Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 16:01   #501
Pozdrav,
trebam ići na terapije ultrazvukom za liječnje kalcifikata u ramenu, a nemam dopunsko osiguranje. Zna li netko koliko se plaća takva terapija ako nemam policu dopunskog zdravstvenog osiguranja?
Hvala, Patricija
peppsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:05   #502
ako niste vidjeli (ja sam tek jučer saznao), wiener (ex. kvarner) osiguranje ima 30% popusta na dopunsko zdravstveno (BEZ B liste). pa je premija 530kn/godina dana. nakon toga, premija je 63kn/mj odn, ako se plati unaprijed 60kn/mj.
koliko sam uspio saznati, svi DZ na nivouž županije imaju ugovor s njima. jedino se nakon promjene osig. kuće mora napomenuti liječniku da unese taj podatak.
koliko sam shvatio, nema razlike u odnosu na hzzo, osim cijene. inače je ovo tarifa za osobe do 59 godina. iznad toga su već skuplji od hzzo-a.

odjavio sam se u hzzo-u, potpisao zahtjev, otišao do wienera, za pet minuta sve gotovo. nadam se da se nisam zeznuo.

e, da! ako se i dogodi da negdje netko naplati pregled, uslugu, što već, donosi se račun i dobiju se novci natrag.

pa ako netko razmišlja, još ima vremena danas. mada nekako vjerujem da će produžiti dan, dva.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 16:35   #503
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ti pričaš o dopunskom osiguranju, on o dodatnom osiguranju, to su dvije različite stvari. Dodatno nema nikakve veze sa hzzo-om, to su osiguranja koja ti omogućuju da obaviš nekakve pretrage i preglede kod privatnika sa kojima imaju ugovore, ovisno o paketu koji uzmeš.

Ag007 kontaktiraj Uniqa osiguranje reci da si zaintereisran za dodatno osiguranje i neka ti naprave ponudu. Trebalo bi pisati šta koja polica obuhvaća i na šta imaš pravo unutar te police.

Ne znam za Uniqa osiguranje, znam neke ljude koji imaju Croatia i Sunce i da su zadovoljni. E sad koji su paketi u igri to ti ne znam reći.
Čisto upozorenje. Kad zovete Uniqa medicentar jer želite iskoristiti neku uslugu. Postavit će vam pitanja o tegobama radi koje ju želite ostvariti. Ni slučajno ne spominjite ako vas je nekad nešto tu zabolilo prije datuma ugovaranja police (navlakuša kroz razgovor sa forama jeste imali kad kakvih problema) jer će vas odbiti s forom da je to tegoba starija od police i da ju ne pokriva). Upravo popušio rtg koljena jer sam spomenuo danje to koljeno znalo prije nekad zabolit. Razgovor se snima i sad se možeš j...

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 17:33   #504
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Čisto upozorenje. Kad zovete Uniqa medicentar jer želite iskoristiti neku uslugu. Postavit će vam pitanja o tegobama radi koje ju želite ostvariti. Ni slučajno ne spominjite ako vas je nekad nešto tu zabolilo prije datuma ugovaranja police (navlakuša kroz razgovor sa forama jeste imali kad kakvih problema) jer će vas odbiti s forom da je to tegoba starija od police i da ju ne pokriva). Upravo popušio rtg koljena jer sam spomenuo danje to koljeno znalo prije nekad zabolit. Razgovor se snima i sad se možeš j...

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
HZZO svakako nije firma koju treba hvaliti.

No, kad god se radi o privatnim ugovarateljima za dopunsko osiguranje treba imati na umu, kako je njima interes čista zarada.

Dakle, kad se razboliš (ozbiljno razboliš), onda su tvoja prava vrlo nalik na prava pacijenata iz američkih filmova.

U prijevodu na hrvatski : 2-3 mjeseca (ne znam točno, provjeri) prije isteka ugovora sa dosadašnjim osiguravateljem, javi se u HZZO.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 19:42   #505
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
HZZO svakako nije firma koju treba hvaliti.



No, kad god se radi o privatnim ugovarateljima za dopunsko osiguranje treba imati na umu, kako je njima interes čista zarada.



Dakle, kad se razboliš (ozbiljno razboliš), onda su tvoja prava vrlo nalik na prava pacijenata iz američkih filmova.



U prijevodu na hrvatski : 2-3 mjeseca (ne znam točno, provjeri) prije isteka ugovora sa dosadašnjim osiguravateljem, javi se u HZZO.
Dopunsko im je ok. S njim nemam problema. Pokrivaju i B listu bez pitanja. Ali dodatno, pogotovo ova u aražmanu preko banaka i sl. su pušiona na ovu foru.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 14:21   #506
Kakva su iskustva s Wiener dopunskim osiguranjem?

Trenutno imam HZZO, pa se razmišljam da bi prešla na Wiener jer je dosta povoljnije.

Da li je istina da se pregled kod liječnika plaća, pa poslije se šalje njima račun pa refundiraju? Zvuči mi malo bzv danas u vrijeme tehnologije ali sve je moguće pa da pitam
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 18:50   #507
neki dan sam platio treću godinu kod njih. više je trajalo na par mjesta reći da sam promijenio osiguravatelja nego bilo što drugo. za sada (ok, nisam nešto ni bio po doktorima) nigdje ništa platio nisam, osim ako je lijek na listi B, pa sam ga ovako i onako do tada plaćao. jedino imaju neku glupost kod broja kartice i broja osiguranika, pa je svugdje ta promjena morala ići dva puta.

s time da je ovo najjeftinije osiguranje, ako se ne varam zovu ga classic. ima još dva ili tri, gdje je pokrivena i b lista ali do određenog iznosa, s time da jedno pokriva sve, a drugo ide po sistemu refundacije. gle, to su mi govorili pred tri godine, možda se i nešto promijenilo. imaju web, pa vidi.

no, da ne duljim, prešao sam zbog niže cijene, i dok sam god u tom razredu po godinama ostat ću kod njih. kada pređem 59, onda postaje 100%skuplje i tada se vraćam u hzzo (ako dočekam te godine, naravno).
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 15:34   #508
Pozdrav ekipa,

ima li tko možda iskustva sa dopunskim osiguranjem Uniqa?

Molim odgovor sa citatom radi obavijesti.

Hvala unaprijed
CopywriterHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 18:31   #509
Čisto korektni. Ja imam godinama njihovo dopunsko. Jedino što doplatu za B listu moraš ti platiti, slikati i poslati im. Možeš to preko njihove stranice, e-maila i aplikacije. U roku 2-3 dana ti uplate na račun. Ja tako već jedno 5g. Ako si kronični bolesnik pa imaš neki lijek koji svakodnevno piješ su najisplativiji jer za razliku od Croatie ne ograničavaju plačanje B-liste na 2 kutije istog ljeka godišnje.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 09:02   #510
Quote:
CopywriterHR kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

ima li tko možda iskustva sa dopunskim osiguranjem Uniqa?

Molim odgovor sa citatom radi obavijesti.

Hvala unaprijed
Osiguran preko njih nekih 6-7 godina, plaćam 58 kn sa uključenim B listom preko sindikata. Sve ok...
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 01:00   #511
pozdrav, ima li tko iskustva sa dodatnim osiguranjima.

prije sam imao grawe i sve je funkcioniralo kako treba i kako je ugovoreno, no previše toga je bilo "po indikaciji".
sada gledam da alianz ima akciju i oni imaju uz indikaciju i budžet pa koliko sam shvatio, više se toga može obaviti uz tu policu...

zanima me ako netko ima iskustva i koja su vaša iskustva sa dodatnim osiguranjem... ili možda za preporučiti neku drugu kuću...

jedna od razlika je što grawe nudi sistematski svake, a alianz svake dvije godine.
_lost_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 18:54   #512
Dopunsko zdrastveno osiguranje

Pozdrav svima,

Nisam uspio pronaci nista vezano za ovu temu, pa na ovaj nacin bih volio saznati nesto vise.

Naime, trebam ugovoriti dopunsko zdrastveno osiguranje jer moje dosadasnje koje sam imao preko fakulteta je isteklo 01.10. Na prvu kao momak od 23 god kojeg to puno ne zanima ugovorio bih s HZZO-om, ali mi je dosla ponuda od Weiner osiguranja i sad se razmisljam izmedu njih, Croatia osiguranja i HZZO.

Ako moze bilo kakva pomoc, vlastita iskustva i slicno bio bih jakoooo zahvalan, jer sve izgledaju super i privlacno, a sumnjam da je to zapravo tako.

Ukoliko postoji ista tema isprike unaprijed i hvala svima.
VAMP265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 19:59   #513
Ja i HZZO smo na pas mater vec sigurno 20g, tako da njima nedam nis kaj nisam prisiljena pistoljem ili oduzimanjem prvorodjenca.
Imam godinama Croatiju dopunsko i dodatno i jako sam zadovoljna i za 160kn cca imam dopunsko i dodatno osiguranje. Mladjoj osobi je vjerojatno ta polica jos i niza. Meni super dodje jer obavljam sve osnovne preventivne godisnje preglede preko njih. Jedino ne pokrivaju bas savrseno B listu lijekova ( mogu se samo 3x podizati).

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2021., 21:34   #514
Suprug ima Wiener. Isto ima neki limit za podizanje lijekova s B liste, mislim 3x. Do 40 g je cijena bila 45kn mjesečno, sad plaća 60.
Ja sam preko HZZO, ali bi promjenila.
Treba dobro čitati što nude ta privat osiguranja.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 14:13   #515
Mi imamo preko firme Allianz (prošireni paket) u koji ulazi kompletna A i B lista lijekova dok supruga kao clan familije ostvaruje isto to uz nekakav popust.
Pravo s A+B liste se ostvaruje na način da lijek platiš, a uz predočenje r1 racuna putem Allianz aplikacije ostvari se povrat na račun kroz dan-2.
Zadnje 2 godine koliko smo kod njih funkcionira besprijekorno, a s obzirom da moram piti poskupe lijekove s B liste, a i sa A uz nadoplatu ... više nego zadovoljan.
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 14:35   #516
Quote:
Ziiky kaže: Pogledaj post
Mi imamo preko firme Allianz (prošireni paket) u koji ulazi kompletna A i B lista lijekova dok supruga kao clan familije ostvaruje isto to uz nekakav popust.
Pravo s A+B liste se ostvaruje na način da lijek platiš, a uz predočenje r1 racuna putem Allianz aplikacije ostvari se povrat na račun kroz dan-2.
Zadnje 2 godine koliko smo kod njih funkcionira besprijekorno, a s obzirom da moram piti poskupe lijekove s B liste, a i sa A uz nadoplatu ... više nego zadovoljan.
Koliko placate tj.firma premiju prosirenog paketa ako znate slucajno?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 14:57   #517
Zbilja ne znam. Meni je besplatno
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 08:36   #518
Podižem temu, da ne otvaram novu.
Plaćam ženi Croatia dopunsko sa B listom lijekova 55kn preko sindikata u svom poduzeću. Ja imam gratis osnovno zbog darivanja krvi. Sin mi je završio srednju, prijavio se na biro. E sad tražim sličnu ponudu, kao što plaćam za ženu, pa da ih oboje prebacim jer izašao bi iz sindikata. Ako ima netko slično za ponuditi ili neki savjet, slobodno!
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 08:48   #519
Probaj uniqua. imaju i pokrivenu B listu. S tim da za 55 kn nečeš izvan sindikata naći.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 18:03   #520
Kopam, zovem cijeli dan, jedino postojeća polica ima B listu bez limita.... Ostale imaju limit 1000/1200/1500kn-mj. Mislim da ću ipak uzeti i za sina ovdje i za razlike u cijeni "smanjit si" članarinu....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.