Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 14:12   #2741
Trudnice zbor vol. 44

Da mi je sad neka od vas cura koja turbo posprema doma, da i meni počisti stan. Nemam volje uopće pokrenuti se. Umor je krenuo negdje u 5 tt i ne popušta. Isprva sam dosta ležala, jer mi je odgovaralo zbog mučnina, ali mučnine su se prorijedile, a umor je ostao. Nadam se da će za dva tjedna biti bolje, kada pređem 12 tt.

Ova trudnoća mi je potpuno različita od prve, prije 8 godina, kada nisam imala apsolutno nikakvih tegoba, pa sam si zabrijala da će i ova biti takva, a ono štanga

Čestitam svim curkama koje grle svoje male srećice, a najviše mi je bilo drago zbog loveaddict, skoro sam se rasplakala

P.s. Malo sam se skulirala s brigom oko bolova u trbuhu, hvala na potpori
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Old 21.01.2018., 15:40   #2742
A znaci i umor je normalna stvar ja sam bas uzasno pospana, nist mi se ne da, totalna lijenost , vec sam se zabrinula dal' su to problemi zbog visokog secera il' me stitnjaca zeza, a zapravo je sve "kriva" trudnoca"

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 21.01.2018., 16:06   #2743
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Čestitam svim curkama koje grle svoje male srećice, a najviše mi je bilo drago zbog loveaddict, skoro sam se rasplakala


Awww, hvala tiiii



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
loveaddict is offline  
Old 21.01.2018., 16:10   #2744
Meni je i umor pod obavezno i bol u trbuhu, i mučnine. Samo ne povraćam. Imam dojam da bi mi bilo lakše kad bi povratila, ne znam

Više i od mučnine mi je iritantna stolica. U jednom trenutku imam proljev koji u biti ni nije proljev, nešto između, u drugom trenutku imam zatvor. I tako all day long.
Ali srećom, danas sam uspjela imati jednu normalnu stolicu, nakon ohoho vremena.
Kuhala sam paštu sa plodovima mora, to mi je bilo na umu već danima, na kraju pojela 5 vilica
Imamo goste poslije, radit ću pizza košarice, i to mi se jede


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
loveaddict is offline  
Old 21.01.2018., 16:18   #2745
Joj ja bi sve dala za pola kriske pizze!! Kad bi smjela..

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 21.01.2018., 16:23   #2746
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Joj ja bi sve dala za pola kriske pizze!! Kad bi smjela..

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Zašto ne smiješ? Dijeta?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
loveaddict is offline  
Old 21.01.2018., 16:26   #2747
A trebala bi bit neka...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 21.01.2018., 16:37   #2748
Ivana, i kronični umor na pocetku je skoro kod svih žena, baš se izmučeno osjećaju.... U drugom trimestru se najčešće smanji.

Mene danas toliko stisce i pritišće mjehur, a nisam dosad imala problema s mjehurom i mokrenjem. Jedva se dignem iz sjedećeg položaja i hodam ko kauboj

I malo me leđa počela boljeti, al to može biti id sjedenja u autu danas malo dužem.

Kontrakcije još nemam nikakve tak da čak ni umisljat trudove jos ne mogu
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 17:18   #2749
E, da, ST ginekologija od jučer zbog gripulje zabranila posjete. Nadam se da će to biti na snazi i kad bebonjica i ja budemo na ležanju.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 21.01.2018., 17:27   #2750
Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
E, da, ST ginekologija od jučer zbog gripulje zabranila posjete. Nadam se da će to biti na snazi i kad bebonjica i ja budemo na ležanju.
ja sam skroz za to! i da to bude i u drugim bolnicama. nažalost ne možeš se pouzdati u to da će ljudi sami odlučiti NE doći bolesni u posjete, pa nema druge nego uvesti ovakve mjere
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 17:37   #2751
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ja sam skroz za to! i da to bude i u drugim bolnicama. nažalost ne možeš se pouzdati u to da će ljudi sami odlučiti NE doći bolesni u posjete, pa nema druge nego uvesti ovakve mjere
Yep, cimerica s patologije rodila, piše mi da je bila u sobi s curom kojoj je valjda čitavo selo došlo, sve matoro, šmrcavo i uskašljano.
Bebe u sobi i 10 kliconoša. Popizdila je i na tu žensku i na te prehlađene.
Ne znam šta bi napravila da mi oko bebe stare par sati u špici sezone gripe bude 10 ljudi.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Old 21.01.2018., 17:44   #2752
ja isto bi svugdje zabranila posjete i sad u ovo gripozno vrijeme a i inače ... što itko osim muža, eventualno roditelja, ima dolazit u bolnicu ....

ja sam isto dosta umorna, još posao odradim skroz solidno, ali nakon tih 8 sati bi mogla samo ležati i odmarati

čitam ovih dana zanimljivu knjigu - Zvjezdana Debić : Majka u meni, opisuje baš iskustvo od pozitivnog testa do snalaženja u majčinstvu, u puno toga se već sad pronalazim tak da preporuka ako je nekome knjižnica blizu i traži neko zgodno štivo za trudnoću
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 21.01.2018., 17:49   #2753
Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Yep, cimerica s patologije rodila, piše mi da je bila u sobi s curom kojoj je valjda čitavo selo došlo, sve matoro, šmrcavo i uskašljano.
Bebe u sobi i 10 kliconoša. Popizdila je i na tu žensku i na te prehlađene.
Ne znam šta bi napravila da mi oko bebe stare par sati u špici sezone gripe bude 10 ljudi.
koja kultura sramota! i za tu rodilju i tu rodbinu, a bome i za osoblje bolnice koja to dopušta.

a vidjet ćeš sad, sad će se pak neke trudnice i rodbina buniti na zločeste sestre kak ih ne puštaju i kak su bezobrazne i bahate...a kakve da budu nego oštre kad ljudi sami ne vode računa o osnovama kulture i jedini način za postići nešto je putem zabrana i oštrijeg tona

koliko god da mi cimerica bude draga u sobi, ako odluči dovući omanju svadbu u posjetu, popričala bih i s njom i sa sestrom, a još ću biti u bolnici gdje bebe nisu u sobama s nama za vrijeme posjeta

(znam da je nedavno na sličnu raspravu bio argument 'a tak ti je svejedno, pa i cimerica ti može biti bolesna pa ne možeš na to utjecati'...da. al statistički su manje šanse da će mi gripu donijeti jedna cimerica i njen muž, ili ako toj cimerici 12 rođaka s vrtićkom djecom dođe u posjetu)
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 18:12   #2754
Ne znam.za ostala rodilista jer tamo nisam ni bila, ali splitsko rodiliste je takav seljakljuk sto se tice posjeta. Uzas! Ja sam sa sobom u sobi imala.hvala bogu normalnu cimericu i nisam se mogla setati prva tri dana jer bi mi bilo lose i mantalo mi se da bi ona isla sa svojim muzem u onu sobu za posjete ( da i to postoji) i sad idite nekome objasnjavat da odu tamo.
A sve seljak do seljaka.
Inace pola dalmacije gravira tom rodilistu tako da se svega da nagledati, od toga da je u inkubator do mojih beba dosla u posjet jos jednoj bebi neka baba/tetka/strina cca 80-tak godina, za koju ni roditelji od te bebe nisu znali da je ona dosla tamo u posjet.
Kad ju je doktorica skuzila ( dakle pricam.o jedinici intezivnog ljecenja tek rodenih beba) pitala ju tko ste vi gospodo?
Tamo su btw dozvoljeni posjeti jedino roditeljima beba, kaze ta bakica da je ona bila na pregledu (u bolnici dakle) i dosla je vidjeti tog i tog. I njoj doktorica kaze gdje se ona nalazi, da ne smije biti tu, ona nista kao normalno je posjetit bebu...
Usput za tamo uci trebate sifru za lift, vrata tog odjela au zakljucana i prolazite kontrolu.


Ja bih zabranila posjete sve vise od dvoje ljudi, usput tako u pravilniku koji visi na zidu svake sobe pise.
Ali sta cete seljacina i budala svugdje.
Nebi cimerici da mi se to u sobi nista rekla, odmah ravno sestrama.
Sta mene zanima sta ona zna/ne zna.
Izvolite se druziti u sobi za posjete ili doma.
calecaki is offline  
Old 21.01.2018., 18:37   #2755
Kad se moram odjavit s ove teme?

Mi sutra idemo doma i ne mogi docekat, vec mi je bolnice preko glave. Da mi je neko potpisao otisla bi vec danas. Vise ce nas ionak bedinat dragi nego tu ove sestre. Jos kad ja niska moram sic s ovog visokog kreveta sve savove si poderem

Htjela sam rec da uzivate u trudnoci, ja se vec s nostalgijom sjecam svega, sad mi je zao sto sam bila tolko nestrpljiva i nisam vise uzivala
Olivi is offline  
Old 21.01.2018., 18:56   #2756
Kod nas je u vrijeme gripe uvijek zabrana za posjete.
Inače nitko u sobu ne ulazi i nitko ne vidi bebu osim prvi dan kad tata smije ući u sobu na pola sata.
Inače žene izađu na hodnik i to je to,a smije doći bliža obitelj. Meni je npr.mama bila jer mi je donijela kantarionovo ulje, ali bebu nije vidjela.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 21.01.2018., 19:09   #2757
Meni nedavno kolegica pricala kak je isla gledati bebu sestri od svog muža (!). Dakle, toj zeni su osim muza dosli jos dvoje starije djece, 2 roditelja, 3 para braće sa svojim ženama. Svi skupa.

Ne znam, eto. Ja sam mislila da mi osim muža dodje eventualno mama, al i to mislim izbaciti, tako da samo muz dodje.

Ostali će dobit slike na whatsapp.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 21.01.2018., 20:38   #2758
Čestitam svim curama koje su rodile!

Meni je u posjet dolazio samo mm, unaprijed sam najavila da ne želim nikog drugog. U Merkuru i smije samo jedna osoba u sobu doći, a rodilja može izaći van ako želi. Drugi mogu, ako je baš bitno, bebu vidjeti na prozoru, sestre mogu pokazati. Makar ne znam koja je to hića da svi vide bebu odmah.
For My Pain is offline  
Old 21.01.2018., 21:17   #2759
I ja bi zabranila masovke u ovo vrijeme gripe i svakakvih boleština. Prvo mi je nevjerojatna ta količina sebičnosti i nerazmišljanja o drugome da si uopće u stanju ići bolestan nekome u posjetu, a rodilišta i bebe su valjda posebna razina idiotizma koji moraš imati da odeš bolestan tamo. Poludim na to! Pa kad su već ljudi takvi da ne vide dalje od nosa, onda lijepo zabrana i to je to.

Negdje sam nedavno pročitala (mislim da je bio Kokošinjac u pitanju ) kak je u Japanu potpuno normalno da ako si samo prehlađen hodaš okolo s maskicom iz obzira prema drugim ljudima. Meni je to baš uviđavno, ali eto mi smo očito još miljama daleko od toga.

Narayan, lijepo te vidjeti tu! Kako ste, kako napredujete?

Olivi, samo ti nama dođi! I dobro je pročitati ovako nešto da uživamo, sve smo nekako nestrpljive pred kraj pa nije loše malo osvijestiti da sada još možemo, ako ništa drugo, spavati - tko može.

Meni čist dobro ide spavanje, a ni trudnički snovi me ne napuštaju, eto sinoć sam sanjala da mi muž ima ljubavnicu i ne samo to, nego smo kao u nekom otvorenom braku i on se uopće ne skriva s njom pred menom.
Mrcinica is offline  
Old 21.01.2018., 21:35   #2760
Čestitke svim friskim mamama i njihovim bebicama 🙂❤

Apsolutno se slažem za ograničenje posjeta i to ne samo u vrijeme gripe nego i inače...
Stvarno ne vidim nikakvog smisla stvarati cijeli folklor oko posjeta za tih par dana koliko se ostaje u bolnici...a i kad se sjetim onih bisera koji odmah dolete u posjetu po dolasku kući
Kad sam bila u bolnici par dana zbog komplikacija nisam htjela da mi u posjetu dolazi itko osim muza, a pogotovo kad se beba rodi...bilo vrijeme gripe ili ne nikakvu gužvu oko nje neću dozvoliti...
Giovanna* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.