Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 15:11   #541
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
si probala njihov kravlji sir - isto vakumiran, tj.pakiran po oko 200g?
Nisam. To je bolje, ili...? Meni je Veronika bila super prije nekoliko godina, ali zadnjih par godina slabo odlazim k njima. Samo nisam sigurna koliko su se pokvarili, a koliko sam se ja promijenila.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:55   #542
Ako nekoga zanima danas u Bonkuloviću vidjela dimljenu burratu i burratu sa tartufima. Cijene se na žalost ne sjećam jer sam se fokusirala na čokolade.
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 05:34   #543
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Nisam. To je bolje, ili...? Meni je Veronika bila super prije nekoliko godina, ali zadnjih par godina slabo odlazim k njima. Samo nisam sigurna koliko su se pokvarili, a koliko sam se ja promijenila.
pa taj mi je finiji...škripavac je pomalo nekarakteran
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 14:48   #544
kupljeni Džiugas sirevi, jedan od 12 a drugi od 18 mjeseci
u Pivcu ne vakumiraju ništa pa sam uzeo pakirani trokut... ovaj od 18 mjeseci sam već jeo a od 12 nisam,
past će usporedni test
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:34   #545
uzeo sam i DOP gorgonzolu picant, problem je u tome što je rok trajanja do 2.8. a već sad je žestoka i neću je stići pojesti do tad... jel se smije jesti nakon što istekne rok?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:21   #546
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
uzeo sam i DOP gorgonzolu picant, problem je u tome što je rok trajanja do 2.8. a već sad je žestoka i neću je stići pojesti do tad... jel se smije jesti nakon što istekne rok?
Ja redovito jedem plave sireve kad su značajno plavlji nego što su bili :škrtica: i nije mi nikad naškodilo. U početku sam ih samo stavljala na nešto, u nešto (pizza, umak....) a sad onako pokusam, još mi bude bolji
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:25   #547
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
uzeo sam i DOP gorgonzolu picant, problem je u tome što je rok trajanja do 2.8. a već sad je žestoka i neću je stići pojesti do tad... jel se smije jesti nakon što istekne rok?
Ako si ju već otvarao, pojedi što prije nakon datuma, u roku nekoliko dana, a ako nisi, može stajati malo dulje. Ja znam staviti i u zamrzivač, pa koristiti za umake.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 08:19   #548
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Ja redovito jedem plave sireve kad su značajno plavlji nego što su bili :škrtica: i nije mi nikad naškodilo. U početku sam ih samo stavljala na nešto, u nešto (pizza, umak....) a sad onako pokusam, još mi bude bolji
Takodjer
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:16   #549
Jeste li probali sireve Dragec i, ako jeste, koji vam je najbolji?

K tomu, kolega kaže da ih je nedavno vidio u Interspaaru ili Kauflandu na akciji po 20kn (inače koštaju oko 100), ima li netko potvrdu ove informacije? :nož i vilica:
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:46   #550
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kupljeni Džiugas sirevi, jedan od 12 a drugi od 18 mjeseci
u Pivcu ne vakumiraju ništa pa sam uzeo pakirani trokut... ovaj od 18 mjeseci sam već jeo a od 12 nisam,
past će usporedni test
Krki, tebi nešto sporo pada?!

__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:06   #551
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
uzeo sam i DOP gorgonzolu picant, problem je u tome što je rok trajanja do 2.8. a već sad je žestoka i neću je stići pojesti do tad... jel se smije jesti nakon što istekne rok?
dok ne počne mijenjati boju na žutu, ništa joj neće biti. samo pripazi, to se relativno brzo nakon stajanja (i otvaranja) dogodi, kojih tjedan dana max.

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Jeste li probali sireve Dragec i, ako jeste, koji vam je najbolji?

K tomu, kolega kaže da ih je nedavno vidio u Interspaaru ili Kauflandu na akciji po 20kn (inače koštaju oko 100), ima li netko potvrdu ove informacije? :nož i vilica:
meni je to kiselo i suho. a i ona mrvljiva tekstura mi je bljak.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 06:07   #552
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Jeste li probali sireve Dragec i, ako jeste, koji vam je najbolji?

K tomu, kolega kaže da ih je nedavno vidio u Interspaaru ili Kauflandu na akciji po 20kn (inače koštaju oko 100), ima li netko potvrdu ove informacije? :nož i vilica:
ma ne koštaju 100!
ja ih stalno viđam po 20

inače, nisam probala, ali dosta ljudi ih hvale
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:24   #553
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Krki, tebi nešto sporo pada?!

The bigger they are, the harder they fall!
šalu nastranu, otvorio sam Džiugas od 12 mjeseci i baš je dobar, nimalo pikantan a svejedno intenzivan... mislim da ću ga trošiti skoro do kraja da ga doživim na više načina (trebam potrošiti načetu gorgonzolu pa imam plan da po jelu naribam tog Džiugasa) i tek onda napravim usporedni test
edit: ako namjeravate kupiti Džiugas u Pivcu, obavezno pogledajte rok trajanja jer nekima ističe za tjedan dana pa malo pročeprkajte iza ili tražite prodavača da vam da neki drugi komad
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:08   #554
ako nekog zanima, od sutra je u Plodinama u ponudi Džiugas od 36 mjeseci po vrlo niskoj cijeni od 70 kuna za kilu... meni je prežestok pa ga neću uzeti, ali ako neko voli jako pikantne tvrde sireve onda je ovo odličan izbor
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 06:04   #555
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ako nekog zanima, od sutra je u Plodinama u ponudi Džiugas od 36 mjeseci po vrlo niskoj cijeni od 70 kuna za kilu... meni je prežestok pa ga neću uzeti, ali ako neko voli jako pikantne tvrde sireve onda je ovo odličan izbor
E ovo i meni zapelo za oko
No, poznavajuci Plodine tu kod mene i njihove akcije, vjerojatno mu rok istice prije 2 tj.
Probala sam one 4, 6 mj...i jako su mi fini.
Ja mislila ubost cijeli ak traje...
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:20   #556
Kod mene u plodinama nema tog od 36 mj, nego onog od 6 mj prodaju po toj cijeni.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:55   #557
Što se desilo s Dragec sirom? Nekad je bio jako fin, no zadnja dva puta što sam kupila bio je nekako gorkast. Šteta.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:29   #558
Radite li sami sireve ? Evo da se pohvalim sa dva sira spravljena prije mjesec dana.

BRIE , od 3 litre mlijeka s mljekomata, po receptu dodan starter Penicillium candidum + sirilo. Još dva tjedna zrenja pa ide pod nož..




ROQUEFORT , 3 l mlijeka s mljekomata, dodan Penicillium roqueforti + sirilo. Još bar dva mjeseca zrenja a to je najteže čekati...

panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:07   #559
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Radite li sami sireve ? Evo da se pohvalim sa dva sira spravljena prije mjesec dana.

BRIE , od 3 litre mlijeka s mljekomata, po receptu dodan starter Penicillium candidum + sirilo. Još dva tjedna zrenja pa ide pod nož..


https://s10.postimg.org/4t3wyxv2h/IMG_20180226_100245.jpg

ROQUEFORT , 3 l mlijeka s mljekomata, dodan Penicillium roqueforti + sirilo. Još bar dva mjeseca zrenja a to je najteže čekati...

https://s10.postimg.org/sk3ah4fux/IMG_20180226_100334.jpg

__________________
Carpe diem

Zadnje uređivanje L3go : 26.02.2018. at 14:07. Reason: img
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:23   #560
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Radite li sami sireve ? Evo da se pohvalim sa dva sira spravljena prije mjesec dana.
BRIE
ROQUEFORT
Svaka čast.
Koliko dugo može trajati ovako pripremljen sir? AKo ga se vakumira, vjerojatno traje kolko hoćeš?
Može malo više o načinu pripreme, gdje kupiti starter, sirilo...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.