Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2016., 18:49   #1
Novi laptop - ne radi tipkovnica i touchpad

Kupio sam Lenovo Ideapad 100-15IBY, stavio Win 10 i sve je radilo mjesec dana. Nakon toga instalirava se neki Windows update nakon kojeg prestaje raditi tipkovnica i touchpad - rade samo FN funkcije na tipkovnici (pa koristim eksternu tipkovnicu i miš).

Napravim Windows Restore, nema promjene.

Reinstaliram drivere sa službene stranice i preko Device Managera (Code 10), ništa.

Nađem na youtubeu da treba dodati zapis u registry - ništa.

Pretpostavljam da je problem u Windowsima, a budući da ionako nisam zadovoljan sa desetkom instaliram Windows 7.

I opet ista stvar - ali sad ne rade niti FN funkcije. U BIOS-u isto ništa. Eksterni tipkovnica i miš rade.

U čemu je problem, zna li netko? U Device manageru Pointing Device je pod uskličnikom: Code 10, This device cannot start. Kaj da radim?!
sefgradilista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:31   #2
1. Isključi komp, ali mora biti samo na bateriji kad ga gasiš
2. Uključi napajanje
3. Stisni power tipku nekih 15 sekundi, čuti će se glasni biiiip
4. Isključi napajanje
5. Pokreni windowse
pc_arhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:43   #3
Hvala hvala hvala Radi savršeno sad. To je reset neki ili kaj?
sefgradilista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 09:15   #4
Magija.
Ma tko zna što je to Lenovo sprtljao, ali očito da mi ovo nije prvi put da se susrećem s ovim problemom.
I nema veze sa Windowsima.
pc_arhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 00:43   #5
Imao iste simptome na Lenovo laptopu. Isto Win 10.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:55   #6
Zvala me sestra oko istog problema. Prosla je proceduru i ne radi joj.

Nema biiip, vec se samo upali i odma se ugasi dok drzi power tipku.

Isto Lenovo Idea.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:34   #7
Zvao me prijatelj i veli da njemu ne rade tipke za promjenu jacine osvjetljenja ekrana. Lenovo IdeaPad Z500. Sa Win 10 su dosli samo problemi. Izgleda da su nekaj dobro zeznuli ovoga puta jer se jako puno ljudi javlja sa raznoraznim problemima.
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:10   #8
Quote:
pc_arhe kaže: Pogledaj post
Magija.
Ma tko zna što je to Lenovo sprtljao, ali očito da mi ovo nije prvi put da se susrećem s ovim problemom.
I nema veze sa Windowsima.
Prije par dana sam otvorio slicnu temu, ali niko do sada nije odgovorio.
Evo moga problema:
Laptop ThinkPad T43, sa win xp, mi od nedavno ima nekih problema, pa sam iz zelje da vidim da li se nesto moze popraviti usao u SAFE MOD i tamo kliknem na opciju Last Know Good Configuration (your most recent settings that worked). Potom sam otisao na opciju Microsoft Windows XP Profesional,pa Enter i nakon cega je laptop krenuo u podizanje. Problem nastaje kada dodje do polja za upis lozinke sa kojom inace ulazim u laptop. Sada, kao da mi ne radi tastatura. (Kursor u bijelom polju blinka, ali ni jedan znak ne mogu upisati u to polje...
Sta se dogodilo???
LP
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 20:54   #9
ja sam uradio kao sto je covek rekao pod 1,2,3,4,5 i nije se nista culo ali sad mi radi tastatura, hvala
nikola86bg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.