Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 11:20   #4141
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Točno, svi ljudi lažu i to lažu svaki dan. Mislim da svaki čovjek izgovori desetak sitnih laži dnevno.
Vitgeštajn kaže da je najteža stvar na svijetu ne zavaravati samog sebe

(Može li mi netko od vas otkriti u čemu se ja to zavaravam).

Ja npr jasno vidim da se kolegica mravac88 zavarava time što ne vidi da su partizani (iako su pobijedili ustaše) bili isto zločinci kao ustaše jer da su ustaše pobijedile onda bi partizani bili zločinci.

Dakle , ne donosi pobjeda u ratu status dobrice a poraz status zločinca kako to misli kolegica mravac88 ..
====
Ja jasno vidim da se npr Apemant zavarava time da misli

ako tarot i yi čing pogađaju budućnost ,a kako jung i parsifal kažu ,onda fizika i nauka ne vrijede ni pišljiva boba

jer

a) apemant to nije istraživao
a1 apemant to razumije na nivou vidovitog milana
b) ja i jung smo to istraživali i istina je da tarot i ji čing pogađaju budućnost i to uvijek

===

ja jasno vidim da se addx zavarava da je sheldrake new age fizičar jer

a) nije ništa pročitao od sheldrakea
b) sheldrake ima objavljenih više naučnih radova i knjiga nego onaj kojege je addx citirao sa wikipedije ima u toj istoj wikipediji rečenica o samom sebi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 18.01.2018., 11:32   #4142
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Smije li osmogodišnje dijete bez pratnje starijeg van iz školskog dvorišta? Smije li osmogodišnjak, sam bez pratnje u park, restoran ..... ?
Moji su smjeli.
medonaodmoru is offline  
Old 18.01.2018., 11:38   #4143
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Nije ni moje dijete išlo na vjeronauk, nije bilo nikakvih problema.
Točno, baš nikakvih problema. Nisu se osjećali isključenima niti bilo što slično a danas kad su odrasli kažu da je baš dobro da nisu išli na vjeronauk. Mislim da je problem najmanje do djece. Više frkare roditelji od toga što će susjedi reči ako ne pošalju djecu na vjeronauk.
medonaodmoru is offline  
Old 18.01.2018., 11:49   #4144
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Moji su smjeli.
Oprosti na pitanju, ali pred koliko godina je to bilo?

U moje doba djeca sama išla i u školu i iz škole i igrala se po dvorištima, vrtovima, parkovima, ulicama, predgrađima ........

Tako je bilo i dok su moja djeca bila mala.

Međutim, ja sam već u vrlo zrelim godinama, a i djeca su odrasli ljudi.

Čujem da su danas pravila drugačija.
mravac8 is offline  
Old 18.01.2018., 11:53   #4145
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Oprosti na pitanju, ali pred koliko godina je to bilo?
Prije 15 i 20. Sami odlazili, sami dolazili a kad je bila rupa u satnici, nisu morali pljesniviti na hodniku.
medonaodmoru is offline  
Old 18.01.2018., 11:56   #4146
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
a) apemant to nije istraživao
a1 apemant to razumije na nivou vidovitog milana
b) ja i jung smo to istraživali i istina je da tarot i ji čing pogađaju budućnost i to uvijek
Pa, to je istina; no isto tako je istina da nisam 'istraživao' ni vidovitog Milana.

Ne da mi se istraživati nešto što očito ne može funkcionirat; ono, uzmi recimo, što da idem istraživat perpetuum mobile? Prelijen sam za takve stvari, radije odigram Path of Exile.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 18.01.2018., 11:59   #4147
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Prije 15 i 20. Sami odlazili, sami dolazili a kad je bila rupa u satnici, nisu morali pljesniviti na hodniku.
Naravno, tada je bilo tako. U to doba su i moja djeca išla u školu. Međutim, ponavljam, koliko čujem danas se to ne smije, prema obiteljskom zakonu djeca ne smiju bez pratnje roditelja ili punoljetne osobe šetati po gradu.
mravac8 is offline  
Old 18.01.2018., 13:18   #4148
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A što je radilo ako je vjeronauk bio usred satnice?
Najčešće u knjižnici, njih par koji nisu išli. Nije se požalila da joj to na bilo koji način predstavlja neki problem.
Illana is offline  
Old 18.01.2018., 13:32   #4149
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Najčešće u knjižnici, njih par koji nisu išli. Nije se požalila da joj to na bilo koji način predstavlja neki problem.
Pa da, to i jest point. No na indexu imamo 'članak' od zilijun riječi, skupa s 'tužnom' slikom dječaka zamagljenog lica koji 'izgubljeno' sjedi na stepenicama... jadničak. A tatica munje i gromovi, da što oni njegovo dijete 'izoliraju' itd. Vrhunsko novinarstvo.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 18.01.2018., 14:40   #4150
Horvatinčić vozi u Oregonu ,

sada vidimo uživo kako to izgleda suočiti se sa njegovim stilom vožnje

http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...u/1020180.aspx
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 18.01.2018., 16:04   #4151
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa da, to i jest point. No na indexu imamo 'članak' od zilijun riječi, skupa s 'tužnom' slikom dječaka zamagljenog lica koji 'izgubljeno' sjedi na stepenicama... jadničak. A tatica munje i gromovi, da što oni njegovo dijete 'izoliraju' itd. Vrhunsko novinarstvo.
Oprosti, pustim post pa se ne vratim, guzva je malo.

Dobro si pisao sve, ono zanimljivo jest, ako je to dijelom ili potpuno falsni clanak, kako je moguce da novinar genijalac koji ga je pisao nije primjetio da mu je glavni lik (otac) psihicki rastrojena budala koja zlostavlja svoje dijete radi vlastitih kompleksa?

Lako je iz toga zakljuciti da je novinar budala no kad pogledas komentare i razmisljanja ljudi vidis da je prica pala na plodno tlo, da su se ljudi poistovjetili s tim psihicki rastrojenim ocem, podrzavaju ga, pumpaju itd. Znaci takav idiot, bio on izmisljen potpuno ili dijelom, je heroj zabrinjavajucem mnostvu ljudi (ili index trolova eventualno).. U tom smislu, ako je lik izmisljen, taj novinar je pametniji od mene, jer ja ne bi pretpostavio da bi taj takav lik bio podrzan od nekog mnostva pa ga ne bi takvim ni odredio, a u tome bi promasio onda, jer bas je spica u tome da sto je veci idiot ljudima heroj. Zapravo me bas to zanima, tesko je na indexu vise razabrati trolove, sve su trolovi, lol. Zanima me koliko hrvata opcenito ne primjecuje problem s likom oca i reagiralo bi na taj clanak kako je novinar zamislio?
addx is offline  
Old 18.01.2018., 18:21   #4152
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

ja jasno vidim da se addx zavarava da je sheldrake new age fizičar jer

a) nije ništa pročitao od sheldrakea
b) sheldrake ima objavljenih više naučnih radova i knjiga nego onaj kojege je addx citirao sa wikipedije ima u toj istoj wikipediji rečenica o samom sebi
nista ti ne vidis, ti si slijep ko i moja mater kad joj njen reiki majstor kaze da ima rijetko jak kanal energije. samo ti sam sebi prodajes bureke.
addx is offline  
Old 19.01.2018., 11:05   #4153
Mislim da je uloga škola u društvu da djecu osposobljavaju za život. Škole, uglavnom, djecu ne osposobljavaju za život već za tržište rada (što nije loše, ali nije dovoljno). Međutim, imam osjećaj da hrvatske škole djecu ne osposobljavaju ni za što, ni za život ni za proces rada.
mravac8 is offline  
Old 20.01.2018., 20:02   #4154
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Vitgeštajn kaže da je najteža stvar na svijetu ne zavaravati samog sebe

(Može li mi netko od vas otkriti u čemu se ja to zavaravam).

Ja npr jasno vidim da se kolegica mravac88 zavarava time što ne vidi da su partizani (iako su pobijedili ustaše) bili isto zločinci kao ustaše jer da su ustaše pobijedile onda bi partizani bili zločinci.

Dakle , ne donosi pobjeda u ratu status dobrice a poraz status zločinca kako to misli kolegica mravac88 ..
====
Ja jasno vidim da se npr Apemant zavarava time da misli

ako tarot i yi čing pogađaju budućnost ,a kako jung i parsifal kažu ,onda fizika i nauka ne vrijede ni pišljiva boba

jer

a) apemant to nije istraživao
a1 apemant to razumije na nivou vidovitog milana
b) ja i jung smo to istraživali i istina je da tarot i ji čing pogađaju budućnost i to uvijek

===

ja jasno vidim da se addx zavarava da je sheldrake new age fizičar jer

a) nije ništa pročitao od sheldrakea
b) sheldrake ima objavljenih više naučnih radova i knjiga nego onaj kojege je addx citirao sa wikipedije ima u toj istoj wikipediji rečenica o samom sebi
'Ja i Jung'.

Nego, jel znaš iz kave?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 24.01.2018., 15:32   #4155
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Dakako, moguće je i da postoji (taj roditelj), i da previše čita smeće tipa indexa, pa je zato pokupio njihovu retoriku.
I to moze i ne mora biti. Npr zena mi je vjernik i to prilicno aktivan, ne puko tradicijski, a ne zeli da djete ide u skolski vjeronauk jer ga smatra cesto losim i uvijek ispolitiziranim.

U stvari nije problem u bivanju vjernikom, probem je u socialnim identitetima koji se stvaraju u paketu pa kod nas to znaci crkva-nacija-HDZ-Thompson-vjeronauk u skoli.

U nekoj juznoamerickoj, pa cak i nekim zapadnoeuropskim drzavama asocijacije mogu iti ponesto drugacije.

Barem u tom njenom slucau upravo zato sto je angazirani vjernik ne postoji taj paket asocijacija buduci on nije inherentan samoj vjeri vec prije nekim dimenzijama nacionalne kulture.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 24.01.2018., 18:49   #4156
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
I to moze i ne mora biti. Npr zena mi je vjernik i to prilicno aktivan, ne puko tradicijski, a ne zeli da djete ide u skolski vjeronauk jer ga smatra cesto losim i uvijek ispolitiziranim.
Kao što rekoh... 'moguće' je i jedno i drugo, a i treće i deseto.

No kad već spominješ... znači, žena ti vjernik i to 'aktivan', a ti nevjernik?

I kak' to hendlaš. Zvuči zeznuto...

BTW, kad kažeš da je vjeronauk ispolitiziran, to je također politička tvrdnja. Sve što se javno kaže je 'politika' u najširem smislu. Tako da je zahtjev za 'nepolitičkim' vjeronaukom pretty much besmislen. Prenesi to ženi slobodno.


(S druge strane, ako je 'loš' u nekom duhovnom smislu, to je druga stvar - nisam nikad pohađao školski vjeronauk niti sam upoznat s time kako on danas izgleda.)
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 24.01.2018., 20:01   #4157
Quote:
Sizif kaže:
Projiciraš. Ja sasvim sigurno nigdje nisam radio prostačke ispade ili ono najružnije što si ti radio...

Na napade znam odgovoriti, ali ne prostački/ispod pojasa... i smatram da je to u redu, ne namjeravam ništa u tom smislu mijenjati.

Možeš slobodno pregledati i ovu i onu drugu temu, kronološki.

Ali te molim da temu ne spamaš s tim (ako te nešto baš tjera na to, napiši na chatu).
Evo, pogledam tu trenutnu temu, raspravljali smo i ti si naprosto nicim izazvan krenuo u psihoanalizu mene, evo, slobodno si pogledaj kronologiju.

Quote:
Sizif kaže:
Ti imaš problema s tim svojim vjerničkim mentalnim sklopom koji te onemogućava u odmaku i pogledu koji uključuje skepsu u odnosu na ono u što ti vjeruješ.

U isto vrijeme, jako si alergičan na istu pojavu kod drugih ljudi. U tom (psihološko-vjerničkom) smislu ste ti i Wand slični Omen4ku, samo sa suprostavljenih pozicija...
Ja sam ti odgovorio na to istom mjerom - ni manje ni vise, a ti si onda po ko zna koji put spomenuo moje nepodopstine koje ti eto nisi prijavio nego stoicki podnio i sad ja spamam temu i ti nisi prvi poceo???

I sto se tice toga, jebe se meni oces ti mene prijavit ili mi napisat ruznu rijec. Nisi meni napravio uslugu tom neprijavom nego sebi, i sad je muzes do iznemoglosti - da kak si ti dobar i fin, cak i kad si zrtva... ajde molim te..
addx is offline  
Old 24.01.2018., 20:12   #4158
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Evo, pogledam tu trenutnu temu, raspravljali smo i ti si naprosto nicim izazvan krenuo u psihoanalizu mene, evo, slobodno si pogledaj kronologiju.



Ja sam ti odgovorio na to istom mjerom - ni manje ni vise, a ti si onda po ko zna koji put spomenuo moje nepodopstine koje ti eto nisi prijavio nego stoicki podnio i sad ja spamam temu i ti nisi prvi poceo???

I sto se tice toga, jebe se meni oces ti mene prijavit ili mi napisat ruznu rijec. Nisi meni napravio uslugu tom neprijavom nego sebi, i sad je muzes do iznemoglosti - da kak si ti dobar i fin, cak i kad si zrtva... ajde molim te..
Ja sam ti u tom upisu skrenuo pozornost na pomanjkanje odmaka, na činjenicu da ono što uočavaš kod omen4ka, Coeli, Parsifala... ne uočavaš kod sebe.

Njihova pozicija smeta tebi, tvoja njima, a moja i jednima i drugima.


...ali nigdje nećeš naći s moje strane nešto prostačko i ispod pojasa...
- Sizif - is offline  
Old 24.01.2018., 20:37   #4159
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ja sam ti u tom upisu skrenuo pozornost na pomanjkanje odmaka, na činjenicu da ono što uočavaš kod omen4ka, Coeli, Parsifala... ne uočavaš kod sebe.
Da, i ja sam ti odgovorio sta ti ne uocavas kod sebe. Pa si ti meni onda odgovorio sta ti uocavas kod sebe - kako si moralan i fin i nisi me prijavio.

Quote:
Njihova pozicija smeta tebi, tvoja njima, a moja i jednima i drugima.
Tvoje pozicije nema. Ti najcesce koristis argumente jednih protiv drugih i obrnuto. Zato ljudi i cesto zabriju da zastupas jednu od dvoje oprecnih strana.

Quote:
...ali nigdje nećeš naći s moje strane nešto prostačko i ispod pojasa...
Ali cu naci provociranja, dociranja itd. To me sve pak lako iziritira pa reagiram i to je to.
addx is offline  
Old 24.01.2018., 22:37   #4160
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam ti odgovorio sta ti ne uocavas kod sebe. Pa si ti meni onda odgovorio sta ti uocavas kod sebe - kako si moralan i fin i nisi me prijavio.
Pa ne prijavljujem nikoga, kao što se i ne služim prostačkim napadima niti onime čime si se ti služio.

Ako ti cijeniš cinkarenje ili "kulturu" Zdravka Mamića - onda se nećemo složiti, ali ja nemam namjeru postati sličan takvima.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Tvoje pozicije nema. Ti najcesce koristis argumente jednih protiv drugih i obrnuto. Zato ljudi i cesto zabriju da zastupas jednu od dvoje oprecnih strana.
Nisam dužan imati poziciju, draže mi je propitivati, nego glumiti da znam sve odgovore. A što ljudi zabriju - to je njihov problem, ne moj.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ali cu naci provociranja, dociranja itd. To me sve pak lako iziritira pa reagiram i to je to.
Nači ćeš kao protumjeru i neki "udarac", ali nikad se ne spuštam ispod neke razine...

Kao što ne možeš od mene očekivati neki primitivan i prostački napad, tako ne možeš očekivati ni da ću biti otirač.
- Sizif - is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.