Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 13:36   #1
Ducato vs Jumper vs Boxer

Došlo je vrijeme da Iveca prodam i kupim nekaj mlađe, odnosno novo. Iako sam s Ivecom(Daily 35c13) prezadovoljan sad bi uzel Ducata, Jumpera ili Boxera i to zbog teretnog prostora i nosivosti. Imaju kockastiji teretni prostor i visoki su unutra kaj meni jako dobro odgovara za robu koju vozim. Osim toga imaju nešto malo vecu nosivost(onu na papiru) od Iveca, kaj nije ni cudo pošto je Iveco sam po sebi teži, zbog zadnjeg mosta, diferencijala, kardana, duplih kotaca itd, nakupi se tu dobrih 200tinjak i više kila razlike...

Najradije bih uzel Ducata, ali razmišljam i o ova dva jer su nešto jeftiniji, barem po onome kaj sam vidio. Sad mene zanima, ako netko ima iskustva, kakvi su, ima li kvarova, kakvi su motori, mjenjaci, elektronika i tak dalje. Vidim da su u Jumperima i Boxerima 2.0 motori, kakvi su se oni pokazali? Znam da su oni 2.2 HDi bili na glasu kao loši, nepouzdani i kvarljivi.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:44   #2
Ducato i to po mogućnosti bar 2.3 dizel. Razlika je između light duty i medium duty motora. PSA ovdje nudi samo izvedenice light duty motora.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:19   #3
bitno da je 2.3 ili 3.0 - to je SOFIM motor i što kolega kaže za industrijsku primjenu. 2.2 je PSA motor i ipak nije za profesionalno maltretiranje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:41   #4
Znaci ipak bi se isplatilo za Ducata dati tih cca 10 - 15 tisuca kuna više, koliko je u startu skuplji?

Radi se o tome da se Ducato može naci za nekih 150 000 + PDV a ovi "francuzi" se vec nađu uz malo cjenjkanja za nekih 140 000(pa i možda malo manje) + PDV, s tim da je u njima pretežno jaca oprema(tempomat, grijani retrovizori, muzika) dok Ducato dođe bez icega..

Ovo kaj CDRW veli sam vec negdje procital da su ovi motori u Jumperu i Boxeru zapravo motori za osobna vozila i da zato nisu dobri u teretnjacima..

A kaj je s ovim 2.0, jel ista stvar?
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:44   #5
3.0 je u svima Iveco.

2.0 je samo u Fiatu, dobri stari Multijet II.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:47   #6
Kupi bilo koji samo nek ima Fiat motor.

Zadnje uređivanje Danny Z. : 21.01.2018. at 15:26.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:22   #7
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Znaci ipak bi se isplatilo za Ducata dati tih cca 10 - 15 tisuca kuna više, koliko je u startu skuplji?

Radi se o tome da se Ducato može naci za nekih 150 000 + PDV a ovi "francuzi" se vec nađu uz malo cjenjkanja za nekih 140 000(pa i možda malo manje) + PDV, s tim da je u njima pretežno jaca oprema(tempomat, grijani retrovizori, muzika) dok Ducato dođe bez icega..

Ovo kaj CDRW veli sam vec negdje procital da su ovi motori u Jumperu i Boxeru zapravo motori za osobna vozila i da zato nisu dobri u teretnjacima..

A kaj je s ovim 2.0, jel ista stvar?
2.0 ti je malo mali motor čiji god bio. Osim ako ne misliš okolo ići praznim kombijem.

2.3 u obje izvedenice je doslovno marva od motora, originalno razvijen za pogon generatora (koji kao što znamo deru noć-dan) i zato je vrlo otporan i u vozilima. Slično vrijedi za 3.0 koji je razvijen posebno za industrijsku upotrebu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:21   #8
A niš, zapravo sam samo dobil potvrdu, onoga kaj sam i sam mislil a to je da se treba držati talijana. Izgleda da budem probal malo bolje pregovarati oko Fiata...

Dosta veliki minus kod Fiata je to kaj je rok isporuke 90-120 dana kaj je meni katastrofa, jbt, pa to je ko u Jugi kad si htel stojadina kupiti pa si cekal mesecima i potezal veze.

Inace, kad vec trabunjam tu da malo i napišem o tome kajradim i za kaj mi treba kombi..

Paletnu robu ne prevozim gotovo nikad, 99% našeg posla je prijevoz selidbenih stvari, znaci najbitniji je što veci i što iskoristiviji prostor, zato su ovi kombiji bolji od Iveca. Kilometara radimo daleko manje nego što rade kolege koji se bave prijevozom. Evo samo primjer, Iveca sam kupil 2008 godine i do sad je napravil nepunih 200 000 km, kaj je jako malo, znam neke koji toliko i više naprave za dvije godine. Isto tako bi radili i s ovim kombijem kojeg sad planiram kupiti, možda malo više jer sad imamo tu i tamo koju međugradsku turu više, ali uglavno je to tu negdje. Znaci bilo bi zgodno da izdrži kakvih 10-12 godina i kakvik 200 - 300 iljada. Koliko cujem Fiati to odrađuju bez problema.. Šteta samo kaj je izbacen stari 2.8 motor, taj je jednostavno neuništiv...
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:30   #9
Jel ti ovo igra? http://outletvozil.si/vozila/1939/fi...6v_130_pack_2/
Posto ga mozes dobiti odmah.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:38   #10
vozim na poslu dvije godine staroga Boxera 2.0hdi 130KS i nemam zamjerke...
tovarni prostor bolji nego kod prijašnjeg Sprintera
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:45   #11
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
bitno da je 2.3 ili 3.0 - to je SOFIM motor i što kolega kaže za industrijsku primjenu. 2.2 je PSA motor i ipak nije za profesionalno maltretiranje.

koji je automatik isao sa 2.3 i 3.0 sofim motorom?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:34   #12
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Jel ti ovo igra? http://outletvozil.si/vozila/1939/fi...6v_130_pack_2/
Posto ga mozes dobiti odmah.
Ovo nisam još vidio, zapravo nisam ni gledao van Hrvatske pošto nemam pojma kako ide to kad se kupuje u drugoj državi.. Nigdje ne vidim jel ovo cijena s PDVom ili bez. Ako je s PDVom onda su povoljniji nego kod nas, a ako je bez PDVa, onda je skupo.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:11   #13
Ja mislim da je sa pdv. Posalji mail pa pitaj. Ako kupujes gotovinom, to bi ti se moglo isplatiti. Jer kod nas na Fiatu zaradjuje i nas i Slo zastupnik. Pa ako zaobidjes naseg, profitiras.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:21   #14
Jel znaš možda kako to ide s uvozom i te stvari? Koji su troškovi i kaj s PDVom?
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:16   #15
Ako je auto novi, u Slo dobijes povrat pdv i onda ga tu platis. E sad, za trosarine ne znam kolke su. Ne vjerujem da ces nesto puno ustediti ali bi mogao dobiti auto odmah, ako ti je to bitno. Posto tamo ocito imaju veci lager.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:20   #16
Jel ovaj 2.3 isti i u reno trafik..... master ?
max-mikro123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:47   #17
Mislim da ne - koliko znam jedino 3.0 ide u Fuso/Mercedes.

http://www.fptindustrial.com/global/en/find-your-engine
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:51   #18
Quote:
max-mikro123 kaže: Pogledaj post
Jel ovaj 2.3 isti i u reno trafik..... master ?
U Renaulta je Renaultov motor. Srodan je sa 2.0 dCi taj 2.3 dCi.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:52   #19
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mislim da ne - koliko znam jedino 3.0 ide u Fuso/Mercedes.

http://www.fptindustrial.com/global/en/find-your-engine
Da. I to su 2.3 i 3.0 Iveco / FPT Industrial motori. F1 obitelj. Rade sada na 4.3 rednom šestakom na toj bazi. Biti će zanimljivo vidjet gdje će ga koristiti.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:30   #20
Danas sam bil na Jankomiru pa sam uz put navratil u Citroen da vidim kak je cijena Jumpera. Znaci s klimom, tempomatom i još nekim pizdarijama je cijena 142 000 + PDV, kaj je stvarno dobra cijena.

Sutra idem po ponudu za Fiata da vidim kakva budem najbolju cijenu mogo dobiti...
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.