60C70)
Error: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:\WINDOWS\System32\DriverStore\FileRepository\c03 22096.inf_amd64_7ff7d53c3793b9e4\atikmdag.sys
product: ATI Radeon Family
company: Advanced Micro Devices, Inc.
description: ATI Radeon Kernel Mode Driver
Bug check description: This bug check indicates that a system thread generated an exception that the error handler did not catch.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmdag.sys (ATI Radeon Kernel Mode Driver, Advanced Micro Devices, Inc.).
Google query: atikmdag.sys Advanced Micro Devices, Inc. SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED


(Evo dogodilo se opet. Ovo sam prekopirao iz WhoCrashed. Zadnjih par puta se rušilo prilikom gledanja Youtube videa.)

https://www.forum.hr/showpost.php?p=67449269&postcount=6

opet imam isti odg.

Makar bi mogao provjeriti temperature graficke kartice pomocu HWMonitora, kada instaliras program napravi screenshot pa da vidimo temperature.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:36   #10
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=67449269&postcount=6

opet imam isti odg.

Makar bi mogao provjeriti temperature graficke kartice pomocu HWMonitora, kada instaliras program napravi screenshot pa da vidimo temperature.
Imam Speccy, i on kaže 34 stupnja. Opterećenje je isto kao i kad se srušilo računalo. Daje li HW više podataka od Speccya?
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:05   #11
Da, detaljniji je..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:33   #12
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Da, detaljniji je..
https://ibb.co/enm746

Sad sam vidio da je nakon postavljanja na site mutno...
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:08   #13
U jebate, valjda krivo HMWonitor pokazuje, vidim da RPM na grafickoj čuda radi, to očito krivo program pokazuje. a koliko vidim temperatura je okej, ne znam, mozda je jednostavno do fizickog problema graficke kartice. Trebas ju probati u drugi komp.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:02   #14
Znači li išta visoka upotreba memorije?
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:13   #15
...zna se desiti da sa najnovijim drajverima ima problema pa nije loše probati sa starijim verzijama...
Ja na svom starom PC držim drajvere koje je prilikom instalacije instalirao win10 i nemam problema.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.