Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 11:49   #2121
Do 13.1.2018. knjiga je besplatna na americkom i engleskom amazonu https://www.tinnitustalk.com/threads...-3-days.26125/

U knjizi imate opis mnogih metoda za suocavanje sa tinnitusom i jos mnogo drugih stvari.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:02   #2122
Postovani forumasi, imam jedno pitanje posto sam nerealni panicar.
sve je pocelo sa tinnitusom koji sam imao nekoliko godina ali necujan, osim kad idem da spavam, u septembru se pojacao i cujem ga skroz, posle toga su poceli trnci u lijevoj strani lica, koji dodju i odu, pa onda sam trenirao jedan dan i slosilo mi se jer sam se naglo digao vidjeo sam one bljeskavice, posle toga sam imao glavoboolje par dana ali one su prestale ali evo mjesec dana konstantno imam pritisak u glavi na sredini glave i na celu, u jutarnjim da se izrazim grozno (slinama) imam tragove krvi, ponekad mucninu, isao sam kod neurologa , jer se bojim tumora mozga, on me pregledao kaze sve u redu poslao me na ct, nalaz odlican ali ja i dalje se bojim, jer svi simptomi su tu, vise ne mogu ni da spavam, spavam po 10 minuta, sanjam uzasne snove , pritisak u glavi ne jenjava, strah me jer mozda ct ne moze da vidi tumore, da li moram ici na mri? hvala unaprijed
Mokaipg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:31   #2123
Ako se bojiš, idi. Ne zaboravi zaštitu za uši (čepiće) jer je MRI glasan.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:38   #2124
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ako se bojiš, idi. Ne zaboravi zaštitu za uši (čepiće) jer je MRI glasan.
a tvoje neko misljenje da li bi se tumor vidio na ct? jer me bas strah mri.
zato ine idem . .
Mokaipg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:30   #2125
Sorry pitaš pitanja na koja ti ne mogu dati odgovor.. S obzirom da je MRI neškodljiv osim što je glasan, ako bi te to utješilo kažem, napravi, stavi čepiće, negdje imaju i slušalice još preko.. To je sve što mogu reći..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:29   #2126
Quote:
Mokaipg kaže: Pogledaj post
Postovani forumasi, imam jedno pitanje posto sam nerealni panicar.
sve je pocelo sa tinnitusom koji sam imao nekoliko godina ali necujan, osim kad idem da spavam, u septembru se pojacao i cujem ga skroz, posle toga su poceli trnci u lijevoj strani lica, koji dodju i odu, pa onda sam trenirao jedan dan i slosilo mi se jer sam se naglo digao vidjeo sam one bljeskavice, posle toga sam imao glavoboolje par dana ali one su prestale ali evo mjesec dana konstantno imam pritisak u glavi na sredini glave i na celu, u jutarnjim da se izrazim grozno (slinama) imam tragove krvi, ponekad mucninu, isao sam kod neurologa , jer se bojim tumora mozga, on me pregledao kaze sve u redu poslao me na ct, nalaz odlican ali ja i dalje se bojim, jer svi simptomi su tu, vise ne mogu ni da spavam, spavam po 10 minuta, sanjam uzasne snove , pritisak u glavi ne jenjava, strah me jer mozda ct ne moze da vidi tumore, da li moram ici na mri? hvala unaprijed
Meni su liječnici rekli da bi se tumor vidio na ct-u da ga ne daj Bože imam, ali ja sam hipohondar otkako imam tinitus i stalno razmisljam o raznim tumorima.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:48   #2127
Quote:
Mala Zujalica kaže: Pogledaj post
Meni su liječnici rekli da bi se tumor vidio na ct-u da ga ne daj Bože imam, ali ja sam hipohondar otkako imam tinitus i stalno razmisljam o raznim tumorima.
ahhahahaah kunem ti se da sam isti, samo ja imam jos nekih simptoma ili ih sam sebi utuvim u glavu poludjeh vise, uradio sam ct nalaz cist i neurolog me pregledao a ja i dalje razmisljam o tome
Mokaipg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:32   #2128
Quote:
Mokaipg kaže: Pogledaj post
ahhahahaah kunem ti se da sam isti, samo ja imam jos nekih simptoma ili ih sam sebi utuvim u glavu poludjeh vise, uradio sam ct nalaz cist i neurolog me pregledao a ja i dalje razmisljam o tome
Imam i ja jos simptoma koje valjda nitko na ovom svijetu nema. Ludim danima i samo o svojoj glavi razmišljam.
Mala Zujalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:26   #2129
Ja bih rekao cirkulacija. Posebno onaj dio s bljeskanjem (vidni živac prolazi kroz taj dio mozga).
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:03   #2130
Radio sam ja magnet glave i nije to tolika buka, dobiješ slušalice koje maskiraju zvuk.

Imam ja to zujanje i magnet glave potpuno čist.



Megatronman pp
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 06:55   #2131
Lordoza

Quote:
akykova kaže: Pogledaj post
Ćao svima.

Meni je, nakon 4 mjeseca groznog zujanja, lutanja od doktora do doktora, nagađanja... priča i uvjeravanja da se trebam naviknuti na to , ustanovljeno da je uzrok vratna kičma (poremećaj u cirkulaciji zbog "izravnate fiziološke lordoze" koja se može vidjeti na magnetnoj ali i na RTG, a taj poremećaj u cirkulaciji se vidi na color dopleru). Stalni položaj za kompjuterom je doprinio tome. Tabletice su imale privremeni efekat ali fizikalna terapija je nešto što mi je definitivno pomoglo i već nakon 5. tretmana sam osjetila poboljšanje. Mjesec dana terapija je bilo zaista učinkovito i sada je, hvala Bogu, taj problem nestao, evo već više od mjesec ne zuji. Svakodnevno malo provježbam kod kuće i to je to. Zato samo ne odustajte od nalaza i pretraga kako bi ste pronašli pravi uzrok i sve se može izliječiti i srediti.

Ljuljana, je li sada bolje nakon operacije?
I meni su to utvrdili ali mi nisu preporučili nikakvu terapiju osim vježbi, a kad krenem vježbat, još više zuji. Kakve si terapije osim vježbi dobila za vratnu kralježnicu, UZV....i što još?
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:38   #2132
Ukoliko netko treba tablete betaserc ,meni ostale jer mi ih orl preporucio,ja sam jednu kutiju popila,a u drugoj nesto malo fali..ukoliko nekom treba javite se
Dam to sto mi mi ostalo za 50 kn,rok je do 8 mj
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 23:42   #2133
Pozdrav zujačima.
Evo dugo nisam bio na ovom forumu pa malo čitam šta ima novo u svijetu "zujanja". Ukratko, da podijelim svoje iskustvo, jer sam i ja prije par godina na sve moguće načine tražio "lijek" za ovaj problem. Obilasci doktora (ORL, neurolog) magnetska, sluh. Razne tablete, vježbe. Travar - razni napici- čajevi. Apukuntura. Pručavanje na internetu itd.
I da pogađate zuji i dalje. Kako me mučio ovaj problem u razgovoru sa puno ljudi shvatiš da dosta ljudi u tvojoj široj okolini također ima isti problem.
I jedan prijatelj (kojem također zuji) kaže naviknuti ćeš se kad tad. I da navikao sam se (mada mu nisam vjerovao kako se neko može navići na to).
I sad nekad zuji jače pa mi smeta nekad prođe i par dana da uopće ne primjetim.
I za kraj , ako hoćete moj savjet, probajte živjeti zdravo (prehrana, spavanje, vježba, druženje, sex, pozitivan stav - ima ljudi koji žive sa kud i kamo težim problemima)
ako volite izlaske i koncerte obavezno čepove (oni spužvasti iz DM-a su savim ok - 30 dB što je dosta za normalne koncerte)., ako radite u glasnoj okolini (ja ponekad radim) stavite antifone (koliko vas god neko čudno gleda naviknu se da vi to nosite, čuvajte sebe baš vas briga šta drugi misle. Kamo sreće da sam to ranije radio. Ljudi kod nas još nemaju svjesnost o štetnosti buke)
I da naviknuti će te se, samo treba vremena. (koliko sam skužio u razgovoru sa drugima ljudima, a i po svom iskustvu) 2-3 g. i stvarno se naviknete i to postane dio vas. Tako da nemojte klonuti duhom, čovjek je žilava životinja i na sve se navikne.
Pozdrav
boma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:17   #2134
Quote:
Mokaipg kaže: Pogledaj post
Postovani forumasi, imam jedno pitanje posto sam nerealni panicar.
sve je pocelo sa tinnitusom koji sam imao nekoliko godina ali necujan, osim kad idem da spavam, u septembru se pojacao i cujem ga skroz, posle toga su poceli trnci u lijevoj strani lica, koji dodju i odu, pa onda sam trenirao jedan dan i slosilo mi se jer sam se naglo digao vidjeo sam one bljeskavice, posle toga sam imao glavoboolje par dana ali one su prestale ali evo mjesec dana konstantno imam pritisak u glavi na sredini glave i na celu, u jutarnjim da se izrazim grozno (slinama) imam tragove krvi, ponekad mucninu, isao sam kod neurologa , jer se bojim tumora mozga, on me pregledao kaze sve u redu poslao me na ct, nalaz odlican ali ja i dalje se bojim, jer svi simptomi su tu, vise ne mogu ni da spavam, spavam po 10 minuta, sanjam uzasne snove , pritisak u glavi ne jenjava, strah me jer mozda ct ne moze da vidi tumore, da li moram ici na mri? hvala unaprijed
Bljeskavice od naglog dizanja su rezultat promjene tlaka.
Krvariti možeš i iz desni, a možda spavaš napet, pa se izgrizeš po noći što je najvjerojatnije.
Uzrok tinitusa je teško doznati. Možda imaš kakve spazme mišića u srednjem uhu - lupam malo napamet.
Užasni snovi upućuju da si pod stresom.
Također, ako si pod benzodiazepinima, oni također stvaraju tinitus, noćne more, te još jedno 50 ostalih simptoma.
Sve što si nabrojao ne ukazuje na nikakav tumor mozga. A strah ko strah... svi se mi nečega bojimo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:01   #2135
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Također, ako si pod benzodiazepinima, oni također stvaraju tinitus
Od kud to?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 23:21   #2136
Pozdrav ljudi,svima vama koji patite od tinitusa.Prijavila sam se kako bih pokusala da vam pomognem ili barem malo olaksam jer znam i sama kakve su to muke.Imam 24 godine i prije tacno godinu sam zaradila zujanje na desnom uvu od gadjanja iz automatske puske u vojsci,sto mi je i profesija.Nakon 7 dana sam se javila ljekaru,propisan mi je pronison,medjutim bez efekta.Zatim su mi prepisali trental+ginko+bvitamin kompleks.Bez rezultata.Da napomenem da mi je sluh na tom uvu bio ostecen 30 posto.Nakon toga pila sam tanakan i ginko i magnezijum...i sta sve ne...Bez rezultata.Dolazila sam u situaciju da pijem bromazepam da bih se smirila i zaspala...i on mi je bio na listi propisanih lijekova.Drustveni zivot:unisten.Nisam mogla bukvalno ni na jedno mjesto gdje ima buke.Jer sam pored tinitusa imala hiperakuziju tj preosjetljivost na zvuk..u diskoteku,teretanu,cak ni u lokal gdje je bucno.Uzas jedan.Preplakala sam svaki taj teski dan.Medjutim,prije 2 mjeseca posjetila sam dr.Jacimovica koji mi je prepisao stugeron forte a na svoju ruku a na predlog prijatepja pocela sam povremeno stavljati hidrogen 3%.Hvala Bogu...meni je mnogo mnogo lakse.Sada se sjetim da imam tinitus samo kada ga neko pomene jer se do te mjere stisalo.Drago mi je ako nekom pomognem.Borite se i ne posrcite,bice bolje.Pozdrav.
LissaLucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 22:52   #2137
Pozdrav. Meni isto već dugo zuji u ušima. Ne znam točno ali godinama.
Zanima me ovaj post od LissaLucky.
Koliko dugo koristiš stugeron.
Hidrogen koristiš kako?
Hvala
dspacek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 10:34   #2138
Odlican webinar dr.Hubbarda o Tinnitusu https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=fVaac8TNoAs
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 15:47   #2139
Upadam kao padobranac i znam da razlozi za tinitus mogu biti svakojaki, kako eksternalni tako i internalni, ali neki dan sam slučajno pročitala da uzrok može biti nedovoljno cinka i bakra, tj njihov nepovoljan omjer, koji treba biti 15:1, u korist cinka, ili općenito deificit. Možda nekome pomogne.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 17:02   #2140
Quote:
Lilivili kaže: Pogledaj post
Upadam kao padobranac i znam da razlozi za tinitus mogu biti svakojaki, kako eksternalni tako i internalni, ali neki dan sam slučajno pročitala da uzrok može biti nedovoljno cinka i bakra, tj njihov nepovoljan omjer, koji treba biti 15:1, u korist cinka, ili općenito deificit. Možda nekome pomogne.
A kako regulirati omjer i u kojem je obliku unos?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.